Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Czy SLD i PiS stracą miliony? (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Radzę !

Radzę kolegom z SLD, wzorem PIS-u iść na pielgrzymkę na Jasną Górę. I to na kolanach!!!
Bo jak znam Kaczki to gotowe uwalić nawet siebie, byle by tylko zniszczyć komunistów.


autor: mruk, data nadania: 2007-08-03 09:26:36, suma postów tego autora: 87

UPR, hahaha!

No prosze! UPR i PJKM nawet liczyć za dobrze nie umieją a tacy są cięci na kwestie podatków i pieniędzy, które ciągle obliczają ile to nam panstwo zabiera (by dac tym "nierobom" górnikom itp.). Wstyd.

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2007-08-03 10:34:49, suma postów tego autora: 1002

x

Unia Polskich Ugrupowań Monarchistycznych -to jest dobre, pierwszy raz o takim czyms slysze !!! :-)

taa, UPR powinno wraz z wielkim arystokrata zamknac mordy. gdyby te idee monarchistyczno-zachowawcze byly wprowadzone w zycie, to teraz pewnie zapierdal... przy plugu na swoim rodzinnym poletku (oczywiscie jezeli wczesniej zrobilbym swoje u klechy ;-) , a nie siedzial przy komputerze.

no to widze, ze lewica wypadla OK. to dobrze.

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-03 12:29:21, suma postów tego autora: 605

"Finansistom" z...

UPR PJKM czy UPUM takie nieprawidłowości się przydarzyły...to nie dziwne:).

Z twarzą widzę że wyszły w kwestii finansowania ugrupowania przynajmniej ideowej lewicy nie licząc ROG-u, UP.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-08-03 13:52:36, suma postów tego autora: 350

pieniądze lewicy

W przypadku partii lewicowych udokumentowanie wpływów jest dziecinnie proste: wystarczy paragon z punktu skupu makulatury lub butelek. W przypadku partii nielewicowych to nieco trudniejsza sprawa. Ale chwała lewakom, że kwity ze skupów nie poginęły!

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-08-03 15:47:44, suma postów tego autora: 6199

No

jak wyjdzie na jaw, że Kaczorów Wuj Sam finansował, to Jarek będzie chy ba musiał pójść za ciosem i zamach stanu zrobić.
A ja głupi obstawiałem PO.

autor: sal paradise, data nadania: 2007-08-03 16:15:49, suma postów tego autora: 1199

co tam

krętacze z SLD i PIS, ważne że Samoobrona okazała się partią uczciwą.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-08-03 17:26:56, suma postów tego autora: 2307

Już to widzę.

PiS straci miliony? Chyba w przyszłej 5-latce. Prędzej Ziobro z Kamińskim zamkną komisję, bo jest "z układu".

autor: araya, data nadania: 2007-08-03 19:56:23, suma postów tego autora: 413

A propos finansów

zza granicy. Akurat Wuj Sam popierał w Polsce, również finansowo, przede wszystkim lewicę: Kwaśniewskiego i dawną Unię Wolności, czyli obecny LiD.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-03 22:10:15, suma postów tego autora: 20871

Sumienie Narodu

Bardzo mnie cieszy, ze w tej swojej dośc durnej analizie przychodów i wydatków partii lewicowych "Sumienie Narodu" wykluczył SLD z grona partii lewicy :).
Osobiście mam wątpliwości czy finanse UPR i PJKM nie oscylują wokół tego samego kleju i papieru, bo wątpliwe by mieli większe wydatki. Więcej, mam wątpliwości czy w ogóle się wliczają w wydaki, bowiem partie te znane są ze swojego nieróbstwa w okresie nie-przedwyborczym; gdyby nie blog Korwina to mogoby być jeszcze gorzej...

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2007-08-03 22:32:16, suma postów tego autora: 1002

Tak,

za to PPS, KPP, Racja, Ul, PPP, ROG oraz inne ugrupowania "ideowej lewicy" znane są z aktywności zapewniającej im rozległe poparcie :))

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-04 05:59:15, suma postów tego autora: 20871

W warunkach

takich jak polskie, trudne jest działanie gdyż napotyka one przeszkody związane z wyalienowaniem społeczeństwa z własnych klasowych dążeń.. Bierność i niechęć społeczeństwa do odważniejszych inicjatyw nie pomaga ideowej LEWICY (oprócz UL, ROG i UP, no ferajny z LiD), alfabecie. Rozumiem że dla ciebie ideowi patroni to Blair czy Miller. Dałeś się już poznać z tej strony w "Forum Klubowym" i "Dziś" że takie autorytety "lewicy" ci właśnie najbardziej odpowiadają.
Rozumiem też że ten atak na ideowców związany jest z twoim zaangażowaniem na rzecz kapitalistów z UPR czy PJKM...;)

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-08-04 10:42:28, suma postów tego autora: 350

Niemała różnica

PiS popełnił tylko nieistotne uchybienia proceduralne.
Nie wiem natomiast, czy SLD nie czerpał przez pomyłkę z jakiegoś tajnego konta.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-04 11:51:42, suma postów tego autora: 20871

ABCD

ja akurat mysle,ze PPP czy Racja jednak troche dzialaja.

organizowane jest chocby zbieranie podpisow, rozne manifestacje, pikiety itp. na pewno wiecej robia niz UPR.

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-04 12:10:58, suma postów tego autora: 605

UPR też troche robi ale media przemilczaja.

Wy jestescie uprzywilejowani bo lewice zawsze telewizja pokazuja(kiedyś SDPL w wiadomosciach pokazali pod ambasada USA 8 osób),natomiast Marsze kapitalizmu sa w ogóle przemilczane.

autor: szyblucki, data nadania: 2007-08-04 16:25:56, suma postów tego autora: 73

Moskwa

Monarchiści z reguły wiedzą, ze restytucja monarchii w Polsce jest niemożliwa i dlatego zadowolą się zwykłą dyktaturą.

autor: J.K, data nadania: 2007-08-04 18:52:35, suma postów tego autora: 948

Kasa

Niemała różnica
"PiS popełnił tylko nieistotne uchybienia proceduralne.
Nie wiem natomiast, czy SLD nie czerpał przez pomyłkę z jakiegoś tajnego konta”

4 sierpnia 2007 napisał ABCD.

Dla mnie, ten komentarz jest w pewnym sensie jakąś rytualną schizofrenią. W sumie nie bardzo rozumiem. Czy komentatorowi chodzi o dokopanie SLD bez względu na rzetelność informacji, czy jest to zjawisko, które ma odpowiednie określenie w medycynie. Dokumentacja finansowa trafiła do biegłych. Doszukano się poważnych uchybień w obu partiach. Premier odwołuje urlop i na spotkaniu z dziennikarzami, bagatelizuje sprawę. Co to oznacza. Oznacza, że sprawa jest poważna. Oznacza, że PiS pozbawione środków finansowych na 3 lata, przestaje istnieć na wieki. SLD milczy i szuka przyczyn. Nie ma nic do powiedzenia gdyż same musi zbadać sprawę. Tak robią rozsądni ludzie i ci, którzy mają z reguły czyste sumienia. Dla ABCD rzecz jest oczywista. SLD jest złodziejką formacją, która czerpie swoje fundusze z nielegalnych źródeł. Itd, itd... Stara bajka. Tak mówi Wassermann i tak jak echo powtarza Ziobro i cała PiS-owska magma. SLD czerpał z tajnego konta i to przez pomyłkę. Jeżeli ktoś czerpie z tajnego konta to robi to z rozmysłem i absolutnym przekonaniem, więc nie ma mowy o pomyłce. Ta „delikatność” jest zbędna. Czy ja coś pominąłem? A tak między nami. Z jakiego konta są czerpane fundusze na szkolenie wywiadowcze w MON członków Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej? Bo że jest to nielegalne przedsięwzięcie, jest to tak oczywiste jak to, że ziemia jest okrągła. Wypadałoby zacząć być bezstronnym.

autor: buszcz, data nadania: 2007-08-04 21:01:16, suma postów tego autora: 29

Buszczu,

Mój komentarz był łagodną aluzją do chyba oczywistego faktu, że SLD jest ugrupowaniem reprezentującym środowisko tzw. starej nomenklatury - i w pewnym stopniu nowych biznesmenów - którego majątek budzi uzasadnione podejrzenia co do legalności swego rodowodu. Po aferach z Długoszem, Jagiełłą, Pecząkiem, Jakubowski, Dochnalem, Blidą, Czarzastym, Nikolskim itd. itp. w głównych rolach trudno mieć tutaj jakiekolwiek wątpliwości.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-04 21:48:22, suma postów tego autora: 20871

Marsze kapitalizmu?

Zabawny jesteś :))) Ostatnio na marszach kapitalizmu jest więcej młodych socjalistów niż UPRowców :)))

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2007-08-04 21:48:35, suma postów tego autora: 387

Partia Monarchistyczna

pierwszy raz o niej słyszę, zresztą nie tylko o niej. Korwin-Mikke i jego ludzie nie znają prawa, czy może nie umieją liczyć? Za każdym razem biadolą, ile to złe państwo chce im zabrać, że ich okrada, a tu pojawiły się jakieś zastrzeżenia odnośnie ich finansów, ale nie na tyle poważne jak w przypadku PiS.

autor: Femina, data nadania: 2007-08-05 01:45:11, suma postów tego autora: 68

Abecadło,

Jeśli Kwaśniewski i ex-UW to "lewica", to ja jestem inkarnacją Haile Selassie.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-08-05 12:56:29, suma postów tego autora: 4409

Mało tego:

Lewica i Demokraci

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-05 13:25:05, suma postów tego autora: 20871

szyblucki

prosze, podaj mi jakis link gdzie byloby wspomniane o tym marszu (na jakiejsc stronie czy cos), daj link chocby na you tube lub jakikolwiek inny.

wiem,ze pare lat temu byl jakis w Lublinie,ale o innych nie slyszalem (NO TAK-WSZYSTKO PRZEZ MEDIA!)

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-05 16:42:16, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz