Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Janik i Miller chcą odzyskać silną pozycję w SLD (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Leszek Miller,

polityk, który upadł tak nisko, że dyskutuje na panelach z niszowym dziennikarzem bez kwalifikacji zawodowych (por. Miller, Wielgosz i ktoś tam jeszcze o Blairze) rzeczywiście nie powinien już odgrywać żadnej roli w SLD.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-26 07:05:52, suma postów tego autora: 20871

Janik

Zgoda ABCD Ale Ty jak najbardziej1

autor: arz, data nadania: 2007-07-26 09:08:50, suma postów tego autora: 230

ABCD, to jeszcze nic

wyobraź sobie że widziałem jak Miller był na spotkaniu ze zwykłymi ludźmi, o zgrozo nawet odpowiadał na pytanie jakiegoś emeryta! Tak upadł! Kandydat na szefa SLD powinien rozmawiać tylko z osobami o wysokiej pozycji społecznej potwierdzonej wysokim stanowiskiem lub co najmniej stopniem doktora.

autor: Luke, data nadania: 2007-07-26 09:27:04, suma postów tego autora: 1782

Miller, Janik, Kwaśniewski....a do tego Lityński

Wierzy jeszcze ktoś w ten zwrot SLD (czy LiD) w lewo? Żałosna partia.

autor: Getzz, data nadania: 2007-07-26 09:32:23, suma postów tego autora: 3554

ABC

Nie mogę zrozumieć komentarzy tego pana. Było ich w sumie 2403 i jeżeli wszystkie w takim stylu, to gratuluję administracji cierpliwości. Jak by nie było, jest to forum portalu lewica. Być może temu panu pomyliły się kierunki.

autor: buszcz, data nadania: 2007-07-26 11:20:53, suma postów tego autora: 29

Janik

Getzz Nalezy dodac Belka Balcerowicz Hausner Onyszkiewicz Labuda Michnik Mazowiecki Oraz tworca IPN dzis wice przewodniczacy rady programowej LiD Litynski BRAWO SOJUSZ LEWYCH DUPKOW

autor: arz, data nadania: 2007-07-26 11:38:50, suma postów tego autora: 230

Luke,

polecam sprawdzenie sobie w słowniku, czym różni się dyskusja panelowa od spotkania otwartego.
Na to drugie przyjść i zadawać pytania może każdy. Oczywiście, trzeba na nie odpowiadać kulturalnie i wyczerpująco bez różnicy, czy pyta cesarz Japonii czy pan Heniek, który szedł właściwie do baru, ale drzwi się pomyliły.
Co innego z panelem. Jego uczestnik może i pewnie nawet powinien uważać, z kim siedzi za stołem.
Wyobraź sobie, że o biznesmenie Iksińskim pojawia się news, że został on zaproszony na panel wspólnie z przedsiębiorcą "Szczęką Uliczną". Jak to wpłynie na jego reputację?

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-26 12:10:56, suma postów tego autora: 20871

W SLD

nie ma ideowców?
A Izabela Jaruga-Nowacka?

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-26 12:01:51, suma postów tego autora: 20871

żałosne komentarze

wszyscy jesteście żałośni na tym portalu - sami frustraci - którzy w polityce nigdy nic nie będą mieli do powiedzenia - krytykujecie Millera, Kwaśniewskiego i innych - a zwykle oglądacie ich w telewizji - a na żywo to kolanka się wam trzęsą

autor: atryda, data nadania: 2007-07-26 12:42:00, suma postów tego autora: 4

margines

ciągle tylko Sojusz Lewych Dupków i Sojusz Lewych Dupków - jak jesteście tacy mądrzy to załóżcie partie i uzyskajcie więcej niż jeden procent - a nie margines marginesu

autor: atryda, data nadania: 2007-07-26 12:46:10, suma postów tego autora: 4

Janik

atryda Zapraszam na strone Michnika Tam sa KUMPLE !

autor: arz, data nadania: 2007-07-26 13:25:00, suma postów tego autora: 230

Faktycznie,

atrydo, są tacy "radykalni" publicyści, którym głos się łamie, jak gospodarze debaty posadzą ich za stołem z "Panem Premierem".
Ale za to mają do końca życia czym się chwalić na imprezach!

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-26 13:35:28, suma postów tego autora: 20871

arzu,

na stronie Michnika rzeczywiście funkcjonują KUMPLE.
Tyle, że są oni zakumplowani również z twoją partią. Czaisz, o co biega?

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-26 15:03:10, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Do wszystkich swoich wad dorzuciłeś teraz zawiść. Żal że nie zapraszają? Choć taki błyskotliwy, oczytany, inteligentny... Jesteś żałosny, facet.
A co do Millera i Janika to silną pozycję mogą sobie budować w cyrku. Jako klowni. "Głosy z SLD", domagające się ich powrotu świadczą natomiast o tym, że jest to formacja słusznie skompromitowana. Na śmietnik! (historii oczywiście ;)

autor: araya, data nadania: 2007-07-26 19:24:54, suma postów tego autora: 413

Janik

ABCD Mylisz sie Tesknie do NL Możesz podac mi adres

autor: arz, data nadania: 2007-07-26 18:52:43, suma postów tego autora: 230

arayo,

przeciwnie, cieszę się, że ludzie, którzy - być może - mają pewne problemy, związane z tym, że nie udało im się np. zdobyć dyplomu czy nauczyć języków, mogą je sobie zrekompensować, biorąc udział w strrrrasznie poważnych dyskusjach o Blairze, krytykując brytyjskiego premiera tak, że on aż się czerwieni.
Dzieje się to, niestety, z pewną szkodą dla debaty politycznej na lewicy. Ale tej - jak się zdaje - nic nie4 jest w stanie zaszkodzić.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-26 21:14:32, suma postów tego autora: 20871

Adres NL:

Świat pracy.Polska

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-27 08:23:58, suma postów tego autora: 20871

Janik

ABCD Prosze sprecyzuj To gdzie moge sie zapisac !

autor: arz, data nadania: 2007-07-27 09:38:16, suma postów tego autora: 230

?????

No dobrze, niech tam odzyskują tę pozycję, ale co ta informacja robi na lewicowym portalu?

autor: Bury, data nadania: 2007-07-27 10:11:52, suma postów tego autora: 5751

arzu,

znasz przysłowie: wieżę kościelną z daleka widać?

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-27 10:47:23, suma postów tego autora: 20871

Janik

Bury No wlasnie kto to puszcza i w jakim celu Co to GW ?

autor: arz, data nadania: 2007-07-27 11:46:33, suma postów tego autora: 230

arzu,

Jacy politycy wybijają się w PPP?
Obok, oczywiście, Przewodniczącego.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-27 12:54:47, suma postów tego autora: 20871

Janik

ABCD Przyslowie znam adresu nie CZEKAM

autor: arz, data nadania: 2007-07-27 13:57:16, suma postów tego autora: 230

Janik niedawno powiedział na spotkaniu,

w którym uczestniczyłem, że "Hausner był bardzo lewicowy, tylko nie potrafił tego odpowiednio ludziom wytłumaczyć"... Ręce opadają! Z SLD już nic nie będzie, tzn. istnieje już tylko dzięki poparciu Gazety Wyborczej, która w SLD znalazła wehikuł do reanimacji polityków UW.

autor: Luke, data nadania: 2007-07-27 15:13:10, suma postów tego autora: 1782

myślę że

głupota gdyby chciała latać to wzieła by skrzydła od opluwaczy SLD. Nie rozumiem jak można w tej chwili "zawracać kijem Wisłę". Obecnie tylko SLD ma szanse wejść do parlamentu. Słusznie powiedział któryś z dyskutantów - załóżcie nową "lewicową" w waszym mniemaniu partię która wyprze ze sceny politycznej SLD i zdobędzie odpowiedni elektorat który wyniesie ją na fotele poselskie. W tym czasie tylko jednolity front lewicy i lewicujący może mieć wpływ na uporządkowanie POLSKIEJ racji stanu i polwpszenie warunków bytowych najbiedniejszych i naszej sytuacji międzynarodowej. Odsunięciem PiSu od władzy jest podstawowym zadaniem lewicy. Myślę też że straszenie kogoś , że Millerem, który rozumiał, że czas barykad i "walki klas" to przebrzmiała chistorja (przynajmniej w ciągu najbliższych 50lat) jest jakimś paradoksem.

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-27 16:40:21, suma postów tego autora: 101

myślę że

nie myślisz. No i co z tego że wejdą do parlamentu? przecież już tam są od zawsze. skutki widzimy wszyscy.

autor: araya, data nadania: 2007-07-27 19:56:34, suma postów tego autora: 413

myślę że

araya - jeśli masz lewicowe poglądy, to powiedz co będzie jeśli lewica nie wejdzie? Co będzie gdy zostanie zredukowana do nie liczącej się mniejszości? Czy wtedy będzie się zaczynać od likwidacji analfabetyzmu, tworzeniu związków zawodowych, uświadamiania , że wszyscy ludzie są równi i zasługują na szacunek?. Bo to wszystko trzeba będzie robić gdy prawica zdobędzie nie podzielną władzę, a potentaci finansowi poczują się bez karni.Pomyśl ile już teraz kosztuje nauka nie mówiąc o lecznictwie , - kogo będzie na to stać? Powiem tyle, poczytaj Żeromskiego i myśl!

autor: myślę że +, data nadania: 2007-07-27 20:52:14, suma postów tego autora: 101

arzu,

przyjeżdżaj w ciemno do Warszawy. Ikonowicza tu wszyscy znają, więc łatwo do niego dotrzesz.

autor: ABCD, data nadania: 2007-07-27 22:57:11, suma postów tego autora: 20871

Janik

ABCD Mialem Cie za chodzaca encyklopedje,a tu taki fop

autor: arz, data nadania: 2007-07-28 06:25:31, suma postów tego autora: 230

Lewica w SLD???

Jeszcze 3-4 lata temu SLD posiadał szerokie struktury w terenie, a wyrazicielami ich poglądów były m.in. grupa Jacka Zdrojewskiego w mazowieckim SLD. Organizacje terenowe były bowiem jedynym miejscem gdzie byli ludzie o autentycznie lewicowych poglądach, którzy mniej lub bardziej czynnie sprzeciwiali się polityce SLD kierowanego przez Millera, Janika i z tylnego fotela Aleksandra Kwaśniewskiego. Ten nurt poniósł klęskę, zaś struktury SLD rozpadły się całkowicie. Skąd więc miałaby pojawić się lewicowa opozycja wobec obecnych władz partii? Obecne podziały w SLD to z nielicznymi wyjątkami (np. Marek Dyduch), wzajemna szarpanina klik towarzyskich, powiązanych z Kwaśniewskim bądź Millerem. Wiele ich dzieli, ale na pewno nie stosunek do neoliberalnego kapitalizmu, który popierają i jedni i drudzy.

autor: Poll74, data nadania: 2007-07-30 15:27:19, suma postów tego autora: 52

Dodaj komentarz