Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ujazdowski: Symbole radzieckie znikną z ulic w Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

kogo to obchodzi?

malo co zostalo ze stalinowskich maszkar
a z lewica maja tyle wspolnego co umysl samego Stalina uksztaltowany w seminarium duchownym!
hhhhhhhhhh!
co widac golym okiem gdy pisowcy udaja stalinowcow!
hhhhhhhhhhhhhhh!

autor: robol, data nadania: 2007-04-29 22:55:01, suma postów tego autora: 52

Ten człowiek jest

chory. Przysłuchując się jego wypowiedziom na temat ideologii komunistycznej i zrównywaniem jej ze stalinizmem, uznawaniem jej za "zło" samo w sobie jak się dziś wyraził ten minister, wydaje mi się że wobec takich działań jesteśmy całkowicie bezbronni i bezczynni. Co mogło "uradować" ludzi lewicy zobowiązał się do niezmieniana nazw ulic z Broniewskim. Pewnie dlatego że ten walczył w Legionach zanim przystał do komunistów. Ta osoba co jest najgorsze pełni stanowisko które związane jest z wychowaniem młodzieży. Jakich będziemy mieć "patriotów" za kilkanaście lat;) Do takich głosów dołączają profesorowie którzy kształcąc się w PRL-u dziś wybrzydzają na symbol sierpa i młota uznając go za symbol totalitarny. Dziś można było usłyszeć takiego jednego w TVN-ie.
Na naszych oczach abstrahując już od pomników związanych z epoką stalinowską (choć te pomniki upamiętniające żołnierzy radzieckich powinny zostać według mnie) oni zrównują z ziemią wszystkie symbole pamięci walki o sprawę robotniczą. Komunistów którzy walczyli za tą sprawę i nieraz przypłacali za to życiem uważa się po prostu za podludzi i zapewne agentów "żydokomuny". Mam taką refleksję że winę ponosi za taki dzisiejszy stan rzeczy nie obłudna, nacjonalistyczno-konserwatywna władza ale $LD które wyparło się LEWICOWYCH SOCJALISTYCZNYCH I KOMUNISTYCZNYCH SYMBOLI. $LD przegrało na całej linii walkę o historię. Poszczególnym działaczom tej organizacji wydawało się że jak skumają się z kapitałem, poklepią po plecach księży to prawica nie wymierzy nigdy wobec nich dział. Otóż okazuje się że prawica wymierza te działa. One nie są skierowane bezpośrednio wobec nich ale wobec ludzi którzy pamiętają że tysiące ludzi LEWICY przypłaciło życiem za walkę o SOCJALIZM o KOMUNIZM.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-29 23:26:24, suma postów tego autora: 1000

Za 5 lat nowy most w Warszawie

Wybudować most przez Wisłę z pomników JPII ! Podłość nie zna granic !

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-04-30 00:15:55, suma postów tego autora: 81

Na prawo most na lewo most

wybudowany przez Wisłę z pomników JPII !

autor: BiałoCzerwonaGwiazda, data nadania: 2007-04-30 00:31:01, suma postów tego autora: 81

Trzy słowa..

Brawo! Brawo! Brawo!

Wreście przyszedł czas na likwidacje symbolów ludobójczej ideologii i systemu. Precz z komunizmem, precz z nazizmem, precz z ze złem jakim jest każdy totalitaryzm.

autor: luki, data nadania: 2007-04-30 01:07:10, suma postów tego autora: 44

"jak dobrze..."

"jak dobrze być bałwanem, śniegowym białym panem..." śpiewał kiedyś wpasowany do każdego systemu Rosiewicz.
Ale wiem, że obraża to poczciwe bałwany...

"Wart pałac Paca, a Pac pałaca"
(Wart Ujazdowski Lukiego, a ...)

autor: kriwoszein, data nadania: 2007-04-30 01:27:31, suma postów tego autora: 11

Luki - kapitalizm wolnorynkowy

też jest totalitaryzmem. Popieram.

autor: Thor, data nadania: 2007-04-30 08:19:48, suma postów tego autora: 990

Pomniki

A więc będziemy burzyc pomniki żołnierzy radzieckich bo są rzekomo symbolem zniewolenia.Jakoś naszej kochanej władzy nie przeszkadzają postumenty stawiane na cześc żołnierzy niemieckich.Pewnie to symbol wyzwolenia.Tak samo jak te liczne miejsca upamiętniające ludobójców z UPA przed którymi polska administracja bije pokłony.

autor: Kresker, data nadania: 2007-04-30 09:09:23, suma postów tego autora: 106

Nie od dziś wiadomo

że według niektórych znanych profesorów forma państwa opiekuńczego jest uznawana przez nich za "totalitaryzm". luki być może podziela ten pogląd tym bardziej że po jego komentarzach widać iż ma liczne luki w swoim systemie rozumowania.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-30 10:30:53, suma postów tego autora: 1000

Rusofobia i zaścianek

straszna jest ta głupota

autor: czewony, data nadania: 2007-04-30 10:43:29, suma postów tego autora: 350

bardzo dobrze

nie powinno być symboli zbrodniczego systemu komunistycznego
który był obcy większośći polakom a został przywieziony na sowieckich czołgach.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-04-30 11:15:29, suma postów tego autora: 99

Ankieta

Mała ankieta:
Obrońców Stalingradu zmieniamy na
a) Obrońców Carycyna
b) Obrońców Wołgogradu
c) Zdobywców Stalingradu

Kiedy w moim mieście Armii Czerwonej przemianowano na Marszałka Piłsudskiego pomyślałem "OK, tak trzymać. W końcu dokopał Czerwonym, więc zasłużył." Sęk w tym, że poprzeczną aleję nazwano imieniem Marszałka Rydza-Śmigłego. Moja propozycja - przemianować na Generała Guderiana. Zdolniejszy dowódca, Rydza pogonił w dwa tygodnie i dzięki temu straty wśród polskich żołnierzy były kilkakrotnie mniejsze, niż w wojnie pozycyjnej.

autor: Andrzej_B, data nadania: 2007-04-30 11:29:36, suma postów tego autora: 145

a co z symbolami dyktatury feudalnej?

1000 lat panujacej nad milionami niewolnikow panszczyznianych!
ich pomniki tez trzeba bedzie kiedys zniszczyc?
zapewne!

autor: robol, data nadania: 2007-04-30 11:50:55, suma postów tego autora: 52

katto maximus

Co oznacza "obcy". To jakaś kosmiczna jest ta myśl komunistyczna według ciebie. Może uważasz że tą ideologię "kosmici" z Roswell nam przynieśli na "spodku". Ideologia ta nie może być obca gdyż jest ona wymysłem dwóch filozofów którzy raczej więcej mieli wspólnego z Zachodnią Europą niż z jakąś odległą cywilizacją czy z Madagaskarem który dla nas Europejczyków może wydawać się obcy. Choć trzeba zaznaczyć że wcale tak nie jest bo i tam żyją ludzie tacy sami jak My.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-30 12:17:27, suma postów tego autora: 1000

Czy Polska

to prywatny forwark ujazdowskiego, kaczyńskich i innych wasermanów, że nie licząc się z ludźmi mieszkającymi w Polsce, decydują co jest właściwe a co nie? Ja nie chcę żadnych zmian żadnych nazw żadnych ulic. Nie jesteśmy poddanymi tych ludzi w rządzie i nie musimy zgadzać się na ich dziwaczne pomysły. Oni mogą decydować, gdzie u nich w domu ma stać szafa, a gdzie stół, ale nie mają prawa narzucać narodowi swoich fantazji.

autor: nana, data nadania: 2007-04-30 15:07:22, suma postów tego autora: 4653

Prawicowcy mieli takie marzenia by wyjsc kominem przez

Oswiecim. Ci cholerni ruscy im przeszkodzili. Gdyby nie oni pewnie do dzisiaj Polski by nie bylo. Co by stalo sie gdyby radzieccy wojne przegrali lub sie do nie nie dolczyli ??? Anglia ani Francja by nam nie pomogla podobnie jak w 1939 r. Widzialem w ubieglym roku we Francji / male miasteczko / ul Jozefa Stalina. No ale tam nie ma oszalalych z nienawisci ludzi. Nie popieram wcielenia Polski pod jurysdykcje ZSRR. Wolalem jednak ja niz jurysdykcje Niemiec hitlerowskich.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-04-30 18:26:46, suma postów tego autora: 364

Jak dobrze słyszeć...

Jak dobrze słyszeć, że rząd już załatwił wszystkie pilne sprawy, że już dogoniliśmy pod wszystkimi względami zachód, że się wszystkim dobrze żyje w Polsce i teraz mogą się zająć takimi nie potrzebnymi działaniami. :P

autor: jaguar, data nadania: 2007-04-30 19:31:19, suma postów tego autora: 41

POLSKA prawica kocha Waffen SS a nienawidzi LWP?

Ciekawe czy łotewscy SSmani którzy w Podgajach spalili żywcem 32 żołnierzy LWP to bohaterscy antykomuniści dla polskich prawaków?.A może RONA i bandziory Dirlewangera też?

autor: czewony, data nadania: 2007-04-30 20:28:23, suma postów tego autora: 350

Odpowiedz Thorowi i Czerwonemu

Thor - a masz cos na popacie swojej tezy, czy tylko tak zarzuciłeś dla zasady? Kapitalizm wolnorynkowy (swoja droga, czy kapitalizm moze byc niewolnorynkowy?) ma wpisane "wolnosc" która jest zaprzeczeniem totalitaryzmu którego cecha immanentna jest niewola. Totalitaryzm ingeruje w kazdą sferę zycia człowieka (w tym szczególnie w sfere prywatną) a więci gospodarczą, czego nie można powiedziec o kapitalizmie gdyż ten wyłacza państwa w maksymalnym stopniu pod wzgledem gospodarczy ingerencje panstwa.

A na marginesienie to kapitalizm odnosi się tylko do sfery gospodarczej, a nie zaś do formy ustrojowej, wiec porównywanie obu jest dość zawężone.

CHErwony - informuje Cię, ze symbole radzieckie z państwem opiekunczym mają tylko posrednio coś wspolnego. Za to pominik tak zwanych "czterech spiących" w Warszawie czy tez park poradziecki (tez w Warszawie) odnoszą się do czci wobec czego innego. Np wobec 2 mln niemieckich (głownie) kobiet zgwałconych przez Armie Czerwoną, wobec tysięcy niemców zesłanych do obozów śmierci na terenie ZSRR, wobec odebrania połowy teretorium Rzeczpospolitej Polsce, narzuceniem na 45 lat satelickiej władzy podporządkowanej innemu kraju (a wiec utratą suwerenności). O mordowaniu patriotów z AK, przesladowaniu kosciołów, inwigilowaniu ludzi itd. nie będę się rozpisywał.

Gratuluje idełów które chcesz czcić.

autor: luki, data nadania: 2007-04-30 20:49:13, suma postów tego autora: 44

Portal TVN 24 cenzoruje moje posty

TVN cenzuruje moje posty. W odpowiedzi na stwierdzenie gen. Jaruzelskiego, napisałem że oficer w randze generała powinien posiadać coś takiego jak honor. Ten zdrajca Polski powołuje się na Jana Pawła II. Ten tchórz powołał by się na Hitlera gdyby mógł uratować swoją skórę, wstyd generale.Jaruzelski czeka na ciebie piekło.

autor: janko, data nadania: 2007-04-30 21:23:16, suma postów tego autora: 5

luki

A czy Ci Niemcy humanitarnie się zachowywali wobec milionów Żydów, milionów Polaków, Słowian? Dodać można że trafiali do obozów ludzie także o poglądach lewicowych.
Ja bronię symbolu sierpa i młota który symbolizuje sojusz robotników i chłopów w walce o lepsze jutro. Symbol ten już był używany podczas Komuny Paryskiej. Zachęcam do przeczytania najnowszej TR gdzie na temat historii tego symbolu i jego znaczenia jest dość przejrzyście napisane. Stalin podszył się tylko pod ten symbol tak jak wogóle pod marksizm.
W PRL-u tak prześladowano kościół iż okazuje się że więcej budowano świątyń w tamtym okresie niż dziś. Czemu nie wspomnisz o zbrodniach kleru właśnie, których jest ilościowo bardzo ale to bardzo dużo. Wspomnę tylko np. o tym iż to KK brał udział oczywisty w wyzysku chłopów pańszczyźnianych.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-04-30 23:21:59, suma postów tego autora: 1000

CHErwony

dobrze wiesz że nie chodzi o idologie jakąś z odległej "cywilizacji" czy "madagaskaru" jak już pisałeś podstawy ideologi komunistycznrj powstały w europie zachodniej ale prawdziwy komunizm to dopiero zrodził się w Rosji.
I wiadomo że komuna w polsce nie została wprowadzona bo tak polacy chcieli, a narzucona siłą przez sowietów a to jest różnica.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-04-30 23:22:05, suma postów tego autora: 99

Stanowczo Rosjanie przeholowali z wyzwalaniem

Np. osoby o mentalności luki należałoby spokojnie zostawić na pastwę Niemców.

autor: west, data nadania: 2007-05-01 00:09:43, suma postów tego autora: 6710

katto maximus

W Rosji tak jak nigdzie indziej na świecie nie było komunizmu. W niektórych krajach co najwyżej był nie do końca rozwinięty socjalizm a w innych istniało kompletne odstępstwo od marksizmu-leninizmu czyli rewizjonistyczny stalinizm. Wiem jednak że prawicowcom trudno to pojąć.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-01 09:04:30, suma postów tego autora: 1000

janko

Portal TVN 24 dobrze robi,że cenzuruje Twoje farmazony.Szkoda tylko,że lewica.pl tego nie robi.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-05-01 09:14:01, suma postów tego autora: 220

Uwielbiam tych

"patriotów z AK" masowo mordowanych. Później (po56r.) większość z nich była aktywnymi członkami ZBOWiDu, więc chyba nie wszystkich "wymordowali"

autor: Getzz, data nadania: 2007-05-01 12:22:24, suma postów tego autora: 3554

Odpowiedz CHErwonemu i Getzz'owi

CHErwony - Mój drogi ale ja niemców nigdzie nie bronie. Uwazam ze nazizm jest jednym z najwiekszych nieszcesc jakie sie ludzkosci trafiły. Co więcej uważam ze procesy norymberskie były jak najbardziej wskazane, i wbrew lewicowym przyjacielom morderców, uwazam że słusznie powieszono odpowiedzialnych za zbrodnil.

Natomiast co ich zbronie zmieniają? Czy to ze SS-man strzelał do 8 letnich zydowskich dzieci usprawiedliwia, że czerwonoarmina horda gwałciła 8 letnie niemieckie dziewczynki? Czy wysyłanie ludzi do oświęcimia usprawidliwia wysłyanie ludzi do analgoicznych obozów smierci (tyle ze bez kominów, w ZSRR były inne metody eksterminacji).

Ty bronisz symbolu sierpa i młota, okej. Jak rozumiem zdajesz sobie też sprawe z tego ze symbol swastyki był na długo używany jako symbol religijny (proponuje obejrzenie hinduskich posągów bogów, tudzież świątyń skandyanwskich, w obu sytuacjia swastyka absolutnie nie ma nic wspolnego z nazizmem). Hitler podszył się pod symbol swastyki dużo bardziej (bo bez ciągłości historycznej) niż Stalin pod śierp i młot. Albo zakazujemy używania obu, i oba zwalczamy, albo oba dopuszczamy. Albo oczywscie jesteśmy hipokrytami (obecna postawa Unii Europejskiej).

Nie wiem ile budowana kościołów w PRL. Przypuszczam, że więcej, choćby z faktu zniszczeń wojennych, a nie ze sprzyjania władz. Swiadczą o tym choćby przykłady Nowej Huty.

Kler nie wiem co ma do rzeczy bo dyskutujemy o usuwaniu bądz zostawianiu symboli i nazw komunsitycznych. Co do tak zwanego "wyzysku pańszczyznianego" to chciałbym zauważyć, że nie był to system stworzony przez Kościół, co raczej spadek barabrzynskiej europy plus cesarstwa Rzymskiego. Kościół się tylko w ta strukturę wpisał. Poza tym w był tak samo panem jak i poddanym. Niższy kler często klepał biedę, a nie żył z profitów systemu feudalnego. Świadczy o tym choćby to że w czasach rewolucji francuskiej gro niższego kleru identyfikowało się z tak zwanym stanem trzecim.

Getzz - informuję Cię, że nigdzie nie napisałem o "masowych mordach". To co bylo po 56 roku, nijak nie wpływa na wcześniejsze poczynania komunistów. Choćby haniebny proces szesnastu w Moskwie.

autor: luki, data nadania: 2007-05-02 17:37:47, suma postów tego autora: 44

Dodaj komentarz