Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Giertych: Ci "wstrętni pederaści"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dopisek


Chciałem poinformować, że ten sam news - również mojego autorstwa - znalazł się na InnejStronie (tam jest podpisany po prostu PJ), żeby nie było wątpliwości ;).

Poza tym zwróciłem uwagę na radykalizację języka ministra Giertycha - który od przemów nt. "propagandy homoseksualnej" przechodzi do wyzwisk typu "wstrętni pederaści", ale należałoby też zauważyć, że podobną retorykę jego zastępca - wiceminister Mirosław Orzechowski - stosuje już od dawna. Homoseksualistów nazwał swego czasu "zboczeńcami", co wywołało ripostę m.in. RPO, Janusza Kochanowskiego.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-22 14:05:58, suma postów tego autora: 1684

Nie jeste fanem parad równości ale

to prawda homoseksualista zastąpił dziś w oficjalnej propagandzie narodowców Żyda, taki zastępczy oficjalnie głoszony supstytut antysemityzmu,wyznawanego pokontnie,na zamkniętych imprezach

autor: czewony, data nadania: 2007-05-22 14:25:53, suma postów tego autora: 350

A ja nie jestem fanem

Giertycha, niemniej jednak porównywanie go do Goebbelsa uważam za niestosowne co najmniej.
Czy autor komentarza wie, co to był Holocaust, za który bezpośrednio odpowiwedzialny był Goebbels?
I czy słyszał, że w cywilizowanych krajach świata "trywializowanie" Holocaustu przez porównywanie go do przypadkowo dobranych wrednych wypowiedzi i działań uważa się za niemal równoznaczne z negowaniem tej z niczym nieporównywalnej zbrodni ludobójstwa?

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-22 14:58:36, suma postów tego autora: 20871

Nie trzeba być gejem żeby

zauważyć że jest on imbecylem.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-22 15:09:26, suma postów tego autora: 1000

Giertychowe gadanie

Jak się nie będą czepiać "wrednych" pederastów" to się przyczepią do "parszywych Żydów",cyklistów,esperantystów masonów,"czarnuchów"czy jeszcze kogoś innego...Ich ideologia i szerzej mentalność wymaga chyba dzielenia ludzi na swoich i obcych, szukania wroga.Homofobów,tak samo jak rasistów,należy,w miarę możliwości odsuwać od wszelkich funkcji publicznych jako głosicieli ideologii nienawiści.Jeśli są jakieś podstawy prawne aby Giertycha za taką wypowiedż pozwać do sądu,to na pewno trzeba tak zrobić.

autor: cyklista, data nadania: 2007-05-22 15:21:42, suma postów tego autora: 139

Nie przesadzajmy. Nic drastycznego w wypowiedzi

Giertycha nie ma. "Pederasta" to termin języka literackiego. Czy gdyby Giertych powiedział, potępiając np. manifestację kółek rolniczych, o "wstrętnych chłopach", też mówilibyśmy o goebbelsowskich metodach propagandy?

autor: west, data nadania: 2007-05-22 15:50:11, suma postów tego autora: 6717

"pederasta" to słowo z języka homofobów

ma sie kojarzyć z "pedofil". Bo po coi homofoby używałyby go zamiast "homoseksualista"? No chyba, że mają wąskie gardła i "seks" im przez nie nie przechodzi.

Nie ma u nas ani wstrętnych Żydów ani wstrętnych czarnuchów. Endecy muszą sobie jakoś radzić z ukierunkowaniem rasistowskiej nienawiści.

@ ABCD - nikt nie nazwał Giertycha Goebbelsem (jako to zrobił Bender względem Urbana). Wyrażnie chodzi tu tylko o metody polityczne polegające na brutalnym atakowaniu słabej grupy.

autor: pandada, data nadania: 2007-05-22 16:12:14, suma postów tego autora: 213

...


Napisałem, że jego wypowiedzi "coraz bardziej przypominają" takie metody, nie postawiłem pomiędzy nimi znaku równości, a to jest duża różnica. Stwierdziłem, że Giertych zmierza w tym kierunku...

Ze strony LPR od dawna wionie język nienawiści - gejów określają mianem "zboczeńców" (Orzechowski), "wstrętnych pederastów" Giertych, porównują ich z pedofilami (Wierzejski)... To przypomina sianie uprzedzeń wobec Żydów z epoki formowania się III Rzeszy. Niestety, taka jest prawda, czy komuś się to podoba, czy nie.

W ramach opisanego Marszu dla Życia i Rodziny wznoszono także hasła "Człowiekowi - tak, homoseksualistom - nie", a więc odmawia się homoseksualistom prawa do człowieczeństwa, traktuje się ich, jako podludzi. To jest niestety, swego rodzaju, faszyzm. Oczywiście, zupełnie odmienny od nazizmu, ale też faszyzm.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-22 16:36:57, suma postów tego autora: 1684

...

A analogię do metod geobbelsowskiej propagandy dostrzegają także zagraniczne media, m.in. "La Republica".

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-22 16:40:16, suma postów tego autora: 1684

i jeszcze jedno...

Chciałem rzec - tak właśnie rodzi się Holokaust... Oczywiście, obecnej sytuacji społ.-polit. niezwykle dalece do tego, ale trzeba być bacznym, aby eliminować potencjalne zaczątki powtórki z historii.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-22 16:43:14, suma postów tego autora: 1684

...

Ciekawe, czy gdyby powiedział o "wstrętnych Żydach" albo o "wstrętnych katolikach", to byłoby w porządku...

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-22 16:48:22, suma postów tego autora: 1684

Fobie można leczyć

a "wstrętni pederaści" przejdą do historii polskiej myśli politycznej jako największe osiągnięcie Giertycha Młodszego.Amen.

autor: minorka, data nadania: 2007-05-22 17:01:39, suma postów tego autora: 108

"Pederasta" to słowo z języka polskiego

i oznacza "homoseksualista, homoerota; mężczyzna uprawiający pederastię, stosunki płciowe z mężczyznami". Por. W. Kopaliński "Słownik wyrazów obcych".
Nie ma co robić z igły wideł.

autor: west, data nadania: 2007-05-22 17:31:58, suma postów tego autora: 6717

Pederasta

Tak. Słowo to, samo w sobie, nie ma charakteru pejoratywnego (przynajmniej wedle znaczenia słownikowego), ale zwrot "wstrętni pederaści" niesie ze sobą silny ładunek nienawiści.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-22 17:58:20, suma postów tego autora: 1684

...

Dokładnie tak samo ładunek nienawiści i pogardy niosą określenia: Ciemnogród, moherowe berety, homofob itd. Akcja rodzi reakcję, odpowiedzią na brutalizację języka jednej grupy jest radykalizacja języka innej grupy. Podziękujcie Michnikowi za Giertycha.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-05-22 18:16:19, suma postów tego autora: 3848

Michnik, Giertych

- dwa bratanki

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-22 19:51:03, suma postów tego autora: 20871

Tak Odyseuszu....

w La Republice sa same madrosci. Zwlaszcza o zbiorowych gwaltach na lesbijkach w polskich wsiach :-))))

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-22 20:22:33, suma postów tego autora: 4863

a ja glupi

myslalem, ze zeby poznac polska wies to wystarczy sie tam wybrac. Ale nie, nowoczesna lewica poznaje polska wies czytajac La Republice :-)

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-22 20:23:18, suma postów tego autora: 4863

Odyszeuszu:

zeby przeczytac o "wstretnych katolikach "wystarczy kupic NIE albo Fakty i Mity. Bywaja tam i gorsze sformulowania. A czasopism gdzie wprost atakowanoby zydow nie ma oprocz niszowych sprzedaanych spod lady wypocinach Bubla, ktory ma za to pelno spraw w sadzie.

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-22 20:26:12, suma postów tego autora: 4863

Wstrętni burżuje

łupią nasz naród niemiłosiernie, a nędza rodzi gniew i nienawiść. Giertych kieruje tę lawinę na homo, wy na Giertycha, a prawdziwi winowajcy naszego upodlenia, śmieją się z nas zagarniając przy tym krociowe zyski. Proszę teraz coś, o prawdziwych naszych problemach !!!!!!!!!!!!

autor: dictum, data nadania: 2007-05-22 22:44:12, suma postów tego autora: 9

dictum

nie wiem jakie są TWOJE problemy.

Niemniej dyskryminacja gejów nie jest winą burżujów, lecz Giertycha. Dlaczego za jego słowa miałby obrywać jakiś Krauze?

autor: pandada, data nadania: 2007-05-23 02:03:26, suma postów tego autora: 213

Potężny ten Giertych,

pandado, skoro jego gadki wywołały dyskryminację tak znacznej, ilościowo i jakościowo, grupy jak geje.

autor: ABCD, data nadania: 2007-05-23 08:02:35, suma postów tego autora: 20871

...

Za homofobią stoi, w prostej linii, Kościół oraz kult patriarchalizmu i prokreacji.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-05-23 11:15:23, suma postów tego autora: 1684

Wojtasie PRECYZYJNY

Zupełnie co innego znaczy porównanie Kaczyńskich do kartofli zrobione przez niemieckich satyryków a co innego znaczy podobne zdanie wypowiedziane przez członka rządu Niemiec.Premier nie sprzedaje gazety on "personifikuje" państwo.

autor: OJCIEC, data nadania: 2007-05-23 11:50:11, suma postów tego autora: 26

Potężny, bo wicepremier, minister edukacji

ma wsparcie lobby homofobicznego w rządzie i łysych bandytów.
Ale on nie doprowadził do dyskryminacji. Próbuje ją tylko utrwalić i pogłębić.

autor: pandada, data nadania: 2007-05-23 12:41:13, suma postów tego autora: 213

pandada

za płytki jesteś żeby zrozumieć o co chodzi ???

autor: dictum, data nadania: 2007-05-23 13:15:37, suma postów tego autora: 9

Nie lubię Giertycha

uważam go za populistę i człowieka który ma poglądy tylko na pokaz. Jest szkodliwy dla Polski i psuje jej wizerunek. Jednak zgadzam się z jego poglądami na temat homoseksualizmu. Wyjątkowo tutaj ma rację i reprezentuję znaczną część polskiego społeczeństwa w tej kwestii

autor: snoop, data nadania: 2007-05-23 16:37:11, suma postów tego autora: 53

OJCIEC

mniejsza juz o Twoja wypowiedz. zauwaz tylko, ze ja pisalem o antysemityzmie (kometujac wypowiedzi Odyseusza) a nie o wypowiedziach giertycha o pedalach

autor: wojtas, data nadania: 2007-05-24 14:03:05, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz