Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wurtz żąda wyjaśnień w sprawie Stoczni Gdańskiej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Niezłe, w obronie polskiej stoczni

i to nie pierwszej z brzegu, na forum europarlamentu stają zachodni lewacy, a polski mainstream, z "wrażliwą społecznie centrolewicą" i "solidarystyczną prawicą" na czele ma ważniejsze sprawy niż jacyś tam robole, na tle których co najwyżej raz na jakiś czas można sobie rocznicową fotkę strzelić .

autor: _Michal_, data nadania: 2007-08-28 22:15:15, suma postów tego autora: 4409

...

Michale, "solidarystyczna prawica" jakieś 3-4 dni temu zadeklarowała, że będzie twardo walczyła z UE o utrzymanie mocy produkcyjnych w tejże stoczni. Co z tego wyjdzie - nie wiem, ale wiem, że nie robi ona mniej niż Wurtz (to znaczy, podobnie jak on, gada).

autor: Durango 95, data nadania: 2007-08-28 23:25:30, suma postów tego autora: 3848

Michał,

obawiam się, że Wurtz skrajnie lewicowych oświadczeń
( bohaterowie z FARC - do władzy w Bogocie, Izraelu - cofnij się do morza przed Hezbollachem) wydaje ze 100 tygodniowo. Rza powiedział coś do rzeczy. Ale co z tego wyniknie?

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-28 23:18:53, suma postów tego autora: 20871

Sprawa jest prosta - niech stocznia zwróci nienależnie

pobrane pieniądze publiczne i może sobie produkować do woli. Ba, może nawet zafundować każdemu obywatelowi IV RP własny, prywatny stateczek. Tylko dlaczego mamy wszyscy do "symbolu Solidarności" dopłacać?

autor: west, data nadania: 2007-08-28 23:48:15, suma postów tego autora: 6717

west,

wszyscy dopłacamy do SLD, co mnie jako podatnikowi się nie podoba. Finansujemy też przywileje emerytalne dla byłych ubeków. Może Kiszczak zrobiłby dobry początek i zwrócił nienależną mu emeryturę?
A twoja nienawiść do Stoczni Gdańskiej jest o tyle irracjonalna, że nawet jak stocznia padnie, to komuna nie wróci. Upadła ona również tam, gdzie strajków stoczniowców nie było.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-29 00:18:36, suma postów tego autora: 20871

Pamiętaj poza tym, towarzyszu west,

że robotnicy zatrudnieni w Stoczni Gdańskiej są ludźmi o wiele bardziej godnymi szacunku niż biznesowi troglodyci.

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-29 00:36:42, suma postów tego autora: 20871

"Lewicowiec" west

przeciw pomocy publicznej dla zakładów pracy. No comments.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-08-29 09:18:58, suma postów tego autora: 3102

Domorosłemu obrońcy robotników wyjaśniam

że problem ze Stocznią Gdańską nie dotyczy zasadności (lub nie) udzielenia firmie pomocy publicznej, lecz kwestii niewywiązania się przez spókę z warunków już udzielonej pomocy.

autor: west, data nadania: 2007-08-29 11:51:24, suma postów tego autora: 6717

baju baju

"solidarnościowa prawica" robi na poziomie Euro Parlmentu nic, albo jeszcze mniej (czyli negatywną robotę).
Walczę teraz z dwoma tematami położonymi przez rząd i mogę z pełna odpowiedzialnościa jedno: rząd PiSu nie dotarł w żadnej sprwie do ludzi z GUE/NGL i nie szuka tam sojuszników, co jest maksymalną głupotą. Polityka na szczeblu UE to sztuka szukania sojuszników, a nie przepychania się do hamulców w czym PiS przeskoczył już LPR

autor: Kuba P, data nadania: 2007-08-29 11:53:43, suma postów tego autora: 700

Lewica na lewo sd-ków w Europie to mądra lewica

U nas w dalszym ciągu takiej brak...

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-08-29 11:55:00, suma postów tego autora: 350

Rozumiem, że chodzi o negocjacje Poncyliusza?

http://hutnictwo.wnp.pl/poncyljusz-rozmowy-z-ke-w-sprawie-stoczni-gdanskiej-bardziej-przyjazne,30250_1_0_0.html


Jasne, doceniam, choć to wynika poniekąd z jego obowiązków zawodowych (inna rzecz, że jest on zwolennikiem prywatyzacji stoczni). Mnie natomiast chodzi o jakieś rozegranie polityczne na szczeblu unijnym, na poziomie partyjnym i z tego punktu trochę szkoda, że wspólnego stanowiska nie zajęła Unia na rzecz Europy Narodów, do której w europarlamencie należy zdaje się PiS.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-08-30 01:46:16, suma postów tego autora: 4409

Natomiast co do centro-"lewicy",

po wpisie Westa nie mam już więcej pytań, komentarzy, ani czegokolwiek bądź.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-08-30 01:47:04, suma postów tego autora: 4409

Czyżbyś uważał, _Michal_, że niedotrzymywanie umów,

ignorowanie zasad ekonomii, rozdawnictwo pieniędzy publicznych w proporcji do siły poszczególnych grup zawodowych należy do skarbnicy zasad lewicowych?

autor: west, data nadania: 2007-08-30 11:21:21, suma postów tego autora: 6717

Kubo P:

z innej beczki: czy GUE/NGL chcialaby wspolpracowac z kims takim jak europdeputowani PiS albo LPR w sprawie stoczni?

autor: wojtas, data nadania: 2007-08-30 21:00:59, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

wiesz, co podam ci prosty przykład. Bylem w Brukslei dokłądnie dwa dni przed głosowaniem tak waznej i prestiżowej dla Polski sprawy, jak definicja wódki. Rozamawiałem z członkami GUE/NGL i okazło się, że nikt nie zabiegał w tej frakcji o poparcie naszego stanowiska.
Wiesz to nie musi robić Bielan czy Gierdych, ale Ministerstwo Rolnictwa powinno znalesć ludzi przez których tam powinni dotrzeć.
Mam oikazję obecnie obserować jak Szwecja i Dania lobbuje w sprawie rybołóstwa... Nasz rza woli biegać z dyktafonami w kieszeniach niż takimi pierdołami się zajmować, a szwedzkie i duńskie związki zawodowe otrzymuja pełne wspracie swoich rządów....

autor: Kuba P, data nadania: 2007-08-30 22:37:13, suma postów tego autora: 700

Kuba P

a wiesz ze na onecie ostatniop pisali o "sojuszu zachodnioeuropejskich postkomunistow z nazym rzadem"?

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-02 13:18:33, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz