Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Irak: Udany atak ruchu oporu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Iracki Ruch Oporu

IRO mimo represji reżimów okupacyjnych,i marionetkowych kolaborantów ma się dobrze.Polska ze swoim proamerykanizmem wydaje się tym bardziej k..

autor: czewony, data nadania: 2007-05-12 20:23:29, suma postów tego autora: 350

Brawo!

Allons l`enfants de la patrie, le jour de gloire arrive...

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-13 00:30:52, suma postów tego autora: 20871

Brawo !!!

Kakich tekstów jest stanowczo za mało w naszych mediach, a szkoda. Należy chwalić sukcesy dzielnego ruchu oporu i porażki okupantów. Niech żyje wolny Irak !!!

autor: Lexxx, data nadania: 2007-05-13 10:17:25, suma postów tego autora: 157

To tylko wskazuje

jak silne poparcie ma ruch oporu a jak słsbe okupant i kolaboranci

autor: czewony, data nadania: 2007-05-13 11:08:49, suma postów tego autora: 350

Co za pierdoły???

Co za pierdoły tutaj wypisujecie??? Jacy bohaterowie i jacy okupanci??? Czy wy sami wierzycie w to co wypisujecie? Fakt że wojna to zło niezależnie z jakiego powodu. Jednakże lepiej doprowadzić do wprowadzenia wolności i demokracji niż patrzeć na zbrodnicze reżimy jednostkę mające za nic. Czy faktycznie uważacie że Irak będzie lepszy pod rządami fanatycznych przywódców religijnych zmuszających kobiety do chodzenia w burkach lub czadorach, gdzie mężowie będą mogli z nimi robić co im się żywnie podoba? Mężczyzn natomiast zmuszać się będzie do ubierania się w kiecki i noszenia brody po same genitalia? Im podobni przywódcy w Afganistanie niszczyli zabytki światowego dziedzictwa (posągi buddy)- i to jest właściwe? A może lepiej było za Saddama z jego doświadczeniami z gazem na ludności cywilnej?
Wojna to rzecz straszna ale lepsza taka władza, dająca szansę na wolność i równowagę niż rządy fanatyków, morderców i terrorystów, których tutaj nazywacie ruchem oporu.
Czy naprawdę taka jest wasza lewicowa wizja wolności, suwerenności i niezależności jednostki (kobiety w burkach, mężczyźni brodaci) gdzie o tym czy ktoś ma prawo do życia decyduje koran a nie niezawisłe sądy a władza jest wybrana przez nie zterroryzowanego suwerena?

autor: esteban, data nadania: 2007-05-13 16:31:14, suma postów tego autora: 9

esteban

Czyli zgadasz się z tym że rekcja ZSRR w latach 80-tych na to co dzieje się w Afganistanie, jak wspiera talibów U$A, była potrzebna? Przecież to właśnie dopiero za rządów afgańskich komunistów stosunkowo zlikwidowano analfabetyzm a kobiety miały o wiele więcej wolności niż za rządów talibów których wyszkolili jankesi.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-13 18:39:19, suma postów tego autora: 1000

esteban

a czy sam wierzysz w to co piszesz?skad wiesz ze islamisci przeprowadzili atak?islamskie bojowki akurat w iraku sa marginesem w ruchu oporu,maja tylko mocna relame.nie wspominajac o tym ze islamisci glownie sa w rzadzie,99% obecnie rzadzacych jest z iranu i oni glownie zniesli wszystie przywileje.wiesz ze w basrze milicje szyickie grozily fryzjerom smiercia?tym samym fryzjerom ktorych pozniej blagali zeby ich golili kiedy beduini zaczeli wkraczac do basry i czyscic ja z bojowek partyjnych partii obecnie rzadzacych pod ochrona amerykanow i innych.a wiesz co robili anglicy w basrze?nic.jak zaczela sie rzez bojowkarzy to zostawili sprzet w bazach i uciekli.a wczesniej dranie pozwolili z basry zrobic burdel islamistom zeby iranowi sie narazac.przestan pieprzyc o demokracji,wolnosci itd..tu akurat po drugiej stronie barykady sa ruchy polityczne ktore chca demokracji,ktore wzoruja sie na dumie irakujaka byl kasem.ameryanie i ich poplecznicy stawiaja tylko fasady dla ropy i to wszystko.poczytaj sobie sad jest wiekszosc samochodow pulapek,co sie dzieje z oficerami zpolicji i wojska ktorzy zaczynaja protestowac lub weszyc wokol zamachow tej oslawionej al/kaidy w iraku.

autor: pazuzu2666, data nadania: 2007-05-14 00:55:16, suma postów tego autora: 70

Tak, wierzę. Do CHErwony i pazuzu2666

CHErwony- zadajesz pytanie czy popieram (zgadzam)...? Prosta odpowiedź- nie wiem, bo tego nie oceniam. Patrzę na to co jest teraz i jak to wygląda. W tej sytuacji nie odnoszę się do przeszłości (która nota bene toczyła się kiedy przychodziłem na świat). Poddaje ocenie obecną sytuację (obalony dyktat, obecny terroryzm, "wojnę" interwencyjną i "okupację").
Ps. Zgodzić się mogę że talibów wyszkolili "jankesi", ale nie uczyli ich jak poniżać ludzi (czytaj kobiety itd.), szkolili ich do walki a nie do terroryzowania społeczeństwa. Taliby (talibowie) zrobili co chcieli...

pazuzu2666- pytasz czy wierzę, tak wierzę. I nie napisałem że to islamiści!!! Wyraźnie dałem do zrozumienia że mam na myśli terrorystów!- w zdecydowanej większości odwołujących się do islamu (i jak to zwykle bywa przekręcających go na własne potrzeby- podobnie jak inkwizycja tłumaczyła swoje zbrodnie walką O i Za wiarę), ale podkreślam jeszcze raz że nie miałem na myśli prawdziwych, i normalnie wierzących wyznawców islamu!!! W Iraku jest normalna walka sił politycznych pośród których poparcie mają te tzw wyznaniowe. I nieważny jest islam ale ten kto więcej nawojuje rzekomo wypełniając wolę Koranu.
Natomiast co do twojego tekstu: "przestan pieprzyc o demokracji,wolnosci itd.."- nie wydaje mi się abym pieprzył. Czy ty twierdzisz że za Saddama była demokracja? Jestem przekonany że nie. Była męka i terror (co prawda państwowy i usankcjonowany ale zawsze to terror).

Może czasem warto się zastanowić i przemyśleć czy nie powinno się zainterweniować???

Już tutaj pisałem: "Fakt że wojna to zło niezależnie z jakiego powodu." i jeszcze "Wojna to rzecz straszna ale lepsza taka władza, dająca szansę na wolność i równowagę niż rządy fanatyków, morderców i terrorystów..."

W świetle moich wypowiedzi pozostaje mi dodać: Medal ma 2 swoje strony. Tą naszą- lewą ale i prawą, i nie możemy udawać że jej niema. Na problem trzeba patrzeć globalnie a nie tylko z jednej (radykalnie lewicowej- chociaż to portal lewicowy) strony. Czym innym jest wspieranie wewnętrznych inicjatyw (danego kraju/ narodu) a czym innym ślepe popieranie uzurbatorów woli całego narodu/ obywateli. Sprawa jest bardzo skomplikowana ale faktem jest że lepszy naród mający i chcący demokracji niż nieprzewidywalny dyktat- nie tylko zagrażający swoim obywatelom ale także niepewny wobec swoich sąsiadów...
Co do reszty nie mogę udzielić wypowiedzi ponieważ wdało się tam sporo błędów różnej maści i trochę nie kumam co masz na myśli- jeżeli tylko je wyjaśnisz, bardzo chętnie podejmę dyskusję. ;)

autor: esteban, data nadania: 2007-05-14 16:19:14, suma postów tego autora: 9

Dodaj komentarz