Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szczecin: PPS popiera samodzielny start wyborczy PPP

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

No i dobrze

To raczej symboliczne poparcie niż rzeczywiste, ale dobre i to. Dość wyzysku - ludzie pracy razem! Dobre. Dobre.

autor: Bartek, data nadania: 2007-09-17 19:13:07, suma postów tego autora: 2550

Co jest ??!!!!

Proszę spojrzeć dwa newsy w dół - "RACJA PL, Zieloni 2004 oraz PPS powołały komitety wyborcze".

Mam wiec pytanie.

Mamy w Polszy dwa PPS-y, czy to tylko efekt dalszego rozpizdziela w tej organizacji?!!!

O wali na dekiel wierchuszce PPS.
Oj wali ! I to zdrowo !!!

No chyba, że się mylę i to tylko LID-owska prowokacja na tym prawicowym portaliku.

autor: mruk, data nadania: 2007-09-17 20:44:21, suma postów tego autora: 87

litości

Nie szargajcie juz tradycji PPS. To już jest etap zamkniety. Zróbcie coś na swój własny rachunek.

autor: red25, data nadania: 2007-09-17 20:48:09, suma postów tego autora: 322

Jedno jest pewne...

Istnieją dwa odłamy PPS-u.
Jeden odłam jest gotów wejść w formułę "L"iD-owską.
Ta oliwkowa twarz Kwasa kusi;)
W ostateczności jeżeli "L"iD nie okaże się skłonny do współpracy to ta część PPS-u zdecyduje się wystartować sama.
No i jest ten drugi odłam który zachował resztki ideowości (i chyba godności) co zadecydowało że w niektórych województwach ta część zaczyna wspierać jedyną realnie mocną siłę na radykalnej lewicy czyli PPP.

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-17 21:01:19, suma postów tego autora: 155

Niech to krew zaleje !!!

Widzę, że PPS to już jedno wielkie NIC.
SZKODA !!!

Zagłosuje więc za Samoobroną.
Bo to PPP??? - no jakoś mu nie ufam.

Lepper lepiej od nich sie sprawdził.

autor: mruk, data nadania: 2007-09-17 21:46:26, suma postów tego autora: 87

to już jest śmieszne...

"ludzie pracy razem", a ciekawe ilu tych ludzi pracy wie o czymś takim jak PPP, jeżeli 0,01% to byłbym pod wrażeniem. Dajcie spokój z tworzeniem kolejnych kanap, które mają gęby pełne frazesów o jedności lewicy, jedności ludzi pracy itp, a nie potrafią się dogadać nawet we własnym gronie. Nie wiem jaki tak naprawdę cel mają twórcy tych komitetów wyborczych, skoro już na starcie wiedzą że nie zdobędą więcej niż 1%. I dajcie spokój z ośmieszaniem lewicy i jej historii, poprzez szarganie nazwą PPSu!

autor: lukasz, data nadania: 2007-09-17 22:38:41, suma postów tego autora: 154

lukasz

heh, widać nie studiujesz tak sądarzy jak i nie znasz wyników ostatnich wyborów...a szkoda.

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-09-18 09:39:37, suma postów tego autora: 158

??

towPaweł - liotści. jakie ty masz dwa odłamy w PPS? To mała kanapa bez jakiegokolwiek znaczenia politycznego. Szarga tylko wspaniała tradycję. Dajcie spocznij i sztandar wyprowadzic a nie robicie z siebie pośmiwisko

autor: red25, data nadania: 2007-09-18 11:22:25, suma postów tego autora: 322

Pozwole sobie na inną ocenę...

Otóż PPS jest kanapą (jak prawie wszystko co jest na lewo od socjaldemokracji).
Nie oznacza to jednak że na tej kanapie nie dochodzi do wzajemnych animozji i podziałów.
Ośmieszeniem a w zasadzie kuriozum jest to że PPS nie przyjęła wspólnego odnośnie wyborów stanowiska biorąc pod uwagę liczebność członków tej partii.

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-18 12:06:07, suma postów tego autora: 155

scyzoryku

jakie sondaze? ile niby w tych sondazach ma PPP? moze w jednym miala 1%.
a ostatnie wybory uwazasz za sukces Partii Pracy? bo ja raczej za porazke. wraz z komunistami, PPS, racja i kims tam jeszcze nie przekroczylu nawet 1%!
a wybory samorzadowe? warto popatrzec na warszawe. nowicka dostala mniej glosow od kranoludka i wszechpolaka!
to sa sukcesy?
chyba sobie kpisz.
lukasz ma calkowita racje z tym, ze moze nie 0,01%,ale 0,1% kojarzy PPP

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-18 12:06:11, suma postów tego autora: 605

Mruk

O ile się nie mylę, to nie jest prawicowy portalik. Chyba, że żartujesz.

autor: buszcz, data nadania: 2007-09-18 12:31:33, suma postów tego autora: 29

Nie ! Nie mam złudzeń !

że ten portal to prawica w najczystszej formie.

Ale kolego by to zrozumieć musisz wysilić nieco mózgownice i przyjrzeć się np wielkiej koalicji w Niemczech.
Wtedy wszystko stanie sie dla ciebie jasne.

Zrozumiesz również, , że LPR, Samoobrona a nawet PIS, to nowoczesne chadeckie ugrupowania, które wzorem tych z zachodu od dawna głoszą prosocjalne zasady gospodarki.

A z drugiej takie PO czy LiD, to coś na kształt XIX wiecznych liberałów, którzy na zachodzie stanowią dziś coś na kształt kości ogonowej. Czyli są formacją w zaniku.




autor: mruk, data nadania: 2007-09-18 16:06:09, suma postów tego autora: 87

Panie stary socjalisto.....mruku

LPR startuje w wyborach z UPR (ugrupowaniem ultraliberalnym) i Prawicą RP (partią określającą się jako narodowo-liberalna).
Komitet powołany przez te partie będzie się nazywa Liga PRAWICY Rzeczpospolitej.
Wczoraj bodajże w programie "Forum" na TVP1 niejaki Popiela reprezentujący "nowy LPR" proponował aby zlikwidować całkowicie podatek PIT co by miał ulżyć według niego "biednym" kapitalistom...
Roman Giertych, wspomniany przez mnie już "pan" Popiela i Zawisza "czarny" w poprzedzającym tygodniu na konferencjach w TVP3 zazwyczaj wspominali o "suwerenności Polski", wolności gospodarczej, niedoli burżuazji i na piedestał wynosili takie "autorytety" jak Ronald Reagan...
Samoobrona to partia gdzie Lepper chciał tworzyć kiedyś z Ikonowiczem "sojusz robotniczo-chłopski" i raczej nic z tego nie wyszło;)
Potem ta partia (nie realna alternatywa na lewicy, nawet nie straszak na kapitalistów a raczej koteria polityczna wiążąca się z różnymi sitwami) była zbrojnym ramieniem $LD a następnie została przystawką PiS.
Teraz SO krytykuje PiS za "solidaryzm z liberałami" choć nie dawno była gotów tworzyć wspólny twór z LPR (kumającą się dziś z UPR czyli wspomnianymi ultraliberałami)...
PiSsss....No cóż. Dzięki głosom m.in. tej partii bogaci będą płacić mniejsze podatki od 2009 roku.
Prezydent Kielc m.in popierany przez PiS i PO wysłał w Kielcach na pracowników MPK "ochroniarzy"...
Szkoda że nie rozumie tego przywódca zakładowej "Solidarności" popierając PiS...
O PO i "L"iD-zie nie warto wspominać bo to jedna wielka burżuazja...


autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-18 18:07:56, suma postów tego autora: 155

tow Pawel

a LiD nazywa sie LEWICA i Demokraci, i co z tego?

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-18 19:39:00, suma postów tego autora: 4863

heh...co z tego...?

Hmmm...
Czy ja zasugerowałem w swoim komentarzu że "L"iD to lewica???
Wydaje mi się iż absolutnie nie...
Ja zasugerowałem że Liga Prawicy Rzeczpospolitej to projekt polityczny który formułuje postulaty mocno prawicowe i próbuje z kapitalistów zrobić ofiary panującego od 18 lat...kapitalizmu.



autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-18 21:31:09, suma postów tego autora: 155

Moskwa

ehh ty chyba faktycznie jesteś niedowidzący....
W samorzadówce PPP miało na skale kraju 1,4 %..a loklanie u mnie w kielcach 2 %
W sądarzach akurat CBOS-u ( jedynym który łaskawie ujmuje PPP ) mielismy nawet ponad 3 %...jeszcze jakieś wąty czy wątpliwosci ?

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-09-18 22:46:18, suma postów tego autora: 158

To prawda !

To co kolega napisał o LPR i pozostałych partiach, to oczywista prawda.

Pragnę tylko zauważyć, że LPR jest bliżej zachodnich chadecji, niż LID zachodniej Socjaldemokracji.

Ba moim zdaniem ten ostatni z nimi w ogóle nie ma nic wspólnego. Tak programowo jak ideologicznie.

I tylko na to chciałem zwrócić uwagę szanownego gremium.
Tylko na ten oczywisty fakt.




autor: mruk, data nadania: 2007-09-19 08:00:23, suma postów tego autora: 87

Szczecin

mruk Kiepski z ciebie socjotechnik

autor: arz, data nadania: 2007-09-19 09:47:53, suma postów tego autora: 230

Mruk

Bardzo LPR chadecki, zwłaszcza po skumaniu sie obecnie z UPR:-)

autor: Ewa G, data nadania: 2007-09-19 10:18:16, suma postów tego autora: 398

Ewo i arzu,

Wy chyba coś wiecie o zmiennych i egzotycznych sojuszach?

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-19 11:46:52, suma postów tego autora: 20871

scyzoryku

jezeli wierzysz sondazom to podsylam ci linki (CBOS),gdzie mozesz sprwadzic poparcie poparcie dla PPP.

w sierpniu na cale Porozumienie Lewicy http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2007/K_124_07.PDF czyli 1 %.
zas na sama Partie Pracy http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2007/K_108_07.PDF jedynie w maju dostaliscie 2%, co sukcesem wielkim nie jest.

Jezeli chodzi o poprzedni rok, to w zadnym jesiennym sondazu CBOS nie dostaliscie wiecej niz 1% a we wrzesniu i listopadzie mieliscie mniej niz 0,5 %. ( http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2006/K_185_06.PDF ) Jezeli zas chodzi o wybory samorzadowe, to nie znalazlem zadnych danych, mozesz podeslac mi linka.

naprawde nie wiem skad wziales to 3%.

a u mnie w wyborach samorzadowych dostaliscie 0,48%, mniej glosow mial tylko NOP i PPN ( http://www.pe2004.pkw.gov.pl/WynGl/WG6P101709.htm )


ot,takie watpliwosci mam. nie to,zebym ufal sondazom, bo tak nie jest,ale skoro powolujesz sie na nie.
nic takze do Partii Pracy nie mam,ale nie jest to jednak jakas znaczaca sila polityczna i za taka nie nalezy ja uwazac. moze kiedys, kto wie...

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-19 15:05:26, suma postów tego autora: 605

Moskwa

Sprawdzaniem który to był konkretny sądarz to szczerze nie wiem, moze ktos inny wie z jakiej daty sądarz to był jesli chodzi o te 3 %. Ale wiem, że było coś takiego.

Samorzadówka....różnie wyszło, u mnie w kielcach 2 % było napewno...byłem min w jednej z komisji wyborczych wtedy...że tym bardziej potwierdzam, że podobna srednia byla ;)

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-09-19 20:34:42, suma postów tego autora: 158

scyzoryku

Spoko,wierze na słowo.
sporo osrodkow zajmuje sie takimi badaniami,choc ja zadnemu nie wierze.Nie twierdzę, że ośrodki badawcze manipulują i fałszują, ale moim zdaniem próba 1000 osób jest zdecydowanie za mała, w dodatku respondenci z różnych powodów kłamią. Tak ja na to patrzę, oczami laika.
Jeden z opublikowanych wczoraj sondaży (SMG/KRC dla programu „Forum” w TVP1): PiS-36,1%, PO-31,3%, LiD-15,3%, Samoobrona-4,8%, PSL-4%, LPR-1,1%. Jestem pewien, że wynik nie wyglądałby tak nawet, gdyby wybory odbyły się w dniu przeprowadzania tego sondażu.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-19 22:01:45, suma postów tego autora: 605

Moskwa

Pewnie, że sądarze aą niewiarygodne.....min w nich zawsze niedoszacowana jest Samoobrona i b czesto PiS, a faktyczny sprawdzian to wybory ;)

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-09-19 22:42:04, suma postów tego autora: 158

To prawda

LRR swoim sojuszem z UPR-em udowodnił że grawituje ku neokonserwatyzmowi. Koniec z ochroną biednych tylko dlatego że należą do ,,wspólnoty narodowej''' Teraz LPR stanie się liberalnie gospodarczą partią która będzie top okraszac kilku odwetowymi hasłami i wieczną ,,obroną życia''

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-09-20 07:54:50, suma postów tego autora: 568

Dodaj komentarz