Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Polska Partia Pracy wystartuje samodzielnie w wyborach parlamentarnych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ile procent

poparcia osiąga PPP w sondażach?

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 12:08:44, suma postów tego autora: 20871

ABCD

A ile kiedyś PPS (która była w zamierzchłych czasach jedyną partią na lewo od SLD) osiągała poparcia w sondażach pomimo iż miała lepiej rozwinięte struktury i większą ilość członków niż PPP?

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 12:33:50, suma postów tego autora: 350

ScyzoRED

też osiągała niewiele.
Wnioski, proszę.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 12:42:16, suma postów tego autora: 20871

taa, a ile dywizji ma papiez

itd.
tyle PPP bedzie miala procent, ile na nią zaglosuje wyborców, proste?
To tylkokwesti akasy i dostepu do mediów. A jak to wyglada, kazdy wie.
Ciekaw jestem tylko,czy lewica neiSLdwoska polaczy sie z PPP, czy takich komitetow wyborczych na lewo od LiD bedzie wiecej.
Im wiecej, tym lepiej.Dla prawicy.

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2007-09-08 13:17:06, suma postów tego autora: 141

Abcd

to co? PPP powinna zgodnie z Twoimi cynicznymi pomówieniami zblokować listy z Lidem? Albo twierdzisz za wczasu ze PPP sie zprostytuuje z lidem, a jak sie okazuje , że nie to dyskwalifikujesz przy pomocy argumentu pragmatycznej skutecznosc odnoszacej sie do wyniku wyborczego. Zadnych innych refleksji nie posiadasz, bo chodzi Ci wszak o to, by po prostu najezdzać na PPP.

autor: Ewa G, data nadania: 2007-09-08 13:29:43, suma postów tego autora: 398

Co robic?

PPP ma niskie sondaze ! GPR ma malo czlonkow i robotnikow ! Rozowy Salon szaleje ! ABCD wskazcie nam drogę!

autor: Saint_Just, data nadania: 2007-09-08 13:31:44, suma postów tego autora: 201

hmmm...no cóż

Wnioski są od dawien dawna znane...i już wielokrotnie były przytaczane na tym forum...
W tej chwili nawet przy "szeroko" zakrojonej kampanii przez lewice na lewo od SLD ciężko uzyskać poparcie gdyż tak a nie inaczej jest odbierana "lewicowość" w tym kraju przez społeczeństwo.
Kiedyś przynajmniej (nie po aż tak bardzo skompromitowanych rządach SLD w latach 93-97) lewicowymi ideami interesowała się spora grupa młodych ludzi. Teraz moda jest na prawicowość i mylnie też często jest utożsamiana z "socjalem"...
Media też raczej nie są jakoś szczególnie zainteresowane przedstawianiem racji polityków lewicowych czy radykalnie lewicowych.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 14:13:26, suma postów tego autora: 350

Ewo,

Pisałem już, że w tym największy ambaras, aby dwoje chciało naraz.
Co się bardziej opłacało LiD-owi: pozyskać pewien ułamek głosów oddawanych dotychczas na PPP, czy nie psuć sobie zdolności koalicyjnej z Platformą?
Przypuśćmy, że to drugie.
A w takim razie, chyba już wiadomo, czemu PPP startuje samodzielnie?

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 14:20:32, suma postów tego autora: 20871

Saint-Just,

to proste. Należy budować lewicę antykapitalistyczną, opierając się na wypróbowanych strukturach PPP i KPiORP. Dążąc do stałego wzrostu zaplecza, warto rozwijać współpracę ze środowiskami alterglobalistycznymi, feministycznymi i antyrasistowskimi, nie zaniedbując kontaktów z organizacjami broniącymi praw LGBT.
Walka z hegemonią dyskursu prawicy trwa. Ruch rośnie.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 14:33:42, suma postów tego autora: 20871

ABCD

w ostsnich sondaża ma 2 % a wieć jest szansa powalczyć o 3 do 4... tyle, że nie będzie wlaczyć z LiDem, PO, PiSem czy LPR - ale z grupa ktra zgdonei z tradycjami polskiego piekiełka rzuca dokładnei wszystki klody pod nogi... Przykałw na tym forum można tego znaleść na kopy.
Proponuję, aby środowisko Obywatleta zbudwało własny komiete wyborczy i sie zmieżyło z PPP wtedy będzie jasne, kto ma większy zasieg oddziaływania.

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-08 15:09:03, suma postów tego autora: 700

sojusze

lewica pl z 15 czerwca 2007
Przewodniczacy Wolnego Związku Zawodowego Sierpien 80 Boguslaw Zietek oraz Ogolnopolskiego Porozumienia Związkow Zawodowych Rolnikow i Organizacji Rolniczych Slawomir Izdebski podpisali porozumienie o wspolpracy
8 wrzesnia 2007
Slawomir Izdebski bije brawo Jaroslawowi Kaczynskiemu w Wierzchoslawicach

autor: Darro, data nadania: 2007-09-08 15:20:19, suma postów tego autora: 19

A co z KPL???

Tzn, że PPP Wycofuje się z inicjatywy P. Bożyka?

autor: George Berkeley, data nadania: 2007-09-08 15:34:52, suma postów tego autora: 8

Kubo,

Nie ma i nigdy nie było "środowiska Obywatleta".
Gdyby ono nawet istniało, i tak nie mogłoby się "zmieżyć" z PPP, bo zakazuje tego ortografia.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 15:34:54, suma postów tego autora: 20871

ScyzoRED

lewica miałaby szanse, gdyby skupiła sie na walce o prawa pracownicze,sprawy socjalne, o demokracje bezposrednią punktujac oligarchizacje parlamentarnego demoliberalizmu.
Natomaist jesli lewicowosc kojarzyc sie bedzie jedynie z walka o pelen dostep do aborcji i prawa dla homoseksualistów, to lewicy istotnie...nie bedzie..

autor: Wujek Włodek, data nadania: 2007-09-08 15:39:55, suma postów tego autora: 141

Ja też to wiem...wujku

Ale co z tego że my to wiemy...
Społeczeństwo nie wie jaka powinna być lewica i głosuję na te same partyjki albo związane z małym bądź wielkim biznesem.

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 15:51:09, suma postów tego autora: 350

Słusznie, Wujku Włodku!

Szkoda, że ludzie tak uważający jakoś nie potrafią się skrzyknąć i dają się zagadać poprawniakom.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-09-08 15:52:14, suma postów tego autora: 3102

Racja, Wujku,

Niestety, na lewicy jest już za dużo środowisk egzystujących dzięki podnoszeniu tematów obyczajowych, aby jej rozsądna reorientacja programowa mogła nastapić.
Zawsze więc w tej opcji będzie dominowało takie myślenie. Pod rządami dyskursu prawicy najbardziej dyskryminowani są biseksualiści, a zaraz po nich - listonosze. Wobec tego, targetem lewicy powinni być listonosze-biseksualiści.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 16:00:33, suma postów tego autora: 20871

PSL

Znam coraz więcej osób o poglądach lewicowych, które już zadeklarowały bądź też poważnie zastanawiają się nad głosowaniem w najbliższych wyborach na PSL. Nie ukrywam, że i ja biorę tę ewentualność pod uwagę. Na SLD i jego klony już nigdy więcej nie zagłosuję - z powodu nie tylko braku wiary w lewicowość tego ugrupowania ale i osobistych. PPP? Szkoda nawet uzasadniać dlaczego nie. A PSL pozostaje jedyną naprawdę spokojną i wyważoną siłą, obecną w Sejmie i samorządach, której poglądy na tzw. kwestię iracką i politykę społeczną są mi bliskie.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 16:08:15, suma postów tego autora: 2157

Paweł,

PSL jest bardzo prawdopodobnym kandydatem na koalicjanta Platformy (obok LiD).
Ja radzę albo nie iść, albo oddać głos anty-Platformerski, czyli - trudna rada - na od biedy akceptowalną postać z listy LiS-a (jeśli nie zdechnie), ewentualnie Samoobrony lub LPR. Przykro powiedzieć, ale w tej perspektywie wchodzi w grę także ktoś z listy PiS.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 16:25:07, suma postów tego autora: 20871

Ewentualnie...

Zawsze można zbojkotować wybory albo z konieczności oddać swój głos na PPP jeżeli znajdą się tam rzeczywiście ideowcy na c jeszcze po cichu liczę.
KPL nie wypalił co zresztą było do przewidzenia, więc pozostaje albo zbojkotować wybory i myśleć co dalej z radykalną lewicą albo zachować się nazbyt obywatelsko i kogoś wybrać z list PPP...
Obaczy się...

autor: ScyzoRED, data nadania: 2007-09-08 16:39:20, suma postów tego autora: 350

ABCD

kpi sobie... to pokazuje, ze po za sianiem jadu nawet Komitetu Wyborczego nie jesteście w stanie zgłosić do PKW.
Za to pisać o tysiącach ludzi na Waszych imprezach też umiecie, ale ich zorganizować już nie?
Najłatw9iej jest pisać pół prawdy.
Przypominasz nieco Jacka Kurskiego - jeszcze miesiać temu ogłaszaleś rewelacje, że PPP i B. Ziętek pójdą z list PPP. Masz honor i odwage napisać, ze się pomylileś? Czy będziemy udawać, że to była kłamstewko na bieżace potrzeby sianani jadu i destrukcji?
Od dwóch latg proponuję tobie i Panu Okrasce zamisat opluwania zmierzenie się w pracy pozytywnej. Mieliście dość czasu, aby zorgnizować ludzi przygotować si.e do wyborow, a tak walkower...
Co do Izdebskiego zmienił on fornt po odejsciu A. Leppera.
Nie wiem tez gdzie Paweł Kończyk widzi lewicowośc w PS, ktory w moim regionie maszeruje coraz bardziej na prawo. Gdzie sietylko dało wszedł w ukłądy z PiS lub PO...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-08 17:00:01, suma postów tego autora: 700

A ja będę głosował na PPP

mam nadzieję, że odbędzie się spotkanie programowe, na którym będę mógł zaproponować aby:

* trzon kampanii i programu stanowiła problematyka sprawiedliwego podziału dochodu narodowego oraz wpływ złego podziału np. na służbę zdrowia

* śmiało i jasno dać znać, że PPP ma pozytywny stosunek do dorobku kulturalnego i ekonomicznego PRL i jest gotowa bronić prawa ludzi do upamiętniania ważnych dla nich postaci w formie pomników, nazw ulic (vide nagonka IPN na lewicowych działaczy przedwojennych i powojennych, nakaz zmiany nazw ulic kojarzonych z socjalizmem)

* śmiało zasygnalizować problematykę płacy minimalnej i warunków pracy, wskazując na stopniowość dojścia do rozwiązań europejskich (by nie przestraszyć drobnych przedsiębiorców i pracowników bezrobociem)

* zasygnalizować problematykę dobrych stosunków z naszymi sąsiadami - skończyć z nagonką na Rosję, Białoruś, Niemcy



autor: Thor, data nadania: 2007-09-08 18:10:23, suma postów tego autora: 990

a ja na LiD

mam tylko nadzieje,ze wystartuje z nimi Racja.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-08 19:19:00, suma postów tego autora: 605

nie przepadam za PPP ale...

jedno pytanie do ABCD, którego komentarzy jestem zaciekłym fanem: co w takim razie proponujesz? Nie poszli z LiDem (za to szacunek moj maja), maja niskie poparice (normalne dla partii poza establishementem) więc co trzeba zrobić? ABCD weź mi powiedz: co ma robic lewicowiec? Na kogo głosowac?
Ja nie będe akurat głosowac (jestem za bojkotem choć aktywnym) ale chce poznać co takiego odkrywczego proponuje ABCD

autor: Joxte, data nadania: 2007-09-08 19:25:17, suma postów tego autora: 12

PPP - Po Prostu Prawica

A może pan Boguś Ziętek i jego koledzy znów się uśmiechną do LPR i NOPu ? Roman osierocony przez Jędrka na pewno chętnie przygarnie Polską Partię Pracy pod swe skrzydła. A i szansa na lepszy wynik i promocję będzie.

Byłoby to zasadne także z tej racji, że opinia publiczna miałaby jasność, iż PPP nie jest partią lewicową. Geneza "lewicowości" PPP jest bardzo prosta. Pan Ziętek i jego koledzy zauważyli w końcu(po latach romansów z najgorszym ultraprawicowym barachłem), że cała prawa strona jest nieźle zagospodarowana, więc postanowili przywłaszczyć sobie lewicowość. Głoszenie nośnych sloganów nic wszak nie kosztuje, a na pewno kosztuje o wiele mniej wysiłku niż zgłębianie socjaldemokratycznej myśli politycznej, z którą u pana Ziętka na bakier.

Mam nadzieję, że tym razem Racja Polskiej Lewicy nie będzie legitymizować Polskiej Partii Pracy jako formacji lewicowej, startując z jej list wyborczych.

Kto jest autentycznie lewicowy, to najlepiej pokazała kończąca się już kadencja Parlamentu. SLD zabiegał o rewaloryzację rent i emerytur sprzeciwiając się jałmużnie w postaci uwłaczających godności ludzkiej, symoblicznych dodatków emerytalnych. To SLD proponował najbardziej prospołeczne i konstruktywne rozwiązania problemu służby zdrowia. To także SLD jako pierwszy zajął się problemem emerytur pomostowych przygotowując razem z OPZZ projekt ustawy. Ponadto SLD jako jedyna partia partlamentarna bronił państwa świeckiego gdy prawica szastała pieniędzmi z budżetu na budowe katolickiej świątyni czy finansowanie uczelni katolickich.

Tak więc, panie i panowie z PPP. Jeśli jesteście autentyczną lewicą to uderzcie się w pierś za swoje prawicowe uwikłania, a jeśli nie jesteście to nie zawłaszczajcie lewicowych haseł - społeczeństwo nie jest głupie i wybierze prawdziwą lewicę z LiDu a nie przefarbowanych narodowych socjalistów.

autor: wLewoZwrot, data nadania: 2007-09-08 19:44:07, suma postów tego autora: 134

RACJA PL

Ja zagłosuję na RACJĘ i zachęcałbym forumowiczów- jedyna tak wyrazista partia na lewicy.

autor: Karolkievitz, data nadania: 2007-09-08 19:47:38, suma postów tego autora: 33

Joxte,

jeśli idzie o wybory, to albo nie pójdę, albo poszukam jako tako wiarygodnego kandydata na liście Samoobrony, pilnując żeby nie poprzeć jakiegoś latyfundysty, knajpiarza czy właściciela bazaru. Gdyby sytuacja zrobiła się skrajnie zła - gdyby więc groziło zdobycie większości przez PO - to rozważyłbym głosowanie na ostatniego kandydata z listy PiS.
Generalnie, w tych wyborkach już się wiele nie zwojuje. Idzie o to, żeby chociażby pośrednio nie poprzeć Platformy (zwłaszcza głosem na jej prawdopodobnego koalicjanta LiD).

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 20:21:12, suma postów tego autora: 20871

i dobrze

To wygląda na to, że pójdę na wybory zamiast je tradycyjnie olać...

autor: cyklista, data nadania: 2007-09-08 20:21:08, suma postów tego autora: 139

Joxte

Przecież ABCD napisał, co proponuje.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 20:23:18, suma postów tego autora: 2157

Wcentrumzwrot,

co takiego genialnego proponował SLD w temacie służby zdrowia?
Jak zamierza on realizować ten swoj program w koalicji z Platformą, ktora - i tutaj, i wszędzie - jest za komercjalizacją?

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 20:31:00, suma postów tego autora: 20871

O_rzesz_ku.. ABCD !

Z takimi poglądami to lepiej Tobie kotke Brunhilde szczać prowadzać,jak tysiące "komentarzy" na lewicy pisać.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-09-08 20:49:43, suma postów tego autora: 623

ABCD

domagam się abyś teraz ustosunkował do sowich postów o wspólnym starcie PPP z LiDem... ile razy kartmiłeś nam tą propagandą... umiesz przyznać się do błędu?

CO do Racji podobno, niestety ni wiem czy to prawda w obecnym stanie organizacyjnym nie są w stanie zbudować list...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-08 20:50:43, suma postów tego autora: 700

Kuba P,

RACJA Polskiej Lewicy zbuduje listy

autor: Karolkievitz, data nadania: 2007-09-08 21:08:41, suma postów tego autora: 33

wybory

Właśnie... Na chwilę obecną również jestem najbliżej poparcia w nadchodzących wyborach Samoobrony. PSL i Pawlak imponują mi dystansowaniem się od sejmowych aktorskich przepychanek i podnoszenie czegoś w rodzaju etosu pracy organicznej, ale jednak mierzi mnie umizgiwanie się PO do PSL-u (choć PSL tych umizgów tak bardzo nie odwzajemnia; pewnie wolą na wszelki wypadek, jak zwykle zresztą, zostawić sobie otwartą furtkę do współpracy z PiS-em). Niezrozumiała jest dla mnie także krytyka państwa opiekuńczego, widoczne np. we wczorajszym przemówieniu Pawlaka. Co do PPP, to zobaczymy, kto będzie na ich listach. Jeśli dominować będą sekciarze i paranoicy, to nie ma po co marnować głosu. Jeśli miałoby zawiązać się wokół tej listy szerokie porozumienie "na lewo od LiD", warto się zastanowić. Głosowanie na PiS albo na LiD byłoby zbyt wielką perwersją.

autor: BKP, data nadania: 2007-09-08 21:43:57, suma postów tego autora: 221

Kubo,

przeczytaj moją odpowiedź dla EwyG.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 21:56:41, suma postów tego autora: 20871

PPP

Kilka dni temu pisalem Za prawde powiadam Wam PPP wystartuje sama w wyborach [Brawo PPP] Proponowalem przeczytanie wpisow z wyborow samorzadowych [Kto co pisal ;KALKA"]Ageniura wplywu pisala swoje W lipcu wedlug sondazu CBOSU PPP ma trzy koma dwa procent poparcia Tak trzymac Do roboty chlopcy Jeszcze troszeczke jest i bedzie wery wery gut

autor: arz, data nadania: 2007-09-08 22:59:30, suma postów tego autora: 230

BKP

Źle zrozumiałeś wystąpienie Pawlaka. Pawlak w swoim sejmowym wystąpieniu wyraził ubolewanie z powodu tego, że idea państwa solidarnego zastąpiła ideę społeczeństwa solidarnego. Podczas gdy w państwie solidarnym władze centralne dążą do odgórnego regulowania wszelkich procesów społecznych, państwo społeczeństwa solidarnego pozostawia większą swobodę samorządom i organizacjom społecznym w zaspokajaniu potrzeb społecznych. Taki właśnie wydźwięk miało wystąpienie lidera PSL.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 23:10:34, suma postów tego autora: 2157

arzu,

słyszałeś o sondażowym błędzie statystycznym?
Kiedy ostatnio był sondaż, w którym uwzględniono PPP?

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-08 23:14:26, suma postów tego autora: 20871

PPP

ABCD SLyszalem podziwialem i podziwiam Co napiszesz to blad albo celowa manipulacja

autor: arz, data nadania: 2007-09-08 23:26:29, suma postów tego autora: 230

Prawie

Kurde 2:1 dla Portugalii. A było tak blisko...
Prawie awansowali na EURO 2008. Prawie robi różnicę...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 23:35:53, suma postów tego autora: 2157

Widzisz, Pawle,

Ty odczytałeś Pawlaka tak, ja odczytałem inaczej. Sam ten fakt utwierdza mnie w wątpliwościach co do "ludowców". Ze zdumieniem czytam też, że bliskie są Ci poglądy PSL na politykę społeczną i kwestię udziału Polski w okupacji Iraku i Afganistanu. Bo moim zdaniem te poglądy PSL ma - powiedzmy - enigmatyczne. Pawlak unika jednoznacznych deklaracji, używa retoryki socjalnej i liberalnej światopoglądowo, puszczając jednocześnie oko do zwolenników gospodarczego liberalizmu (także i wczoraj Pawlak powtarzał wyświechtany slogan o dawaniu wędki zamiast ryby). O kwestię zaangażowania Polski w okupację PSL wspominało ostatnio chyba w poprzedniej kadencji (w tej kwestii dużo więcej ostatnio "robiły medialnie" LPR i Samoobrona). Samo wyważenie i spokój to jednak nieco za mało pewnych punktów do udzielenia poparcia w wyborach.

autor: BKP, data nadania: 2007-09-08 23:44:38, suma postów tego autora: 221

i jest 2:2

;-)

autor: BKP, data nadania: 2007-09-08 23:46:33, suma postów tego autora: 221

2:2!

Gooooooooooooool!!!! Gooooooooooool!!!!

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-08 23:46:38, suma postów tego autora: 2157

Racja PL

daja rade, bez obaw !!!

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-08 23:58:49, suma postów tego autora: 605

Zagłosuje na Samoobronę !

Tak sobie czytam wasze komentarze i widzę jedno.

Na stworzenie prawdziwej lewicy jest stanowczo za późno.
Gdyż wyprzedzili was w rozwiązywaniu problemów polskiego biedaka najpierw Samoobrona, a potem LPR.

Wszystko też wskazuje na to, że będzie tak dalej, a przynajmniej dotąd, gdy tacy ludzie jak Giertych i Lepper będą robić , to co dziś robią.

A co oni takiego robią.
Ano proste.
Jak leją rolników, biedaków, niemcy pozbywają majątku Polaków,lub likwidują jakiś zakład, to ci panowie potrafią pofatygować swoje cztery litery do tych zwykłych ludzi.

A co wy panowie towarzysze na takie zachowania?!
Niestety, ale wy pseudo rasowi lewicowcy do dziś się nie pokazali na czele takich awantur.
I dlatego wasza wiarygodność lewicowa na tle Giertycha , czy Lepera jest tak blada, jak niczym goła du..a w trawie.

Osobiście sądze, że lewica w Polsce nie dźwignie się co najmniej przez kilkadziesiąt najbliższych lat.
Powodem tego stanu rzeczy jest latynoski wzorzec gospodarczy lansowany przez te tzw. lewe jelity.
Jest to Wzorzec, który ze spraw egzystencji zwykłego spauperyzowanego do cna narodu robi zwyczajne pośmiewisko.

Dlatego też ja , stary socjalista, zagłosuje na Samoobrone!

Bo to jedyna partia wkurzonego narodu. I jedyne ugrupowanie, które jasno i szczerze mówi o problemach polskiego biedaka. I które próbuje realnie rozwiązać te codzienne egzystencjonalne problemy.




autor: mruk, data nadania: 2007-09-09 00:15:08, suma postów tego autora: 87

ABCD

"Ja radzę albo nie iść, albo oddać głos anty-Platformerski, czyli - trudna rada - na od biedy akceptowalną postać z listy LiS-a (jeśli nie zdechnie), ewentualnie Samoobrony lub LPR. Przykro powiedzieć, ale w tej perspektywie wchodzi w grę także ktoś z listy PiS."


Hahahahaha :D

No, to sie wreszcie nasz a(na)lfabetyczny 'lewicowiec' jasno zdeklarowal :D

autor: Bratpit, data nadania: 2007-09-09 00:19:05, suma postów tego autora: 123

Bratpit,

A Ty pewnie głosujesz na Boro, czyli na koalicyjny, PO-LiD-owski rząd Komorowskiego?
Gratulacje he he he

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-09 00:22:08, suma postów tego autora: 20871

PPP

NL na kolanach przed Lepperem Co Ty na to ABCD?

autor: arz, data nadania: 2007-09-09 00:23:11, suma postów tego autora: 230

BKP

Nie pamiętam, żeby wczoraj Pawlak powtarzał slogan o dawaniu wędki zamiast ryby. Pamiętam natomiast, że mówił o tym, że nie należy kontrolować wszystkich przejawów ludzkiej aktywności, zostawiając ludziom pewne pole do wolnego i niezależnego działania. Sens wystąpienia Pawlaka można uchwycić odnosząc się do problemu jakim jest nieodpowiedzialne zachowanie się turystów w wysokich górach. W państwie społeczeństwa solidarnego próbowano by sobie z nim poradzić organizując bezpłatne szkolenia i akcje medialne, rozdając turystom broszurki, utrzymując dobrze zorganizowaną sieć ratownictwa. Władze państwa solidarnego wybrałyby w tym czasie wariant siłowy: zaostrzenie kar za np. wyprawę z niewłaściwym obuwiem, monitoring, postawienie strażników na szlakach turystycznych, traktując ludzi jak małe dzieci, które trzeba na każdym kroku kontrolować i karać.

Od partii działaczy molestujących kobiety (Samoobrony) wolę już głosować na PiS.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 00:25:13, suma postów tego autora: 2157

za PiS podziekuje

to co sie dzialo przez ostatnio czas to wg mnie cyrk i nic wiecej .za mlody jestem,by pamietac dzialania innych rzadow, ale ludzie z ktorymi rozmawiam mowia,ze takiego czegos nie bylo nigdy.
3mln mieszkan, podsluchy jakies, bezkarnosc rydza, aresztowania i przekrecanie sie z powodu braku zaufania do lekarzy, samobojstwa bylych ministrow, bezuzyteczne i drogie sady 24h (prawie tylko dla kolaży).
albo te mundurki, tak sie podniecali,a wyszlo... nic. jakies swetrzyska i kiepskie kamizelki. ze niby zlikwiduje to rewie mody w szkolach i zatrze roznice materialne? heheh, dobre.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-09 00:40:56, suma postów tego autora: 605

Nie mam złudzeń

co do intencji żadnych polityków. Moim zdaniem p. Ziętek i ferajna to jeszcze jedna zgraja szykująca się na nasze portfele. Tyle, że system mamy taki, który nie pozwala na żadną alternatywę (a system to ludzie, nieprawdaż?). Dlatego, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, jestem za głosowaniem na PPP. A cóż mamy do stracenia?
A tak w ogóle: z aksjologicznego punktu widzenia bardzo ciekawym jest zjawisko występujące obecnie w Polsce , ale nie tylko. Mianowicie rozbieżność między masowym zapotrzebowaniem społecznym na podstawowe wartości (sprawiedliwość!) a zachowaniem polityków, którzy deklarując przywiązanie do nich wygrywają wybory, by natychmiast je (wartości, nie wybory) deptać. Totalny cynizm ludzi u władzy i do władzy pretendujących. Czy ktoś widzi tu kryzys demokracji? Czy ktoś ma na to jakąś radę?

autor: araya, data nadania: 2007-09-09 00:48:19, suma postów tego autora: 413

Miller - Oleksy na listach PL

Chyba że znajdzie sie takia deska ratunku Liderzy PL i PPP ocenia ze faszystowskie zagrożenie dla demokracji stalo sie tak poważne iżwszystkie podmioty musza startowac z jednej listy Tylko czy LiD sie na to zgodzi Autor:ABCD 2007.09 06 godz.16;45

autor: arz, data nadania: 2007-09-09 06:28:16, suma postów tego autora: 230

PSL

O tym jak PSL poważnie traktuje deklaracje np. przeciwko udziałowi polskich wojsk w okupacji Iraku: http://www.e-polityka.pl/a.10542.PSL_zainteresowane_wspolpraca_z_Sikorskim.html

autor: SzymonM, data nadania: 2007-09-09 10:42:42, suma postów tego autora: 915

do Pawła KOńczyka

PSl zaprosił na swoje listy Radka Sikorskiego - propagatora amerykakiej plityki wojennej i osobę odpowiedzialną za udział polski w awanturze afgańskiej
PSl kusi również Marcinkiewicza...

Rozuemiem, że ci dwaj Panowie wyznaczają kanon lewicowo.ści dla CIebie. Pamiętaj rownież, że PO i PSL mają umowę o współpracy, a politycy PO wymieniają PSL jako naturalnego koalicjanta...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-09 10:51:36, suma postów tego autora: 700

PSL bez Sikorskiego

Dziś w Radiu ZET Pawlak powiedział, że Sikorski nie będzie startował z list PSL-u do Sejmu, ani z rekomendacji PSL do Senatu. Niemniej jednak prowadzenie rozmów PSL z Sikorskim to - najdelikatniej mówiąc - obciach.

autor: BKP, data nadania: 2007-09-09 12:06:20, suma postów tego autora: 221

ABCD,

zgadzam się, że wrogem nr 1 jest PO. Ale wątpię, czy w tych wyborach można oddać głos antyplatformerski. Problem w tym, że zarówno LiD jak PiS mogą po wyborach zawrzeć koalicję z PO. W pierwszym wariancie będziemy mieli szaleństwo gejo-femino-antyklerykalne, w drugim dekomunizacyjno-agentomańskie, w obu - prywatyzacyjne.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-09-09 12:38:39, suma postów tego autora: 3102

a więc bojkot

No ok, to teraz wiem o co chodziło ABCD. Po prostu miałem wrażenie, że popiera PiS (to po lekturze poprzednich jego komentarzy). Ja uważam ze radykalna lewica jednak powinna dać sobie spokój z wyszukiwaniem tego kto tam moze być mniejszym złem: Pis Lid Samoobrona czy PSL. Działamy w tym kraju od 15 lat widzielismy że całe to towarzystwo jest siebie warte. Nie widze wiec sensu wyszukiwania "uczicywch" w establiszmencie (samoobrona tez tam jest jakby ktoś pisał).
A czemu nie PPP? Bo znam ta organizacje na tyle, że uważam, ze ani nie ma odpowiednio dorpacowanego programu, ani dość wrazliwego podejściad o społęczeństwa i za bardzo reprezentuje w stosunku do wyborców myslenie "zostaniemy dobrym wujkiem, ale w nas uwierzcie i poprzyjcie"... a dla mnei lewica powinna nie tyle byc paternalistyczna, co raczej działąąć na rzecz bezpośredniego zaangażowania ludzi w politykę.

autor: Joxte, data nadania: 2007-09-09 12:55:00, suma postów tego autora: 12

PPP ma szanse

Z kilku powodów:

1. Bo jest partią nową czyli nieubabraną w politycznym bagnie.

2. Bo jest jedyną partią rzeczywiście lewicową (nie licząc marginalnych partii jak np. KPP)

Co trzeba zrobić?

1. Przeciwstawić PPP jako lewicę LiDowi czyli socjaliberałom.

2. Ostro krytykować sytuacje społeczną z pracowniczego punktu widzenia czyli przede wszystkim bronić praw pracowniczych i występować przeciw rozpiętości majątkowej w społeczeństwie.

3. Podnieść sprawę Iraku i Afganistanu.

To wszystko wystarczy, by zbudować sobie silną tożsamość na scenie politycznej i zdobyć poparcie, które wystarczy by wejść do parlamentu. A wtedy można dalej budować swoją pozycję.

PPP ma szansę, a to że w tej chwili ma marne sondaże jeszcze nic nie znaczy. Kampania może to przecież zmienić.

autor: Bartek, data nadania: 2007-09-09 13:26:00, suma postów tego autora: 2550

ślepa uliczka

Szukanie wroga to ślepa uliczka... to, że nikt z nas nie jest zachwycony wizją rządow PO jes to oczywiste i po, co o tym pisać... To jest właśnie ślepa uliczka polskiej lewicy, teoretycy szukający wrogów i n9owych definicji, szukajacy róznic na siłę w tematyce tak odległej dla ludzi których powinni reprezentować jak odległśc z Paryza do Moskwy.

NA dzień dzisiejszy jedynie PPP dysponuje siłą organizacyjnąpozwalającą budować listy i szkoda, ale tak jest. Przyjzyjcie się wpisom swoim na tym forum i zastanówcie się, czy PPP będzie wlaczyć z konkurencjąlibaralna czy atakami "lewicy destrukcyjnej".

To jest ślepa uliczka ! Nie musicie zgadzac się z PPP, ale zamiast wylewać pomyje zorgnizujcie własne listy, strukrtry itp. Moim zdaniem jest to nie o tyle nie możliwe, że dla wielu z was jedynym spiwem jest właśnie postawa "destrukcyjna". Bo to, co niektózy wypisują można by jeszcze uznać za walkę o głosy, jakby była konkurencyjna lista wobec PPP na lewicy. Może najpier niech ktoś takową zorganizuje a do tego czasu powinno nastąpić zawieszenie broni.
Musimy pokazac ludziom, że LiD to nie lewica. Szujakcie tego co łączy nie, co dzieli.
ABCD a co do twoje teorii to informuję cię, że nawet nie był rozmów na linii PPP SLD(LiDD), wiec twja teoria o kalkulacji plitycznje nie jest warta funta kłaków. Czekam za to na listę Nowej Lewicy...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-09 13:44:50, suma postów tego autora: 700

Kubo nie manipuluj!

O zaproszeniu na listy PSL Sikorskiego i Marcinkiewicza nic wczoraj nie wiedziałem. Oczywiście ta informacja zmienia mój obraz tego ugrupowania. Najpierw trzeba założyć, że o czymś nie wiedziałem, drogi Kubo, potem dopiero można pisać, że ktoś taki jak Sikorski wyznacza dla mnie kanon lewicowości.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 13:47:12, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Mimo to musisz przyznać, że Kuba ma rację.

autor: araya, data nadania: 2007-09-09 14:36:03, suma postów tego autora: 413

araya

Nie wiem którą z jego wypowiedzi masz na myśli.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 14:56:37, suma postów tego autora: 2157

Paweł Kończyk

Co do postawy destrukcyjnej, ogólnie biorąc.

autor: araya, data nadania: 2007-09-09 15:29:44, suma postów tego autora: 413

Kilka refleksji

"Rządząca Polską oligarchia i służące jej kliki traktowały wybory jako nic nie znaczący plebiscyt, który nie ma większego wpływu na politykę państwa. Obywatele mieli iść do wyborów mamieni frazesami o tym, że ich głos się liczy, że może on coś zmienić, ale w praktyce nikt głosem obywateli się nie przejmował. Ktoś może pomyśleć, że przesadzamy, wyrażając taką opinię. W takim razie niech zapozna się z dzisiejszymi wypowiedziami polityków LiD, którzy dążą do dalszego osłabiania wpływu obywateli na politykę społeczno-gospodarczą państwa walcząc o wolność dla oligarchii" - tak mniej więcej wypowiadał się dzisiaj Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Poznaniu.

"Faszysta" Kaczyński baja - pewnie odpowiedzą zwolennicy LiD. W takm razie mam propozycję dla tych z nich, którzy są wyrobieni w dyskusjach. Niech wpadną na któreś ze spotkań liderów LiD z wyborcami i zadadzą im konkretne pytania dotyczące polityki zagranicznej, kwestii irackiej, podatku progresywnego, prawa pracy, lokautu, roli związków zawodowych w relacji kapitał-praca etc. Ale konkrety, nie pozwalać na opowiadanie banałów o sprawiedliwości społecznej, tylko żądać konkretnych deklaracji w tej sprawie (np. "za jakimi progami podatkowymi się pan opowiada i dlaczego akurat takimi?", "Jakich rozwiązań można oczekiwać od LiD w przypadku gdyby to ugrupowanie wygrało wybory?" Jeśli nie uzyskacie satysfakcjonującej odpowiedzi, napierajcie dalej: "Przecież mówią państwo w mediach, że macie już gotowy program. Proszę mi jeszcze raz powiedzieć co zaproponujecie w tej sprawie jak wygracie wybory?").

Zadawajcie takie pytania i skrzętnie odnotowujcie odpowiedzi. Ja w 2002 roku zapytałem ówczesnego ministra Piechotę czy rząd zamierza coś zrobić z uprzywilejowaniem hpiermarketów i korporacji, nie płacących podatków bądź transferujących zyski za granicę. Odpowiedź, jaką uzyskałem, była mniej więcej taka: "Ja w ogóle nie lubię takiego stawiania sprawy. Państwo ma umożliwiać inwestorom rozkręcanie inwestycji i tworzenie nowych miejsc pracy. My musimy skończyć z tym zacofanym myśleniem".

Wyszło na to, że w oczach Piechoty jestem PRL-owskim zamordystą gospodarczym...

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 15:32:34, suma postów tego autora: 2157

araya

Ogólnie biorąc co w związku z postawą destrukcyjną?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 15:37:16, suma postów tego autora: 2157

araya

Nie muszę przyznać, bo najzwyczajniej w świecie nie mam w tej sprawie zdania.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 15:42:06, suma postów tego autora: 2157

A mnie

ciekawi, czy gdyby w Polsce pojawil sie ktos w rodzaju rodzimej domiany Chaveza, to czy jego postepowania w pewnych sferach nie przypominalyby w pewnych sferach posuniec Kaczynskich i czy lewica przypadkiem nie zaczelaby plakac, ze pojawia sie faszyzm, populizm i w ogole a takich uczciwych ludzi jak Krauze chce sie wsadzic do paki.

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-09 16:07:39, suma postów tego autora: 4863

Kubo, arzu, Bartku etc.

Może to dziwnie zabrzmi, ale zapewne głosowałbym na PPP w tych wyborach.
Pod dwoma warunkami raczej nie do spełnienia:
- gdyby w radzie programowej tej partii nie było postaci skompromitowanej
- gdyby na listach wyborczych PPP zabrakło miejsca dla ugrupowań tyleż marginalnych, co fanatycznych (takich na przykład, które organizują aborcyjne coming-outy i wspólnie z pracodawcami walczą przeciwko urlopom macierzyńskim).

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-09 17:26:40, suma postów tego autora: 20871

Sądzę,

że gdyby PPP pozbyła się chętnych do walki z imperializmem do ostatniego Palestyńczyka i bojowników przeciw patriarchatowi i heteronormatywności, to poparcie dla niej - pewnie nie na tyle, aby wejść do Sejmu, ale zawsze trochę - by wzrosło.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-09 17:34:40, suma postów tego autora: 20871

Paweł Kończyk

Jak piszę "ogólnie biorąc", to znaczy, że nie chce mi się przeprowadzać egzegezy tekstu. Myśl Kuby była taka, że na tym forum roi się od krytykantów, którzy niczego pozytywnego nie mają do zaproponowania - tak to przynajmniej zrozumiałem i z tym się zgodziłem.
Co do LiD-u, oczywiście masz rację. Ci państwo boją się konkretów jak diabeł święconej wody. Kilka lat (już nie pomnę dokładnie, ile) temu, jak SLD wydawał się mocarzem, podobnie jak Ty - na spotkaniu publicznym, spytałem Dyducha, w czym się wyraża lewicowość SLD.
Zresztą nawet wcześniej - wtedy kiedy SLD dopiero parło do władzy i miało ten kolorowy program na błyszczącym papierze - spytałem Millera, jakie ma rozwiązania dla ludzi pracy najemnej.
Odpowiedzi nie podaję, bo chyba każdy je zna.

autor: araya, data nadania: 2007-09-09 17:55:01, suma postów tego autora: 413

Kuba P.

- szczyt hipokryzji! Nawołujesz by krytycy PPP zaczęli zakładać własne struktury a jaka była twoja reakcja, gdy pojawiły się PLOTKI, że własną strukturę chce stworzyć Bugaj? Zaczęło się furiackie opluwanie potencjalnych konkurentów o wszystko z faszyzmem włącznie.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-09-09 18:36:45, suma postów tego autora: 3102

Partie lewicowe nie zaistnieją w wyborach, to oczywiste

Przede wszystkim z braku takich liczących się partii w Polsce. I nieważne, czy ktoś jest anarchistą, komunistą czy - jak ja - umiarkowanym socjaldemokratą. Wobec tego powstaje pytanie - jakie rozwiązania proponowane przez prawicę (PiS, PO) i centrum (LiD, PSL) będą lepsze z punktu widzenia możliwości częściowej realizacji postulatów lewicowych i stworzenia pola dla lewicowej polityki w przyszłości. Dla mnie walka PiS-u z wolnościami obywatelskimi, jego antyeuropejska polityka, klerykalizm i zamordyzm ideologiczny są dużo groźniejsze niż rzekome zagrożenie przez nie istniejący zresztą "układ". Nie dajmy sobie zatkać ust "becikowym".
A pytania zadawać trzeba, i to nie tylko kandydatom LiD-u czy PPP. Odpowiedzi kandydatów PO czy PSL mogą być równie istotne, jeżeli nie ważniejsze.

autor: west, data nadania: 2007-09-09 19:19:25, suma postów tego autora: 6717

west

Nie mogę w to uwierzyć, ale zgadzam się z Tobą! Pewnie masz więcej niż 15 lat.

autor: araya, data nadania: 2007-09-09 19:49:23, suma postów tego autora: 413

Elektorat PPP

1. Lewe skrzydło SLD.
2. Rozczarowani Samoobroną (czyli przemianą Leppera w socjalliberała, gdy dostał koryto)
3. Rozczarowani PiSem za olanie idei solidarnej Polski.
Mają szanse przejąć ludzi niezadowolonych z przemian, którzy popierali te partie i stać się nową siłą wyrażającą protest społeczny przeciw niesprawiedliwości i wyzyskowi, które przyniosła transformacja ustrojowa.

autor: Bartek, data nadania: 2007-09-09 20:24:51, suma postów tego autora: 2550

??

Bojjotując de facto oddajesie głos na te partie które zdobeda najwiecej głosów w wyborach -czyli PO i PiS.
Co do PPP to przed ostatnimi wyborami były sondaze gdzie miała poparcie na pozimie 3-4% a wynik była jak był
Jedyna lewica w tych wyborach to bedzie LiD - nie głosujac na LiD bedziecie wspierac prawice -pasuje wam to?

autor: red25, data nadania: 2007-09-09 21:38:10, suma postów tego autora: 322

Głosujac

Głosując na LiD też głosuje się na prawicę , PPP znowu się skopromituje majac któryś raz z rzędu wynik poniżej 1% , nie ma na kogo głosusować , jedynym rozsądnym wyjściem jest bojkot wyborów.

autor: bened, data nadania: 2007-09-09 21:58:47, suma postów tego autora: 145

Masz na mysli

ten LiD, ktory krytykuje PiS za zbyt wolne tempo prywatyzacji (odsylam do programu wyborczego)?

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-09 22:11:44, suma postów tego autora: 4863

co do hipokryzji

moje ataki za faszyzm byly tylko odpowiedziom na ataki tego własnie środowiska. Tak się składa, że miałęm okazję byćkilka razy na spotkaniu z R. Bugajem u Jasia Plewy w domu... Uwierz mi w mojej ocenie nie trzeba mu przeszkadzać, aby nie załozył struktury, co zreszą jużudowodnił ileś tam razy...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-09 23:03:35, suma postów tego autora: 700

Hasło Kwaśniewskiego

"Rządy PiS to był kit, przyszłość to LiD".

A przecież LiD to przeszłość. To okupacja Iraku, niedokończone plany wprowadzenia linowca i niedokończone prace nad ustawą o lokaucie. Ilu z was Kwachu omami?

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-09 23:06:44, suma postów tego autora: 2157

zastanowcie sie

Prawdopodobnie poza PPP na lewicy nie powstanie zaden inny komitet wyborczy. Stawianie pytania ze jesli nie LiD to co? jest glupie. Straszenie prawica to tez idiotyzm. Przeciez LiD to najczystsza gospodarcza prawica. PiS sie pod tym wzgledem do niego nie umywa. Zakladanie ze PPP nie ma sznas i z tego powodu siedzenie w domu tez jest bez sensu, bo tak nigdy nie powstanie zadna realna alternatywa po lewej stronie. Przez takie traktowanie sprawy, argumenty procentowe, syndrom zmarnowanego glosu itd. Przeciez kazdy glos czy za PiS, czy za tym by powstrzymac PiS i za SLD z punktu widzenia lewicy jest glosem straconym. Glosujac na PPP nie mozna nic stracic. Nigdy nie powstanie z dnia na dzien lewica z jakiegos niebytu i to od razu z 20% poparciem. Na to nie mozna liczyc. Jesli nie poprzemy teraz PPP to tylko to potwierdzimy, ze lewicy w Polsce nigdy nie bedzie.

autor: politbiuro, data nadania: 2007-09-10 01:42:12, suma postów tego autora: 486

unia pracy

czy to tez jest prawica?
przeciez nie wszyscy startujacy z listy LiD maja identyczne poglady na gospodarke. mysle, ze mozna oddac glos rozsadnie, na czlowieka, ktory reprezentuje nasze poglady.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-10 10:55:56, suma postów tego autora: 605

LiD to socjalliberałowie

Co oni mają wspólnego z lewicą?
W poglądach na gospodarkę są liberałami, tyle że skutki liberalizmu w gospodarce chcą łagodzić socjalem. To ma być lewica? Ich program jest dla kapitalistów (liberalizm), a dla pracujących rezerwują ochłapy (socjal), żeby zamknąć im usta i posadzić na tyłku, żeby przypadkiem nie chcieli naruszyć kapitalistycznego porządku.
To najbardziej zachowawczy program z możliwych, który konsekwentnie konserwuje status quo.

Wszyscy mamy krytyczny stosunek do demokracji parlamentarnej, ale trzeba wybory wykorzystać dla obrony pracujących i dlatego trzeba głosować na PPP. Przy wszystkich zastrzeżeniach nie ma w tej chwili innego wyboru.

autor: Bartek, data nadania: 2007-09-10 12:50:45, suma postów tego autora: 2550

Pamiętajcie!

W systemie wyborczym obowiązującym w Polsce, głosuje się nie na ludzi, ale na listy wyborcze!!!! A partie same dobierają sobie ludzi z tych list. Jest to smutne, ale prawdziwe. Stąd do Sejmu trafiają ludzie znienawidzeni przez spoleczeństwo. Bo ten system to jest gorszy niż w PRLu! Oni mogą sami siebie wybrać i nie potrzebni są im wyborcy (za wyjątkiem do osiągnięcia progu) :(

autor: Thor, data nadania: 2007-09-10 13:29:34, suma postów tego autora: 990

ABCD

widzisz twoje wraunki głosowania na PPP są dokladną esensjąpolskiego piekiełka... nie lubisz osoby będącej w tej organizacji, więc zwalczasz organizację....
Polska Lewica ma szanse,. gdy nauczycie się rozdzielać te die sprawy...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-10 14:49:12, suma postów tego autora: 700

Kubo,

co innego postać przez kogoś nielubiana, co innnego - skompromitowana.
A po drugie, zwalczam przede wszystkim nie osoby, tylko sekciarzy oraz ich poglądy, które są szkodliwe dla organizacji, która z sekciarzami współpracuje.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-10 17:19:31, suma postów tego autora: 20871

ABCD

zwał jak zwał "nie lubiana" - "Skompromitowana"...
nie zmienia to faktu...

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-10 18:28:26, suma postów tego autora: 700

świete słowa można by rzec

...szanowny Puchanie. Tylko,że krytykujesz innych za to samo co sam robisz...publicznie wylewasz pomyje na czlonkow ppp (wątek o gpr).Normalnie bym nie napisał o tym,gdyż nie lubie publicznie prać brudów,ale ta wypowiedz mnie dobiła hipokryzją.

autor: Saint_Just, data nadania: 2007-09-10 18:25:58, suma postów tego autora: 201

hipokryzja

nie wiem czy jest to hipokryzja... ale z wizja polityczną tej grupy nie zgadzałem się zawsze i uważałem i uważam, że szkodzą PPP !
Zresztą na szczescie nie jestem odosobniony w poglądzie. W przeciwieństwie do mnie wielu ludzi z WZZ i PPP patrzyli na te wybryki z duża wyrozumiałością. W dodatku nie ma personalnego konfliktu z żadnym członkiem GPR (ba nawet kilku lubię) za to nie zgadzam się z polityczną linią tej grupy. Czy to jest właśnie hipokryzja?
Ja jestem za rozrostem GPR ... niech chłopaki rosną w siłe, ale nie mają prawa w ten sposób rozbijać KPL. Nie pasuje im mogą wyjśc z PPP, czy z KPL. A oni chcą zjeść ciastko i mieć ciastko

autor: Kuba P, data nadania: 2007-09-10 22:53:51, suma postów tego autora: 700

Dlaczego Samoobrona???

Zadziwia mnie, że niektórzy zamierzaja poprzec Samoobronę, przecież to populiści w czystej postaci. Zwiąże się z każdym, aby rządzić, obiecaja wszystko. Ich naturalnym elektoratem jest polska drobna burżuazja i obszarnicy. Czego może u takiej partii szukać ktoś lewicowy?

autor: Miła Iwonka, data nadania: 2007-09-11 02:22:26, suma postów tego autora: 291

PPP

Rzady PiS tobyl kit PRZYSZLOSC LiD TO DOPIERO KIT

autor: arz, data nadania: 2007-09-11 09:47:56, suma postów tego autora: 230

Dodaj komentarz