Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Nie chcą być półniewolnikami

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Piotr

To nie jest news, a opinia. Trzeba to obrobić; skąd dane o liczbie wschodnich pracowników, kto je podał, za jaki okres.

autor: Thor, data nadania: 2007-07-27 20:48:25, suma postów tego autora: 990

News oparty na wiadomości

podanej dziś w jakby nie było stacji podtrzymującej swoim dziennikarskim zapałem panujący kapitalistyczny porządek. Treść tej wiadomości jest jednak jak najbardziej prawdziwa. Okazuje się że rzeczywiście i tu się zgodzę z komentarzem Ciszy że Białorusini wolą "okrutny" reżim podtrzymywany "terrorem" na Białorusi od kapitalistycznej demokracji.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-07-27 21:31:58, suma postów tego autora: 350

News

News został potwierdzony przez dzisiejsze "Wiadomości". Martwi mnie to, że KPP Lewiatan chce ściągać do pracy ludzi z krajów obcych nam kulturowo, jak z Chin czy Indii, a co doprowadzi w przyszłości do powstania gett i wymkniecia się tej ludności z pod kontroli państwa. Zwłaszcza chińczyków jest dużo, więc gdyby pościągali rodziny, to mogliby zmienić układ ludnościowy w Polsce, a to zawsze prowadzi prędzej czy później do problemów. Chyba zeby ci chińczycy ulegli europeizacji- jak to kto woli zgniłemu zachodowi.

autor: J.K, data nadania: 2007-07-27 21:19:23, suma postów tego autora: 948

Cisza

czesto sie z toba nie zgadzam, ale za ten komentarz masz u mnie piwo!

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2007-07-28 00:33:14, suma postów tego autora: 368

Istotnie, publiczna telewizja

ze zdziwieniem odnotowała niechęć sąsiadów do zasuwania u Lachów za 5-8 złociszy. Dłużej nie dało się tego zdziwienia ukrywać...
Ponoć winny jest zbyt krótki okres pozwolenia na pracę (3 miesiące). Usłużne dziennikarzyny i liberalistyczne matołki proponują przynajmniej rok zaiwaniania za półdarmo. Się zdziwią tłumoki...

A my im demokrację, i kaganki, i rewolucje, i cywilizację, i telewizję, i katolickich księży... Niewdzięcznicy...

Polak i przed szkodą i po szkodzie durny......

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-28 00:34:05, suma postów tego autora: 5956

Cała nadzieja w kwaku....

On nam na pewno wytłumaczy i podpowie jak wybrnąć z tego impasu. On przecież zatrudnia(ł) znajomą Białorusinkę, to wie, co w trawie piszczy...
kwaku, spać nie mogę, bo ciekawość mnie zżera, ile jej teraz płacisz? A może poszła do bambrów sprzątać? Zgroza!!! Sam ze ścierą latasz?

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-28 02:27:39, suma postów tego autora: 5956

POLSKA to Obóz Koncentracyjkny

I już wiadomo jak ten zły Łukaszenko źle rządzi, a nasi POLIDowcy jak dobrze.

Samo porównanie o zarobkach wystarcza.

W innych dziedzinach jest u nas jeszcze gorzej.

autor: mruk, data nadania: 2007-07-28 09:41:40, suma postów tego autora: 87

Zatrudniam Ukrainkę

Od ośmiu lat prowadzi mi dom za godziwe jej zdaniem wynagrodzenie. Za zarobione pieniądze w Polsce utrzymuje sześcioosobową rodzinę w Winnicy. Jej przyjaciel z którym mieszka buduje domy okolicznym średniozamożnym...

autor: Bamber Obst, data nadania: 2007-07-28 10:27:42, suma postów tego autora: 36

Pytanko do Bamber Obst

A czy aby na pewno opłacasz podatek i ZUS z tytułu zatrudnienia tej Ukrainki?

autor: ak, data nadania: 2007-07-28 12:13:12, suma postów tego autora: 85

:)

news z gatunku dziennika "fakt"

otóż budowlańcy na Białorusi zarabiają połowe mniej kasy niż w Polsce.....nie przyjeżdżają tu pracować bo jak już mają robić za granicą to wolą Niemcy czy Londyn gdzie zarobią 6 razy tyle co u siebie

pisanie o tym że tam sie lepiej zarabia to moze uprawiać ktoś kto zielonego pojęcia o płacach na białorusi nie ma

a naszych mediach dodano iż na 3 m-ce nie opłaca się dla białoruskich fachowców porzucać swoich macierzystych firm

to tak jak gdyby w Poslce ktoś zarabiający 2 tys dostał pracę w Niemczech za 4 tys ale tylko na na 3 m-ce

autor: Ramones, data nadania: 2007-07-28 13:03:44, suma postów tego autora: 595

ak.

Legalne zatrudnienie tej pani kosztuje mnie około 3500zł miesięcznie, więc korona mi z głowy nie spadnie.

autor: Bamber Obst, data nadania: 2007-07-28 13:42:46, suma postów tego autora: 36

Nie po to

Owocowy Bamber zatrudnił se Ukrainkę, drogi ak, by płacić haracze w postaci ZUS-ów i podatków. Od tego są frajerzy, a on jest POLSKIM DOBROCZYŃCĄ i PANISKIEM...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-28 13:43:00, suma postów tego autora: 5956

Łał, Owocowy Bambrze!!!

Z tą Ukrainką masz full wypas, skoro jej przeszło 2 tysiaki na rękę dajesz. Obsługa całodobowa. Pewnie Ci jeszcze księgowość prowadzi...
Jakbyś tak jeszcze jej dzieci na wywczasy zaprosił, to byłabym pełna podziwu...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-28 14:14:28, suma postów tego autora: 5956

Bamber Obst

czy za taką sumę nie chciała pracować żadna Polka,że musiałeś zatrudnić Ukrainkę? Jeżeli to prawda, co piszesz, to dobry z ciebie chłop.

autor: nana, data nadania: 2007-07-28 14:20:59, suma postów tego autora: 4653

W przeliczeniu na euro

Praca w budowlance na Białorusi jest rzeczywiście słabiej płatna, ale nie aż tak bardzo żeby była to jakaś przepaść w zarobkach. Tyle, że siła nabywcza płacy jeśli chodzi o podstawowe produkty jest wyższa. Jeśli do tego dodać wszystkie koszty załatwiania pracy w Polsce przez pośredników i utrzymania, które są kilkakrotnie wyższe, to całkowicie się to nie opłaca. Wiem, bo jeden ze znajomych Białorusinów sezonowo pracuje na budowach w Mińsku.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-07-28 14:51:15, suma postów tego autora: 2083

Polka, obywatelka Ukrainy Radzieckiej, teraz Niepodległej

Zońka potrafi wiele: obsługuje komputer, prowadzi samochód, edukuje dzieci (mgr metematyki i fizyki) a przy okazji pomaga teściowej w gospodarstwie domowym. Jest szansa, że otrzyma polskie obywatelstwo.

Wszystko przez te rozbiory i zabory...

autor: Bamber Obst, data nadania: 2007-07-28 18:00:29, suma postów tego autora: 36

płace w budowlance, oj lewuski,, hehe...

proszę bardzo lewactwo o dane dot. wynagrodzeń w tym sektorze w Polsce i na Białorusi...

na Podkarpaciu pomocnik murarza dostaje obecnie ok. 2000 zł netto, fachowiec nie schodzi poniżej trójki...

skadinąd wiadomo, że głownym powodem słabego zainteresowania jest właśnie limitowanie czasu zatrudnienia do 3 miesięcy, co jest zupełnie nieopłacalne dla przedsiębiorców, kolejna sprawą to fakt, że przyjezdni ze wschodu opanowali szary rynek, z którego wcale nie chcą rezygnować...

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-07-28 18:21:52, suma postów tego autora: 1539

ekonomia

Brak chetnych do pracy w Polsce nie wynika z faktu, ze tak dobrze jest na Białorusi i wszyscy nagle pokochali Łukaszenkę. Od dawna Białorusini jadąc za pracą wybieraja Rosje lub kraje Europy Zach bo tam zarabiają wiecej. Od kilku lat Ukraińcy I Rosjanie nie maja problemów z dobrze płatna pracą u siebie-zwłaszcza na budowach.
Komentarz Cichego raczej mała ambitny a cały news spóżniony bo mass media informowały o tym 4 dni temu.

autor: red25, data nadania: 2007-07-28 17:57:24, suma postów tego autora: 322

Daj jej podwyzkę,

Owocowy Bambrze. Zońka będzie cię jeszcze bardziej nobilitować. Ale najpierw skieruj ją na kurs księgowości. Nic za darmo...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-29 09:33:17, suma postów tego autora: 5956

Hydla

Zońka studiuje zocznie polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a księgowego mam w firmie.

autor: Bamber Obst, data nadania: 2007-07-29 10:52:46, suma postów tego autora: 36

To kiedy Zońka śpi?

Obsługuje komputer, prowadzi samochód, edukuje dzieci, pomaga teściowej w gospodarstwie domowym, studiuje zaocznie polonistykę, mieszka z przyjacielem (a nie u ciebie więc też figluje), musi coś zjeść, wykąpać się, po sklepach polatać z tymi tauzenami... To KIEDY Zońka ŚPI???

Toż to kombajn nie kobita. Skarb po prostu... Masz jedną alternatywę: Albo ją zwolnij, bo wykituje i pogrzeb będziesz musiał zrobić. Albo daj podwyżkę - kurs samodzielnej księgowej zrobi se za dodatkowe pieniądze, wyciepniesz księgowego i wszystko zostaje w rodzinie...

Jest jeszcze inna możliwość - ty się z nią OŻEŃ. Hm, wiesz co mam na myśli...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-29 13:59:59, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Zawiezie dzieci do szkoły........4-6 godzin przerwy, w tym czasie, tym samym samochodem jedzie do domu męża. Gdy przywiezie dzieci ze szkoły pyta o problemy......kiedy są - umawia się na korepetycje.....po korepetycjach pomaga przy kolacji. Będąc na tzw mieście robi zakupy.... Każdą noc spędza ze swoim mężem.! Albo z kims innym.....samochód ma do dyspozycji.

autor: Bamber Obst, data nadania: 2007-07-29 15:56:37, suma postów tego autora: 36

Czyli i tak jest dydpozycyjna na okrągło...

Praktycznie od świtu do nocy ma twoją rodzinkę na karku...

Daj jej koniecznie podwyżkę i zleć naukę rosyjskiego i ukraińskiego. Po co ma się bez celu szwendać 4-6 godzin. Będzie jak znalazł, kiedy twoja firma dokona ekspansji na Wschód, gdzie (mam nadzieję) będziesz również ludzkim paniskiem dla słowiańskich współbraci i współsióstr...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-07-29 20:45:59, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz