Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kwaśniewski: Świat bez Busha byłby smutny

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

On jest po prostu głupi

Ja wiem, że trzeba argumentować w politycznej dyskusji, byc rzeczowym itd. Ale z kim, z preziem nie ma sensu, on jest na poziomie tego, który go tak bawi. Tyle, że Debiliu to głupek niebezpieczny. Wolę juz naszych mniej szkodliwych jak Giertych. Prezio natomiast jes głupi i kropka. Młodzi Socjaliści, szkoda waszego czasu na debaty z takimi cynicznymi typkami.

autor: red spider 666, data nadania: 2007-06-30 16:46:16, suma postów tego autora: 1549

zastanowilby sie co mowi

najpierw krytykuje kaczorow ze prowadza skrajnie nacjonalistyczna i nastawiona na starcie polityke w UE,a pozniej ze prowadza ja "na kolanach"????

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-30 16:46:56, suma postów tego autora: 4863

....

"Kończąc odpowiedź na to pytanie stwierdził że nie powinno się radykalnie krytykować Georga Busha i USA, bo "świat bez Busha i Disneylandu były smutny"."

Stać go było tylko na ironię, bo i cóż sensownego w sprawie własnej polityki "irackiej" miałby powiedzieć...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-06-30 17:15:08, suma postów tego autora: 2157

Radykalizm młodego wieku

Ciekawe, że w polskiej polityce indywidua pokroju Kwaśniewskiego mają monopol na określanie co jest radykalizmem a co nie. Dzieje się tak nawet w sytuacji, kiedy poglądy definiowane przez nich jako " radykalne" są popierane przez większość społeczeństwa. Również i w Polsce - jak pokazują sondaże - 3/4 społeczeństwa była przeciwko angażowaniu się naszego kraju w wojnę z Irakiem. W przeciwieństwie jednak do społeczeństw zachodnich statystyczny Polak nie chce uczestniczyć w żadnych protestach i nie wierzy w to, że są one w stanie cokolwiek zmienić.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-06-30 17:22:56, suma postów tego autora: 2157

Kwaśniewski

on oderwał się od rzeczywistości, pewnie trudno mu się przyznać, że droga wybrana przez solidaturę i byłych towarzyszy jest ślepa i prowadzi w przeszłość ze wszystkim konsekwencjami, kultura chamstwa, restauracja społeczeństwa klasowego w oparciu o nową, arystokrację Kwaśniewski, Kaczyńscy i szlachetczyków w rodzaju Kernów, Dornów, Korwinów... burżuazję Millerwską, Kulczykową... kler i plebs.
Czas "Ziemi obiecanej" już nastał.
Dowcip o krzaku z hameryki niskich lotów.

autor: As, data nadania: 2007-06-30 17:23:02, suma postów tego autora: 95

Głupi, ale swój rozum ma...

Jest głupi i argumentuje jak wujek Olek na imieninach, ale trafia ludziom w gust i to, co wielu po cichu myśli. Czy świat bez marzeń o Disnejlendzie, Holliłudzie itd nie byłby szary? Kwachu zamiast konkretów odwołuje się do emocji, ukrytego podziwu wobec kolorowej i potężnej Ameryki, można się na to po inteligencku rozsuwać nosem, ale nieźle mu to wychodzi.

Wojtas:
"Były prezydent skrytykował Lecha Kaczyńskiego za nazwanie polskiej polityki zagranicznej ostatnich lat jako "prowadzonej na kolanach"."
Czyli skrytykował za krytykę, a nie za "prowadzenie na kolanach"

autor: front_ludowy, data nadania: 2007-06-30 17:24:15, suma postów tego autora: 626

Komentarz

No fakt, Kwachu sie nie popisal. Ale to juz zadna nowosc. Szkoda gadac.

Wojtas - Kwasniewski skrytykowal to, ze Kaczynski nazwal polityke zagraniczna prowadzona przez poprzednia ekipe rzadzaca jako "prowadzona na kolanach".

autor: Majrys, data nadania: 2007-06-30 17:35:21, suma postów tego autora: 230

Wesoły Bush

No tak, z Bushem mamy przynajmniej wesoło. Chłopcy mogą pobawić się w wojnę, a część z nich nawet w mężów stanu i obrońców demokracji... Pozazdrościć Kwachowi poczucia humoru. Ten człowiek symbolizuje istotę Lewicy i Demokratów, jako szef jej Rady Programowej. To typowy, centroprawicowy liberał. Skoro jest tak zafascynowany wolnym rynkiem i Bushem, to nie rozumiem, dlaczego jeszcze używa słowa lewica. Przecież to nie oddaje jego poglądów.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-06-30 17:45:54, suma postów tego autora: 1684

Kwaśniewski to menda

i tyle ...
LiD zdelegalizować

autor: Poll74, data nadania: 2007-06-30 17:49:51, suma postów tego autora: 52

kwasniewski

moim zdaniem kwasniewski nie jest glupi. ba! jest nawet b.mądry. i jednak wole olka niz romana.
jakby na to nie patrzec grupy takie jak MS sa uznawane u nas za radykalne. no a w porownaniu z lewica parlamentarna sa ekstremistami ;-) Skoro ludzie ten radykalizm popieraja (pisal ktos odnosnie wojny w Iraku) to dlaczego nie mamy w Sejmie nikogo z KPP, PPP, PPS itp. ??? (tylko nie kloccie sie teraz o to ktora z tych partii to prawdziwa lewica...)

autor: moskwa, data nadania: 2007-06-30 17:56:29, suma postów tego autora: 605

myślę że

red spider666 i Wojtas - rzucanie epitetami, krytykanctwo, brak rozumienia tekstu, który czytamy lub słyszymy tylko to co chcemy słyszeć, interpretujemy tak jak nam wygodnie, opluwamy bo komuś coś się udało albo nie udało,jesteśmy pełni bez interesownej zawiści, wypowiadamy słowa i tezy których nie potrafimy udowodnić, wypowiadamy opinie o sprawach o których nie mamy "zielonego" pojęcia. Nie potrafimy uszanować ludzi, którzy coś zrobili i posiadają istotny dorobek dla kraju i uznanie międzynarodowe,mam na myśli nie tylko sprawy kilkudziesięciu wieków ale i ostatnich trzech prezydentów, którzy w nowoczesnej historii zajmują znaczące miejsce, którzy coś zrobili i coś im się nie udało jak wszystkim - my tego nie potrafimy docenić. Nam imponują krzykacze,ludzie ordynarni, poniewierający wszystkimi,którzy inaczej myślą. Inaczej mówiąc odpowiada nam "zamordyzm" - wtedy się nie wychylamy bo niebezpiecznie.Przepraszam, są ludzie, którzy się temu przeciwstawiają i wtedy z nich się śmiejemy a jak wygrają to zjawiają się inni - "bohaterzy","uzdrowiciele","zaprowadzający nowy ład","jedyni uczciwi i sprawiedliwi" i zajmują "należne im stanowiska", a ci co walczyli, ci co walczyli odchodzą w cień i już im się nie chce walczyć. KŁANIAM SIĘ WSZYSTKIM W PAS PO SZLACHECKU.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-06-30 17:58:38, suma postów tego autora: 101

sorry

faktycznie, umnkelo mi jedno slowo :-)
mysleze - na jakiej podstawie twierdzisz, ze np ja nie mam pojecia o sprawach o jakich kwasniewski (zaledwie z matura) moze miec pojecie??? Potrafisz wymienic jakies dokonania kwasniewskiego poza kolekcja zegarkow, robienie z siebie i jolki pary krolewskiej i podejrzanych ukladow z kulczykiem i gudzowatym?

autor: wojtas, data nadania: 2007-06-30 18:10:08, suma postów tego autora: 4863

Scyzoryk sam mi się w taśce otworzył

kiedy przeczytałam, że dla "lewicowego prezydĘta" wszystkich Polaków "świat bez Busha i Disneylandu były smutny".....

Szanowny "OLE, OLE", smutny to pan jesteś, bo faktycznie obok "młynarza" nie ma większego dupka, niż pan - osierocony "debiliusowy sługus". I to faktycznie jest smutne...

Jest pan WESOŁKIEM ((błaznem poniekąd), który nie kuma własnych dowcipów. Jak by pan kumał, to nie cierpiał by pan chroniczne zapalenie goleni. Te GOLENIE będą MOCĄ sprawczą LiD. Pokuśtykają w pizdu...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-06-30 18:52:37, suma postów tego autora: 5956

Kwaśniewski sprzyja lewicy

Może i to co mówi Kwaśniewski nie zawsze jest w smak radykalnej lewicy, ale należy pamiętać co jest głównym celem dla lewicy i co trzeba uczynić aby ten cel osiągnąć. Głównym celem jest wygranie wyborów za dwa lata, trzeba zatem wytoczyć wszystkie działa - Kwaśniewski zbierze centrowy elektorat, SLD i przybudówki - lewicowy. Najważniejsze żeby udało się osiągnąć ten nadrzędny cel. Jeśli zaś w wyniku dywersyjnych, wichrzycielskich działań lewicy pozaparlamentarnej osłabieniu ulegnie lewica autentyczna, czyli LiD - to pamiętajcie, że to wy będzie ponosić odpowiedzialność za niezrealizowanie lewicowego programu, gdyż bez odpowiednio wysokiego wyniku wyborczego po prostu rządzić się nie uda.
Atakowanie Kwaśniewskiego za to, że w celach propagandowych powiedział rzeczy miłe uchu centrowego wyborcy, jest przejawem niezrozumienia rzeczywistości obecnego sporu. Tego rządu łatwo się nie przelicytuje na propozycje socjalne, gdyż w powszechnej opinii uchodzi za pierwszy rząd nie-aferalny i spoza "układu" i co by nie robił to i tak dla swych wyborców lepszy będzie niż jakikolwiek inny. Natomiast trzeba oczywiście wspólnie działać, żeby pokonać prawicy, środki i słowa się nie liczą - liczą się czyny po wyborach.
W LiDzie Aleksandra Kwaśniewskiego nadal jest zapewne miejsce dla lewicy pozaparlamentarnej.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-06-30 18:57:02, suma postów tego autora: 134

Uzupełnienie

pisząc o prezydentach, miałem na myśli trzech ostatnich -BYŁYCH PREZYDENTÓW .

autor: myślę że +, data nadania: 2007-06-30 20:00:18, suma postów tego autora: 101

WlewoZwrot

To LiD ma jakiś lewicowy program? Nie zauważyłem. Ich programem jest zmiana jednej politycznej mafii na drugą, byćmoże przy udziale Al Kwapone.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-06-30 21:00:39, suma postów tego autora: 2083

zawsze z prądem

> Według niego porażka idei realnego socjalizmu dowodzi, że > nie ma innej drogi niż gospodarka wolnorynkowa.

Najpierw zgnoili socjalizm, a teraz pomagają zgnoić nadzieję na socjalną gospodarkę rynkową – tak zwani komuniści,
tak zwani lewicowcy,
zawsze z prądem.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-06-30 21:37:15, suma postów tego autora: 2307

Kwachu będąc żałosny

jeszcze bardziej mnie utrwala w opinii że oprócz swej żałosnej postawy jest po prostu zdrajcą na lewicy. Stał się sprzyjającym pionkiem kapitału w grze którą rozgrywają jankesi.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-30 21:51:11, suma postów tego autora: 1000

wLewoZwrot

> Głównym celem jest wygranie wyborów za dwa lata,...
No właśnie dla Was celem jest wygranie wyborów za dwa lata,
a dla wyborców o poglądach lewicowych nie koniecznie.
Chodzić na pasku neoliberałom potrafią inne partie równie dobrze.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-06-30 21:57:18, suma postów tego autora: 2307

Wcentrumzwrot,

Ju8ż teraz widać - choćby z poparcia LiD dla strajku o prywatyzację służby zdrowia - że parlamentarzyści LiD będą lokajami Platformy. Po co zatem popierać Kwaśniewskiego i jego ludzi?

autor: ABCD, data nadania: 2007-06-30 22:40:15, suma postów tego autora: 20871

Czy ktoś jeszcze

się upiera przy stwierdzeniu że Kwaśniewski to "komunista"? On nigdy z lewicowością nie miał nic wspólnego tym bardziej z poglądami mocno socjalistycznymi czy też komunistycznymi. To zwykły kapitalista który dla zachowania czystości opinii wśród możnych tego świata utrwalających kapitalizm i biedę powie wszystko i zawsze z wrodzonym sobie wdziękiem będzie się starał ośmieszyć oponentów z lewicy tej prawdziwej. Tacy jak on i jemu podobni są odpowiedzialni za upadek SOCJALIZMU w Polsce, choć nie tylko tu i za przekreślenie szansy budowania KOMUNIZMU. No ale przecież moje opinie wypływają z "młodzieńczego radykalizmu". Chyba tylko rywale w walce o "żłoba" z prawicy nie $LD-owskiej wmawiają ludziom że Kwach to "komunista" czy "lewicowiec". Bush ma "dobry" humor okupując Irak i prowadząc politykę ekspansji kapitalizmu. Typowe rzekł bym "lewicowe" a nawet "lewackie" podejście ma krzak. Mam nadzieje że wnioski z takiej postawy ludzi "lewicy" socjaldemokratycznej/patriotycznej wyciągnie lewica radykalna w Polsce, ideowa ta od KPP po NL, PPP, PPS, mniejsze organizacje i stowarzyszenia. Może także wreszcie czytelnicy tego portalu przestaną na siebie najeżdżać i skupią się na debacie która może prowadzić do prawdziwej konsolidacji sił a nie do wzajemnych utarczek słownych i adresowanych wobec siebie zarzutów kto ma jaką przeszłość. Ważne że ktoś jest lewicowy dziś, że ktoś przeszedł na lewą stronę, gorzej że ktoś taki jak Kwaśniewski dziś zdradza lewicę i ją kompromituje.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-06-30 23:01:34, suma postów tego autora: 1000

myślę że

wLewo Zwrot - w swoich wypowiedziach masz dużo racji,- popieram.
CHErwony - już raz na temat Twoich skrajnych wypowiedzi pisałem. Napiszę jeszcze raz, czas barykad już przeminą (może będzie po raz wtóry za 100 lat ale na pewno nie jak w czasie rewolucji październikowej), teraz jest czas na rozumienie nowej sytuacji w jakiej Polska i świat się znajduje.Ten czas to czas rozmów, porozumień i łączenia wszystkich lewicowych organizacji dla dobra państwa SOCJALNEGO a nie socjalistycznego, na to przyjdzie czas po zwycięstwie w parlamencie a na to trzeba POROZUMIENIA i przekonania wyborców że lewica ma rację. Poniżanie Kwaśniewskiego to łączenie się z nagonką na Niego przez prawicę i działanie destrukcyjne. Należy pamiętać, że Kwaśniewski po dwóch kadencjach (wygrał by trzecią gdyby konstytucja pozwoliła) ma poparcie w społeczeństwie ponad 70%. Kontynuowanie nagonki na niego przez lewicę to sygnał dezorjentujący dotychczasowych zwolenników lewicy a co za ty idzie działanie na szkodę lewicy i pomoc bezinteresowna a może zamierzona dla PO i PiS.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-01 09:25:21, suma postów tego autora: 101

Stalinowcy won

Niejaki Wlewozwrot popisuje się tu aparatczykowską retoryką. Nędzną termidoriańską, kontrrewolucyjną i biurokratyczną nowomową. Precz z czerwoną burżuazją.

autor: red spider 666, data nadania: 2007-07-01 09:46:08, suma postów tego autora: 1549

Myślę że

poparcie dla Kwaśniewskiego 70proc. mocno przesadzone, przekonacie się o tym niedługo.
Byłoby większe gdyby A.K w swoim czasie >zaśpiewał.
A propos, czy wiadomo już kto posłał Rywina ?
Charakterystyczne jest, że A.K. nie ma poparcia wśród ludzi o poglądach lewicowych,
ale wśród tych, którzy mówią: jaki był taki był, ale był fajny chłop i gadkę mioł i fajno kobita.
To ci sami którzy wybiorą PO lub PIS.

Po zwycięstwie wyborczym kolego, to obniżono podatki dla najbogatszych i posłano antyjanosika do obskrobywania masom i tak niskich dochodów.
Domyślam się, że to wynikało z >rozumienia sytuacji w jakiej się Polska i świat znajduje.
To jest problem i tego problemu nie da się zepchnąć >na zaś, bo bardzo wielu ludziom zgotowano pożałowania godny los.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-07-01 11:35:45, suma postów tego autora: 2307

*-*

Biada tym,którzy oficjalnie popierali PO, lub SLD a głosowali na PiS. Zaprawdę powiadam wam, iż w przyszłych wyborach skonsolidowane PiS wygra wybory znaczną większością głosów.

autor: Bicz Boży, data nadania: 2007-07-01 12:02:05, suma postów tego autora: 23

myślę że

Adrem63 - nie lekceważ elektoratu popierającego A.K. - nie są to ludzie o poglądach dyr Rydzyka. Ludzie Ci myślą i nie wolno im mieszać w głowach ani poniżać. Należy rozumieć, że im dłużej Kaczyńscy będą sprawować niepodzielną władzę tym większe A.K. będzie miał większe poparcie bo proste - nie ma nikogo innego, który by wzbudzał zaufanie i był alternatywą dla Kaczyńskich i PO.Tak, że pomagajmy lewicy i A.K. a nie krytykujmy - bo to nie ten czas (ten czas będzie po ewentualnym zwycięstwie w wyborach).Po drugie, Rywin - nikt nie dał, nikt nie "wźioł", swoje odsiedział, - była to rozgrywka między dwoma "przyjaciółmi" (i moim zdaniem przegrał Mochnik a wygrał w brew pozorom Rywin), którą maksymalnie upolityczniono i na tym straciła nie tylko lewica ale i dziennikarze, przed tym uprzedzała Jakubowska.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-01 12:07:40, suma postów tego autora: 101

red spider 666

on się tu zgrywa, prawda???
(bo jezeli jest inaczej to mu wspolczuje)
a zamiast sie klocic powinniscie zrobic cos pozytecznego dla ludzi, np. pomalowac plac dla dzieci jak lewica w Piotrkowie. albo zaczac segregowac odpady, szkoda waszej energii na wieczne spory na lewica.pl

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-01 12:09:18, suma postów tego autora: 605

myślę że iż myślę

że twój stosunek do Kwaśniewskiego wynika ze zwykłej naiwności co do "lewicowości" byłego prezydenta RP. Państwo socjalne to namiastka lewicowości którą co ciekawe przyjaciele Kwaśniewskiego tacy jak prof. Zoll uważają za model "totalitarny". Były prezydent Kwaśniewski dokładnie wyraził opinie iż innej alternatywy wobec gospodarki wolnorynkowej niema. a budowa tzw. realnego socjalizmu się nie powiodła. Przecież takie stwierdzenie nie pokrywa się nawet z socjaldemokratyczną wizją gospodarki mieszanej, więc o jakiej może być mowa, "lewicowości" Kwaśniewskiego. Kwaśniewski przez te 10 lat kiedy urzędował na najwyższym stanowisku w państwie oprócz reprezentowanych liberalnych poglądów na gospodarkę, sprzyjał kapitałowi i w końcu jako "agnostyk"...prowadził ugodową politykę wobec pazernego kleru a także był mentorem wszelakich "kompromisów" nie ze środowiskami lewicowymi, radykalnie lewicowymi ale z prawicą.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-07-01 12:24:23, suma postów tego autora: 1000

Świat bez Busha byłby lepszy, a nie smutniejszy

a świat bez Kwaśniewskiego na pewno mniej głupi...

autor: Getzz, data nadania: 2007-07-01 12:25:28, suma postów tego autora: 3554

z dwojga złego

...ja już z dwojga złego wolę straszliwego kaczora - wróg, ale przynajmniej szczery i nie chodzi na pasku biznesu..

jak mają w zwyczaju krzyczeć wąsaci towarzysze z sierpnia'80 "olek do wora, a wór do jeziora!"

ps. gospodarczo kwachu sytuuje się chyba jednak na prawo od straszliwych kaczorów, a obyczajowo idą łeb w łeb, nie wiem gdzie tu kto widzi jaką alternatywę

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-07-01 13:03:02, suma postów tego autora: 849

Litości Biczu!!

Chyba oddam ostatni grosz na msze w intencji,aby Twoja przepowiednia nigdy nie spełniła się.Nie tylko ja,ale ponad 70% wyborców mogłoby tego nie przeżyć.-:))

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-07-01 15:14:03, suma postów tego autora: 623

Wzorcowa kariera...

Najpierw młody zdolny aparatczyk PZPR, potem, za przeproszeniem, socjaldemokrata, teraz najlepszy przyjaciel Wielkiego Brata (he, he, Saddam też był kiedyś najlepszym przyjacielem USA to co go spotkało?), a nie zdziwię się, jeżeli dokona kolejnego zwrotu i zostanie jednym z liderów Al-Kaidy

Taki to pójdzie wszędzie.

autor: kalwejt, data nadania: 2007-07-01 16:09:36, suma postów tego autora: 64

myślę że

jestem daleki od lekceważenia, a zwłaszcza od poniżania kogokolwiek co sugerujesz. Nie wiem dlaczego nie wolno ludziom mieszać w głowach, to przecież ulubione zajęcie wszystkich polityków, z SLD na czele.
Co do Rywina, można mówić to i tamto, ale ja wiem, że Rywin nie jest idiotą.
Ale tak na poważnie i bez emocji – wydaje się, że SLD tak jak i liberalni demokraci miał już swoją szansę i była ona niemała.
Żal mi tylko ludzi o poglądach naprawdę lewicowych, których w SLD jest jeszcze sporo, ci się tam zmarnują.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-07-01 17:08:30, suma postów tego autora: 2307

Paranoja

To że Al Kwapone to prawicowy debil, to wiedziałem od zawsze.
Ale że reszta towarzyszy z SLD?!
Tego się już nie spodziewałem!!!

Moi drodzy, warto wreszcie zrozumieć jedno.
Al Kwapone ma swój elektorat. To fakt.
Tylko jaki to jest elektorat?
Lewicowy? Czy prawicowy?

No i co już chyba widzicie do czego zmierzam!

LiD to klasyczna prawica.
A najlepszym dowodem jest fakt, że zabiera głosy jedynie PO.
I to niemal dokładnie tyle ile opadło PO!!

Wniosek więc jest jeden.
Miejska biedota, spauperyzowane chłopstwo, rencisci i emeryci szybciej znajdą się w LPR, PIS, czy Samoobronie, niz w waszym LID. A to oznacza, że jest już dla WAS po zawodach.

Dlatego bando czerwonych paniczów z LID.
Przegracie ! I to z kretesem!!!

A dopiero po was nadejdzie szansa na powstanie zwyczajnej lewicy, reporezentującej interes znacznej większości umęczonego narodu.


autor: dzeus, data nadania: 2007-07-01 17:46:24, suma postów tego autora: 1046

myślę że

Adrem - masz rację,SLD miało szansę i ją przegrało bo zabrakło jej twardości i bezwzględności w działaniu. Ale to nie znaczy aby teraz stawiać na którąś z lewicowych - kanapowych organizacji bo to doprowadzi do tego, że nikogo z lewicy (nawet tej z którą się nie zgadzamy) nie będzie, a to byłby nie wybaczalny błąd.
Jeśli chodzi o Rywina to na pewno jest to człowiek o nie przeciętnej inteligencji, a Michnik to też nie bywały lawirant - podobno był między nimi jakiś spór i Michnik się wyraził, że jeśli Rywin z Polski się nie wyniesie to on go wykopie a Jakubowskiej powiedział, że jeśli nie ustąpi to będzie ciężko żałować, - to były wypowiedzi w czasie komisji sejmowej - tak mnie się wydaje(mam słabą pamięć).
Jeśli chodzi o wypowiedzi - DZEUSA to się więcej nie wypowiem(kiedyś do niego pisałem) bo jego wypowiedzi są chore.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-01 19:13:01, suma postów tego autora: 101

Kwasniewski

Temu panu dziekujemy

autor: arz, data nadania: 2007-07-01 20:26:03, suma postów tego autora: 230

Kulturalnie rzecz ujmując

pan były prezydent Kwaśniewski zawsze był zakłamany nawet wstępując do PZPR nie zrobił tego z pobudek ideowych lecz z wyrachowania i czystej chęci zrobienia kariery. Hasło sie rzekło ale je jeszcze raz powtórzę. Precz z "czerwoną" BURŻUAZJĄ!!!

autor: CHErwony, data nadania: 2007-07-01 20:59:46, suma postów tego autora: 1000

Kwaśniewski

Jaki by nie byl reprezntuję tę dobrą strone polskiej polityki, w tym sensie lewicową, że otwartą na dialog, tolerancyjną i jest jedyną alternatywą dla nacjonalistów w tym sensie, że ludziom kojaży się z polityką pojednania i prezdentury wszystkich polaków. Lewica nie może przyjmować retoryki pisu bo wtedy nic nie będzie nas od nich różnić, tak jak komunistów często nic nie różniło od faszystów. Lewica w sferze aksjologii ma wpisane chyba pojednanie i wspólne działanie, nawet jeśli to jest działanie w ramach wolnego rynku, bo warto wspomnieć, że Socjaliści nie negowali wolnego rynku, tylko w ramach jego nawoływali do współpracy czego najlepszym przykładem jest historia ruchów związkowych na przełomie wieków w USA, do czego zresztą nawizuje 1 maj. Ameryka to piękny kraj z tradycjami wolności i poszanowania rozdziału kościoła od państwa i urzeczywistnienia wielu postulatów politycznych lewicy o których w Polsce nawet marzyć nie można myśle,że to miał Kwaśniewski na myśli... Popieram jego i jego prezydenture uważam, że jest jednym z nie wielu lewicowych przywódców na scenie politycznej o ile nie jedynym, który może naprawde coś znaczyć jeszcze.

autor: Dylan, data nadania: 2007-07-01 21:27:08, suma postów tego autora: 91

dylan

HEj Cherwony jak możesz jako lewicowiec popierać to co było przed 1989?? Jak mozesz mowic ze to bylo dobre??
Lewica nigdy nie powinna popierac rezimow,a to byl rezim i to z roznymi podejrzanymi typami u wladzy. Do tego rezim narodowy - nagonka na Zydow w 1968!! Do tego nie udolny gospodarczo, sredni poziom zycia wzrosl przynajmniej ze 2 razy. Z socjalizmem mial wspolne pare sloganow z Marksa ale nic pozatym. Wielu ludzi ze szczerej wiary go popieralo ale w 1981 chyba bylo juz jasne gdzie miejsce lewicy. Przeciez podstawowym haslem socjalizmu bylo cala wladze w rece rad! Czyli skrajna reprezentatywnosc, a za PRLu nie bylo czegos takiego tylko falszywy frazes dyktatorow o dyktaturze prolytariatu! Ten kto nie rozumie ze socjalizm bez demokracji jest faszyzmem nie ma serca po lewej...

autor: Dylan, data nadania: 2007-07-01 21:43:07, suma postów tego autora: 91

Dylan (Bob czy ten z filmu o perypetiach młodzieży)

Jeżeli jest tak całkowicie jak sądzisz że w PRL-u istniała pewna forma faszyzmu to czemu polityk którego uważasz za wzór "lewicowości" brał udział w tym "totalitarnym" "reżimie" działając w strukturach ZSMP i PZPR. Akurat dla mnie PRL to niestety wielokrotna ilość odstępstw od idei socjalizmu i komunizmu. Choć nie uważam że był to okres stracony i nie neguje go. Miał on swoje pewne zdobycze, plusy...miał też minusy np. nagonka w 68 roku, i strzelanie do klasy która miała czuć się władzą czyli do robotników co dowodzi tylko iż władza postępowała głupio a nie tak jak niektórzy próbują wmawiać według zasad komunistycznych. Minusów więcej ma jednak 18 lat kapitalizmu w Polsce niż cały okres PRL-u. Całej władzy w rękach rad w PRL-u nie było i obróciło się to przeciwko Polsce Ludowej. Istniała pewna forma socjalizmu z wieloma niedociągnięciami i dlatego tenże socjalizm padł.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-07-01 22:06:38, suma postów tego autora: 1000

Dylan

Kwaśniewski przed 1989 rokiem nie rozumiał, że socjalizm bez demokracji jest faszyzmem czy też może - jak powiedział po pijaku Oleksy - zawsze był krętaczem, który co innego myślał, a co innego popierał?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-07-01 22:11:14, suma postów tego autora: 2157

Już pewnego razu inny "lewicowiec" nawoływał

aby nie używać języka "nienawiści" wobec $LD. Był to Józef Oleksy wygłaszając tezę na jednym z 1-majowych pochodów że wszyscy ludzie opozycyjni wobec "Sojuszu" stają się sojusznikami prawicy. Rozumiem że Józek, poniekąd już były przyjaciel rządzącej do niedawna "lewicy" miał "racje"...

autor: CHErwony, data nadania: 2007-07-01 22:27:58, suma postów tego autora: 1000

Nikt Dylan nie neguje

tolerancji wobec mniejszość np. seksualnych (chyba że ktoś jest faszystą albo kapitalistą który wywala pracownika ze względu np. na jego orientacje seksualną). Nikt też nie neguje mam nadzieje tutaj z piszących na tym forum że powinien istnieć rozdział kościoła od państwa a jednak kościół w Polsce ma wpływy większe niż nawet KK w reżimie kapitalistycznym w USA (tam wiodą prym sekty). Należy dodać że KK ma te wpływy w głównej mierze dzięki byłemu nawróconemu prezydentowi. Rozumiem że jednak twoja nienawiść do komunistów jednocześnie poparta stwierdzeniem że działają chyba z pobudek takich samych jak faszyści wypływa właśnie z nauk "kompromisowych" byłego prezydenta Kwaśniewskiego który solidaryzując się z prawicą zrównał nam komunizm z faszyzmem w konstytucji. Dzięki ugodowości tego prezydenta mamy dziś kaczorów u władzy. Kwaśniewski nie był tolerancyjny dla wszystkich oprócz prawicy. Kwaśniewski i Miller założyli knebel ruchom prawdziwie ideowym, lewicowym w kraju jednocześnie uruchamiając pole do POPiS-u dla wszelkiej maści prawic.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-07-01 22:55:13, suma postów tego autora: 1000

ludzie

o czym tu dyskutowac - przeciez wszystko widac jak na dloni. a poza tym po co zapraszac gdziekolwiek chlopca z plakatu? przeciez z gory wiadomo, co on powie.
z drugiej strony: czy ktos tutaj zna alternatywe dla gospodarki rynkowej? tylko nie taka z dziel lenina tylko zwyczajnie yaka, ktora by dzialala (wiem ze rynek tez nie dziala. nic nie dziala)

autor: araya, data nadania: 2007-07-01 23:50:22, suma postów tego autora: 413

tak dylan,

dialog, a konkretniej szeroka płaszczyzna dialogu, tolerancja, pojednanie to są rzeczy bardzo cenne, zwłaszcza dla tzw. zwykłych ludzi. Dodaj jeszcze walkę z trapiącym Polskę antysemityzmem, rasismem i homofobią, prawa gejów, Romów itp.

autor: Bury, data nadania: 2007-07-02 11:24:13, suma postów tego autora: 5751

Bob Dylan

Prawa mniejszości są cenne dla zwykłych ludzi w tym sensie, że każdy może w każdej chwili stać się tą mniejszością. Również ponieważ socjalizm zakłada obrone dyskryminowanych grup przez inne. Opresja małej grupki staje się opresją społeczeństwa, postulaty ekonomiczne jednej stoczni stają się postulatami całej klasy pracującej. Obrona praw pracowniczych to nie wszystko, trzeba bronić praw politycznych, żeby wszyscy byli naprawde równi.

Napisałem, że wielu uczciwych ludzi popierało PRL, z pobudek ideowych wierzyło, że system można zmienić od środka. Kwaśniewski wiele razy przyznawał, że był po złej stronie. Mi to wystarczy, ja wierze mu.

Kompromisy kompromisy, za to nienawidzicie SLD, ale cóż począć jak polityka to sztuka kompromisu, szczególnie nie jest łatwo rządzić lewicy w takim kraju jak Polska, gdzie lewica zawsze była przez prostych ludzi "podejrzewana". Warto tu przytoczyć Lenina, który powiedział, że nawet z diabłem sie sprzymierzy dla rewolucji.

Z tym fszyzmem przesadziłem przyznaje. Chodziło mi o to że socjalizm nie może istnieć bez demokracji, a właściwie jest radykalną demokracją w stylu jakobińskim. Dlatego komiczna jest konstrukcja nazywająca się socjalizmem gdzie jest tylko jedna siła rządząca. Do tego jak można w brew ludzią narzucać socjalizm, fałszować wybory itd? Czy to się nie kłóci z doktryną? A artykuł konstytucji rzeczywiście jest bez sensu partie faszystowskie i komunistyczne powinny istnieć, bo przecież najpiękniejsze w demokracji jest to że nawet sama siebie może rozwiązać!

autor: Dylan, data nadania: 2007-07-02 11:59:54, suma postów tego autora: 91

Dylan:

tzn co? w kazdej chwili mge stac sie gejem, kobieta, albo Romem?

autor: wojtas, data nadania: 2007-07-02 13:17:31, suma postów tego autora: 4863

myślę że

Dylan, Wojtas - to,że możecie stać się, kobietą lub gejem to małe piwo, gorzej gdybyście się stali Giertychem.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-02 18:23:19, suma postów tego autora: 101

for dylan:

No niby tak, ale w jaki sposób mogę stać się Romem, i to w każdej chwili? Co do tej "sztuki kompromisu" - jej efekty szczególnie świetnie widoczne były przez ostatnie kilkanaście lat.

autor: Bury, data nadania: 2007-07-02 17:46:03, suma postów tego autora: 5751

Ja myślę, że "myślę że +" za dużo myśli

i wnet myśliwym zostanie...

"myślę że +", nie myślisz czytając posty dzeusa. Miał kilka niewielkich wpadek, ale jego uwagi pisanie baaardzo specyficznym językiem (o ileż barwniejszym, niż Twoje przynudzanie!), dają tu wiele i wielu do myślenia. Oprócz Ciebie, "myślę że +"..., tak myślę.

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-02 18:52:00, suma postów tego autora: 5956

myślę że

Hyjdla - może częściowo masz rację ale od czytania niektórych wypowiedzi mam alergie ze względu na delikatnie mówiąc nie wybredny język. Zrobię w przyszłości tak, niektóre teksty postaram się przepuścić przez wyżymaczkę i wczytam się w treść.
A jeśli chodzi o przynudzanie, to ludzie którzy mówią prawdę nie popularną i jeszcze nie używają "słownictwa" to zyskują przydomek nudziarzy - trudna sprawa.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-02 20:44:29, suma postów tego autora: 101

Dodaj komentarz