Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Podlaskie: PiS wygrywa, LiD średnio, PPP słabo

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tytuł w Wyborczej jjest ak zwykle adekwatny-

"Podlaska klęska PiS?" :)))) Cóż okazało się że ponad 90% głosujących było za budową obwodnicy przed Dolinę Rozpudy. Cały problem jak widać to spór między elitami (ekolodzy,Wyborcza,itp) i ludem (chwilowo, choć niepewnie, reprezentowanym przez koalicję rządzącą).

autor: Luke, data nadania: 2007-05-21 12:05:01, suma postów tego autora: 1782

myślę że

Te wyniki potwierdzają, po pierwsze słabość PiS które w swoim "bastionie" mimo ciągłej tam obecności "oficjeli" partii rządzącej nie odniosły spodziewanego sukcesu. A po drugie brak koalicji w śród partii o podobnych poglądach ideowych (lewicowych)udowodnił, że partie "kanapowe" upierające się przy tym że tylko one mają monopol na ideowość a ich liderzy pretendują do nazwy "ideowych zbawicieli - guru " zostają na marginesie i nie mają żadnego wpływu. Tylko jednoczenie całej lewicy może przynieść sukces. W tej sytuacji ambicje i ambicyjki powinny zejść na plan dalszy, w dodatku, że LiD cieszy się coraz większym uznaniem w Polsce. Jak na razie jest trzecią siłą, więc nawet partie czy organizacje mający bardziej radykalne poglądy powinny ( mimo animozji )dążyć do zjednoczenia sił. Po odsunięciu PiS od władzy będą możliwe wewnętrzne dyskusje i uzgodnienia aby tylko nie poszły śladami UW.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-05-21 12:40:40, suma postów tego autora: 101

Od kiedy to PiS reprezentuje interes ludu?

Łapanie paru głosow na niskich instynktach ludzkich to jeszcze nie reprezentowanie ludzi pracy.
Zresztą, wyniki wyborbyły identyczne jak poprzednio. Najwyraźniej żadni nowi wyborcy nie zapali się na propagandę PiS, i bardzo dobrze.

autor: west, data nadania: 2007-05-21 12:56:25, suma postów tego autora: 6717

Widać z tych wyników,

że sojusz z Krajową Partią Emerytów i Rencistów, o który zabiega lider PPP, Bogusław Zietek, staje się dla ostatnio wymienionego ugrupowania żeczywiście (!) kwestią życia i śmierci.

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-21 13:13:02, suma postów tego autora: 20871

najwyarzniej

bardziej je reprezentuje niz TY sam drogi wescie.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-21 13:17:13, suma postów tego autora: 4863

Wojas: Hmmm, a co ja mam z tym wspólnego?

Po prostu, ani założenia ideowe, program, ani tym bardziej praktyka rządzenia PiS nie wskazują, żeby ta partia realizowała (choćby i w niemiły dla tradycyjnej lewicy sposób )jakiekolwiek rzeczywiste interesy jakichś grup społecznych poza własnymi funkcjonariuszami. Rządy PiS to PR i tylko PR.

autor: west, data nadania: 2007-05-21 13:25:56, suma postów tego autora: 6717

.

tylko zachodnia część Podlasia to bastion PiS ale też i PSLu...południowo wschodnie Podlasie to kilkuset tysięcy prawosławnych tradycyjnie popierających SLD
w GW chyba zwariowali skoro wynik 30% i przewagę 10% nad PO uznali za klęske :)

autor: Ramones, data nadania: 2007-05-21 14:07:24, suma postów tego autora: 595

west, akurat w sprawie Rospudy

PiS i Samoobrona reprezentują interes ludu, a nie elit. W interesie ludu jest żeby droga przechodziła według obecnego projektu, bo wtedy budowa szybciej się rozpoczenie i będzie tańsza. Natomiast elitom nawet nie chodzi o przyrodę (może ekologom tak, ale nie środowisku Wyborczej)- ile raczej pokazanie swojej hegemonii nad "ciemnym ludem, który nie docenia wagi przyrody i chce jakąś drogę, zamiast myśleć o zagrożonych gatunkach".

autor: Luke, data nadania: 2007-05-21 14:36:30, suma postów tego autora: 1782

Nowi wyborcy

nie złapali się na propagandę, nowi kandydaci nie załapali się na listy,Podlasianie wywalili 2 miliony w torfowisko, Pisiory ubogaciły sobie kampanię wyborczą kosztem autochtonów i odzyskały jedno samorządowe krzesełko.Wynik każdy widzi. Wróciło stare. Warto było?

autor: minorka, data nadania: 2007-05-21 14:52:37, suma postów tego autora: 108

"Podlaska klęska PiS"

- tak, tak, mój drogi synu, to było niewiele wyżej od ziemi.

autor: Bury, data nadania: 2007-05-21 15:44:15, suma postów tego autora: 5751

Luke, tylko że PiS cynicznie kłamie wiedząc doskonale

że z dużym prawdopodobieństwem obwodnica w obecnym kształcie nie powstanie, bo jest to inwestycja sprzeczna z prawem unijnym. Zwłaszcza że po drodze jakieś "krasnoludki" wyrzuciły z projektu elementy pozwalające na zmniejszenie jej uciążliwości ekologicznej (np. system rozmrażania nawierzchni). Gdyby PiS zależało rzeczywiście na mieszkańcach Augustowa, to zamiast kopać się z koniem, w tym przypadku z Unią, doprowadziłby do szybkiej modyfikacji projektu i zorganizował nowy przetarg. A za te 2 miliony, które poszły na referendum, możnaby wybudować w Augustowie parę kładek dla pieszych, co rozwiązałoby problem zagrożenia ze strony tirów przejeżdżających przez miasto.

autor: west, data nadania: 2007-05-21 16:01:53, suma postów tego autora: 6717

west:

nie bierz tego do siebie, nie chcialem cie obrazac czy cos. Ale jesli ogromna wiekszosc osob wywodzacych sie powiedzmy szeroko z ludu, czy z plebsu jak kto woli, glosuje drugi raz na PiS, to moze maja odrobine rozumu i wiedza, ze lepiej rezprezentuje ona ich interesy, niz takie np. SLD, albo lewica radykalna, ktora chodzi na parady rownosci, ale mieszkancom Podlasia kaze ginac pod kolami TIRow.
Luke - tym razem zgadzam sie z Toba. To elitki warszawskie, artysci, itp. nagle dostali hopla na punkcie ROspudy, w ktore pewnie w zyciu nie byli i nie beda. A mieszkancom Augustynowa kaza chyba mieszkac w ziemiankoach i chodzic w sandalach z trawy.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-21 16:06:05, suma postów tego autora: 4863

Mimo wszystko,

PO z LiD i PSL mają tyle samo mandatów, co PiS z Samoobroną. A pamiętajmy, że Podlasie jest regionem sprzyjającym prawicy. Czyli? Wiadomo już, kto będzie rządził po najbliższych wyborach parlamentarnych.

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-21 16:43:11, suma postów tego autora: 20871

Nie żetelny artykuł!!!

Co za ściema jest tam wstawiona? Autor pisze że LiD ma prawie 14% i 3 mandaty, natomiast PSL 9% i 5 mandatów oraz Samoobrona mająca 5% także ma 3 mandaty (podobnie jak LiD)!!! Czyżby autor tak bardzo bał się LiD-u (podobnie jak wielu, wielu innych w tym serwisie albo jak LPR gejów) że musi podawać zafałszowane info licząc że nikt tego nie zauważy?
Natomiast co do wyniku PiS to jestem zdegustowany zaślepieniem ludzi na tą powolną degradację polskiego państwa i prawa. :(

autor: esteban, data nadania: 2007-05-21 17:50:02, suma postów tego autora: 9

Wyglada to na pat

PiS + Samoobrona - 15 mandatów
PO + LiD + PSL - 15 mandatów.

Ciekawe, jak oni będa tam rządzić? Czy powstanie POPIS czy za jakis czas nowe wybory?

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-05-21 18:56:55, suma postów tego autora: 291

Wojtas, trudno mi się z Tobą zgodzić

PiS po prostu do perfekcji opanowało sztukę marketingu politycznego. Przez reprezentowanie interesów obywateli rozumiem 1) identyfikację problemów 2) nakreślanie realnego planu ich rozwiązania 3) wdrażanie tego planu w życie. Przykadem tak rozumianej reprezentacji interesów może być współcześnie np. proces ograniczania ubóstwa poprzez systematyczne podnoszenie płacy minimalnej w Wielkiej Brytanii czy np. objęcie rolników systemem emerytalnym u nas za Gierka.
PiS działa zgoła inaczej. Identyfikuje źródło społecznego niezadowolenia, formułuje problem w ten sposób aby wskazać wroga (sędziów, lekarzy, Rosjan, Niemców, komunistów, "wykształciuchów" itp.) i rozpoczyna w obecności usłużnych dziennikarzy spektakularne działania propagandowe. Tak było z "lekarzami-szkodnikami", rzekomo zbyt łagodnymi sędziami, z lustracją itp. To samo dzieje się w sprawie doliny Rospudy.

autor: west, data nadania: 2007-05-21 19:23:09, suma postów tego autora: 6717

esteban

Posłuchaj wypowiedzi Olejniczaka na temat skutków blokowania komitetów.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-05-21 19:55:48, suma postów tego autora: 2157

2 sprawy

1) Porównajmy wynik LiDu z wynikiem SO i PSLu. Oto cała "demokracja" ordynacji wyborczej (pomijam fakt że LiDu nie cierpię)

2) Jeśli chodzi o Rospudę, to taka ciekawostka - w ciągu ostatnich 15 lat na drogach w Augustowie zginęło 15 osób - jedna osoba rocznie. Gdzie te tabuny osób ginących w wypadkach przez brak obwodnicy????

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2007-05-21 21:06:50, suma postów tego autora: 387

west:

gwoli scislosci, to bynajmniej nei PiS zgarnal najlepszych specjalistow od PR, wiec z tym marketingiem poltycznym to nie przesadzajmy :-) zreszta przyznasz, ze wszystkie inne partie oprocz PiS +koalicji sa pozytywnie pokazywane w mediach, ich popieraja artysci itp.
Nie twierdze, ze plany PiSu sa nastawione na rozwiazywanie problemow najubozszych itp. Wybor takiej Zyty na ministra chyba o czyms swiadczy, ale... ludzie nie sa wcale takimi glupkami jak Ci sie wydaje. Wiedza doskonale, ze rzady PO - LiD beda o niebo gorsze i dlatego tak wybieraja. I niestety ubozsza czesc spoleczenstwa ma nedzna reprezentacje - PiS, Samoobrona. Ale bynajmniej nie jest nia lewica, ktora kompletnie nie umie zidentyfikowac problemow, no chyba ze najwazniejszym problemem ubozszej czesci spoleczenstwa sa rady pracownicze a la hiszpania 36', albo parada rownosci.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-21 21:28:40, suma postów tego autora: 4863

CHErwona wolnosc

a czytasz cos jeszcze na temat Rospudy oprocz gledzenia osob bez fachowego wyksztalcenia, albo ktore niby maja papiery, ale wstydza sie podpisac po wlasnym projektem?
Lepiej zajrzyj na fachowe nalizy profesorow Politechniki na stronie Generalnej Inspekcji Drog i Autostrad.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-21 21:30:13, suma postów tego autora: 4863

...

Ja w ciągu ostatnich 10 lat czytałem wszystkie istotne materiały nt. Rospudy. Wniosek: zwolennicy obecnego wariantu trasy to albo naiwniacy, albo idioci, albo członkowie mafii (spekulanci gruntami). Na szczęście zjednoczony front cwaniaków z PiS i SLD, z LPR i PO, który próbuje grać tym tematem, nic nie ugra. Rozumiem, Wojtas, że jeśli warszawska liberalna elitka uzna, że słońce świeci, to Ty mimo oczywistych faktów będziesz paradował z parasolem?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-21 22:03:37, suma postów tego autora: 3848

Durango

mam tyle szacunku do mieszkancow Augustowa, ze nie smialbym za nich decydowac o sprawach dotyczacych ich zdrowia i zycia.
Mafia to jest chyab tylko ekologiczna, ktora zjedzie sie nie wiadomo skad i nie wiadomo za czyje pieniadze.
A co do "mafii "obracajacej gruntami, to juz dzialki sa kupione. Jesli postulujesz zmiane trasy w tym momencie, to dopiero otwierasz wspaniale pole do popisy dla tej mafii. No i skad mam wiedziec, czy ekolodzy nie maja do sprzedania jakis dzialeczek na proponowanej przez siebie trasie?

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-21 22:21:53, suma postów tego autora: 4863

:)

rozbawiłeś mnie tą gadką o tym że zwolennicy obecnego wariantu to "spekulanci gruntowi"

ziemia pod ten wariant to były lasy państwowe i gospodarstwa rolne...skupowane sukcesywnie od nastu lat i WSZYSTKIE KUPIONE
gdyby ktoś chciał zarobić na rospudzie to POWINIEN FORSOWAĆ NOWY WARIANT a nie upierać się przy starym tak jak gdyby dyrekcja dróg kazała odkupić działki:)

ekolodzy to też nieźli ściemniacze bo piepszą o tym często nie zastanawiając sie nad tym iż w tym rozumowaniu kompletnie nie ma logiki

autor: Ramones, data nadania: 2007-05-21 22:22:51, suma postów tego autora: 595

...

To sie jeszcze Ramones popytaj dobrze zorientowanych kto, kiedy, od kogo i w jakim celu je skupował. Tylko nie pytaj za głośno, dobrze radzę.

A Ty Wojtas masz bez wątpienia rację - niech mieszkańcy Augustowa zdecydują nawet o zbiorowym samobójstwie, to ich sprawa. Byleby zrobili to za własna forsę i we własnych domach, a nie za grosz publiczny i nie kosztem terenu, do którego nie mają żadnych praw. Popierajcie postęp czynem - zdychajcie przed terminem.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-21 22:44:07, suma postów tego autora: 3848

Wybory i blokowanie

Trybunal Konstytucyjny (w tempie przyspieszonym) uznal blokowanie za zgodne z konstytucja, ale powinna byc w tym przeciez jakas logika.

LiD uzyskal 13 % glosow i ma 3 mandaty, podczas gdy PSL uzyskal 8% glosow i 5 mandatow.

Mysle, ze warto wrocic do sprawy i zlozyc wniosek do Trybunalu jeszcze raz, bo to sie kupy nie trzyma.

autor: Teresa Jakubowska, data nadania: 2007-05-21 23:18:26, suma postów tego autora: 62

...

Blokowanie komitetów jest, w moim odczuciu, niedemokratyczne. W tym wypadku skutkuje dalszą blokadą rządzenia. Gdyby nie to powstałaby koalicja PO-SLD-PSL - zapowiedź przyszłej koalicji rządowej.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-05-21 23:41:12, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk i Durango 95

Paweł, bardzo dobrze że wypowiedź Olejniczaka pojawiła się pod artykułem (chociaż nic nie wyjaśnia to jednak definiuje i wskazuje problem), wczoraj jednak kiedy pisałem swój komentarz jak sięgam pamięcią ta wypowiedź nie była załączona.
Słusznie że się pojawiła :)
Durango 95 piszesz: "...nie kosztem terenu, do którego nie mają żadnych praw."
Niestety nie masz tutaj racji. Mają prawa do tego terenu, jednakże jak każdy (i ty i ja) w tym kraju ma do nich prawo. Tym bardziej że i za moje pieniądze (jak za pieniądze każdego podatnika) obwodnica ma być budowana. Dlatego jeżeli referendum to tylko ogólnokrajowe (to nie gminna ścieżka a droga krajowa). Ja również mam prawo do decydowania czy wolę tam obwodnicę czy jednak oglądać żaby ;)

autor: esteban, data nadania: 2007-05-22 06:37:34, suma postów tego autora: 9

Ślepoty !!!

A co by było towarzysze, gdyby tak odbyły się wybory i wszyscy Polacy oddali by tyle głosów na PIS?!!!

Odpowiedź.
To było by znów pozamiatane!!!
Nieprawdaż!!!


Warto tez zauważyć, że te wyniki mają się nija do ostatnich sondaży i badań statystycznych.
A to znów potwierdza, że ta ostatnia koteria jest najbardziej kłammliwym dziełem liberałków z POLID-u.

I to może na tyle o nowym wyborczym sukcesie ultraliberałków z POLID!

TFU!!!

autor: dzeus, data nadania: 2007-05-22 08:37:24, suma postów tego autora: 1046

esteban

Definiuje problem, ale i wyjaśnia: myliłeś się, zarzucając autorowi newsa nierzetelność.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-05-22 10:40:16, suma postów tego autora: 2157

Wieksze maja prawa

niz jakies aktorzyny z Warszawy albo ekolodzy z Greenpeace.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-22 12:15:54, suma postów tego autora: 4863

...

Esteban, OK, niech będzie referendum ogólnokrajowe, choć moim zdaniem równie dobrze można zrobić ogólnokrajowe referendum, czy jakaś droga ma zniszczyć np. XII-wieczny bezcenny zabytek, czy może jednak nie. Skoro są alternatywne rozwiązania, to w takich przypadkach powinny być stosowane, aby nic nie zniszczyć.

Wojtas, z Twoim myśleniem, zamiast jednego państwa mielibyśmy tysiące lokalnych księstw udzielnych i kacyków-watażków. Co to ma wspólnego z lewicą - nie wiem, ale raczej niewiele. Jeśli mieszkańcy kilku dzielnic Krakowa zdecydują, żeby na Wawelu zrobić siedzibę agencji towarzyskiej, to należy to zrobić, co tam jakiś aktorzyna albo podejrzany typ z jakiegoś stowarzyszenia ochrony zabytków, prawda?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-22 13:52:16, suma postów tego autora: 3848

Durango:

masz racje. Totez dlatego wlasnie popieram najlepszy projekt ktory zostal wybrany sposrod konkurencyjnych przez instytucje do tego predysponowana - Panstwo. I dlatego tez nie podoba mi sie, ze w naszym kraju ekolodzy probuja zablokowac cokolwiek tylko sie buduje.
Tym bardziej popieram ten projekt, jesli wiem, ze stoi za nim instytucja panstwa, popieraja go bez wyjatku lokalni mieszkancy i praktycznie wszystkie autorytety naukowe. A przeciw - elitki +Michnik + mlodziez.
Moze sie nie orientuje, ale czy przeciwnicy obecnego projketu obwodnicy maj w swoim gronie choc jednego specjaliste z tytulem naukowym oprocz socjologa profesora Ireneusza K.?

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-22 19:56:30, suma postów tego autora: 4863

...

Cieszę się Wojtas, że szanujesz wyroki państwa. Ja też, ale nie bezgranicznie, więc czekam ze spokojem na werdykt instytucji, na którą to państwo dobrowolnie scedowało część swoich uprawnień.

Dziwi mnie jednak, że popierasz decyzję tegoż państwa chwilowych zarządców, nie zaś np. opinie jego bardziej długotrwałych doradców, jak np. Państwowej Rady Ochrony Przyrody czy zatrudnianych przez państwo naukowców z Polskiej Akademii Nauk.

Cóż, ja nie jestem elitką, nie jestem od Michnika, młodzieżą też już raczej nie, chyba że zastosujemy kryteria ZSMP-owskie. I podobnych sobie znam wielu w tej sprawie. Widać jednak, że takim jak Ty Michnik zrobił dziurę w głowie, skoro przekonał ich, że podłączając się pod 10-letni protest w ostatniej chwili, jest jego głównym aktorem. Zalecam być bardziej czujnym na zagrywki Michnika i elitek, bo daleko nie zajdziesz z taką naiwnością.

Poparcie grupki Augustowian, od 10 lat urabianej przez demagogów i cwaniaczków lokalnych (widziałem na własne oczy jak to wygląda - metody iście michnikowskie) pozwolę sobie w demokratycznym państwie przeciwstawić poglądom 250 tys. osób, które podpisały apel przeciwko obecnemu przebiegowi trasy, a także sondażom, które wskazywały, że jakieś 50-70% Polaków jest za ochroną Rospudy, a około 20-30% za obecnym wariantem trasy.

Pytasz o profesorów, to dobrze. Przejrzyj sobie skład PROP i jej stanowisko ws. Rospudy - na dzień dobry masz tam kilku profesorów, najlepszych polskich przyrodników. A mówią Ci coś takie nazwiska profesorów - przeciwników obecnego wariantu, jak Olaczek, Tomiałojć, Mirek, Wesolowski, Wierzbicki, Kossak, Strumiłło? Pięcioro z nich to wybitni polscy przyrodnicy, kolejny to socjolog - nestor polskiej ekologii, wszyscy przeciwko obecnemu wariantowi obwodnicy Augustowa. Ogólnie swój sprzeciw wobec tego wariantu wyraziło o ile mnie pamięć nie myli około 40 profesorów-przyrodników z wielu ośrodków akademickich w całym kraju, w tym najlepsi krajowi przyrodnicy różnych specjalności. I co teraz?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-22 22:56:08, suma postów tego autora: 3848

...

Aha, jeszcze jedno. Powiedz mi proszę, jakie to "autorytety naukowe" stoją za obecnym wariantem trasy. Bo ja nie znam żadnego. Pamiętam tylko kilku profesorków-drogowców (zainteresowanych fuchą dla swoich kolegów-praktyków, którzy wiele razy pozwolili im zarobić) i jakiegoś jednego biologa, który był dyżurnym specjalistą "Naszego Dziennika" od tej sprawy, ale koledzy po fachu wykazali mu czarno na białym, że bredzi. Jeszcze jakieś "autorytety naukowe" znasz?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-22 23:04:42, suma postów tego autora: 3848

Pragnę poinformować, że...

burmistrz Augustowa nie odpowiedział na moje pytanie. A brzmiało ono mniej więcej: "Czy władze Augustowa czują się odpowiedzialne za śmierć kilkudziesięciu mieszkańców na drogach rezygnując kiedyś z budowy przejść z sygnalizacjami świetlnymi?",

Od mojego zapytania, nie anonimowego przecież, minął prawie miesiąc, ale odpowiedzi nie dostałem. Widocznie burmistrz i jego zastępcy to nie tylko aroganci rozgrywający lokalne konflikty w iście michnikowskim stylu, ale do tego typowe kacyki ze wschodnioeuropejską mentalnością.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-05-23 15:15:18, suma postów tego autora: 2157

Durango

Przede wszystkim, jak sam zauwazyles, PROP jest organem doradczym, wiec niech doradza. Ale decyzje nie ono podejmuje. Nie rozumiem watku z "chwilowymi zarządcami" skoro prawktycznie wszystkie ugrupowania są zamieszane w Via Baltice i ta obwodnice.
Zdaje sobie sprawe, ze obwodnica przecina tereny chronione, ale zauwaz, ze akurat w tym rejonie Rospudy jest normalna gospoarka lesna - wycinka drew itp. nie ma zreszta zadnej innej mozliwosci nie przeciecia Rospudy ani terenow chronionych. Głównym problemem moim zdaniem jest wlasnie wpakowanie sie w Nature 2000, przez co prawie polowa (bodajze 47%) terenów Podlaskiego jest chroniona. Wasz projekt ekologiczny nie dosc ze przecina i Nature 2000 i Rospude i przejezdza przez 11 miesjcowosci, to jeszcze jest napisany przez osobe bez uprawnien.
Jedna uwaga - czy owi madrale z PROP sa w stanie wytoczyc przebieg trasy lepszy, niz zaproponowany?? Nie nie sa, bo nie maja uprawnien a po drugie czytalem ich analizy - i po prostu stwierdzili, ze przebieg trasy nachodzi na tereny chronione. To prawda, ale nie ma ZADNEJ innej mozliwosci, i tyle. Pytam sie wiec, czy jest jakas osoba, ktora jest w stanie i ma uprawnienia wytyczyc jakis faktycznbie "ekologiczny" przebieg trasy?
Zrsezta nawiasem mowiac traktujesz PROP bardzo wybierczo, bo np. prof. Gromadzki tez jest czlonkiem PROP. Za obecnym wariantem wypowiedzieli sie tez specjalisci z Plitechniki Bialostockiej, czy prof. Mioduszewski. I jedna uwaga - dlaczego TYLKO przyrodnicy i obroncy przyrody maja prawo do swego zdania i decydowania o wariantach trasy? Jak widzisz stanowisko przyrodnikow nie jest jednoznaczne, a nawet jakby bylo, to sa jeszcze inne, wazniejsze wzgledy. A Rzad Polski powinien , jak sadze wziasc pod uwage calosc sprawy. A przyrodnicy ktorzy sie nie znaja na innych aspektach budowy drog po prostu nie ogarniaja calosci. Maja prawo do doradztwa i to wykorzystali. Byly alternatywne warianty, ale okazaly sie nierealne.
Co do poparcia spolecznego to uprawiasz juz jakis dziwny rodzaj traktowania ludzi na lepszych i gorszych. twoim zdaniem ci POlacy ktorzy popieraja ekologow maja jasno w gloswach i nikt nimi nie manipuluje, za to ci, ktorzy sa przeciw sa manipulowani. Jakies dowody na owo manipulacje? Ja za to mam dowody na manipulacje przzeciwko obwodnicy wokol Augustowa - dzialalnosc najwiekszej gazety w kraju. I to dzieki niej tyle osob podpisalo sie pd apelem przeciwko. Nikt w kraju nie ma takich mozliwosci co oni. A sami Augustowianie przynajmniej widzieli Doline Rospudy, widzieli TIRY i przynajmniej maja jakis oglad sytuacji, wiec trduniej nimi manipulaowac, bo sprawa dotyczy ich ZYWOTNYCH interesow. Zreszta ni erozumiem w jaki niby sposob wladze lokalne moglyby manipulowac ludzmi. Oglaszajac teksty w lokalnym Meruriuszu? Albo moze maja wlasna telewizje w lokalnej kablowce masowo ogladana przez wszystkich?? :-)))

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-23 15:54:08, suma postów tego autora: 4863

TOWARZYSZE - TYLKO PONOWNE ZJEDNOCZENIE LEWICY

DA JEJ SZANSE NA ODZYSKANIE WLADZY, TOWARZYSZE DOSC Z FRAKCJAMI I POLITYCZNYM SEKCIARSTWEM. PORA NA ZMARTWYCHPOWSTANIE POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PARTII ROBOTNICZEJ, KTORA PONOWNIE POPROWADZI CZERWONE MASY DO ZWYCIESTWA I ZIEMSKIEJ SZCZESLIWOSCI. TOWARZYSZE - WKROTCE ZREWOLTOWANY TLUM PODNIESIE RECE NA SWYCH WYZYSKIWACZY, BURZUJOW ZYJACYCH Z KRWAWICY NAJEMNIKOW. PRECZ Z KAPITALIZMEM, PRECZ Z WYZYSKIEM, NIECH ZYJE WIECZNIE ZYWE IDEALY MARKSIZMU-LENINIZMU I TROCKIZMU!!!

Z BOLSZEWICKIM POZDROWIENIEM
TOW. N

autor: Ninor, data nadania: 2007-05-23 17:06:07, suma postów tego autora: 83

Dodaj komentarz