Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Antysemicka wystawa IPN?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czy Kamiński był Polakiem?

Rzeź na Woli.

Jeszcze większa rzeź miała miejsce na Woli. Dzielnica pozostawała cały czas w rękach Niemców. Masowych mordów na ludności dokonywali żołnierze niemieccy wespół z Ukraińcami z brygady RONA pod dowództwem Mieczysława Kamińskiego i ze składającą się z kryminalistów brygadą SS Oskara Dirlewangera.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-05-04 19:58:11, suma postów tego autora: 294

...

Donos napisany wedle wszelkich klasycznych reguł tegoż gatunku. Ale ja chciałbym nieco więcej wiedzieć o meritum, tzn. jakie to straszliwe informacje podał ten ohydny IPN w swoich dopiskach? No i jeszcze jedno - jeśli w Polsce przemilcza się np. czyjeś żydowskie pochodzenie, a osoba ta jest jednostką wybitną, to uznaje się to za antysemityzm lub lekceważenie roli i dorobku Żydów polskich. Podobnie wtedy, gdy ktoś pomija rolę zbiorowości żydowskiej w dziejach kultury polskiej. Antysemityzmem okazuje się jednak także stwierdzenie, że ktoś był Żydem. To jak to w końcu jest? Można pisać jako o Żydach tylko o dobrych Żydach, czy o tych złych też? Czy z Polakami jest tak samo? Czy Polakami są tylko ci, którzy ratowali Żydów podczas okupacji,? czy także ci, którzy brali udział w zbrodni w Jedwabnem? Prosiłbym o jakąś logiczną wykładnię problemu, bo już się w tym gubię - ja, Polak, prawnuk Żydówki.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-04 20:53:20, suma postów tego autora: 3848

Wzorcem tego typu działań jest praktyka III Rzeszy

i jej objazdowa wystawa o tytule bodarze "wieczny żyd" czy coś takiego... Od dawna zaś uważam że lustracja (i szerzej- dekomunizacja) ma charakter rasistowski, więc czerpie wzorce z antysemickiej praktyki III Rzeszy...

autor: Luke, data nadania: 2007-05-04 21:37:49, suma postów tego autora: 1782

Moja babka była żydówką

Wszędzie są ludzie dobrzy i zli.Żydzi nie tylko w Polsce byli dobrzy i zli.To trzeba jasno mówić.
Wytrych zwany antysemityzmem oraz celowe przemilczanie różnych podłości dokonanych przez żydów robi więcej złego niż dobrego.Panu Ilnickiemu bardziej chodzi o przypięcie łatki obecnemu rządowi i IPN niż o antysemityzm - to zwykła podłość.
To mówie a Żyd z pochodzenia.

autor: a, data nadania: 2007-05-04 22:27:37, suma postów tego autora: 193

UB

przecież wiadomo jakie pochodznie miało wiekszość funkcjonariuszy tej formacji byli ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ

autor: katto maximus, data nadania: 2007-05-04 22:30:03, suma postów tego autora: 99

Durango 95

Według najnowszych standardów nie tak łatwo zostać Polakiem. Kryteria językowe, czy też tożsamość już nie wystarczają. Prezes Jarosław K. określił to jasno i dobitnie "Tylko antykomunista może być Polakiem". Niestety się nie kwalifikuję, bo choć komunistą nie jestem, to antykomunistą też nie. Nie wiem czy to typowe , ale polski nacjonalizm doszedł do takiego poziomu że wyklucza ze wspólnoty narodowej jakieś 30% ( bo tyle Polaków ma sympatie lewicowe) społeczeństwa, jeśli nie więcej.

autor: J.K, data nadania: 2007-05-04 22:48:43, suma postów tego autora: 948

Teraz aż się prosi riposta Żydów.

Czyli wydruk i nagłośnienie listy Polaków Żydożerców i będziemy mieli komplet! Woda na młyn dla światowej opinii publicznej.
Za mało wroga w Niemczech? za mało w Rosji? Teraz mamy mieć cały świat poza Talibami przeciw sobie?
Al-Khaida będzie naszym sprzymierzeńcem?
Porąbane Kaczory.
Ja nie będę walczył w imię ich mrzonek!

autor: Zirhan, data nadania: 2007-05-05 00:52:36, suma postów tego autora: 187

Ja takze nie jestem antykomunista

jestem tylko socjalista , a idee komunizmu sa nie do zrealizowania ze wzglegu na charakter i psychike ludzi ale gdy ktos nazywa mnie kominista ,czy postkomunista czuje sie zaszczycony tak samo jak za czasow Stalina nazwyano mnie "ty inteligencie" co mialo byc tak obrazliwe jak obecnie "ty postkomisto". Jednego tylko nie moge zrozumiec dlaczego niby tak odwazni polacy boja sie tego okreslenia "postkomunita"

autor: Coto, data nadania: 2007-05-05 04:16:37, suma postów tego autora: 53

Oto żydokomuna

Znając poglądy przytłaczającej większości polskich historyków nie dziwie się tej wystawie,studenckie koła NOP czy MW zawsze najwięcej mają historyków potem UPR,POGLĄDY CIAŁA PEDAGOGICZNEGO TEŻ PLASUJĄ SIĘ MIĘDZY PiS a LPR,podczas gdy innych wykładowców na innych kierunkach miedzy PO a UPR.Wykładowców o lewicowych poglądach ze świecą szukać.A do IPN dostają się najwierniejsi z wiernych plasujący swoje poglądy między PiS a LPR.
Jako osoba z żydowskimi korzeniami,uwarzam że to skandal,tymbardziej że większość pracowników UB a potem SB to 100% polscy Aryjczycy.

autor: czewony, data nadania: 2007-05-05 10:48:10, suma postów tego autora: 350

czerwony

Zdumiewające jest to, że Żydzi mordowani, gazowani, ...itd, itp....przez nazistowski totalitaryzm, poszli na służbę do do Stalina, który w pewnym czasie też ich nie rozpieszczał, a wręcz prześladował. Jak oni mogli zapomnieć co Hitler i Stalin im zrobili? Towarzyszu czerwony - to w Moskwie decydowano kto ma rządzić w Polsce. UB i SB były bardziej podległe ZSRR niż PRL.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-05-05 11:56:10, suma postów tego autora: 294

czy sami naziści niemieccy

a tzw.askarisi,łotewscy,estońscy,ukraińscy SSmani,litewscy szaulisi-policjanci,a granatowi policjanci,a białoruscy i rosyjscy policjanci Schuma,a słowaccy hlinkowcy,węgierscy strzałokrzyżowcy,czeska policja protektoratu,chorwaccy ustasze,rumuńscy gwardziści i legioniści czy bez ich pomocy wszystko poszło by tak sprawnie

autor: czewony, data nadania: 2007-05-05 13:11:04, suma postów tego autora: 350

Do Czerwony

Czerwony twoje poglądy to jest właśnie ANTYSEMITYZM jest mi przykro, że udajesz ślepego tam gdzie trzeba twardo powiedzieć prawdę i nie owijać w bawełne.To ludzie z twoimi pogladami czynią tyle zła między innymi ludzmi.Bez względu na fakty będziesz udawał ślepego i głuchego - jest mi wstyd za ciebie.
Poczytaj sobie troszeczkę literaturę fachową, są opracowania w których delikatnie biorąc to co 15-sty polak ma domieszke krwi żydowskiej - i czy to coś złego.Żydzi i Polacy przez wieki przenikali się wzajemnie.
Nie zgadzam sie z jadem jaki z twoich wypowiedzi wyziera - ty nie jesteś ani ŻYDEM ani POLAKIEM ty jesteś zwykłym zblazowanym popaprańcem.
Tacy jak ty sieja nienawiść między narodomi.

autor: a, data nadania: 2007-05-05 14:24:09, suma postów tego autora: 193

IPN=Ministerstwo Prawdy

Orwellowskie Ministerstwo Prawdy odpowiadające za powszechne kłamstwo po raz kolejny pokazuje na co je stać. Szkoda, że ówczesny AWS przegłosował veto prezydenta Kwaśniewskiego.

autor: Socjaldemokrata, data nadania: 2007-05-05 14:47:17, suma postów tego autora: 30

Tak trzeba brać wine

Tak należy wstydzić cię za tych obywateli polskich którzy czy to pochodzenia żydowskiego czy nie popełnili zbrodnie jako funkcjonariusze UB,tak samo jak należy wstydzić się za tych Polaków którzy dokonali masakr pogromowych w Jedwabnem i innych miejscach

autor: czewony, data nadania: 2007-05-05 15:35:38, suma postów tego autora: 350

czerwony

Zapomniałeś o "Sprawiedliwych....", oraz tych, którzy zostali skazani na kary śmierci z ukrywanie Żydów. Zapopmniałeś także o pismakach made in Kosiński, którzy ocaleli dzięki pomocy Polaków, później odwrócili kota ogonem....biedacy. Pojedź do USA, tamtejsi Żydzi nie wiedzą nic o 250 000 ofiar Powstania Warszawskiego - twierdzą, że było tylko powstanie w Gettcie Warszawskim. Niemcy wykupili się za 50 mld. dolarów , a cale zło zrzuciliście na Polaków.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-05-05 16:36:40, suma postów tego autora: 294

Cóz to za hipokryzja

a moze zapytamy najpierw DLACZEGO zydowscy komunisci zmieniali nazwiska ??? czyzby sie wstydzili???

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2007-05-05 17:25:07, suma postów tego autora: 141

hahahaha

Co za polemika ooo qrna...a.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-05 18:43:01, suma postów tego autora: 1000

wiadomo dlaczego

w wielu wypadkach,ze strachu

autor: czewony, data nadania: 2007-05-05 18:54:22, suma postów tego autora: 350

Polacy

czyli My to jesteśmy "super". Polak zazwyczaj jest ale Polakowi wilkiem. Nie lubimy się, nie jesteśmy z sobą zżyci. Wspólnoty nie tworzymy żadnej ani grupy zawodowe, szerzej klasy społeczne. Taka jest prawda. "Wspólnota" była wtedy kiedy działała solidarność. Co pozostało po tej solidarności, otóż pozostało pieniactwo, uwielbienie dla kleru, miłość robotników nie do postulatów lewicowych ale do prawicy i antykomunizm którym pieją wszystkie siły polityczne a także bojący się ludzie czerwieni jak ognia. Czasami mam wrażenie że ktoś specjalnie wykorzystał robotników do celu jakim było ograniczenie świadomości w tym narodzie. Nawet takie Święto Pracy pokazuje że dla Polaków nie jest ważne oddanie się za jakąś sprawę, opowiedzenie się za czymś ważnym czyli za walką o prawa pracownicze. Lepiej jak w jakimś zakładzie się wyciska z kogoś ostatnie soki , byle mnie to nie dotyczyło.
Uważamy się z drugiej strony za naród wybrany tylko jakoś nic nie robimy aby było rzeczywiście lepiej.
Angażujemy się w Iraku, wciskają nam kit prawicowe media że walczymy tam o wolność. Ludzie w sondażach są przeciwko tarczy i interwencjom w Iraku i Afganistanie a nie chcą przystać do ruchu antywojennego bo to przecież "oszołomy". Polak wie lepiej kto jest "mondry" a ko nie. W mediach obraz prawdziwego Polaka został już ukształtowany. Polak to ten który zgadza się z panującym systemem społeczno-ekonomicznym, ten co wierzy w czarną sutannę, ten co jedynie potrafi wyrazić swój "altruizm" za pomocą filantropii która nie prowadzi do rozwiązania problemu a jedynie zwraca uwagę jak to "pan" burżuj "strasznie" się ujął za poniżanymi, cierpiącymi. Taki jest obraz nas Polaków. Czy jest nadzieja że się coś obudzi w naszym społeczeństwie. Czy staniemy się społeczeństwem obywatelskim. Szczerze wątpię. Jeżeli nadal takie pojęcia jak wspólnota, będą zawłaszczać prawica, kler a nawet i liberałowie którzy mają trochę inną definicje wspólnoty - jako tej która jest wspólnotą indywidualności (swoją drogą gdzie te indywidualności które mogły by pociągnąć za sobą tłumy) to nie wróżę dobrej przyszłości dla tego kraju. W tej chwili w naszym k(r)aju królują egoizm, brak współczucia na krzywdę innych, oportunizm i brak kultury.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-05 19:56:53, suma postów tego autora: 1000

No tak

W podziemiu to sie nazywało psełdonim.
W mafi to się nazywa ..... no własnie zapomniałem.
A w SB to się nazywa ze strachu. HAHAHAHA
Kończ waść wstydu oszczędz.
PS
Tam nie tylko żydzi zmieniali nazwiska.

autor: a, data nadania: 2007-05-05 23:23:43, suma postów tego autora: 193

Cherwony

Powiedziałeś prawdę o Polakach.Taką samą opinię mają Polacy zagranicą,na wschodzie i na zachodzie,a w USA Polak to ciemnota.Zresztą nie potrzeba daleko szukać,widzimy to na codzień,a zwłaszcza na posiedzeniach Sejmu.Góruje tu nienawiść,wrogość,rewanżyzm i ciemnota(modły o deszcz).

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-05-06 09:13:30, suma postów tego autora: 220

O Polakach

Stanisław - o Polakach to znaczy o nas - chyba, że ty nie jesteś Polakiem - tak to jakoś dziwnie brzmi u ciebie i Czewonego.
A ja jestem Polakiem zdomieszkom krwi Żydowskiej i wcale sie tego nie wstydzę - jestem z tego dumny, i przestańcie tendencyjnie oczerniać i drwić ze wszystkiego co Polskie.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-05-06 12:40:20, suma postów tego autora: 193

a ja zawsze myslalem

ze lewica powinna traktowac wszystkich ludzi tak samo, obojetnie od narodowosci. A tu prosze - mamy i gatunek podludzi - Polakow, tuziez Polaczkow. CHErwony i stanislaw brawo za tolerancje!

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-06 13:52:45, suma postów tego autora: 4863

Dlaczego piętnuje się i wystawia pod pręgierz, ludzi,

którym nie udowodniono żadnej winy ani nie postawiono przed sądem? To jest koszmarne bezprawie i ogromna podłość. Władza nakazała uważać wszystkich w czambuł funkcjonariuszy SB za przestępców, bo władza łutsze znajet. Szczególnie władza kacza. Jeżeli takie bestialstwo ujdzie bezkarnie kaczej swołoczy, to już temu narodowi nic nie pomoże.

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-06 21:55:38, suma postów tego autora: 185

A ja nie rozumiem, po co ta wystawa

Kogo to w ogóle obchodzi?
Wydaje mi się, że te pieniądze mozna było wydac z większym pozytkiem. Tam w okolicach Gdańska mieszka sporo biednych rodzin. Może dzieciakom można by jakiś wyjazd na wakacje zafundować.

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-05-07 01:59:24, suma postów tego autora: 291

Cenzura

Od popołudnia 06-05-2007 brak mojego kometraza a są inne.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-05-07 06:48:31, suma postów tego autora: 193

Odpowiedź dla a

Jeśli się czujesz takim Polakiem z cechami ,które wymieniłem w moim komentarzu,to się nie dziwię,że w Polsce mamy to co mamy i słyszymy to co mówią o nas kulturalni ludzie w świecie.Nie należy się obrażać ,gdy ktoś mówi o nas prawdę.Za 500 lat już opinię zmienią.Przechodzimy tę samą drogę co zachód,dopiero po 1500latach klerykalizmu zmądrzeli.Nas czeka to samo.To nic dziwnego ,że czujesz się Polakiem innym, aniżeli będą twoi potomkowie za x lat.Narazie w Polsce góruje ciemnota w 95% w/g danych kleru,faktycznie 60%.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-05-07 10:16:07, suma postów tego autora: 220

Do Stanislaw 1

Wszystko jasne - mówiłeś o sobie.No ale w takim razie nie uogólniaj bo takich jak ty jest nie wielu.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-05-07 13:27:59, suma postów tego autora: 193

Do Stanislaw1

Trosze zwolnij z tym zapatrzeniem na kulturalnych ludzi na zachodzie - ci kulturalni ludzie wymyślili obozy koncentracyjne, holokaust, i parę innych fajnych rzeczy - jakoś nie mam ochoty brać z nich przykładu.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-05-07 13:31:00, suma postów tego autora: 193

Dla a

Bierz w takim razie przykład z inteligenta ze wschodu Piłsudskiego ,on miał specjalny obóz koncentracyjny dla takich oświeconych jak Ty.Jeśli o tym nie wiedziałeś to świadczy ,że brak ci 500lat abyś zmądrzał.Radzę ci ,zmień szkołę.Byłem zagorzałym papriotą,przelewałem krew na froncie zachodnim,dla ojczyzny.Widząc dzisiaj, kto nami rządzi,żałuję tego.Nie spodziewałem się ,że władzę może objąć grupa chorych na różne fobie w moim KRAJU.Popatrz kto nami rządzi.Czy mamy się czym szczycić?,chociażby zagranicą,znajomość języków to jak mówi Pan Wałęsa"ani me ani be ani kukuryku".Masz też z czego być dumny!.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-05-07 16:18:53, suma postów tego autora: 220

Do Stanisław1

No tak wszystko jasne - demencja starcza - tak szybko zapomniałeś na kogo głosowałeś.Oni nie spadli z ksieżyca.
A pozatym wolę narodu trzeba szanować -taka jest demokracja.Nastepnym razem morze będzie lepiej.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-05-07 20:46:49, suma postów tego autora: 193

Do a

Może u mnie demencja starcza,ale u ciebie nieuctwo(morze).

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-05-08 07:54:02, suma postów tego autora: 220

Do Stanislaw1

Nic nie kumasz - to MORZE to miała być taka cienka aluzja do szerokości i głębokści ludzkiej głupoty - ty chyba naprawde masz sporo lat.
Pozdrawiam: a
PS
Internecie nie wszystkiego czyta się tak dosłownie - tu trzeba myśleć.

autor: a, data nadania: 2007-05-08 17:32:17, suma postów tego autora: 193

Do a

Indyk myślał o niedzieli a w sobotę mu łeb ucięli.Czy znasz przysłowie,kto komu ustępuje?.Otóż ja stary mądrzejszy,ustępuję.Pozdrawiam.Tu n'es pas oblige de riposter.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-05-09 08:01:13, suma postów tego autora: 220

Do Stanislaw1

Samohfala w koncje stala.
Teraz będzie dobrze.
Pozdrawiam: a
PS
Co do tej mądrości - polak przed szkodą i po szkodzie ....
- znasz takie powiedzenie.

autor: a, data nadania: 2007-05-09 10:21:13, suma postów tego autora: 193

Proponuję zaskarżyć autorów do sądu za nioeprawdziwe informacje dotyczące pochodzenia tych panó

Proponuję zaskarżyć do sądu autorów wystawy za nieprawdziwe informacje dotyczące pochodzenia tych panów.Każdy interesujący się historią UB wie że 50% kadry stanowili przedstawiciele Narodu Wybranego.

autor: janko, data nadania: 2007-05-09 16:59:35, suma postów tego autora: 5

Dodaj komentarz