Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Japonia: Partia Demokratyczna wygrywa wybory

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A jakie mieli programy?

Statystyka wyników wyborów statystyką, ale czy nie warto było podać ewentualnych różnic w programach pomiędzy Partią Liberalną a Partią Liberalno-Demokratyczną?

autor: Nemo, data nadania: 2007-07-30 11:35:01, suma postów tego autora: 693

Nemo

Zasadniczy problem w tym, że obie główne partie nie różnią się zbytnio od siebie. Partia Demokratyczna to ugrupowanie socjalliberalne wzorowane na Partii Demokratycznej w USA, a Partia Liberalno-Demokratyczna to umiarkowani konserwatyści. Akurat w sprawach gospodarczych znaczących różnic nie będzie. Demokraci byli bardziej krytyczni wobec wysyłania wojsk na misje zagraniczne, ale nie jest pewne czy będą rządzić, bo liberalni demokraci wspólnie z buddyjskim Komeito i dwoma partiami które powstały w wyniku rozłamu mogą zdaje się stworzyć większość.

autor: SzymonM, data nadania: 2007-07-30 11:58:47, suma postów tego autora: 915

Nemo

Co mnie obliczenia zawiodły ;) Centroprawica nie miała by jednak większości. Nie wiem jak też byłoby ze stworzeniem centrolewicowej koalicji, bo o ile socjaldemokraci byliby tym pewnie zainteresowani to nie wiem jak z komunistami. Całkiem możliwy jest zdarzający się od czasu do czasu w Japonii rząd mniejszościowy.

autor: SzymonM, data nadania: 2007-07-30 12:08:16, suma postów tego autora: 915

Dziękuję za wyjaśnienie

Uprzejmie dziekuję (nie ma tu zadnego szyderstwa) za 2 wyjaśniające posty. Pożyjemy, zobaczymy co się w tym Nipponie urodzi. Wygląda jednak na to, że jakość japońskiego życia politycznego ustpuje poziomowi techonogii, gospodarki etc.

autor: Nemo, data nadania: 2007-07-30 12:59:35, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz