Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

ZKDP: "Fakt" wyraźnie prowadzi, "Dziennik" coraz gorzej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Słyszałem

o działaczu lewicowym, który kupuje Gazetę Wyborczą w każdym kiosku w swoim mieście, żeby podnieść jej sprzedaż.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-07 08:16:25, suma postów tego autora: 20871

Ty

już z tego wyrosłeś...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-09-07 10:47:53, suma postów tego autora: 5956

Prosze o cierpliwosc

Nie jestem na bierzaco...Czy ktos moglby mi wyjasnic, bez zacietrzewiania sie czy zbednych emocji, jakie ugrupowanie lub jaki kierunek polityczny reporezentuje Fakt? Pytam, bo po prostu nie mam zielonego pojecia...

autor: zielmik, data nadania: 2007-09-07 10:54:17, suma postów tego autora: 60

abcd

nie no bez przesady,szkoda pieniedzy ;) kto wie,moze sa tez tacy sympatycy "O."?

"fakt"? to zalezy,zreszta to chyba nie jest gazeta,ktora mialaby jakies okreslone sympatie polityczne, oni pisza "oby dowalić". ja przynajmniej mam takie zdanie. mieszaja tam wszystko: papieza z golą babką, krytyke PiSu z chwaleniem PiSu, sprzeciw wobec aborcji z obrona kobiet skrzywdzonych przez zakaz. ale lewicowe to to raczej nie jest.

a co z "trybuną" ?

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-07 11:12:06, suma postów tego autora: 605

zielmik

Fakt to czystej wody brukowiec. Godny kontynuator tradycji prasy hearstowskiej, porównywalny z "The Sun", czy "Daily Mirror". Zresztą to raczej komiks, nie gazeta - dominują tam zdjęcia. Pod względem politycznym, jak każdy brukowiec, zawsze będzie reprezentował interesy wielkiego biznesu czy władzy, umiejętnie to kamuflując. Czysty populizm i najniższe instynkty.
Wymowa statystyk jest zatem jasna i niezbyt dobrze mówi o przeciętnym polskim czytelniku "prasy". Na pocieszenie można jedynie dodać, że tego typu "prasa" wszędzie sprzedaje się najlepiej, bo nie wymaga od czytelnika myślenia. Zresztą w czasach, w których szacowny "The Times" należy do Ruperta Murdocha (tego od Fox Corp.), granice się pozacierały, wszystko porobiło względne i postmodernistyczne, dlatego pytania o zaangażowanie polityczne poszczególnych gazet nie mają chyba wielkiego sensu.

autor: araya, data nadania: 2007-09-07 13:10:23, suma postów tego autora: 413

Oj araya

komiks to pewien rodzaj sztuki, więc gazety Fakt nie powinno się tak nazywać:)

autor: Getzz, data nadania: 2007-09-07 14:02:08, suma postów tego autora: 3554

nasz dziennik

ile moze wynosic sprzedaz tego dziennika?

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-07 16:39:36, suma postów tego autora: 605

Getzz

Trafiony. Sorry. Może raczej pasowałoby określenie "namiastka telewizji"?

autor: araya, data nadania: 2007-09-07 22:25:12, suma postów tego autora: 413

Dodaj komentarz