Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

KGHM: Referendum strajkowe

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dziwne:

Polska Miedż rzekomo nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników, a za to znalazła je na finansowanie, nie maJących nic wspólnego ze swoją branżą, pism Nowy Tygodnik Popularny, Lewą Nogą i Le Monde Diplomatique. Polska

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-21 10:46:33, suma postów tego autora: 20871

??

Sprawdziłem szczegółowy wykaz darowizn fundacji kombinatu (http://www.kghm.pl/index.dhtml?module=articleCharts&id=1072 ) za rok 2006 i 2007 i nie zauważyłem tam żadnej darowizny na wymienione przez przedmówce tytuły, zajrzałem także do Le Monde Diplomatique i też nie ma wzmianki o rzekomym sponsoringu.
Jestem mieszkańcem Zagłębia Miedzowego i (na szczęście) były pracownikiem KGHMu i mogę stwierdzić, że płace nie są współmierne do nakładu pracy, a także do szkodliwego wpływu środowiska zakładu (Huta znana mi z autopsji). Warto też nadmienić, że KGHM jest głównym pracodawcą w regionie i korzystając z dużego bezrobocia pozwolił sobie na dyktowanie warunków zatrudnienia. Od czasu otwarcia Brytyjskiego rynku pracy sytuacja się poprawiła i jak widać związkowcy poczuli się pewniej. Ewentualny protest spotkałby się z szerokim poparciem lokalnej społeczności z czym władze KGHMu muszą się liczyć, a także, co gorsze dla kierownictwa, z wstrzymaniem pracy zakładów co w przypadku Huty generuje straty liczone w milionach złotych.

autor: xKMAx, data nadania: 2007-06-21 23:26:02, suma postów tego autora: 7

Dodaj komentarz