Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szwajcaria: Solidarni z Palestyńczykami

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Tak jest!

Stosować prawo międzynarodowe wobec wszystkich krajów Bliskiego Wschodu, w tym wobec Izraela.
A nie - jak proponują podwórkowi stratedzy geopolityczni z Książkii i Prasy - dokonywać zamachów na wszystkich, bez wyboru, cywilnych Izraelczyków.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-11 15:12:32, suma postów tego autora: 20871

Ciekawe?!

Ciekawe, że tego typu newsy w ogóle nie interesują polskich lewicowcó!!!

Czyżby byli oni zwolennikami żudowskiego faszyzmu nacjonalizmu?

Bo już sam nie wiem co jest przez nich grane???!


autor: dzeus, data nadania: 2007-06-11 19:23:21, suma postów tego autora: 1046

miejsce demo nstracji nie dziwi

Brudnawi bracia w Allahu se podemonstrowali, a potem rozeszli do bankow podebrac troche kasy na drobne wydatki ze swoich kont hojnie zasilanych zdefraudowana pomoca zagraniczna...

i jest git i wszyscy zadowoleni, Szwajcarzy bo banki prosperuja, Arabusy bo kasa bezpieczna, hehe...

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-06-11 21:31:38, suma postów tego autora: 1539

Bożku,

ty wiesz, co to był faszyzm? Słyszałeś, żeby na terytoriach okupowanych przez faszystów odbywały się wolne wybory? Natomiast Arabowie palestyńscy już kilkakrotnie wybierali swoich przedstawicieli.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-11 21:33:32, suma postów tego autora: 20871

do dwoch fanatykow + refleksja ogolna

dres. Ten facet sugeruje jakas niebotyczna pomoc dla (UWAGA) "brudnych" Arabow (nie dosc, ze klamstwo to jeszcze nienawistny jezyk), a slowem nie wspomina o 150mld$ jakie do tej pory wpakował w Izrael okradany przez syjonistow amerykanski podatnik. Niemiecki podatnik tez zostal okradziony, tylko na nieco mniejsza sume - jakies 100mld$. W tym przypadku przynajmniej niewielka czesc dotarla do ofiar holokaustu. Za reszte budowano wille i...podwodne okrety zdolne do przenoszenia rakiet balistycznych. Wiele ofiar holokastu rozgoryczonych traktowaniem w Izraelu wraca do Niemiec! To chyba najlepiej swiadczy jak instrumentalnie syjonsci traktuja historie.

Z kolei obsesja pana ABCD jest zaznaczanie pod kazdym newsem zwiazanym z okupacja, ze ktos tam zacheca do wysadzania izraelskich cywilow. ABCD odzegnuje sie od piszacego o "kupalewskim" pomylenca z indyka, ale dziala tu dokladnie jak tamta katarynka.

a wystarczy tylko poznac fakty:

FAKT 1)

Do polowy XX wieku Zydow w Palestynie bylo tyle co kot naplakal, nawet w dzisiejszym zydowskim Izraelu. Na tych terenach mieszkali Palestynczycy i zostali wygnani. Wygnani. To nie sa jacys nielegalni emigranci albo istoty wychodzace z kanalow.

http://www.palestine.org.nz/images/landgrab.jpg

FAKT 2)

Po 1967 roku "broniacy" sie Izrael powiekszyl kontrolowane terytorium i rozpoczal okupacje Strefy Gazy oraz Zachodniego Brzegu. O efektach mozna poczytac tutaj:

http://www.irak.pl/drDerekSummerfield.htm

To jest drogi ABECD faszyzm. A jesli juz tak kreca cie "wolne wybory", to badz swiadom, ze po wygraniu tychze przez Hamas w nagrode autonomie zaczeto bombardowac (tak, gineli palestynscy cywile, ale takiego zawzietego czytelnika Midrasza jak ty na pewno to nie interesuje bo sadzac z twoich wypowiedzi tylko Izrael dysponuje cywilami.)

O mierze upodlenia Palestynczykow niech swiadczy fakt, ze nie maja oni prawa swobodnego poruszania sie nawet po terytoriach okupowanych, gdyz na tych terytoriach Zydzi buduja polaczone siecia drog osiedla (KOLONIZACJA + CZYSTKA ETNICZNA!). Drog tych Pelstyczcy nie maja prawa przekraczac. Na dachach palestynskich domow budowane sa koszary i punkty obserewacyjne. By jeszcze bardziej upodlic znienawidzona ofiare.

XX-wieczna inwazja Zydow zamienila zycie Palestynczykow w pieklo. To jest wstrzasajace, ze Zydzi wola w Polsce urzadzac spektakle takie jak w Jedwabnym a nic albo bardzo niewiele robia w sprawie wlasnego rezimu, ktory tylko w XXI wieku wymodowal kilka tysiecy palestynskich cywili. Rannych sa dziesiatki tysiecy, a bezrobotnyuch, niedozywionych, bezdomnych itd nawet nie sposob policzyc.

Jestem zdruzgotany postawa polskojezycznych Zydow, ktorzy w internecie wykazuja sie skrajna, syjonistyczna agresja i permanentnym pilnowaniu by ich klamstwa byly na wierzchu. Nie wiem, moze dzialaja uczciwi Zydzi, ale ton nadaja np. bywlcy portalu eurojihad, arabii.pl, prowokatorzy z forum viva-palestyna (i tak martwego, ale jaka to przyjmenosc wpasc i poznecac sie nad ofiara), fanatyczni wikipedysci i wielu innych. Swoj rozum mam i po jakims czasie rozeznalem sie w genezie konfliktu. Bylo kilka razy, ze jak schodzilo si na temat to zabieralem glos w internetowych dyskusjach. prezentowalem bezdyskusyjne fakty, np. sklad etniczny dzisiejszego Izraela w 1947 roku albo zdjecia z wyburzen palestynskich domow oraz ulicznych egzekucji. Bardzo szybko pojawiala sie jakas osoba piszaca, ze klamię. Oczywoscie bez proby uzasadnienia. Tutaj akurat nie mam pewnosci, ze to byli Zydzi, ale zastanwia mnie tak sprawne "pogotowie". Zwykle glupki internetowe nie sa az tak zapalczywe.

Coz. Pozostaje mi zyczyc Zydowskiemu Narodowi wyleczenia sie z nacjonalizmu. Daje on co prawda spore plusy, ale minusy w postaci nawarstwiajacego sie antysemityzmu (ktory tylko w przypadku osobnikow prymitywnych bierze sie z nikad) przewazaja. Jak cie widza tak cie pisza. patrz: ankieta BBC i Izrael.

autor: Panek, data nadania: 2007-06-12 01:06:27, suma postów tego autora: 896

Panek,

są też inni Żydzi (choć niewielu): http://www.neturei-karta.dog.pl/

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-06-12 19:00:08, suma postów tego autora: 3102

Panek

Wtedy Zydow w palestynie nie bylo, ale teraz juz sa. I jakie z tego wnioski? Wyrzucenie ich z powrotem do Polski, czy Niemiec? Czy jak? Moze i nie ma sie co dziwic Palestynczykom, ale z drugiej strony mogliby zaakceptowac fakt istnienia panstwa Izael chociazby z minimalnym teroytrium. To juz jest podstawa do jakis dyskusji, a nie postulowanie wyrzniecia wszystich Zydow co do jednego albo wyrzucenia ich do Europy.

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-12 22:32:48, suma postów tego autora: 4863

Nie jest dobrym przyjacielem

Palestyńczyków ten, kto im doradza terroryzm. Choćby dlatego, że reżimy militarystyczne (do których należy Izrael) zwykle wykorzystywały zamachy jako uzasadnienie swojej polityki.
Albo na odwrót: kto faktycznie dobrze życzy Palestyńczykom, powinien przeciwstawić się demagogii pesudolewicowych antysemitów, którą rozpowszechnia u nas Książka i Prasa.

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-12 23:05:50, suma postów tego autora: 20871

a mogloby byc tak dobrze

Ja jestem za granicami z 1967. Wspolne panstwo to obled bo by sie rozsypalo raz dwa. Dwa panstwa + jakis pomysl na komunikacje miedzy strefa gazy a zachodnim brzegiem. I git. Wokol granic mozna postawic nawet jakis zajebiscie potezny mur (nie ten co jest teraz - zlodziejski bo on tworzy tylko system gett a nie granice). Przez jakis czas Palestyna musialaby byc pod kontrola UE i ONZ bo skoro z Libanu tak latwo bylo puszczac rakiety to co dopiero z Z.Brzegu. Po 10-15 latach sily wspierajace moglyby wyjsc upewniwszy sie, ze w Palestynie nie ma jakis zjebow z rakietami. A raczej by nie bylo jakby caly narod doswiadczyl skokowego wzrostu zamoznosci.

Po czyms takim spokojnie bym widzial Izrael w UE i NATO. Albo nawet oba. Ech...


do ABCD. Masz racje - te zamachy sa glupie nawet z punktu widzenia nacjonalisty palestynskiego. Robia bardziej Izraelowi dobry PR ofiary niz zadaja straty. Ja bym np. wykanczal tych z AIPAC itp. i to jakos dyskretnie...A te Palestynskie zamachy sa tak prostackie, tak medialne (czarny PR na sprawe palestynska). Ciekaw jestem czy w niektorych zamachach nie bierz udzialu sam Mossad. Przeciez w 1954 w Egipcie Zydzi przebrani za Egipcjan probowali wysadzic amerykanska ambasade. Prawda jest taka, ze proces pokojowy z punktu widzenia szowinistow w Izraelu jest niepotrzebny, szkodliwy wrecz. Te kilka Kassanow to pryszcz, a tamci w 30-50 lat znikna. A jak juz znikna to bedzie dobrze. A moze to bedzie tylko kolejny krok? Z Zastanawialem sie po co Izraelowi bomby neutronowe i czy te gadki o "od Nilu po Eufrat" juz zeszly do lamusa czy nie...Dopiero to byloby porzadne panstwo a nie jakas kiszka na wybrzezu.

Kluczem do rozwiazani problemu jest bezwarunkowa pomoc USA dla Izraela. Ona utrudnia proces bo czyni jedna ze stron niepokonana.

PS. napiszcie na lewicy czasem cos o Tybecie. Tez okupacja, tez niesprawiedliwosc, tez olewstwo swiata...

autor: Panek, data nadania: 2007-06-13 02:52:31, suma postów tego autora: 896

panek

Z lewycowym udeologycznym zacietrzewieniem bełkoczesz zupełnie nie na temat - coś o historii, prawach do ziemi ibohaterskie walce o wolność, tymczasem moja wypowiedź doyczyła:

- brudnawych arabów - jest to fakt, wystarczy spojrzeć na ulice arabskich miast, jedyne w miarę czyste wyjątki to bogate szejkanaty nad Zatoką gdzie sprzątają im importowani Pakistańczycy i Filipińczycy...

- szwajcarkich baków gdzie palestyńscy bojownicy o "wolność" z upodobaniem trzymają kasę skradzioną z zagranicznych grantów pomocowych, jest to kolejny bogato udokumentowany fakt...

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-06-13 07:34:02, suma postów tego autora: 1539

Dodaj komentarz