Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

SdPl i SMS: Krwawy apel do mieszkańców Warszawy!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Słusznie!

SdPl w ogóle powinna zająć się krwiodawstwem, rzucając politykę.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-11 23:57:20, suma postów tego autora: 20871

lewicowcy! podzielcie się swoją cenną czerwoną!;-)

Apel Warszawskiego SMSu nie został przypadkowo wystosowany dzisiaj. W centrach krwiodastwa naprawdę brakuje krwi. Podczas wakacji dochodzi do większej liczby wypadków i jest większe zapotrzebowanie na krew. To nic nie kosztuje, a mozna uratować komuś życie. No i do tego panie pielęgniarki częstują pyszna czekoladą (8 tabliczek), tak więc moze to skłoni niektórych do poświecenia godzinki czasu.

autor: lukasz, data nadania: 2007-07-12 00:01:53, suma postów tego autora: 154

off topic

rety, skończcie z tą moderacją, albo przestawcie na jakiś automat np. kasujący bluzgi czy wpisy od rzeczy! Przecież można jajo znieść, czekając po 2 godziny wieczorem, a popołudniu to nawet i 5-6 godzin na ukazanie się wpisu.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-07-12 00:31:18, suma postów tego autora: 4409

ABCD, słusznie!

Książka o neopoganizmie jest naprawdę świetna, rzuć to, co teraz robisz i zajmij się tylko tamtym, bo dobrze Ci wychodzi.

autor: Alfonso, data nadania: 2007-07-12 01:22:04, suma postów tego autora: 86

inicjatywa sluszna

ale co z tego? nie wiem czy jest to informacja godna znalezienia sie na lewicy.pl

a co do samego oddawania krwi, to ja ciagle sie boje. ale wkrotce oddam!

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-12 13:03:46, suma postów tego autora: 605

moskwa, a co jest godne?

Jeżeli informacja o tym, ze w Warszawie brakuje krwi i jakaś organizacja robi cos, aby uratować sytuację jest Twoim zdaniem niegodna publikacji na lewica.pl to co według Ciebie jest godne?
Pewnie plucie na wszystkich i wszystko, a zwłaszcza na reprezentantów innych organizacji lewicowych, bo niestety ostatnimi czasy do tego sprowadza się działalnosć wielu osób na tym portalu.
Według mnie każdy lewicowiec powinien byc wyczulony na takie problemy społeczne jak brak dawców krwi.
Zamiast krytykować, lepiej byscie wszyscy poszli do Centrum Krwiodawstwa i wzieli przykład z warszawskiego SMS oddając krew. Może byście chociaz raz komuś pomogli.

autor: lukasz, data nadania: 2007-07-12 16:31:10, suma postów tego autora: 154

co jest "godne" a co nie

trudno powiedziec.
niestety takie akcje kojarza mi sie bardziej z tania promocja swojej organizacji (tak samo jak to z ul.dzieci Kwaitow). a moze takie akcje powinny byc apolityczne? musieliscie robic to pod szyldem partii (byc moze kogos zniecheciliscie jedynie :P )
pewnie nie tylko w stolicy brakuje krwi.

jak chcecie tak ludzia pomagac to dlaczego nie ma was np. na blokadach eksmisji?

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-12 18:50:40, suma postów tego autora: 605

Jak znaleźć dziurę w całym...

Czyli jak się blokuje eksmisje z Kamerami to nie jest promocja swojej organizacji?

Chciałem również przypomnieć, że działamy w sferze polityki, pod logo konkretnej organizacji i nie mamy zamiaru się z tego tłumaczyć.

P.s. Nie wszystko co robimy, robimy z logo... Spróbuj wyszukać logo SMS u pielęgniarek, a w ostatnim czasie pochłania to najwięcej naszego czasu i energii.

autor: Paweł Jezierski, data nadania: 2007-07-13 07:16:43, suma postów tego autora: 16

Łukaszu,

W Iraku, do którego zdobycia przy udziale Polski nawoływał w swoim czasie lider Twojej partii, Marek Borowski, brakuje wielu rzeczy, nawet benzyny, mimo że kraj ten słynie z ogromnych zasobów ropy nasftowej. Zginęło tam też, na skutek działań wojennych, ponad pół miliona cywilów.
Jeden to z wielu powodów, dla których humanitarne inicjatywy SdPl są niewiarygodne.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-13 07:30:56, suma postów tego autora: 20871

Pawle,

nie dziwię się, że twoja organizacja popiera strajk lekarzy i pielęgniarek. Jest to przecież strajk polityczny, obliczony na obalenie rządu i dojście do władzy m.in. partii, z którą ta organizacja jest związana.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-13 11:31:32, suma postów tego autora: 20871

polityczny?

ABCD,

oczywiście - strajkujące pielęgniarki to tajni agenci, nasłani przez wrogie mocarstwa, aby obalić ten kryształowy i jedynie słuszny rząd...
Uśmiałam się strasznie. Proponuje Ci odwiedzić "Białe miasteczko" pod KPRM i przekonać się sam, czy ten strajk jest polityczny i czy będziesz miał odwagę powtórzyć to w oczy kobietom, które walczą tam nie o taki czy inny rząd, nie o takiego czy innego polityka, tylko o własna godność.

autor: Ewcia, data nadania: 2007-07-13 12:07:12, suma postów tego autora: 2

Droga Ewciu,

uprawiasz demaghogię. Strajk jest polityczny, o czym wie każdy, kto w dziedzinie polityki nie jest analfabetą.
Dam na to dowód. Polonistka w podstawówce potrafi zarabiać mniej od pielęgniarki. I co, czy Kazimiera Szczuka występuje w obronie swoich koleżanek po fachu? Ani dudu!
Godność ludzi pracy to salonowa lewica ma w pewnym miejscu, o którym nieprzystojnie pisać.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-13 15:07:14, suma postów tego autora: 20871

co ma Irak do tej akcji?

ABCD, chyba nawet nie zastanowiłeś się nad tym co napisałem w poprzednim poście. Komentuj nasze działania, zamiast zajmować sie opluwaniem wszystkich i wszystkiego. Może masz jakiś kompleks, może masz jakiś interes w walce z lewicą, naprawde nie wiem co Tobą kieruje, moge się jedynie domyślać. Proszę Ciebie jednak, nie trywializuj problemu, jaki poruszyliśmy naszą inicjatywą. Fakt, ze honorowe oddawanie krwi jest dla Ciebie niegodne uwagi swiadczy o Twojej małości.
Powiedz lepiej co Ty zrobiłeś dla Irakijczyków o których los tak bardzo się troszczysz? Twoja internetowa walka z SDPLem im pomoże? a moze pomoże nauczycielom, których los jest Tobie tak bliski?

Moskwo, skąd wiesz, ze nie ma nas na blokowaniu eksmisji? Moze czynimy to bez kamer i bez partyjnego loga? a moze tak źle i tak źle? Przypomina mi to wypowiedzi niektórych osób na temat udziału SMSu w proteście na Helu. Najpierw jechali po SMS, że nie powinniśmy mieć prawa się tam pokazywać, a w innym temacie krytykowali FMS za to że się tam nie pojawił. Skończcie już z tą hipokryzją, bo jesteście poprostu śmieszni.

autor: lukasz, data nadania: 2007-07-13 18:23:49, suma postów tego autora: 154

nie denerwuj sie tak

no dziwne zebyscie z partyjnym logiem tam byli i z NL skoro takze lewicowa minister z waszych kregow przylozyla do tych eksmisji raczke.
i nie chodzi o to, ze sprawa krwi to glupota. oczywiscie ze jest to rzecz szalenie wazna. ale lewicowa organizacja czasami powinna zwrocic uwage takze na cos innego, cos co z lewica powinno sie kojarzyc. a ja nie slyszlaem zbyt duzo o waszych "akcjach".
i nie rozumiem jeszcze czegos innego. czy mieliscie inne zdanie od swoich starszych kolegów gdy wysylano wojska do Iraku?

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-16 20:51:01, suma postów tego autora: 605

tak, mieliśmy

Nie wiem czy wszyscy, ale podejrzewam że większość miała inne zdania. Ja od początku byłem przeciwny wysyłaniu wojsk do Iraku. Swoją drogą, kiedy podejmowana była ta decyzja ani SDPL ani SMS nawet nie istniał.

autor: lukasz, data nadania: 2007-07-16 22:14:51, suma postów tego autora: 154

tak,ale SDPL

nie powstalo z niczego, zupelnie od nowa, prawda? a powodem zalozenia nowe partii na pewno nie bylo inne zdanie co do interwencji wojskowej.

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-17 15:07:57, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz