Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rumunia: Zatrzymano kilkudziesięciu homofobów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

rzecznik rumuńskiej policji...

rzecznik rumuńskiej policji zna słowo "homofob". u nas powiedzieli by co najwyżej "zatrzymaliśmy chuliganów / agresywnie zachowujących się młodych ludzi/kontredmonstrantów " etc. myślę jednak, że za wcześnie jeszcze by zakrzyknąć "policja z nami!"

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-06-09 22:12:05, suma postów tego autora: 849

Rumuńska władza

chciała się popisać przed biurokratami UE

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-10 00:53:29, suma postów tego autora: 20871

A ja, tyvodarze,

nie rozumiem słowa "homofob". Mógłbyś mi wytłumaczyć, co ono znaczy?

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-10 10:50:20, suma postów tego autora: 20871

Podziwiam rumuńską policję

za to, że zatrzymała homofobów i nazwała ich po imieniu, a nie opowiadała, jak to zatrzymano paru młodych ludzi, którzy zachowywali się niewłaściwie. U nas homofobię nazywa się co najwyżej chuligaństwem. Nawet Rumunia potrafi zareagować na dyskryminację homoseksualistów, ataki skierowane pod adresem gejów i lesbijek. Polsce coraz bliżej do Rosji, gdzie bije się demonstrujących członków ruchów LGBTQ.

autor: Femina, data nadania: 2007-06-10 18:06:09, suma postów tego autora: 68

Femino,

a ty wiesz, co to takiego "homofobia"?

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-10 23:38:04, suma postów tego autora: 20871

ABCD

encyklopedyczna wyjaśnienie
Homofobia (od słów "homoseksualizm" i "fobia" z gr. φόβος phóbos - strach) - lęk przed zetknięciem się z osobami o orientacji homoseksualnej, wstręt, niechęć, nienawiść wobec osób o orientacji homoseksualnej lub potępianie takich osób z powodu ich orientacji.

tu se wiecej poczytasz:
http://de.wikipedia.org/wiki/Heterosexismus

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-06-11 03:22:49, suma postów tego autora: 849

To za mądre

dla mnie, tyvodarze.
Pozwól, że prosto zapytam: jest taka panienka, która nie chce umówić się ze mną na kawę. Czy mogę ją oskarżyć o ABCD-ofobię? I wezwać do marszów i demonstracji, obliczonych na zmuszenie jej do zmiany zdania?

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-11 09:38:08, suma postów tego autora: 20871

"U nas homofobię nazywa się co najwyżej chuligaństwem"

Taaa, a lęk wysokości - wandalizmem. Uważam, że to skandal - należy go nazwać co najmniej ludobójstwem :)

autor: endodynamik, data nadania: 2007-06-11 14:37:12, suma postów tego autora: 75

"lęk przed zetknięciem się z osobami o orientacji homoseksualnej"

A więc oni nie mogą być homofobami. Po to właśnie przyszli na demonstrację, aby się z homoseksualistami zetknąć. Gdyby nie chcieli się stykać, byliby w tym czasie gdzie indziej, zajmując się swoimi sprawami.

autor: endodynamik, data nadania: 2007-06-11 15:25:40, suma postów tego autora: 75

femino

A gdzie to w polsce bije sie tych czlonkow LG-costam?

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-11 15:26:58, suma postów tego autora: 4863

zgadzam sie

Zlapano chuliganow. Homofobia nie jest karalna i mam nadzieje, ze nie bedzie. Z reszta wielu homofobow to wlasnie homoseksualisci przeraznie np. wlasna erekcja nie w tym momencie gdy trzeba. Karalna powinna byc homofobia czynna, np. agresja, nawolywanie do nienawisci itd

autor: Panek, data nadania: 2007-06-12 01:10:27, suma postów tego autora: 896

A nie lepiej

jakby bylo karane zwykle chuliganstwo? Co to za roznica, czy ktos kogos bije za to, ze ten drugi jest gejem, czy za to, ze ta druga osoba lubi dzem sliwkowy?

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-12 22:34:52, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz