Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Czechy: Protest przeciw tarczy antyrakietowej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bardzo miło,

że tak o tym piszecie, ale Komunistyczny Związek Młodzieży nie jest jedyną organizacją, która zbiera podpisy pod petycją. Skąd, do licha, bierzecie te wszystkie informacje? Ze strony KSCM, czy KSM? Bo we wszystkich newsach dotyczacych Czech widze caly czas tylko "komunisci", "komunisci", "komunisci"... Istnieje tu tez inna lewica (i nie jest to jedynie socjaldemokracja lub Partia Zielonych). A życie polityczne lewicowych aktywistów nie ogranicza się do zabierania głosu w sprawie bieżącej działalności Partii Komunistycznej.

autor: ve-lo, data nadania: 2007-05-28 16:07:49, suma postów tego autora: 63

ve-lo

Tak bardzo ci to przeszkadza że największymi siłami które udzielają się na rzecz akcji przeciwko tarczy i radarom jankeskim są KSCM i KSM.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-28 16:59:43, suma postów tego autora: 1000

Panek

Czerwony, mi na przykład przeszkadza. Krytyka polityki neokonserwatystów jest niezależna od światopoglądu, a wszedzie usiluje się z niej zrobić lewacką odchyłkę. A niestety tak jest, że wiekszość osob o przekonaniach prawicowych wykazuje mocny instynkt stadny i wolę działania odwrotnego niż "lewactwo". Rospuda? W sumie szkoda, ale broni jej UE, GW i "ekolodzy", wiec ja bede za zniszczeniem Rospudy. Wojna w Iraku? O, widzialem, że lewaki sa przeciw, to ja bede za. Wielu używa takiego zabiegu świadomie. Na przykłąd RAZ uznał krytyków Izraela za lewactwo. Bezsesns totalny bo proizraelska jest też różowa prasa np. "polityka" i "gazeta". Typowa bezmyslnosć publicystow w stylu Ziemkiewicza albo Łysiaka.

Uważam, że są po prostu tematy, które nie powinny na stałe przylgnac do jakiejs opcji politycznej bo sa apolityczne. Np. mordowanie ludzi powinno byc krytykowane niezaleznie od opcji politycznej.

autor: Panek, data nadania: 2007-05-28 17:58:36, suma postów tego autora: 896

Do Panka

Ale ja przecież nie napisałem że inne ugrupowania nie mogą się udzielać. napisałem tylko że głównymi siłami które wiodą prym w ruchu antytarczowym w Czechach są KSCM i KSM. Jak dla mnie intencje którymi kierują się te siły siły są jak najbardziej godne pochwały. Szkoda że u nas niema takich organizacji na lewo od socjaldemokracji.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-05-28 20:00:36, suma postów tego autora: 1000

Dodaj komentarz