Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rosja: Komuniści przeciw ćwiczeniom NATO

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Zwisa im prowincjonalny biedak

W Rosji zwrasta rozwarstwienie społeczne, szerokim rzeszom, zwłaszcza na prowincji kiepsko się żyje. Tym się powinni zajmować komuniści, ponoć oni są dla prostego biedaka. Oczywiście, jak za realnej komuny (nazywanej dla zmyłki socjalizmem) komuniści zajmują się li tylko rosyjskimi imperialnymi celami.

autor: Nemo, data nadania: 2007-08-15 07:00:49, suma postów tego autora: 693

Nemo

Zapewne masz na myśli to zrzucenie (wpierw była to bomba, ale potem Gruzini zmienili zdaie) rakiety, która nie wybuchła. Samolot, który miał ją zrzucić, też się zmieniał.
Ostatnio wyczytałem o jeszcze dwóch przykładach rosyjskiego hiper-imperializmu. Są to:
Postawienie flagi na dnie morza pod biegunem północnym (morze szukali tam Cthulhu?). TVN podał nawet, że zdjęcia z tej wyprawy były robione przy odkrywaniu Titanica. Jakie to ma jednak znaczenie, skoro i tak musieli się zanurzyć by pobrać grunt do badań. Duńczycy też chcą tego dokonać. W "dzienniku" zaś uznano, że kiedyś już sowieci mówili, że "arktyka jest nasza", a potem był 17 września, Katyń i Bierut. Prawda że doskonała logika?
Innym oprzykładem krypto imperiizmu, jak wskazuje "Fakt" jest blokowanie przez ekologów budowy trasy Via Baltica, bo to sprawia, ze zostajemy peryferium Europy, co ma sprzyjać Putinowi w jego niecnych planach. Znaczy to ze rosyjska agentura sięga bardzo wysoko. Wszak premier kazał wstrzymać jej budowę. Trzeba było zlikwidować WSI, teraz trzeba też zweryfikować rząd.

autor: J.K, data nadania: 2007-08-15 11:16:20, suma postów tego autora: 948

przesadzasz

nie przesadzaj Nemo. rozwój gospodarczy zawsze pociąga ze sobą rozwarstwienie społ. Lepsza Rosja silna niż słaba i biedna, w silnej Rosji nawet biednym będzie się lepiej żyło niż w biednej, pozatym będzie jakaś realna siła antymerykańska.


autor: vladimir, data nadania: 2007-08-15 12:10:24, suma postów tego autora: 5

Kapitan Nemo znów błyszczy..."real komuna"...

Pomimo iż sam deklaruje swoje przywiązanie do marksizmu nie jestem zwolennikiem "KPFR" które działa z bagażem stalinizmu i nie próbuje się odciąć od tegoż okresu.
Ziuganow jako polityk jest też raczej wybitnym ugodowcem i tak naprawdę na żadnych zmianach w kierunku socjalizmu mu nie zależy. Gdyby było inaczej już dawno by ta jego partia "komunistyczna" został zdelegalizowana przez Putina.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-08-15 12:17:50, suma postów tego autora: 350

Krytykom

Napisałem, co napisałem, tzn. że "komuniści" rosyjscy imperializmem rosyjskim żyją, a nie socjalem ludu Federacji Rosyjskiej. I tyle. Nie miałem w rozumie rakiety w Gruzji, via Baltiki, mów i działań Kaczyńskich, wizyt obcych -znaczy kosmitów etc. Rzecz ciekawa, że nawet takie partie, jak NSDAP Adolfa H., czy faszyści Benito M. (nie wiem, jak się toto oficjalnie nazywało) bardziej się o socjal obywateli imperiów i rzesz swoich troszczyli, niźli owi rosyjscy "komuniści".

PS.1) Nie mam stopnia kapitana. Po studium wojskowym ostałem się szeregowcem rezerwy. Rzecz ciekawa, nie wiem, co mam w siłach zbrojnych czynić. I mi to kalafiorem zwisa.
2) Mimo narastającej u mnie wrogości do Bush'a wcale a wcale nie cieszę się, iż Rosja miałaby stać się realną przeciwwagą do Ameryki. Niestety, ale wolę USA. Liczę, że nowy prezydent wiele zmieni.

autor: Nemo, data nadania: 2007-08-15 12:45:36, suma postów tego autora: 693

Nemo, sądząc po stronie KPRF zdecydowana większość

akcji popieranych bądź organizowanych przez KPRF dotyczy właśnie spraw socjalnych, a nie np. ćwiczeń NATO.
Warto jednak przy okazji zauważyć, że akurat politycy rosyjscy (nieważne jakiej orientacji) mają większe powody niż my martwić się kwestiami bezpieczeństwa narodowego, bo zagrożenia dla Rosji są nieporównywalnie większe niż dla nas, a i punktów zapalnych jest dużo.

autor: west, data nadania: 2007-08-15 17:08:48, suma postów tego autora: 6717

do Nemo

to się przeliczysz. Ta klika nie dopuści do władzy nikogo spoza układu. Ostatni prezydent spoza układu to był Kennedy i szybko go usuneli. A sposobów na "zbypassowanie" woli wyborców jest naprawdę bez liku.

autor: vladimir, data nadania: 2007-08-15 20:31:28, suma postów tego autora: 5

Kannedy spoza układu?

Vladimirze, gdzieś Ty się dowiedział, że Kennedy był spoza układu? Jego zgred był ambasadorem w Wielkiej Brytanii podczas II Wojny (nie wiem, czy całej)li tylko w związku z "układem" w polityce wewnętrznej USA, nie z woli FDR. Rodzina ta, to układ najczystszy. A ponadto Kennedy'ego zabili w 1963, teraz w 2007 się takich rzeczy w USA nie praktykuje. Inna epoka, inne metody. Teraz tam śmierć polityka, to raczej śmierć cywilna, nie zjawisko z pogranicza ekologii.

autor: Nemo, data nadania: 2007-08-16 16:23:16, suma postów tego autora: 693

To brednie ,ze teraz w USA nie zabija siE przeciwników.

Wystarczy poczytać długą listę zamordowanych dziennkarzy przez USA np w Iraku.

autor: Jakub Szela, data nadania: 2007-08-19 15:11:10, suma postów tego autora: 172

Znowu mata racyję, Jakubie

No, jakżem się zastanowił, po Świecie Bożym rozpatrzył, to muszę Wam Szela racyję przyznać. Głupote żem na tym Forumie palnął z tej Hameryki pochwałą. Weście taką Rosyję, którą teraz Gosudar Putin rządzi. Słyszał to kto, na tym Forumie chociażby, coby tam ato jakiego żurnalistę ubili, ato bankiera czy czarnego (żółty albo jaki inny kolor też tu pasi) uczniaka, któren z kraju jakiego odległego do Rosyji po nauki pojechał? Albo chociaż komu z wyżej przywołanych person kości porachowali? No, nikto tu nie słyszał o kazusie takowym, a kazusach amerykańskich to słyszały i słyszą bez ustanku wsie, Lewica.pl cała.

PS. A napisał ja, że znowu mata rację, żem sobie przypomniał o tych ślachcicach krwiopijcach, cośta ich w 184 i 6, piłami na żywca piłować kazały. No, taka jest słuszna socjalna rewolucyja.

autor: Nemo, data nadania: 2007-08-19 20:59:19, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz