Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

ZKDP: Wzrost sprzedaży "Gazety Wyborczej", spadek "Faktu"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Przypowieść z kluczem

"Znowu Fakt przed Wyborczą, Wyborcza przed Dziennikiem, wiecznie krąg bytu bieży". - rzekły do Zaratustry wąż i orzeł, zwierzęta jego ulubione. - On zaś się zaśmiał z serca i odezwał do nich: Wy sowizdrzały i katarynki! Roi się wam, żeście naukę wiecznego powrotu pojęły? Zaprawdę, nie jest ona dla katarynek i sowizdrzałów. Ot, co!".
TAKO RZECZE ZARATUSTRA

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-06 22:34:17, suma postów tego autora: 20871

"trybuna"

"trybuny" nie ma. nie dziwie sie-ma mala objetosc,a do tego jest droga. w dodatku... dosc nudnawa.ale to jednak jedyny lewicowy dziennik. oczywiscie zaraz zobacze glosy,ze nie lewicowy, ze taki i owaki...

a wy czytacie jakies gazety???

autor: moskwa, data nadania: 2007-06-06 22:56:08, suma postów tego autora: 605

Do moskwa

Jeśli już to tygodniki - "Politykę".

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-06-07 00:36:08, suma postów tego autora: 2157

Moskwo,

Trybuna ma oficjalnie chyba 20 tys. sprzedawanych egzemplarzy, a faktycznie - o ile wiem - 7-8 tys.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-07 00:47:04, suma postów tego autora: 20871

Trybuna

Chyba zanim wycofała się ze statystyk miała ok. 18 tys i systematycznie spadała z miesiąca na miesiąc o jakieś 500 egzemplarzy. Dziś faktycznie moze miec 7-8 tys. sprzedaży, czyli gorzej np. od miesięczników hobbystycznych (wędkarskich czy modelarskich).

autor: Cisza_, data nadania: 2007-06-07 11:00:57, suma postów tego autora: 2083

A "Fakty i Mity"?

Dlaczego tego nie podają?
Czy tylko dlatego, że to tygodnik a nie dziennik?
Ale Polityka.....

autor: Zirhan, data nadania: 2007-06-07 13:03:59, suma postów tego autora: 187

Nie tylko o "Trybunie"

"Trybuna" jest po prostu bardzo źle robionym pismem. Pieniądze albo w tym wypadku ich brak wszystkiego nie tłumaczą. Notabene, na naszych oczach zdycha "Przegląd", który miał pewne szanse, ale Domański swoim kunktatorstwem i lawiranctwem go rozłożył. Niech zdechnie (nie Domański, a "Przegląd"),jeśli dalej taki ma być. Wracając do "Trybuny", zdecydowanie najlepiej robił ją Rolicki. Nie jestem jego admiratorem, ale to muszę mu przyznać. Również i to, że był świetnym reporterem - przebierańcem, ale kto to jeszcze pamięta. Póżniej robił najlepszą publicystykę kulturalną w dziejach telewizji naszego nadwiślańskiego grajdołka. A dziś robaczkom zdaje się, że nie ma cenzury, że pluskają się w oceanie wolności, bo mogą odżywiać swe rozumki szajsem, o którym mówi news pana Szumlewicza. A ja myślę, że "zniewolona" publicystyka "wstrętnego" PRL-u bez porównania przewyższa dokonania "wolnej" pisaniny "niepodległej" Polski. No, ale żeby se o tym pogadać, trza by najpirw posiedzieć nad rocznikami "Przeglądu Kulturalnego", "stalinowskiej" "Kuźnicy" czy "Wsi" (sic!) J.A.Króla. Bajdurzenie o dobrodziejstwach "braku cenzury", abstrakcyjnie pojmowanej "wolności", "demokracji" zupełnie mnie nie interesuje.

autor: AdamM, data nadania: 2007-06-07 13:29:00, suma postów tego autora: 71

Miałem w swoim życiu krótki epizod...

w czasie którego pisywałem amatorsko do lokalnej radomskiej gazety. Któregoś dnia postanowiłem zrobić relację z posiedzenia radnych jednej z gmin, prezentując również głos tamtejszej opozycji w związku z jakąś tam burzliwą sprawą. Byłem zdecydowany na to tym bardziej, że ta opozycja narzekała, iż pomimo znacznego poparcia wśród mieszkańców jej głos nie jest prezentowany w mediach.

Gdy już wychodziłem jeden z kolegów redakcyjnych dał mi do zrozumienia, że jeśli pojadę do tej gminy i zrobię wywiad z przedstawicielami opozycji przedstawiając się jako dziennikarz gazety, nie mam już więcej wstępu do redakcji.

Dlaczego tak ostro zostałem potraktowany? Okazało się, że wójt z tej gminy często zamieszczał płatne ogłoszenia i artykuły na zamówienie, w których prezentował swoje rządy w superlatywach. A nie wolno drażnić ręki, która karmi...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-06-07 14:29:00, suma postów tego autora: 2157

T.

mnie kiedys podobal sie w T. "Impuls", teraz juz go niestety nie ma. ale lubie np.likendowe wydania z felietonami, m.in. Szyszkowskiej. gadzinowski tez pisze,ale chyba w pon. Kiepska ta gazeta, jak juz mowilem chuda, nudna i za droga o 50 gr. :-P

ja z tyg. czytam NIE, Fakty i Mity, Przeglad (zalezy od tygodnia i od... okladek, bo wkurzaja mnie okladki FiM i jakies baby, tancerki itp. w Przegaldzie). nie no "przeglad" nie jest zly, nie narzekajcie !!!

a lubiecie "dziś" ???
aha! od Trybuny Robotn. bardziej podobal mi sie miesiecznik NOWY ROBOTNIK.

autor: moskwa, data nadania: 2007-06-07 16:06:41, suma postów tego autora: 605

Polskie dzienniki są na dość niskim poziomie

Ale coś trzeba czytać i z dwojga złego wolę już "Gazetę Wyborczą". Czasem znajdzie się w niej jakiś ciekawy artykuł, w "Wysokich Obcasach" są ciekawe felietony. Z tygodników kupuję "Angorę", "Politykę", "Przekrój", czasami "Wprost". Coś trzeba czytać.

autor: Femina, data nadania: 2007-06-07 18:02:28, suma postów tego autora: 68

cos trzeba czytac

ja jednak wole prase o orientacji bardziej lewicowej

autor: moskwa, data nadania: 2007-06-07 22:15:03, suma postów tego autora: 605

jezus maria. To juz

ciekawsze rzeczy a naszym dzienniku mozna czasem przeczytac niz w wyborczej. Przynajmniej tak nie lgali w przypadku np. demosntracji antywojennych jak Michnik.

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-08 12:46:17, suma postów tego autora: 4863

Zgadzam się w jednym

"Gazeta Wyborcza" potrafi zaskoczyć. Najbardziej zdenerwowałam się, kiedy poparli pomysł dotyczący ograniczenia liczby wykonywanych cesarek. W tym wypadku "Dziennik" zaprezentował się naprawdę przyzwoicie, choć nie spodziewałam się tego po nim. Wówczas po raz kolejny zawiodłam się na "Gazecie Wyborczej".

autor: Femina, data nadania: 2007-06-08 14:19:13, suma postów tego autora: 68

Natura

ciągnie lewicę do Wyborki

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-08 17:50:04, suma postów tego autora: 20871

wyborcza

a ja z dziennikow to juz wole "wyborcza" od tych wszystkich innych.i wcale nie mowie,ze jest lewicowa :-P

autor: moskwa, data nadania: 2007-06-08 19:24:46, suma postów tego autora: 605

Tak, femino,

można popierać wojny w Iraku, w Afganistanie, być za podatkiem liniowym, byle od czasu do czasu poprzeć emancypacyjno-obyczajowe klituś-bajduś. Tak gazety codzienne ocenia lewica, bo właśnie takie ma kryteria. Jedyna wina Wyborki - że nie popiera cesarek :))))))))))

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-08 21:06:26, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nie jedyna wina, "Gazeta Wyborcza" naprawdę często potrafi zawieść, niemniej wśród polskich dzienników naprawdę nie ma żadnych na odpowiednim poziomie. Albo mamy tabloidy, albo gazety ultrakatolickie, albo liberalne. Co prawda jest "Trybuna", ale nie zawsze jest w niej coś ciekawego.

autor: Femina, data nadania: 2007-06-09 23:54:55, suma postów tego autora: 68

Na szczescie

w zalewie mediow liberalnych jest nie-liberalna Wyborcza :-)))

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-11 15:16:01, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz