Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Indie: Pięciu maoistów zginęło w starciach z policją

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

boje sie

boje sie komunistow. idee szczytne, ale gdzie byl kiedykolwiek taki piekny komunizm?

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-11 13:16:29, suma postów tego autora: 605

Beautiful...capitalism

A gdzie był piękny...kapitalizm?

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-07-11 20:34:28, suma postów tego autora: 350

nie wiem

A model szwedzki to nie kapitalizm? (pytam calkiem powaznie)

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-12 13:05:51, suma postów tego autora: 605

model szwedzki - czy to jest jedyna alternatywa...????

Model szwedzki to kapitalizm nazwijmy go z ludzką twarzą.
Nie jest to socjalizm tym bardziej iż nakłady na socjal w tym kraju w ostatnich latach się zmniejszają. Przez to spada poparcie socjaldemokracji która po latach rządów przegrała z konserwatystami.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-07-12 13:48:07, suma postów tego autora: 350

jaka alternatywa

to jaka jest alternatywa? Kuba, Korea, PRL ?

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-12 18:41:40, suma postów tego autora: 605

Nie stawiałbym w jednym szeregu

Kubę, PRL i Korei Płn. W każdym z tych krajów była odmienna sytuacja (np. w PRL-u) i nadal jest odmienna w pozostałych. Na Kubie o zjawisku głodu nigdy nie słyszałem. Natomiast w stalinowskiej Korei (niekomunistycznej) panuje głód a na dodatek elita partyjna to burżuje którzy szukają często sobie rozrywek w różnych państwach kapitalistycznych. Dla mnie alternatywą dla kapitalizmu są socjalizm i komunizm. Są to dalekosiężne cele lewicy, i postawienie sprawy w sposób jasny.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-07-13 11:35:06, suma postów tego autora: 350

Dodaj komentarz