Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Kuba: Wizyta Oskara Lafontaine`a

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Troche głupio....

Teraz Lafoniatne będzie łatwym celem ataku pod pretekstem tego że jest komunistą itp...Mógłby odwiedzic kogoś bardziej umiarkowanego np. Lulę czy Moralesa...

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-08-31 11:22:07, suma postów tego autora: 568

Dlaczego głupio?

Przypominam, że pojęcie "komunista" nie stanowi inwektywy ani wulgaryzmu. Oznacza osobę utożsamiającą sie z pewnym ruchem politycznym i systemem wartości. Dlaczego zatem fakt ten ma być dyskwalifikujący?
Brawo za odwagę dla Oscara Lafontaine'a!

autor: Velimir Draconashvili, data nadania: 2007-08-31 14:22:11, suma postów tego autora: 68

Ja podziwiam Lafontaine

dlatego bo w ostatnich latach (szczególnie po odejściu z SPD) dość mocno skręcił w lewo...
U nas Aleksander K. zaraz pojedzie z oddziałem Gazety Wojennej na Kubę "szerzyć demokrację"...
Warto też wspomnieć iż NSZZ "Solidarność" dziś podpisała umowę z jak to określili w tv..."ruchem niepodległościowym' który walczy o "demokrację" na Kubie...ciekawe, naprawdę ;)

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-08-31 15:01:03, suma postów tego autora: 350

??

No tak bo wolnośc i demokracja to wymysł katitalizmu. Ciekawe czy Lafontaine spytał swoich gospodarzy czemu na Kubie jest tylko jedna partia, sa dwie waluty a do specjalnych stref i sklepów zwykli obywatele nie maja prawa wejsć?

autor: red25, data nadania: 2007-08-31 15:26:37, suma postów tego autora: 322

A co braćmi Castro?

A dlaczegoż to ten lewicowy Oskar nie zasłużył na zaszczyt uzyskania audiencji u braci/brata Castro? Coś to lekko sobie przywódcy Cuby tego Oskara ważą. Widać nie jest on w ich oczach kimkolwiek ważnym. Ot, jakiś tam iloś-to rzędny lewicowy entuzjasta.

autor: Nemo, data nadania: 2007-08-31 16:49:51, suma postów tego autora: 693

redzie,

W demokratycznej Polsce, więcej niż połowa obywateli nie sięga na półki z bardziej ambitnymi towarami, bo nie ma na nie forsy.
Więc w czym RP jest lepsza od Kuby?
Ja wiem, że RP ma Dodę i prywatną telewizję Solorza-Żaka-Kroka, których nie ma na Kubie. Ale czy to znowu takie eldorado?

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-31 16:56:30, suma postów tego autora: 20871

Niemcy

watpie,by Niemcy chcieli miec u siebie druga Kube...

autor: moskwa, data nadania: 2007-08-31 18:28:22, suma postów tego autora: 605

??

ABCD-zdecydowana większośc kubańczyków nie ma szns aby wejsc do sklepu i sięgnąc po cokolwiek z półki. Polska nie jest eldorado ale w porównaniu z Kuba jestesmy rajem. Działania kaczorów to jeszcze nic w porówaniu z terrorem jaki panuje na Kubie

autor: red25, data nadania: 2007-08-31 18:56:10, suma postów tego autora: 322

paranoja

Polityka Linke Partei jest nieco paranoiczna... Jadą na Kubę a w Polsce zaczynaja bliską wspólpracę (pode naciskmi Holgera) z SdPL. SPD przy SdPL to skrajni komuniści... Gdzie tu loghika polityczna? Na szczęscie lewe skrzydłow w Linkle Partei już sie zorientowało w tej grze i przy udziale Lafotnaina szuka innych partenrów w Polsce.

autor: Kuba P, data nadania: 2007-08-31 20:17:21, suma postów tego autora: 700

Kubo,

mógłbyś zdradzić, jacy to "inni partnerzy"?

autor: ABCD, data nadania: 2007-08-31 21:06:22, suma postów tego autora: 20871

hmm...


patrząc piarowo, lepiej by mu zrobiła wizyta w boliwii lub wenezueli, raz że są to kraje demokratyczne (pomimo paranoicznych oskarżeń pod adresem chaveza), dwa że to bardziej przyszłościowe - to raczej te dwa kraje będą latynoamerykańską lokomotywą, a nie chwiejąca się (gospodarczo i społecznie), mało demokratyczna, a w dodatku politycznie stetryczała kuba...

ps. żeby nie było, mimo krytycznego stosunku do castrowskiego rządu, daleki jestem od lumpen-liberalnej pozycji zajmowanej przez pana r25

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-08-31 21:30:18, suma postów tego autora: 849

ABCD

jako jedyny prawdziwy lewicowiec powienineś wiedziec z kim kontlatuje sie Lafontaine... A jest to kilka organizacji !!! nie czuje się upowazniony do podania ich nazw, ponieważ nie jestem członkiem żadnej z nich.

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-02 12:50:02, suma postów tego autora: 700

Dodaj komentarz