Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Bruksela: Protest pod polską ambasadą

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Srali muchy...

autor: Lutmann, data nadania: 2007-06-22 00:15:03, suma postów tego autora: 128

...

Jakie są te przejawy tolerowania antysemityzmu przez obecne polskie władze?

A może by tak protestujący zabrali się np. za wyrażenie sprzeciwu wobec bierności władz Francji wobec licznych tam aktów antysemityzmu (w tym opartego na przemocy fizycznej i niszczeniu mienia) w wykonaniu imigrantów z krajów arabskich?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-06-22 00:21:17, suma postów tego autora: 3848

...

A, jeszcze jedno. Jeśli protestujących tak oburza ustawa antylustracyjna, to rozumiem, że w swoich krajach popierają oni to, że władze mogą i powinny infiltrować swoimi agentami niezależne ruchy społeczne, szykanowac ich uczestników, śledzić ich, podsłuchiwać, zamykać w więzieniach, wyrzucać z pracy itp.?

autor: Durango 95, data nadania: 2007-06-22 00:23:32, suma postów tego autora: 3848

antysemityzm??!!

""tolerowany przez polski rząd" antysemityzm" ... nie chce nikogo bronić, ani wybielać, ale tutaj to już lekka przesada, tego jednego akurat rządowi zarzucić nie można...

... a tak swoją drogą, szkoda że nie protestowali gdy np. wprowadzano plan balcerowicza

pomniki bohaterów walczących z faszyzmem - to też nieścicłe, części niechcianych bohaterów zmarło się ładnych parę latek przed wojną...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-06-22 01:44:07, suma postów tego autora: 849

Durango

Dokładnie! Gdybym był mniej rozpoznawalny, to poszedłbym do ABW i zaproponował rozpracowywanie "lewicy" obyczajowej (tej najgłośniej krzyczącej przeciwko lustracji). Jak ktoś by się dowiedział, to zacząłbym krzyczeć, że to przecież prawie faszyzm, że się mnie prześwietla. Poza tym ciekawe czy postępaki w tym przypadku też byłyby przeciwko lustracji :)

autor: Cisza_, data nadania: 2007-06-22 08:30:50, suma postów tego autora: 2083

...

trzej najwięksi antysemici IV RP to Dorn Wasserman i Wildstein!


:)))))))

autor: Ramones, data nadania: 2007-06-22 12:06:57, suma postów tego autora: 595

van der Prostack, van der Menell, van der Jool

Media donoszą, że w brukselskiej manifestacji wzięli udział van der Prostack, van der Menell i van der Jool.

autor: Bury, data nadania: 2007-06-22 15:18:02, suma postów tego autora: 5751

Jaki antysemityzm,jaka ksenofobia?

wszak w skład rządu wchodzi znana z tolerancji LPR,ona broni wartości humanistycznych!!!

autor: czewony, data nadania: 2007-06-22 16:10:28, suma postów tego autora: 350

Ale was kaczor nakręcił!

Na jego miejscu byłbym dumny. Tylko pogratulować - chodzą jak w zegarku. Nie spodziewałem się na tym portalu takiego zgodnego frontu obrony polskiej, katolickiej, narodowej ciemnoty, z którą jak widać się identyfikujecie skoro tak was bolą ataki na nią.
Z tym antysemityzmem rzeczywiście trochę przegięli ale w reszcie mają rację. Zresztą - czy można im się dziwić, że uważają polaków za antysemitów? W końcu nasz rząd energicznie pracuje na to, żeby każdy europejczyk miał nas za kretynów.

autor: ktulu, data nadania: 2007-06-22 16:54:11, suma postów tego autora: 99

Żałosne...

Pewnie że sie "odbiła szerokim echem w zachodnich mediach" bo o prawach pracowniczych itp sie nie zajakneli, wielcy k..wa mać lewicowcy.

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2007-06-22 17:09:52, suma postów tego autora: 368

ktulu,

wolisz front obrony szamba?

autor: Bury, data nadania: 2007-06-22 18:05:20, suma postów tego autora: 5751

Szczerze jeżeli chodzi

o tzw. sprawy kulturowe jak homoseksualizm to uważam tą sprawę za drugorzędną. Jeżeli chodzi o panoszący się antysemityzm w Polsce to być może jest coś na rzeczy. Wypowiedzi ojca Romana odnośnie różnic rasowych, eskalacja antysemityzmu w środowisku tzw. "ojca" Rydza, coraz jawniej działające na ulicach organizacje takie jak ONR i NOP ze swoim hasłami "Nasza święta rzecz,Żydzi z Polski precz!" czy też np. uczący przez 17 lat w liceum nauczyciel faszysta mogą niepokoić. Co do lustracji taką według mnie należy przeprowadzić ale na systemie kapitalistycznym niezależnie czy ludzie utrwalający kapitalizm związani byli z III czy umowną IV RP a nie na Polsce Ludowej bo w zasadzie kaczorom więcej czasu zajmuje obśmiewanie tamtego okresu i wręcz ukazywanie go w takim karykaturalnym świetle jakby za tamtym okresem stały tylko służby. Co jest śmieszne bo dzisiejszych służb jest więcej a na dodatek już zaczęły się jawnie interesować radykalną lewicą. Raport ABW w sprawie ilości ludzi związanych ze środowiskiem radykalnie lewicowym może śmieszyć ale może i budzić pewne obawy.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-22 18:44:29, suma postów tego autora: 1000

CHErwony

niezly z ciebie lewicowiec jak oceniasz ludzi pod katem rodzicow. Normalnie jak za Stalina. Maciek G. nie ma w rzadzie NIC DO GADANIA, bo do niego nie nalezy. A Roman nigdy takich rzeczy nie mowil. co nie znaczy ze lubie tego typa, gwoli scislosci.

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-22 19:28:02, suma postów tego autora: 4863

Czy ja napisałem

że oceniam wojtasie pod kątem rodziców młodego Giertycha. Co też nie znaczy że lubię młodego Giertycha, jest wręcz przeciwnie. Czemu szerzysz taką gównianą nie mającą nic wspólnego z prawdą propagandę. Z tym "argumentem" a właściwie porównaniem do praktyk stalinowskich mogła wyskoczyć osoba o niebywałej ignorancji, złych intencjach i małej inteligencji, być może właśnie stalinista. Nie raz nie tylko na tym forum podkreślałem że mój stosunek do poczynań Stalina jest krytycznie bardzo negatywny. Osobę Macieja Giertycha oceniam pod względem jego idiotycznych wypowiedzi. A tak w ogóle nie kto inny jak Maciuś Giertych przekazał swoje głosy wyborcze Lechowi Kaczyńskiemu, poparł go w drugiej turze prezydenckiej. Stary Giertych startował w wyborach do parlamentu z listy LPR-u a więc jakby nie był ugrupowania które tworzy dziś rząd.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-23 11:31:22, suma postów tego autora: 1000

Chciałbym

dodać że Maciek startował oczywiście do parlamentu europejskiego z list wyborczych LPR-u.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-23 11:42:14, suma postów tego autora: 1000

CHErwony

jaka gowniana propagande? Zastanow sie co piszesz. post jest o polskich wladzach a ty o "Ojcu romana" i o Rydzyku. 1) To nie ma zanczenia, ze Stary giertych nalezy do LPR., skoro nie on nalezy do rzadu i do polskich wladz.2) nedznie klamiesz, mowiac ze Giertych wypowiadal sie na temat roznic rasowych. On sie wypowiadal na temat roznic KULTUROWYCH (jak np. F. Koneczny). a to jest zupelnie inna bajka.
hah a jak juz sugerujesz ze jestem stalinista to nie mam co tego komentowac. Zawsze tak robisz jak ci brak argumentow?

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-23 19:10:47, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Proponuje jednak nie kłamać choć nie wiem czy podołasz takiemu wyzwaniu. M. Giertych wypowiadał się o różnicach rasowych nie raz będąc np. gościem programu "Młodzież kontra".

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-23 19:40:43, suma postów tego autora: 1000

Tobie chyba wojtas brakuje argumentów

Rydzyk czy Maciej Giertych jeżeli nawet nie wchodzą w skład rządu PiS LPR i SO są jednak ludźmi którzy w pewien sposób kształtują obraz Polski a i są poniekąd związani z władzą. Medium Rydzyka to do pewnego czasu jedyne medium traktowane przez rząd poważnie. Posprzeczali się dopiero po wypowiedzi żony Kaczyńskiego odnośnie aborcji. Natomiast stary Giertych to osoba która jak już raz napisałem wspierała Lecha Kaczyńskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich i raczej temu nie zaprzeczysz. Natomiast to Ty mi zasugerowałeś że mam chyba ciągoty stalinowskie więc nie będąc dłużny przyrównałem twoje metody manipulowania na tym forum do stalinowskich gdyż bezczelnie mi próbowałeś insynuować coś z czym nie mam nic wspólnego.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-23 19:49:23, suma postów tego autora: 1000

Zauważ też wojtas

że ci ludzie co tam manifestowali nie odnosili się tylko i wyłącznie bezpośrednio do poczynań rządu oprócz aborcji czy lustracji i usuwaniu pomników. Wspominali także o antysemityzmie który w naszym narodzie drzemie, sam spotykam się z opiniami ludzi którzy głosząc swoje przywiązanie do wiary katolickiej Żydów prawie że nienawidzą. Tu chodzi o panujący klimat. Z tym że czy istnieje faszyzm w Polsce jeszcze bym nie przesadzał, chodź co jakiś czas rehabilituje się kolaborantów faszystowskich czy np. UPA albo Kurasia. Gnębi się natomiast ludzi walczących w radykalnie lewicowych formacjach zbrojnych takich jak AL czy ZWM albo RPPS których rolę w wojnie sprowadza się do działań wręcz terrorystycznych. Prezydent mego miasta np. z uporem maniaka twierdzi że Hanka Sawicka była terrorystką więc postanowił zmienić nazwę ulicy która nosiła nazwę im. Hanki Sawickiej. To co teraz się dzieje jest tylko efektem nie lewicowej postawy rzekomej "lewicy" która przez ostatnich 17 lat była główną siłą po lewej stronie politycznej. Lewica dała prawicy szansę na zwycięstwo ideologiczne gdyż sama zacierała już ślady lewicowości nie dbając o historię z punktu widzenia lewicowych racji, sama też usuwała pomniki. Kontynuuje to w sposób bezczelny prawica gdyż ludzie nie są wyedukowani iż była historia ruchu socjalistycznego i komunistycznego na ziemiach polskich.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-23 21:10:55, suma postów tego autora: 1000

CHerwony,

no ale liceum, zdaje się IV, tego imienia chyba jeszcze jest, co?

autor: Bury, data nadania: 2007-06-24 12:01:53, suma postów tego autora: 5751

Tak Bury

jeszcze jest, dobrze zauważyłeś. Zdaje się że raczej imienia tej szkoły akurat nie zmienią, ze względu po prostu prestiżu tej szkoły.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-24 12:42:59, suma postów tego autora: 1000

CHErwony

to, ze komus brakuje argumentow latwo poznac po atakach osobistych, ktore Ty uprawiasz nazywajac nie pare koentarzy wyzej stalinista. Ja pisze tylko i wylacznie merytorycznie.
1) cos mi sie zdaje ze w swoim zacietrzewieniu cos Ci niespecjalnie sluchales o czym tam Giertych mowil i od razu rzucil ci sie na oczy rasizm. Byloby to dziwne biorac pod uwage, ze najwieksze kontrowersje jak dotad zwiazane z Giertychem wzbudzila broszurka poruszajac problemy roznic KULTUROWYCH. A i wedle mej wiedzy nie mowil on nigdy o rasizmie, wiec byloby to conajmniej dziwne.
2) Jakos powiazani z wladza to byli Kulczyk i Gudzowaty. Rydzyk to sobie moze naskoczyc, ale on o niczym nei decyduje, nawet we wlasnym radiu od dawna nie ma nic do gadania, o czym zapewne nawet nie wiesz. A Maciej Giertych jak juz pisze po raz dziesiaty nie jest w rzadzie, jest demokratycznie wybranym europarlametarzysta, no chyba ze negujesz demokracje.
3) blah blah blah. Jaki antysemityzmn? Znasz jakies wyniki badan? Ja takie np osobiscie robilem i nic takiego nie wyszlo. Slyszales o jakis atakow na Zydow w Polsce albo na synagogi? To prownaj to sobie z ciaglymi atakami na Zydow w np. Francji lub Belgii. I nic mi nie wiadomo o rehabilitacji UPA, co wiecej w okolicy ktora znam i to doswiadczonej przez ta formacje postawiono im pomnik na mentarzu ponoc dzieki Kwasniewskiemu, a przynajmniej zajego kadencji.
Po raz kolejny okazuje sie ze dla Ciebie lewica to wylaczni egra pozorow. pomniki, nazwy ulic, ale nie to co dany rzad Faktycznie robi. Czy rzadzi Balcerowicz czy nie - to niewazne, wazne zeby nie tknieto ZOMO-cow z kopalnii wujek, ani nie zmieniono jakiejs azwy ulicy.

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-24 16:02:09, suma postów tego autora: 4863

Twoja argumentacja wojtas

jest tak pusta, zacietrzewiona i demagogiczna że nawet nie warto jej komentować.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-24 18:56:44, suma postów tego autora: 1000

Mógłbym dodać

coś jeszcze wojtas ale nie chcę cię obrażać. Poziom twoich sugestii jest tak marny że nie będę już się nad nim rozwodził. Widzę że i tak niema sensu. Gra pozorów to chyba twoja domena ale nie moja tym chciałbym zakończyć tą dyskusję.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-24 19:00:01, suma postów tego autora: 1000

I jeszcze jakieś

pierre dolenie z twojej strony o rzekomym moim poparciu dla Balcerowicza. Ehh, szkoda Cię...

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-24 19:22:33, suma postów tego autora: 1000

No ladnie

to ja nawet swoje argumenty odnosnie komentowanej wypunktowalem, zeby latwiej Ci bylo przeczytac, a Ty o jakims zacietrzewieniu i demagogi. Masz choc jeden kontrargument, czy dalej wszedzie bedziesz pisal o mnie jakies glupoty?
I jakie sugestie? ja nic nie sugeruje, napisalem jak jest. A jesli uwazasz zdanie "Czy rzadzi Balcerowicz czy nie - to niewazne, wazne zeby nie tknieto ZOMO-cow z kopalnii wujek, ani nie zmieniono jakiejs azwy ulicy." za sugestie poparcia dla Balcerowicza to kolejny raz udowadniasz ze nie UMIESZ CZYTAC!!! Uczen szkoly podstawowej by sie zorientowal ze chodzi o to, ze w kontekscie lewicowosci interesuja Cie pierdoly, a nie faktyczne dzialania i korzysci biedniejszych warstw spolecznych.

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-25 15:10:11, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Po prostu sugerujesz mi głupoty takie jak to że nie ważne czy jest Balcerowicz czy go niema, ważne aby były pomniki. Absolutnie nic takiego nigdy nie napisałem i tylko błaznujesz twierdząc iż chodziło Ci o cokolwiek innego pisząc że ktoś nie umie czytać twojego tekstu pisanego. Zresztą już stanowczo za dużo razy powtarzałeś się na tym forum abym mógł z tobą polemizować w nieskończoność o niczym. Dziecko z podstawówki może by i chciało się w coś takiego bawić ale ja już nie. Po prostu wojtas lubisz się czepiać i lubisz także przedstawiać czyjeś intencje w sposób jak najbardziej odbiegający od rzeczywistych intencji tej osoby w tym wypadku mnie.
I nie powołują się też na biedniejsze warstwy społeczne w kontekście analizowanej wiadomości bo biedni ludzie akurat z tym protestem nie mają nic wspólnego.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-25 21:18:37, suma postów tego autora: 1000

Jezus, czlowieku to byla przenosnia

M.in. w tym jak w innych postach zdajesz sie utozsamiac lewicowosc z tym, kogo nazwiska nosza place, ulice czy szkoly. W kolko o tym piszesz. A mnie to srednio interesuje, za to interesuje mnie kto stoi na czele RPP, albo jest ministrem pracy. Gdzie tu jakies sugerowanie poparcia dla balcerowicza? Oszalaes juz do reszty?
Zrozumieane?

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-26 14:33:23, suma postów tego autora: 4863

Hehe wojtas

jesteś dobrym kawalarzem. Teraz to przenośnia. No i oczywiście ja w kółko o pomnikach piszę. Co ty powiadasz, proszę cię. Ty drążysz teraz wątek pomników ja nie mam absolutnie takiego zamiaru.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-26 18:54:01, suma postów tego autora: 1000

I jeszcze jedno wojtas

nie wypierał się czegoś o co Ci tak naprawdę chodziło. Zrozumiane!

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-26 18:56:17, suma postów tego autora: 1000

:-))) Gdybys faktycznie

unmial czytac moj drogi analfabeta, to ze zdania "Czy rzadzi Balcerowicz czy nie - to niewazne" moglbys wysnuc najwyzej wniosek o OBOJETNYM stosunku do Balcerowicza. Nie wiem jak wyjatkowym trzeba byc przypadkiem, zeby wysnuc stad wnioski o sugerowaniu poparcia dla Balceorwicza ;-)))) Jestes naprawde dobry zawodnik!! Natomiast ty calkiem serio przypisujesz mi sympatie stalinowskie. ale jaja :-))))

Zarjzyj tez troche wyzej - i o czym pizesz? O UPA, o szkole im. Hanki Sawickiej, AL, RPPS. Wczesniej tez w kolko o takich rzeczach pisales, stad moj wniosek, jak sadze tragny, ze interesuje cie prawie wylacznie polityka historyczna i pod tym wzgledem oceniasz wladze.

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-26 19:37:42, suma postów tego autora: 4863

Twoja buta i zwykła chamskość

nie zna granic wojtas. Analfabetą nie jestem wojtas i zrozumiałem jak najbardziej co mi chciałeś zarzucić pod przykrywką "przenośni" i mogę Ci to zacytować: "Czy rzadzi Balcerowicz czy nie - to niewazne, wazne zeby nie tknieto ZOMO-cow z kopalnii wujek, ani nie zmieniono jakiejs azwy ulicy.". Chciałeś mi po prostu przypisać etykietkę osoby dla której są ważne takie trzeciorzędne sprawy jak pomniki i na dodatek obrona ZOMO-owców i to że Leszek Balcerowicz piastując stanowisko szefa NBP, na mojej osobie nie robiło to żadnego wrażenia co jest w gruncie rzeczy równoznaczne z biernym poparciem dla jego osoby. Jeszcze raz cię proszę wojtas, nie obrażaj, po prostu nie pierd.. jeżeli oczywiście możesz. O pomnikach pisałem jeszcze być może tylko dwa razy odnośnie wiadomości które jak najbardziej dotyczyły tych pomników. Jedna wiadomość miała związek z pikietą w Warszawie która był skierowana przeciwko dekomunizacji ulic i miejsc związanych z upamiętnieniem historii ruchu robotniczego. Druga wiadomość którą komentowałem a także miała związek z pomnikami i nazwami ulic to apel Młodych Socjalistów wystosowany do IPN aby instytucja ta nie wypierała lewicowych symboli.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-26 20:48:40, suma postów tego autora: 1000

Twój wniosek rzecz jasna

nie jest "tragny", weryfikatorze umiejętności czytania ze zrozumieniem przez czyjąś osobę. Oceniam ten rząd głównie pod względem tego co robi a właściwie nie robi dla ludzi pracy i mając kontakt z tymi ludźmi (bo z burżuazją się nie przyjaźnie), słysząc o ich codziennych bolączkach utwierdzam się w przekonaniu że ten rząd nie robi nic dla nich oprócz używania socjalnej retoryki która w pewien sposób na nich oddziałuje gdyż mogą poczuć się dostrzeżeni. Ale czy sprzedajne $LD nie stosowało takiej socjalnej retoryki sześć, siedem lat temu w trakcie kampanii wyborczej. Ależ stosowało, robi to każda formacja nawet PO wobec pielęgniarek i jak widać po wyborach każda kolejna formacja ma ludzi pracy w dupie. Jedyna różnica między rządami $LD a koalicyjnymi rządami PiS-u polega na tym że koalicja w tej chwili nam rządząca zwodzi ludzi pracy socjalną retoryką praktycznie przez cały czas odkąd ma w rękach władze i jeszcze głosi że ma sukcesy np. w walce z bezrobociem. Polityka historyczna to kwestia drugorzędna czy nawet trzeciorzędna co nie oznacza że nie warto się nią nie zajmować tym bardziej że symbole różnorakiej lewicy czy to komunistycznej czy socjalistycznej są atakowane i usuwane. Właśnie to czego nie można zarzucić PiS-owi i koalicji nam panującej to ich umiejętnie kierowanie polityką historyczną, wynoszenie własnych bohaterów np. Kurasia na piedestał. Koalicja wykorzystuje w końcu IPN do krzewienia patriotyczno-narodowo-prawicowej postawy w społeczeństwie. Pseudolewicowe $LD tego nie robiło tzn nie zajmowało się historią, wręcz przykładało rękę aby historia ruchu robotniczego została zamazywana. PiS i LPR które w tej kwestii są dość ideowe tylko wykorzystują to iż $LD nie potrafiło wypełnić historycznej luki dziejów ruchu robotniczego w Polsce. PiS i LPR wypełniają tą lukę własnym osądem historii. Podsumowując najważniejsze są sprawy bytowe. Najważniejsze dla mnie jest to jak się ma klasa robotnicza, szerzej ludzie pracy. Wydaje się że jeżeli panuje ten "oszałamiający" bum gospodarczy to ludzie pracy i ich dzieci powinny choć trochę coś z tego mieć. A jak wynika z badań nadal co trzecie dziecko w kraju żyje poniżej minimum socjalnego. Jeżeli na tym ma polegać ten "sukces" gospodarczy przedstawiany w mediach to ja dziękuje za takie "sukcesy".

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-26 22:00:02, suma postów tego autora: 1000

Dodaj komentarz