Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Unia Pracy za likwidacją abonamentu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Z tego już śmiać się nie chce!

"Lewica", która chce zlikwidować niezbędny fundament finansowy dla robienia przez telewizję publiczną pewnych programów ambitniejszych niż oferta stacji komercyjnych typu tok szoł Kuby Wojewódzkiego.
Oczywiście, jeśli to czy inne ministerstwo chce sobie wykupić czas antentowy na propagandówkę, to proszę bardzo, nie przeszkadzamy, przecież jest wolność.
Wyborco, spuść bomby i wytłucz te trąby!

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-10 16:37:45, suma postów tego autora: 20871

...

Nie tylko TV - UP mówi także o skasowaniu abonamentu na Polskie Radio. To jakaś szczególnie "ulubiona" przez politykierskie kliki publiczna instytucja - albo uciąć zasięg, albo odciąć dotacje...

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-10 18:32:12, suma postów tego autora: 4409

ja jestem za abonamentem!

ja moglbym placic abonament pod warunkiem, ze za te pieniadze byly by robione fajne rzeczy. telewizja nie powinna byc upolityczniona i powinna spelniac te swoja "misje" (jak to szumnie nazywaja).
a teraz to w TVP nie ogladam zadnego programu publ., jedynie podoba mi sie Teatr TV i czasami jakies interesujace filmy puszcza.

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-10 19:02:34, suma postów tego autora: 605

TVP i PR są tubą propagandową kliki Kaczyńskich

którzy przestali już nawet zachowywać pozory. W dobie dziesiątków stacji telewizyjnych i szerokiego dostępu do internetu utrzymywanie przez obywateli mediów propagandowych układu zrądzącego już nawet nie jest śmieszne, jest żałosne.

autor: west, data nadania: 2007-07-10 20:14:39, suma postów tego autora: 6708

TVP i PR stały się tubą propagandową braci Kaczyńskich!

Dlatego domagamy się prywatyzacji mediów publicznych! CHERWONY WARSZAWIAK

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-07-10 20:48:31, suma postów tego autora: 2157

ABCD

"Tok szoł Kuby Wojewódzkiego" to dobry program, ale oczywiście, wszystko, co porusza tematy inne niż obrona robotników i budowanie nowego ładu wzorcami wyznaczonymi przez "Obywatela" jest złe. Pozdrawiam.

autor: Alfonso, data nadania: 2007-07-10 20:48:44, suma postów tego autora: 86

...

West, bez przesady. PR to jednak przede wszystkim kultura wyższa (teatr, słuchowiska, muzyka klasyczna i prace badawcze etnomuzykologów, recytacje prozy i poezji, audycje historyczno-kulturoznawcze). W jaki sposób chciałbyś utrzymać to wszystko komercyjnie, bez dofinansowania publicznego?

Nie słucham radiowej "Jedynki", ale serwisy z "Dwójki" (przygotowywane przez IAR) nie są za bardzo prokaczystowskie. Zresztą, nikt rozsądny nie zmienia podstaw funkcjonowania mediów publicznych tylko z powodu konstelacji politycznej, by dokopać aktualnej ekipie rządzącej, to byłby kompletny absurd.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-10 21:11:16, suma postów tego autora: 4409

Paweł Kończyk: Media dawno przestały być "publiczne"

jeszcze przed PIS-em (chyba że przez media publiczne rozumiemy media serwujące popularne seriale "dla każdego"). Nie bardzo rozumiem jednak, dlaczego obywatele mają przymusowo płacić za dzieła pani Łepkowskiej, czy występy dyspozycyjnych dziennikarzy.

autor: west, data nadania: 2007-07-10 22:10:45, suma postów tego autora: 6708

I mają rację!

Też jestem za takim rozwiązaniem. Bowiem skandalem jest to co od 20 lat wyprawia TVP!

A co do tej rzekomej misji, to niestety jest to nic nie znaczący frazes.

Dlatego najwyższy czas raz na zawsze skończyć z tą kpiną za pieniądze podatników. I niech sobie dalej tam kłamią, ale za swoje, nie nasze!!!

TFU!!!




autor: dzeus, data nadania: 2007-07-10 22:34:19, suma postów tego autora: 1046

...

West, ponawiam mój post z pytaniem do Ciebie.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-10 22:41:48, suma postów tego autora: 4409

Media publizne...aaa gdzie takowe są!

Niema mediów publicznych które poruszały by tematy związane ze zwykłymi ludźmi. W jedynym programie "społecznym" który prowadzi Dama TVP1 czyli Elżbieta Jaworowicz, debatuje się nad tym czy prywatyzacja ma mieć formę "złodziejską" czy jakąś niesprecyzowaną podobno "uczciwą". Do programu tego są zapraszani tacy "społecznicy" jak Zuber, Gwiazdowski czy...JKM. Ich oponentem w dyskusji jest zazwyczaj Bugaj który z kolei też nigdy jasno w tym programie nie powie czy jest przeciw czy za prywatyzacją. Media publiczne to mit. Zazwyczaj zawłaszczają je kolejne kapitalistyczne układy rządzące w kraju. Zwracam uwagę że Kaczory też są elementem systemu kapitalistycznego gdyż po pierwsze w ramach społecznej frustracji wyhodował ich kapitalizm, po drugie stoją oni na gruncie obrony tego systemu nie negują jego stosunków społeczno-ekonomicznych.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-07-10 22:42:38, suma postów tego autora: 350

...

Twoja logika, West, to młyn na wodę liberałów. A dlaczego my mamy płacić na lekarzy, którzy leczą biedaków i lumpów, skoro sami jesteśmy zamożni i dbamy o siebie - tak może zapytać biznesmen w kwestii publicznej służby zdrowia. To, co proponują "antyabonamentowcy" to jest logika faceta, który kupił tępy nóż i tak się do niego zraził, że stwierdził, iż chleb należy kroić łyżką.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-10 22:52:28, suma postów tego autora: 3848

...

O rany, oczywiście miało być "woda na młyn" a nie "młyn na wodę" :-)

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-10 23:01:05, suma postów tego autora: 3848

Odp. dla Michała i dla Durango

A jaki jest cel funkcjonowania mediów publicznych? Czy stwarzają przestrzeń do uczciwej, utrzymanej w dostępnej dla szerokiego odbiorcy formie debaty publicznej? Moim zdaniem nie, pomijając już zwyczajną uległość wobec władzy, taka debata w mediach publicznych na temat np. modelu gospodarczego, socjalnego, czy chociażby problemów oświaty nie istnieje.
Natomiast produkować "misyjne" programy dla wąskich grup odbiorców można i bez mediów publicznych, projekt Unii Pracy to uwzględnia.

autor: west, data nadania: 2007-07-10 23:09:46, suma postów tego autora: 6708

Abonament powinien zostać

Nie wiem, jak to wszystko wyobraża to sobie Unia Pracy. Skądś pieniądze na kulturę trzeba wziąć. Zgadzam się na płacenie za abonament, ale niech wreszcie media publiczne będą niezależne i niech zaczną puszczać coś sensownego, zamiast idiotycznych seriali, i starych produkcji, które większość Polaków zna na pamięć. Nie każdy jest fanem twórczości pani Łepkowskiej albo wiernym widzem tasiemców, nie wspominam już o tym, że ileż razy można oglądać porucznika Borewicza.

autor: Femina, data nadania: 2007-07-10 23:17:22, suma postów tego autora: 68

Kiepścizna programów publicystycznych w TVP

jest wynikiem "obiegu zamkniętego" głównego nurtu debat w Polsce, a nie winą publicznego charakteru telewizji. Czy po sprzedaży nagle poziom się podniesie? I czy już istniejące media prywatne spełniają choć ułamek misji kulturotwórczej (edukacja, literatura, teatr, sztuka) którą znaleźć można w mniejszym lub większym stopniu w publicznej TV, a w jeszcze większym w radiu?

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-10 23:22:17, suma postów tego autora: 4409

Powstanie dziwna hybryda!

Finansowana częściowo przez państwo, a częściowo przez inwestorów prywatnych.
Od lat wiadomo, że największe malwersacje powstają na styku kapitału państwowego i prywatnego.
Czyżby o to chodziło?
Aż oczom nie wierzę gdy czytam tę propozycję!
Szykują kolejną aferę w stylu Rywin Gate?

autor: Zirhan, data nadania: 2007-07-11 00:52:48, suma postów tego autora: 187

moskwa

Popieram. Biorąc pod uwage, że na palcach jednej ręki da się policzyć pozycje warte obejrzenia w ciagu tygodnia w TVP (nie biorę pod uwagę programów pokazywanych po godzinie 23, b0 nie wiem dlaczego miałabym oprócz płacenia abonamentu jeszcze inwestować w wideo, żeby móc korzystac z uroków TV) to smieszne, że trzeba jeszcze za taką żenadę płacić. A te setki idiotycznych reklam to niby co finansują? Proponuję ambitniejszą ramówkę (odkąd weszła TVP KUltura, bardzo egalitarna, bo wymagająca tylko posiadania kablówki, większość sensownych programów ląduje własnie tam), odchudzoną również o te niekończące się reklamy, a z przyjemnością zapłacę kazdy abonament. Płacenie za to, że ktos dzien po dniu udowadnia mi, że uważa mnie za osobę o IQ poniżej Forresta Gumpa zakrawa na jakiś wyrafinowany rodzaj masochizmu.

autor: RedCat, data nadania: 2007-07-11 09:31:39, suma postów tego autora: 39

Redcat,

przecież Michal napisał już kilka razy, ze z abonamentu utrzymuje się nie tylko TVP, ale także bardzo wartościowy II Program Polskiego Radia.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-11 12:07:22, suma postów tego autora: 20871

TVP Kultura

Być może jest to ramówka egalitarna dla tych którzy mają tzw. największy pakiet powiązany tam z jakąś kablówką. Dla osób które posiadają najmniejszy pakiet zazwyczaj do oglądania pozostają te marne pozycje jak tasiemce serialowe czy programy informacyjne.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-07-11 12:27:10, suma postów tego autora: 350

nie mam kablowki

mieszkam na wsi,nie mam zadnej kablowki.
wkurzyla mnie likwidacja Radia BIS, tzn. zmiana jego profilu.

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-11 13:13:37, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz