Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Belgia: Parlamentarzyści z 79 państw potępiają amerykańską blokadę Kuby

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Siła poparcia

No, przy TAKIM poparciu Cuba bez dwóch zdań w mig dobije się zniesienia, bezsensownej skądinąd, blokady. A tak w kwestii formalnej, to czy nie byłoby warto podać, skąd jest ta gazeta przywołana w notatce. Ja domniemywam, że z Cuby, ale to jest tylko moje domniemanie. Zdaniem moim, bez takiego usciślenia, to zaprezentowana informacja kojarzyć się może z przedstawianymi niegdyś w tzw. łańcuszkach Św. Antoniego plagami, które spadły na tego, kto nie puścił dalej otrzymanego listu.

autor: Nemo, data nadania: 2007-09-13 06:41:47, suma postów tego autora: 693

Nie wiem dlaczego....

Ale żywię pewną nieufnośc do rezolucji przyjętych przez aklamację? Czy aklamacja jest wyrazem autentycznych przekonań, czy po prostu nikt nie chce się wtedy wyłamac?

Ale mimo wszystko blokada Kuby powinna byc oczywiście zniesiona, nie ma wątpliwości, byłoby to także w interesie częściowej przynajmniej demokratyzacji, czy osłabienia cho trochę kubańskiego zamordyzmu... Fajnie by było gdyby kiedyś Kubańczycy pokazali że można byc zarówno demokratycznym jak i socjalistycznym krajem i się to wcale ze sobą nie kłoci...
Czy socjalizm taki autentyczny jest możliwy bez dyktatury proletariatu?
No chyba że uznamy że w Wenezueli panuje socjalizm, ale to jest raczej teza naciągana, zresztą i tam pluralizm jest mocno ,,kontrolowany''

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-09-13 07:58:33, suma postów tego autora: 568

www.therealcuba.com

jw.

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-09-13 22:43:31, suma postów tego autora: 1539

Dodaj komentarz