Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Knurów: Związkowy konflikt w kopalni "Szczygłowice"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Sprawy nie znam,

więc niczego nie przesądzam, ale wiedząc z autopsji dość dużo o metodach działania - popierających Sierpień 80 lub wręcz w nim działających - ludzi ze środowiska Trybuny Robotniczej oraz Książki i Prasy, nie mogę ocenić z góry, że zarzuty wobec Sierpnia są fałszywe.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-12 12:14:51, suma postów tego autora: 20871

Knurow

Cyrtl jak Cyryl Ale te Metody Twoje Metody ABCD Ho Ho HO Podziwjam Podziwjam Dobra szkola

autor: arz, data nadania: 2007-07-12 13:33:26, suma postów tego autora: 230

Bądźmy poważni

Jednak nie sądzę, aby jakikolwiek trzeźwy działacz związkowy robił takie numery. W warunkach zaostrzającej się konkurencji związkowej szkalowanie przeciwników staje się, niestety, częstą praktyką, zresztą nie tylko wśród działaczy związkowych. Oskarżenia wobec działaczy związkowych Sierpnia działających wśród górniczej załogi z niej się wywodzących uważam z nieprawdziwe i nieprawdopodobne

autor: altstettiner, data nadania: 2007-07-12 14:10:30, suma postów tego autora: 1512

ABCD

twoja głupota sięga szczytów !!
Własnie na Szczygłówicach wyżej wspomnaiene zwiazki są na usługach dyrekcji kopalnii - wetują wszystkie korzystne dla załogi porozumienia płacowe... W stałym sporze z dyrekcją pozostaje Sierpień 80, więc jaki byłby sens w tym działaniu ze strony naszych działączy zwiazkowych? kompletny absurd !

Zresztą związek zawodowy Kontra powinien raczej wyjaśnić sprawy niejasnych kredytów z SKOK, które teraz muszą spłacać szeregowui górnicy...(W TVN był duży reporatż na ten temat).

Zreszt sam (moze nie swiadomie może świadomie) zaczynasz uczestniczyć w kampanii rządowej wymierzonej nie tylko w Sierpień, ale również inne centale zwiazkowe - która ma nie tylko zdyskedytować działaczy związkowej, ale również robić pewną jedność tworządcą sie na bazie protestu pielęgniarek !!!

Nie wykluoczne, że CBA będzie przygotowywać akcje wymierzone nie tylko w SLD, PO, ale również w liderów zwiazkowych i to z różnych cental - co pewnie ciebei bedzie cieszyć jako sprzymieżeńca rządu

autor: Kuba P, data nadania: 2007-07-12 14:25:02, suma postów tego autora: 700

ABCD - etatowy nudziarz

Człowieku, Tobie płacą za te bzdury, które wypisujesz czy robisz to z nudów? Jak się nudzisz, to zajmij się uczciwą i pożyteczną pracą. Lekarze strajkują, więc rozumiem, że specjalista Cię na razie nie przyjmie. Zalecam więc ciepłą herbatkę i melisę. Zdrowiej!

autor: PaKo, data nadania: 2007-07-12 14:35:34, suma postów tego autora: 90

Skoro sprawy nie znasz, więc niczego nie przesądzaj.

Ale wiedząc z autopsji..... itd, itp. więc uparcie będziesz insynuował i rozsnuwał te swoje bąki. Że też ci ręka nie uschnie i ozór w gębie nie stanie...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-12 15:10:25, suma postów tego autora: 5956

...i oczywiście

ABCD zaczyna starą, znaną śpiewkę o KiP i TR. Tu rzecz jasna nie może pobrykać jak na Indymediach, gdzie praktycznie nie ma moderacji - bidulka...

autor: PMB, data nadania: 2007-07-12 16:56:36, suma postów tego autora: 1628

Który związek jest na pasku dyrekcji

Wbrew temu, co sugeruje niejaki Kuba P (nb. działacz Sierpnia 80, a więc osoba stronnicza w tej kwestii), w KWK "Szczygłowice" wcale Sierpień 80 nie jest żadnym ostrym i bojowym związkiem.

Gdyby tak było, to zarząd tej kopalni nie płaciłby za reklamy w "Trybunie Robotniczej", którą to gazetę wydaje właśnie Sierpień 80. Tymczasem w przynajmniej jednym numerze TR - nr 7, strona 16 - jest właśnie reklama KWK "Szczygłowice".

I teraz mamy zatem pytanie: który związek jest na pasku dyrekcji i komu w tej sprawie służy Sierpień 80 - bo jego rola, jako beneficjenta reklam finansowanych przez zarząd kopalni - jest bez wątpienia podejrzana i dwuznaczna.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-12 17:27:21, suma postów tego autora: 3848

...

A, witamy kolegę Bartolika. No, kolega tutaj też sobie nie pobryka tak jak na Indymediach, gdzie nie ma moderacji i gdzie można bronić swego bożka Kowalewskiego, publikować antysemickie wywody spiskowe oraz atakować konkurencję.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-12 17:36:41, suma postów tego autora: 3848

ciekawostka

Jako ciekawostkę mogę dodać informacje, którą podały m.in. "Dziennik Zachodni" oraz portal Wirtualny Nowy Przemysł, że działacz "Solidarności 80" był dawniej działaczem... "Sierpnia 80".

autor: SzymonM, data nadania: 2007-07-12 17:44:59, suma postów tego autora: 915

PMB,

ty lepiej pilnuj swojego autorskiego portalu. I niech ci ktś wytłumaczy, co to jest podżeganie do nienawiści na tle rasowym i etnicznym, żebyś tego na przyszłość unikał

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-12 17:45:43, suma postów tego autora: 20871

Nagonka

na mój wyważony wpis (gdzie wcale nie przesądzałem o winie Sierpnia, wręcz na odwrót) utwierdza mnie w przekonaniu, że sprawa jest wysoce niejasna.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-12 17:49:50, suma postów tego autora: 20871

Altstettinerze,

Oni - to znaczy ci, którzy tutaj mówią Kubą P. i PMB - nie odpłacą za kurtuazję takim samym dobrem.
Prędzej już odbiorą kurtuazję jako słabość i zareagują na nią tym bardziej jadowitymi machinacjami i seansami nienawiści.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-12 17:51:35, suma postów tego autora: 20871

...

No i przy okazji wrzucam informację o tym, jakimi metodami "ideowy" związek Sierpień 80 werbuje członków:

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74785,4299398.html

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-12 18:09:26, suma postów tego autora: 3848

Kubo P.

Głupotą, a wcale nie lewicowością, jest bezkrytyczne popieranie bozów związkowych, a nawet - często przez tych bonzów manipulowanych - zwykłych związkowców.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-12 18:11:30, suma postów tego autora: 20871

ABCD

wg mnie komentarze ABCD sa sensowne i bardzo dobrze,ze tu jest. nie trzeba sie z nmi zgadzac, ale wazne, ze jest jakas tam polemika. dla mnie o tyle wazne, ze nie mam jeszcze uksztaltowanego swojego zdania na niektore sprawy.

a w tym przypadku nie wieze akurat w zarzuty.

autor: moskwa, data nadania: 2007-07-12 18:54:02, suma postów tego autora: 605

ABCD

popatrz za jakiego błazna ciebie tu mają i sie zastanów...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-07-12 19:40:26, suma postów tego autora: 700

A ja myślę, Kubo,

że za błazna można uważać dziennikarza, który w prawie każdym zdaniu robi blędy stylistyczne, gramatyczne, a często i ortograficzne.
Zgadnij, o kim myślę.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-13 00:12:08, suma postów tego autora: 20871

ABCD

jest jednym z najciekawszych dyskutantów na lewica.pl Personane ataki na niego dowodzą tylko bezradności osób ich dokonujacych wobec tego niewygodnego faktu.

autor: Parvus, data nadania: 2007-07-13 00:43:30, suma postów tego autora: 202

śmieszni

znowu dwóch agentów sobie kłamie
czy zwalnia sie z pracy liderów związku, którzy chodzi na psaku dyrkecji kopalni?
Czy związek chodzący na pasku dyrekcji zawiadamia stosowne organy o łamaniu zasad bezpieczeńśtwa pracy?
To jest właśnie logika panów Okraski i Zychowicza - związek zgłaszajacy łamanie zzasad bezpieczeństwa namawia do ich łamania !!!
Panie Okraska reklama ukazała sie dwukrotnie, jakby WZZ chodził na psaku dyrekcji reklama drukowana była by do dziś !!!
Panie Zychowicz ja mam dyskleksję, a w towich postach też są błędy ortograficzne !!!

Przypomnę, że obaj Panowie to ludzie związani z środowiskiem Obywatela - z którym powiązany jest instytut spraw obywatelskich prawdopodobnie doatownany (na pytanie o te dotacje pan okraska nie chce odpowiadać) przez isnstytucje rządowe zwiazane z PiS.
Zreszta ten osobnik chce budowac lewicę pro pisowską !!! Choć bliżej mu do innych podopiecznych PiSu urządzających marsze w Myślenicach !!!
Panie Zychowicz ja w przeciwieństwie do Pana nie mama za sobą iluść środowisk, które opuściłem na fali konfliktu i teraz pluję na nie... Jakoś Pisanie do wydnictw KIPu nie przeszkadzało panu jeszcze kilkanaście miesiecy temu...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-07-13 07:40:08, suma postów tego autora: 700

Puchan,

przecież pisałem już kilka razy, że nie przesądzam, czy zarzuty wobec działaczy Sierpnia z kopalni Szczygłowice się potwierdzą.
Natomiast wiem na pewno, że nad Sierpniem 80 zbierają się
czarne chmury.
Coraz więcej osob w kraju i za granicą zna prawdę o skrajnie prawicowych kontaktach i sojuszach tej organizacji.
Niejedno też wyszło na jaw, gdy idzie o zależność finansową bonzów Sierpnia - oraz ich pisemka Trybuna Robotnicza - od kompanii węglowych.
Siewrpień musi się też bronićź - jak widać m.in. z twoich postów, mało skutecznie - z konkretnych oskarżeń wobec swych działaczy zakładowych.
Tonąć, Sierpień pociągnie za sobą PPP oraz związane z nią niszowe wydawnictwa i pisemka.
To dopiero będzie sądny dzień na lewicy!

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-13 12:25:06, suma postów tego autora: 20871

...

Puchan, nie podniecaj się tak, tylko rozmawiaj o faktach. Te są takie:

- Sierpień 80 brał szmal od dyrekcji kopalni KWK "Szczygłowice", więc niech teraz nie udaje związku niezależnego od niej. O co chodzi w całej sprawie opisanej w informacji, to ja nie wiem, ale coś tu coraz bardziej śmierdzi.

- my pieniędzy od PiS-u nie braliśmy - za twoje kłamstwo, że daje nam kasę ministerstwo środowiska i że to kasa na budowę lewicy propisowskiej, mogę ci wytoczyć proces, gdzie oba kłamstwa będziesz musiał odszczekać. Wchodzisz w to, tchórzliwy plotkarzu?

- Sierpień 80 i PPP znane są ze związków z SLD, w tym z zapraszania barona Kurczuka na swoją imprezę Kongres Lewicy.

- Bossowie Sierpnia 80 wielokrotnie współpracowali z neofaszystami, więc te teksty o Myślenicach zachowaj sobie raczej dla Ziętka i jego niedawnych sojuszników z NOP.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-13 13:35:02, suma postów tego autora: 3848

DUPAGO95

dla faszystów Pan Puchan

- a kto rządzi Ministerstwem Ochorny Środowiska? SLD? wcześniej dotacji nie miałeś !!!

- ty wstydzisz się swoich osobistych powiązan z nazistami i na proponowane spotkanko sie nie stawiłeś.. kałmstwo twojemu agencikowi ABCD udowodniono tutaj wielokrotkie

- nie napisałem, że ta kasa idzie na budowę propisowskiej lewicy - tylko stwierdzam że działacze ktorzy się za takową opowiadają dostają od soich politycznych mocodawców kasę na inne projekty - ale nienawiśc zalała ci resztki mózgu i szukasz zwary !

- podaj mi jeszcze swój adresik a za wyziska ty wylądujesz w sądzie

ciekawe, że inwektywy przepuszczane są przez "cenzurę" lewicy.pl, jak ja bym tak napisał post by się nie pojawił


autor: Kuba P, data nadania: 2007-07-13 14:41:23, suma postów tego autora: 700

dupago95

Okraska kłamczuszku niech ci ABW daje dokłądniejsze dane
Kurczuka nie było na Kongresie Porozumienia Leiwcy był Dyduch na zaproszenie ROG.
W czasie Kongresu PPP jednoznacznie zadeklarowało, że nie pójdzie do wyborów z SLD...
Zresztą każdy moze sobie posłuchac tych wystąpień na portalu "polityczni"... To oczywiście nie zraża
logika pana okraski jest taka jak w TR kopalnia się reklamuje tzn że związek jest uzalezniony od władz kopalni. Jak okraska przyjmuje kase z ministerstwa kierowanego przez politkyów PiS to wszystko gra. Moralnośc Kalego... Tyle, że nikogo z obywatela nie zwalnia się z pracy za działalność zwiazkową a w szczygłowicach owszem i to o dziwo z związku będącego w układzie ze zwalniajacymi... Senu to nie ma, ale nie ważne, najważniejsza jest propaganda !
Nikt nie krytykował marginalne działalnośći okraskopodobnych obosbników, ale po roku ciągłego ujadania każdemu cierpliwość się kończy...
Poprostu nie macie Żadnego pomysłu na działalność, dlatego zamkneliście siena forum internetowym i piperzycie dla sztuki (w dodatku do 3 lat 3 argumenty na okrągło)

autor: Kuba P, data nadania: 2007-07-13 15:18:40, suma postów tego autora: 700

Kuba, szkoda twojego czasu

Jak byłem młodszy to mnie tacy dyskutanci jak ABCD czy Durango denerwowali i wciągali w pyskówki. Teraz to olewam. Człowiek z wiekiem powinien nabrać umiejętności trzymania fasonu. Ja, gdy widzę takie złośliwe kłamliwe komentarze, to patrzę na ich twórców z politowaniem, tak jak patrzy się na chorą niezrównoważoną psychicznie. A to, że rozsiewają one kłamstwa? Olać to. Każdy czytelnik widzi jaka jest Trybuna R. i żadne tam podchody panów ABCD i Durango nie zepsują reputacji. Mogą jedynie podburzyć tych, którzy nigdy nie mieli okazji na własne oczy zobaczyć. Ale nie chciałbym być w ich skórze, gdy owi przez nich "przekonani" dowiedzą się, jak zostali urobieni, zmanipulowani. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie...

autor: Thor, data nadania: 2007-07-13 17:36:20, suma postów tego autora: 990

Knurow

Kubo P Zapytaj ABCD kogo wywalili z Tygodnika Popularnego za anty semityzm On wie najlepiej

autor: arz, data nadania: 2007-07-13 19:06:46, suma postów tego autora: 230

arz

on nie tylko tam ma taka opinę...
To metodat tych dwóch kolesi - sami mają oskarżeni o antysemityzm i sojusz z faszystami na karku - dlatego krzyczą łapac złodzieja i pokazujua na innych ...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-07-13 22:40:31, suma postów tego autora: 700

Thorze,

Prawda jest taka, że Trybuny Robotniczej nikt nie czyta (nawet w celu jej polemicznego wyśmiania), a poziom jej publikacji jest zerowy. Jeśli w tym ostanim punkcie masz wątpliwości, to przeczytaj, z pierwszym lepszym podręcznikiem interpunkcji w ręku, dowolny tekst Jakuba Puchana.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-13 23:31:31, suma postów tego autora: 20871

Remigiuszu Okraska

Proponuje Ci z dobrej woli- umów się z Zietkiem, Kubą, czy nawet ze mną. I powtórz prosto w twarz te zarzuty , ktore stawiasz. Prosto w twarz powtarzam, bo w necie, bezosobowo to szkalują zwykłe podszyte strachem d... I wychodzisz na moralne dno.
Ja chyba z Tobą robiłam wywiad, gdy pisałam prace magisterska o neopoganach. Wiec sobie przy okazji odswiezymy znajomość. Bo aż oczom nie wierze, żes tak nisko zjechał.

autor: Ewa G, data nadania: 2007-07-14 10:00:39, suma postów tego autora: 398

Ewo G.

Proponowałem Kubusiowi dwukrotnie sparring, oferowałem mu nawet wybór w kwestii metod, jakimi mogę z nim porozmawiać, ale chłopak nie wyrażał zainteresowania.

Coś ci się pomyliło, w życiu o niczym nie rozmawialiśmy. A w kwestii tego, kto niżej zjechał, to rozejrzyj się wśród swoich kumpli z PPP i Sierpnia 80 - specjaliści od pisania donosów, jeden "rewolucjonista" oskarżany o współpracę z SB oraz kilku karierowiczów, przerzucających się od Le Pena do Trockiego i od probalcerowiczowskiego "Dziennika Zachodniego" do obrony Gierka na łamach TR. Niżej niż wy upaść nie można, bo poniżej dna nie ma niczego.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-07-14 12:30:55, suma postów tego autora: 3848

Ewo,

Z radością powtórzę - czy Tobie (choć nawet nie marzę, iż zaszczycisz mnie swym czasem), czy komukolwiek z Twej partii tę calą prawdę, którą o was piszę.
Ale PPP panicznie boi się swobodnej dyskusji, więc pewnie nie skorzystacie.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-14 12:38:48, suma postów tego autora: 20871

Knurow

Ewo - Oszalalas Zietek z takimi typami? Co Ty?

autor: arz, data nadania: 2007-07-14 16:55:33, suma postów tego autora: 230

Knurow

ABCD Prawda Cala Prawda To co Ty piszesz G Prawda

autor: arz, data nadania: 2007-07-14 20:42:29, suma postów tego autora: 230

Dodaj komentarz