Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Strzembosz: 1 Maja propagowano totalitaryzm

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

przecież sierp i młot

to narzędzia pracy rolnika i robotnika. Ten inteligencki tłumok tego nie wie?

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-05-26 09:15:26, suma postów tego autora: 5956

PO

natomiast propaguje zbrodniczy system kapitalistyczny. Powinna za to zostać zdelegalizowana.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-26 09:29:00, suma postów tego autora: 1000

Normalne jaja

To jakieś żarty? Przecież Che na znaczku, koszulce, kubku fladze itd. można kupić w wielu sklepach. Stał się niestety komercyjnym wizerunkiem. Teraz legalnie kupiony "produkt" miałby być zakazany? Tzn. można go kupić, ale potem trzeba szybko schować do szafy? Ciekawe co z tym zrobi sąd.

autor: politbiuro, data nadania: 2007-05-26 09:33:47, suma postów tego autora: 486

Będzie się działo...

Kiedyś, w gorączce, prawacy chcieli zmienić nazwy ulic "Czerwonego Krzyża", i "Czerwonych Kosynierów" na zdecydowanie mniej "czerwone".
Jak tak dalej pójdzie, "Dzienniki motocyklowe" Guevary trza będzie spalić i czerwone maki - te "na Monte Cassino" - przemianować na niebieskie czy brunatne. No a piastowski orzeł na emblemacie PPP też spogląda w nasze lewo, komuch jeden!
Strach pomyśleć o tym, jak może zostać zinterpretowana czerwień noszona przez kościelnych purpuratów. Może nie na darmo pewien Uncle Peasly o Wojtyle mawiał, że "ten papież chodzi w czerwonych skarpetkach". Potem dobiorą się do rudych. Będzie się działo...

autor: krik, data nadania: 2007-05-26 10:20:39, suma postów tego autora: 1649

Teraz tylko mozna " zamawiac piwo " wiadomym gestem.

Wtedy jakos Strzembosz sie nic nie odzywal, nie protestowal. Pajace takie.

autor: zygmunt, data nadania: 2007-05-26 10:23:50, suma postów tego autora: 364

może kapitalizm nie, ale neoliberalizm jest systemem totalitarnym

Systemem totaliternej władzy kapitału nad człowiekiem, ubezwłasnowolnienia człowieka i społeczeństwa wobec kapitału. Neoliberalizm to system tak samo groźny, jak komunizm (przynajmniej ten w wersji radzieckiej, kubańskiej i pol-potowskiej).

autor: Luke, data nadania: 2007-05-26 10:35:39, suma postów tego autora: 1782

Z ramienia matki partii

członek wysunął się na czoło. Platfus bezwstydny....

autor: minorka, data nadania: 2007-05-26 10:46:14, suma postów tego autora: 108

kapitaliści z PO-totalitaryści

Ciekaw że PO nie przeszkadzają demo NOP czy ONR,ale niektórzy z dzisiejszych PO zaczynało w ultraskiej UPR,a ta robiła demo z MW

autor: czewony, data nadania: 2007-05-26 10:49:22, suma postów tego autora: 350

W tej PO

są sami idioci.
Kretynizmem ta partia dorównuje koalicji.

autor: Getzz, data nadania: 2007-05-26 11:00:51, suma postów tego autora: 3554

Oj Luke

nie zgodzę się. Zrównywanie socjalizmu kubańskiego z wręcz faszystowską pol potowską wizją ustroju to przegięcie. Gdzie ty się tam dopatrujesz człowieku KOMUNIZMU?

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-26 11:09:54, suma postów tego autora: 1000

Precz z PO!!!

Tak dla sierpa i młota czyli symbolu proletariatu!!!
Tak dla rewolucjonisty, KOMUNISTY Ernesta Che Guevary!!!
Tak dla SOCJALIZMU Tak dla KOMUNIZMU
Precz z kapitalizmem!!! czyli ustrojem który jest skierowany przeciwko ludziom.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-26 11:32:07, suma postów tego autora: 1000

Konstytucja

A platformersi to podobno wielcy znawcy konstytucji i nigdy jej podobno nie łamią. A w konstytucji jak wół jest napisane, że nielegalne jest propagowanie "zbrodni systemu komunistycznego", czyli np. mówienie, że zrobi się Strzemboszowi drugi Katyń. Widać PO przestrzega konstytucji tam, gdzie jest to jej wygodne.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-05-26 12:40:38, suma postów tego autora: 1084

Proszę odszczekaj to Luke

Przyrównywanie Kuby do ZSRR czy PolPota to trochę przesada, nie podoba mi się to.

autor: Lexxx, data nadania: 2007-05-26 12:47:10, suma postów tego autora: 157

symbole te nie są zakazane

Zakazane jest przekonywanie do ustroju totalitarnego. W programie KPP tego nie ma.

Inna sprawa, że ze względów wizerunkowych sierp i młot (w graficznej postaci tożsamej z bolszewicką) nie są dobre, ponieważ są symbolami radzieckiego wycierania sobie dyktatorskich gąb chłopem i robotnikiem.

autor: pandada, data nadania: 2007-05-26 12:50:47, suma postów tego autora: 213

Sierp i młot

Sierp i młot po pierwsze jest przede wszystkim znakiem klasy robotniczej, po drugie był też znakiem organizacji komunistycznych jawnie sprzeciwiających się stalinowskiemu "komunizmowi". Czerwona flaga POUM (komunistów, którzy w hiszpanii robili rewolucje a nie tak jak staliniści bronili własności prywatnej, w tej partii był G. Orwell) była ozdobiona białym sierpem i młotem.

autor: mzzm, data nadania: 2007-05-26 15:19:49, suma postów tego autora: 155

PO

PO znakomicie wkomponowuje się totalitarny klimat IV RP. Kaczor, Donald - co za różnica?

autor: towPawel, data nadania: 2007-05-26 17:26:52, suma postów tego autora: 125

Dokładnie mzzm

Niestety jak widać dla "platformersów" jest to niewygodna prawda.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-26 18:03:35, suma postów tego autora: 1000

Strzembosz

A gdzie znawca ABCD Cos cichutki

autor: MM, data nadania: 2007-05-26 19:50:19, suma postów tego autora: 490

?

> przecież sierp i młot
> to narzędzia pracy rolnika i robotnika. Ten inteligencki tłumok tego nie wie?
Chyba w epoce kamienia łupanego.

autor: quasar, data nadania: 2007-05-27 10:53:32, suma postów tego autora: 74

faceta pogieło

Che symbolem totalitaryzmu,ale paranoja ultrasów z PO

autor: czewony, data nadania: 2007-05-27 20:04:00, suma postów tego autora: 350

HAHAHA

Możecie sobie pluć ile chcecie na PO a to wlasnie prawica ma najwieksze poparcie, a waszych malych lewackich oszolomskich grupek chyba NIKT nie lubi bo maja poparcie rzędu 0,5% albo mniej. CHE to zbrodniarz i za jego propagowanie powinno się ponosić odpowiedzialność karną. I zgadzam się z tym radnym. A wy możecie sobie pluć na PO, śmieszni jesteście bo czekam aż wam żółci zabraknie. Możecie też chodzić na parady dewiantów, to jest wasza polityka. Ja jestem przeciwko temu i nie muszę chodzić na żadne kontr-parady, bo są inni co robią to lepiej :)

autor: snoop, data nadania: 2007-05-28 11:47:57, suma postów tego autora: 53

Strzembosz

PO - POROZUMIENIE OSZUSTOW i TYLE.

autor: MM, data nadania: 2007-05-28 15:28:41, suma postów tego autora: 490

snoopi pies kapitalizmu

oszołomy z PO mają 33% poparcie,naprawde rekord,przy 49% deklarujących udział w wyborach,a to że fani mordercy Pinocheta są w PO to dopiero pokazuje jacy z nich obrońcy demokracji,neoliberalizm to dopiero dewiacja

autor: czewony, data nadania: 2007-05-28 17:45:13, suma postów tego autora: 350

Niestety snoop

w poziomie idiotyzmu peowcy doganiają koalicje. Dlaczego ta PO jest taka strasznie prostacka?

autor: Getzz, data nadania: 2007-05-28 20:02:28, suma postów tego autora: 3554

getzz i czewony

a jak WY chcecie zmieniać Polskę na lepsze ?, jeśli na wasze partie nikt nie chce głosować. Rewolucją ? Ciekawe ? A jak mam firme to co już jestem śmierdzący kapitalista ? Jakoś moi pracownicy są zadowoleni i się nie skarżą, lubimy się i szanujemy nawzajem. Czy jestem idiotą POwcem gnojem dla was ? Zastanówcie się czerwone oszolomy zanim coś napiszecie

autor: snoop, data nadania: 2007-05-28 20:57:43, suma postów tego autora: 53

Dla mnie "gnojem" nie jesteś.

Szkoda, że ja dla Ciebie jestem "czerwonym oszolomem". A PO to niestety intelektualiści nie są...

autor: Getzz, data nadania: 2007-05-28 21:28:01, suma postów tego autora: 3554

Jasne

Za to Pan Ikonowicz ze swoimi happeningami i zerowym poparciem i Pani Szyszkowska ze swoją księżycową wizją stosunków społecznych i podobnym do Pana Ikonowicza poparciem to są pierwsi intelektualiści IV RP, tak ?

autor: snoop, data nadania: 2007-05-29 09:50:53, suma postów tego autora: 53

snoop

Jesteś po prostu pyszny "pan" burżuj który uważa że wszystkie rozumy pozjadał i może sobie powyzywać od "oszołomów" prawdziwych czerwonych. Poparcia cóż na razie nie mamy. Jakoś tak się złożyło że wszystkie ogólnodostępne środki masowego przekazu są w rękach kapitalistów albo władzy w wypadku tv państwowej która zieje antykomunizmem i antylewicowością. Ale ten stan nie potrwa długo, panie snoop (dog).

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-29 11:21:48, suma postów tego autora: 1000

CHEwony

Hahaha A co przejmiecie je siłą ? Ciekawe jaką ? Co w tym złego że mam 2 sklepy na które SAM zarobiłem i zartrudniam w nich ludzi ? To coś złego ? Dla mnie każda skrajność to oszołomstwo.

autor: snoop, data nadania: 2007-05-29 14:22:20, suma postów tego autora: 53

snoop

Skoro już o tym mowa i sam wprowadziłeś tu ten termin - masz chyba jasność, że jesteś po prostu bardzo przeciętnym prawicowym oszołomem. Podkreślam: przeciętnym, bo nudnym i bez odrobiny wyobraźni.

autor: krik, data nadania: 2007-05-29 18:07:50, suma postów tego autora: 1649

kirk

a czym się objawia mój brak wyobraźni ? i wypraszam sobie tego oszołoma, nie wiem w czym się przejawia moje oszołomstwo. Widzę dużo agresji i brak rzeczowości wśród intelektualnej , lewicowej "awangardy". A i jeszcze zapomniałem o dużym ładunku agresji wśród niby "pokojowej" lewicy :)

autor: snoop, data nadania: 2007-05-29 19:05:34, suma postów tego autora: 53

snoop

Mówienie o twojej kulturze poznawczej byłoby poruszaniem obszarów mających z tobą nikły związek. Ty zapewne nie do końca rozumiesz nawet to, co tu wypisujesz. Rozładowujesz jakieś targające tobą emocje, starając się dotknąć, czy też ubliżyć części osób tu dyskutujących. Zresztą bez powodzenia, bo i tego nie potrafisz. I już choćby stąd moja uwaga o rażącym braku wyobraźni. Prymitywne prawakowe bluzganie - czy to Che, czy oponentowi - już nawet nie śmieszy. Po prostu - nudzi i odstręcza nawet od czytania twoich wpisów. Ale nade wszystko - nudzi.

autor: krik, data nadania: 2007-05-29 21:01:14, suma postów tego autora: 1649

kirk

Jak napisałem wyżej. 0 konkretów za to 100% żółci. Jak jestem taki nudny to czemu mi odpisujesz ? :) Nie uważam że jestem ograniczony czy mam małą percepcję. Otóż wychowałem się w dosyć ubogiej rodzinie, mimo to potrafiłem WŁASNĄ PRACĄ do czegoś dojść. Nigdy nie miałem postawy roszczeniowej, czego również Wam życzę. I teraz jestem burżujem i prawakiem. I cieszy mnie to bo zarabiam dobrze i "wszyscy mi mogą skoczyć".

autor: snoop, data nadania: 2007-05-30 15:23:03, suma postów tego autora: 53

Snoop

Co Ty będziesz rozmawiał z kimś kto wychwala zbrodniarza, który spieprzył wszystko czego się dotknął. Zazdroszczą Ci zaradności i tyle.

autor: Lutmann, data nadania: 2007-06-12 17:56:55, suma postów tego autora: 128

Dodaj komentarz