Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

TK: Ustawa lustracyjna jest częściowo niezgodna z konstytucją

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ot,

i jakoś ten straszny faszyzm, którym tyle liberalno-lewicowych autorytetów straszyło, nas omija.

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-11 20:00:56, suma postów tego autora: 20871

Ostoja demokracji, czyli TK, nie wystraszył się!

Całe szczęście, że kaczory nie zawłaszczyły także Trybunału. A to już była ostatnia niezawłaszczona instytucja państwowa i Jaruś był pewien, że Trybunał po mianowaniu Stępnia już jest jego. Jakże miło, że się przeliczyła ta nadęta purchawka.

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-11 21:07:25, suma postów tego autora: 185

Moi mili!

Nie zapominajmy, że to SLD zaskarżyło ustawę lustracyjną do TK! I odniosło sukces. Zawsze będę głosowała na SLD, bo to najrozumniejsza i najuczciwsza partia w Polsce.

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-11 21:10:43, suma postów tego autora: 185

Częściowo niezgodna,ale całkowicie durna.

Nie może być inna,bo durny jest "tfurca" tej ustawy.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-05-11 21:17:16, suma postów tego autora: 623

hahaha, super sprawa

oni już wszyscy skompromitowani dyć!!! Jedni za matury (niezgodne z konst., jak nic...), drudzy za lustracje (to-samo), trzeci za amoralne układy damsko-meskie i ogólne uposledzenie etyczno-estetyczne, hehe, Przeciez ta ekipa się do jakichś prostych prac fizycznych co najwyżej nadaje, hehe.
Ja mam ok 30 lat. Ale moi "starsi", pamietają tzw. komunę (byli w solidarności) i mówią ,że nawet wtedy się tak jak teraz za rząd nie wstydzili. Bravo TK

autor: chrome, data nadania: 2007-05-11 22:16:15, suma postów tego autora: 2

I tą ustawę napisała partia

Której przywódcy są prawnikami. A te niezgodności to nie były jakieś błachostki tylko min. Artykuł 2 i 31. Artykuł 2: Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniajacym zasady sprawiedliwośći społecznej. I Art.31 ust. 3: Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie, i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dlam jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środwiska, zdrowia i moralnosci publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Jak widać są to poważne zarzuty wobec ustawy. I pamiętajcie że PO, ktore teraz leje krokodyle łzy też za nią głosowała. A SLD po raz pierwszy od dłuższego czasu, pokazała że ma jaja.

autor: J.K, data nadania: 2007-05-12 00:45:19, suma postów tego autora: 948

A co powiedziec sie powinno

o tych poslach z SLD ktorzy glosowali za wprowadzniem tej idiotycznej ustawy lustracyjnej.Jesli SLD pragnie miec jakis lewicowy wyglad powinna ich wykluczyc ze swoich szeregow , nie mozna byc bialym i czarnym rownoczesnie.

autor: Coto, data nadania: 2007-05-12 01:40:47, suma postów tego autora: 53

Ja się tak nie bawię!

Ej, ty życie sobacze! Trybunał skasował mój plan na zrobienie kariery. Już miałem przygotowane wałówę i rekwizyty. Od poniedziałku rano miałem zamiar stanąć przed redakcją Gazety, naprzód pierś podać chudą i podnieść transparent:
Czcigodnego Pana Redaktora Lesława Maleszki nie opuszczę w biedzie i nie dam go skrzywdzić, ot, co!
CHERWONY WARSZAWIAK

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-12 08:25:41, suma postów tego autora: 20871

ABCD, zauważyłeś?

Zauważyłeś, że to tylko i wyłącznie dzięki SLD ominął nas faszyzm i hitleryzm kaczy? Wszyscy przecież poparli tego gniota lustracyjnego w Sejmie i Senacie. A gniot niezgodny z Konstytucją w ponad 40 punktach!!! Tego nie można było nie dostrzec. Każdy głosujący za czymś takim to nie poseł-Polak tylko wyjątkowa szuja. Jedynymi uczciwymi okazali się, jak zwykle zresztą, posłowie SLD.

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-12 12:15:53, suma postów tego autora: 185

SLD najczuciwsza partia, haha

Wczesniej myslalem ze Albisia tak na powaznie. Ale teraz jestem pewien ze ktos po prostu jaja sobie robi.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-12 13:45:42, suma postów tego autora: 4863

Fakt pozostaje faktem ze tylko SLD bylo przeciwko

temu potworkowi lustracyjnemu. Z drugiej strony sie dziwie. Chca chlpaki sie lustrowac ich sprawa. SLD moze z powodzeniem stanac z boku i poczekac az sie sami powycinaja wzajemnie. Widaomo za TW SB nie werbowalo wsrod czlonkow PZPR bo byl oficjalny zakaz. TW i OZI oraz inni byli werbowani wsrod dzialaczy bylej opozycji, ksiezy i biskupow. Szczegolnie jezeli chodzi o TW. Chca sie lustrowac no to powodzenia.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-05-12 19:14:06, suma postów tego autora: 364

wojtas,

a może coś merytorycznie? Ja uzasadniłam swoje zdanie o SLD. Ty spróbuj udowodnić, że SLD nie miało racji albo, że postąpiło nieetycznie szkodząc ludziom czy ich nisząc. Masz okazję.

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-12 19:16:21, suma postów tego autora: 185

Albisiu,

Spróbuj się dowiedzieć, ilu ludzi w Polsce popełniło samobójstwo, ponieważ grozila im eksmisja na bruk. Ustawa o takiej eksmisji została uchwalona pod rządami SLD z inicjatywy aferzystki Blidy.
SLD tymczasem, za śmierć wyżej wspomnianych ludzi się nie kaja. Domaga się natomiast, żebyśmy troszczyli się o losy aferzystów z jego szeregów oraz ubeckich szpiclów. Dziękuję, beze mnie.

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-13 00:15:43, suma postów tego autora: 20871

Zygmunt, to nie jest takie proste.

Przecież kaczorom wcale nie chodzi o lustrację tylko o podporządkowanie sobie jak najszerszej grupy ludzi i decydowaniu o ich życiu i śmierci. Zresztą tak było od początku. Oleksy napisał prawdę, że nie współpracował. Na odwrocie oświadczenia opisał fakt przechodzenia szkolenia na wypadek wojny, wcześniej upewniając się u jakiegoś generała, że tego nie można zaliczyć do współpracy. I wszyscy wiemy jak solidurnowactwo chyba z 8 lat ciągało go po sądach.

Przecież czas już wiedzieć do czego służy lustracja i teczki i jaki charakter mają ci, którzy lustrację wymyślili. Jest to inny sposób torturowania ludzi. Nie ma dziś dybów, "madejowego łoża", czy łamania kołem. Są metody "cywilizowane", niszczące psychicznie i społecznie, czyli "wysysa się krew bez zrobienia ranki".

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-13 09:43:01, suma postów tego autora: 185

Albisiu

jestes w stanie wymienic choc jednego czolowego polityka SLD (no moze poza Olejniczakiem) za ktorym nie ciagna sie jakies afery?

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-13 14:10:32, suma postów tego autora: 4863

Afery nie ciągną się za nikim.

To, że obrzuca się ludzi SLD sztucznym błotem, nie znaczy, że są zamieszani w jakieś afery. A jeżeli istnieje choćby cień prawdopodobieństwa jakiegoś naruszenia prawa, taki delikwent natychmiast przestaje być członkiem SLD. Chyba nie zaprzeczysz.

A Ty nie możesz jednak napisać, że Kaczyński czy inne "bure suki" z kaczego stada ponoszą jakąkolwiek odpowiedzialność za to co wygadują i wyrabiają. Choćby "taśmy prawdy". O Kurskim, to już nawet szkoda mówić ile podłości popełnił bezkarnie.

A czy zauważyłeś ile razy ukręcano łeb informacjom o nielegalnym braniu pieniędzy przez Kaczyńskich? A policzyłeś ile razy Kaczyński odmówił wykonania wyroku sądu nie przepraszając za oczernianie ludzi?

Nikt mnie nie przekona, że jest lepsza, uczciwsza i bardziej ludzka partia niż SLD.

autor: Albisia, data nadania: 2007-05-14 12:44:19, suma postów tego autora: 185

Dodaj komentarz