Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Poznań: Powstał Obywatelski Ruch Obrony generała Jaruzelskiego

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wojciech Jaruzelski Mąż stanu a nie zbrodniarz

Nie popieram Stanu Wojennego jako takiego, lepiej że by wogule go nie było, no ale cóz historia nie rozpieszcza narody lecz wystawia je na cieżka prube. Polska ów taką prube miałe, stety nie styety to juz nie mnie rostrzygać. A le jedno jest pewnie Wojtek postawiony był pod ścianą, innego wyboru by nie było. Owszem były niedogosności internowania i upuierdliwa cenzura wraz godzinami policyjnymi. Ale to jest bez powównania co by robili u nas wojska Układu Warszawskiegio, Chyba nie musze przypominac losów Czechosłowacji czy Wengier. Absurdalne jest to że politykierzy prawicy wieszaja psy na Wojtku jednoczesnie bijąc pokłony zbrodniarzą Franko czy Pinocheta mówic z imienkia który z polityków prawicy i ch wielbi chyba nie musze.Pozdrawiam.

"WOJTEK CZADU!" trzymaj się

autor: quasimodo, data nadania: 2007-04-26 15:46:41, suma postów tego autora: 41

Najwyższa już pora

Myślę, że dla lewicy Jaruzelski to taki sam strup jak liberałek Miller, katolik Kwasniewski, ekstremalny Napierdalalski, czy super katolik Olejniczak.

Wszyscy oni olali lewicę, a teraz dziwią się, że świat ludzi pracy chce ich wszystkich powiesić za jaja.

Panowie czerwone książęta. Wy z lewicą nic nie macie wspolnego, bo jedynie jestescie twórcami jednego z najbardziej krwiożerczych ultraliberalnych gospodarek w nowożytnej Europie.

TFU!!!

autor: dzeus, data nadania: 2007-04-26 16:46:03, suma postów tego autora: 1046

okulary

Okulary prawie takie same jak Pinochet:)

autor: socjalista-patryjota, data nadania: 2007-04-26 17:21:16, suma postów tego autora: 272

kolego

osobiście jestem z ortografią na bakier. Za niepoprawny zapis "w ogóle" się nie przyczepię, ale naprawdę z Wengrami (sic) to kolega już przesadził. marginesem pozdrawiam

autor: wentylson, data nadania: 2007-04-26 17:26:55, suma postów tego autora: 38

Generał broni broni się sam

I żadna prawacka szmata nie będzie Nim gęby wycierać.To Człowiek godny najwyższego szacunku.Na szczęście znależli się w tym kraju Obywatele gotowi bronić Generała.Brawo!

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-04-26 19:00:00, suma postów tego autora: 623

dzeus

W sam raz komentarz że się tak wyrażę odnośnie "czerwonej burżuazji" z pamiętajmy nawróconym Kwasem.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-26 19:05:28, suma postów tego autora: 1000

ok przesadziłem - niswiadomie

wentylson ok przesadziłem ale to raczej z pośpiechu (nie pisałem tego tekstu na swoim PC a czasu było niewiele. Pewnie powiesz że mogłem pisać później w domu komentarz, tylko mógł bym zapomnieć a wtedy miałem wenę. Pozdrawiam

PS nie rozmywajmy tematu

autor: quasimodo, data nadania: 2007-04-26 19:41:07, suma postów tego autora: 41

Za co sądzic Jaruzela?

Moim zdaniem Jaruzelski powinien byc sądzony za dwie rzeczy:zgruchotanie czołgami oddolnego ruchu robotniczego dążącego do naprawy socjalizmu(a nie jak to obecnie się mówi do restytucji kapitalizmu)w 1981 i za zaprzedanie proletariackich ideałów przy "okrągłym stole".Zresztą czego można było się spodziewac po szlachciątku wychowanym w klerykalnej szkółce,który nigdy nie wyszedł poza obręb biurokratyczno-represyjnej elity?

autor: Kresker, data nadania: 2007-04-26 20:36:48, suma postów tego autora: 106

Poszli won od Jaruzelskiego

Kochana władzo odpieprz sie od gen. Jaruzelskiego. Nie dorastaciu mu do pięt - ani inteligencją, ani wiedzą a tym bardziej patriotyzmem. Matody władzy są wypisz wymaluj wzięte z przedwojennego ZSRR - Wyszynski, Beria itp.
Kto nie tylko że nie popiera władzy jest wrogiem ale każdy obywatel nie należący do PiS.

autor: RamzesIII, data nadania: 2007-04-26 21:59:31, suma postów tego autora: 1

Jaruzelski jest postacią mocno kontrowersyjną

Pamiętajmy, że stan wojenny doprowadził nie tylko do zdławienia "Solidarności", ale i de facto odsunięcia PZPR od władzy, która została oddana w ręce aparatu represyjnego. Ludzie tacy jak Kwaśniewski, Miller, Oleksy czy Janik to wytwór czasów Jaruzelskiego. O ile transformacja rynkowa i likwidacja dyktatury były nieuniknione (i bardzo dobrze), o tyle za fakt, że lewica postpezetpeerowska w 89 r. wyglądała jak wyglądała i nie potrafiła (i do dzisiaj nie potrafi) nadać reformom państwa lewicowego charakteru, Jaruzelski odpowiada osobiście.

autor: west, data nadania: 2007-04-26 22:22:31, suma postów tego autora: 6717

Zastanawiam się

Czy kiedy gen. Jaruzelski umrze, to będą sądzić jego zwłoki, ot tak symbolicznie.

autor: J.K, data nadania: 2007-04-26 23:42:15, suma postów tego autora: 948

A ja się pytam

Kiedy Polacy zaczną się szanować jako tako? Ja już wiem od dawna ze kościół katolicki psuje rozumy w tym kraju, ale rozum trzba chronić i servisować żeby egzystować!

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-04-27 00:03:59, suma postów tego autora: 81

brawo kresker!

..ja może bym dziada już nie sądził - procesów już kilka na koncie miał, ale ocena działalności jaruzela nader trafna. pamiętajmy, że to właśnie w/po stanie wojennym w "s" przeważyły nastroje prawicowe, a stan wojenny był ciosem w związki zawodowe, które zdeptane [a może raczej rozjechane czołgami] i pchnięte w ramiona prawicowej inteligencji nie były zdolne do przeciwstawienia się decyzjom okrągłego stołu.

poza tym nie wiem dlaczego miłośnicy prl tak sobie pana ślepowrona cenią - ten człowiek jest grabarzem minionego ustroju, czym zresztą przy każdej okazji się chełpi..

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-04-27 01:08:26, suma postów tego autora: 849

Śmiechu warte

Skrzypczak należał do względnie barwnych i obiecujących sekretarzy wojewódzkich PZPR. Jaruzelski go usunął, mianując na jego miejsce tępego mundurowego zupaka.
I teraz Skrzypczak widzi sens w obronie grabarza swojej formacji politycznej?

autor: ABCD, data nadania: 2007-04-27 09:09:34, suma postów tego autora: 20871

Zostawcie bohatera w spokoju

Jeśli mielibyście do wyboru,w tym okresie i w tej sytuacji w jakiej Polska się znajdowała,-Węgry 1956r.,Czechosłowacja 1968r.,stan wojenny w Polsce.Co forumowicze lewica.pl by wybrała?.Wiem,wybrałaby 17 grudnia "będzie to ich bój ostatni".Dobrze ,że mieliśmy mądrych ludzi u władzy,bo dzisiaj nie pisaliby swoje bzdety osobniki, pod pseudonimami na komputerach zapracowanych przez rodziców wychowanych właśnie w PRL.Zostawcie bohatera w spokoju,on wam głuptole uratował życie.Sądzić należałoby tych co się przyczynili do wprowadzenia stanu wojennego.PS.Dzięki niemu mamy rządy, jakie widzimy i marszałka eeeeeeee.Powinniście się cieszyć a nie narzekać,macie to na co głosowaliście-prawicę.I co kolego ABCD?

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-04-28 10:24:49, suma postów tego autora: 220

Jaruzelski człowiek honoru

Szanowny Panie Generale, Pani Blida dała Dała panu przykład jak powinien się zachować oficer Wojska Polskiego.
Być może się mylę w sprawie wojska.

autor: janko, data nadania: 2007-04-28 16:25:10, suma postów tego autora: 5

Dodaj komentarz