Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Aleksander "Trybunożerca" Kwaśniewski?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A mnie rozśmiesza to,

że LiD już nie myśli samodzielnie, nie ma żadnych idei i poglądów, a całą kampanię dyktuje im firma marketingowa. Żenada i kompromitacja... A dziennikiem produktu marketingowego jakim jest LiD będzie oczywiście Gazeta Wyborcza, zresztą już od 2001 pełni taką rolę dla SLD.

autor: Luke, data nadania: 2007-09-19 20:30:21, suma postów tego autora: 1782

Nowy tygodnik...

zapewne skończy się jak inny tygodnik o nazwie "Ozon". Może nawet z tymi samymi redaktorami...


"Kadencję już Lechu skończył swą
I przyszedł czas aby zmienić go
Choć każdy chciał zapamiętaj to
Wiedziałem, że, że to będzie on

Ref: Ole Olek wygrał ole, Olek
Na prezydenta tylko ty
Ole Olek dzisiaj ole Olek
To dla nas przyszłość oraz styl /x2
(oooooooooooooo)

Prezydent to taki ktoś jak Ty
Polityk co ma realne sny
I droga więc to na pewno Ty
Poprowadź kraj poprzez reform Nil

Ref: Ole Olek wygrał Ole, Olek
Na prezydenta tylko ty
Ole Olek dzisiaj Ole Olek
To dla nas przyszłość oraz styl /x2
(ooooooooooooooo)"

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-19 20:30:26, suma postów tego autora: 2157

O jakej centrolewict tu mowa

w skład tego tworu wchodzi,antysocjalistyczna,ultraliberalna,centroprawicowa partyjha demokraci.pl która w kwestiach EKONOMICZNYCH goni UPR

autor: czewony, data nadania: 2007-09-19 20:40:38, suma postów tego autora: 350

Wiano

Do małżeństwa z PO.

autor: Ewaryst, data nadania: 2007-09-19 20:43:02, suma postów tego autora: 294

no cóż

Po przejęciu Trybuny przez Millera można było się spodziewać, że przyjdzie i czas na Przegląd - tygodnik, w którym co prawda nie wszystkie prezentowane idee są lewicowe, ale który jest w miarę niezależny, dopuszcza do głosy radykałów krytykujących SLD i który całkiem ostro (jak na gazetę mainstreamu) krytykuje wojnę w Iraku.

Widać niedługo pozostanie nam czytać tylko niszowe gazetki...

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-09-19 20:48:05, suma postów tego autora: 1084

...

Co do komentarza: Trybuna od dawien dawna nie jest żadną konkurencją dla Wyborczej. Równie dobrze można by uznać, że pchła jest konkurencją dla krokodyla. Więc Kwach nie musi niczego robić w interesie GW.

Co do sedna - jeśli informacja jest prawdziwa, to ciekawe, jak LiD czy Kwach wyobrażają sobie funkcjonowanie centrolewicowego tygodnika, skoro będzie miał on konkurencję w postaci silnej "Polityki", która ma przecież profil właśnie centrolewicowy.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-09-19 20:57:19, suma postów tego autora: 3848

Dobre Mocne

"usuwając z pola widzenia zwłaszcza właścicieli "Gazety Wyborczej" konkurenta na rynku medialnym?"

no bez żartów panie i panowie :D, z całym szacunkiem ale niestety musze zgodzić się z Durnago95 (o zgrozo że do tego doszło)

autor: Moshe, data nadania: 2007-09-19 21:55:00, suma postów tego autora: 106

szkoda

zarowno Trybuny jak i Przegladu. poziom pierwszej wg mnie jednak kiepski, ale tygodnik calkiem interesujacy i stworzenie kolejnej marki o takiej pozycji moze jednak zajac troche czasu lub okazac sie nawet niemozliwe.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-19 22:03:35, suma postów tego autora: 605

konkurencja

"T" ma dużo mniejszą sprzedaż niż "GW" i w tym sensie stanowi małą konkurencję. Ale zniknięcie z rynku "T" sprawi, że jej odbiorcy zostaną bez "swojej" gazety. Kogo wybiorą w zamian? Być może nietrafnie przewiduję, ale wydaje mi się, że nie wybiorą PiS-owskiej "Rz" czy "Dz", tylko raczej właśnie "GW".

autor: BKP, data nadania: 2007-09-19 22:04:54, suma postów tego autora: 221

Słyszeliśta ludzie?

Leszek Miller ma jutro ogłosić w swojej ukochanej Łodzi, że będzie liderem tamtejszej listy Samoobrony. ;)

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-19 22:16:41, suma postów tego autora: 2157

po co

jeszcze jeden tygodnik ?
Czy nie wystarczy im Wprost ?

autor: Adrem63, data nadania: 2007-09-19 22:21:18, suma postów tego autora: 2307

Szczęście w nieszczęściu

Kwaśny i Olej mogą poprosić Urbana, żeby zamknął Nie.
W zamian Urban dostanie felieton w Wyborce.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-19 22:25:24, suma postów tego autora: 20871

Koleżkowie-sympatycy Samoobrony,

kogo wolicie: Lesia Millera czy Zyzia Wrzodaka?
Obydwaj na tej samej liście! Lesio i Zyzio w jednym!

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-19 22:28:05, suma postów tego autora: 20871

do obrońców Trybuny

Dajcie już spokój z tym wychwalaniem pod niebiosa tego pisemka, bo na miano gazety to ono według mnie nie zasługuje. Jakby Kwas powiedział, że Trybuna jest super to pewnie byście go wyśmiali. Według mnie w Polsce potrzebna jest porządna gazeta lewicowa, która będzie atrakcyjna także dla przeciętnego zjadacza chleba (wzorem np Guardiana, czy El Pais). Trybuna już od dawna była pismem dla sympatyzujących z SLD emerytów i już nawet nie zabiegała o nowych czytelników. Prawica natomiast już dawno zrozumiała, ze aby zdobyć rząd dusz, musi wykorzystywać nowoczesny marketing i udało im się. Nie widzę przeciwwskazań, aby i lewa strona politycznego dyskursu zrobiła to samo. Cieszę się, że w LiDzie znaleźli się ludzie, którzy to zrozumieli.

autor: lukasz, data nadania: 2007-09-19 23:21:58, suma postów tego autora: 154

Się porobiło, psiakrew... weselej niż na .weselu..


A właściwie po co nam Towarzysze jakaś prasa??? Już niedługo będziemy powielać i czytać podziemną "bibułę". Ja mogę roznosić, będę wolontariuszką... tfu, łączniczką...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-09-19 23:24:25, suma postów tego autora: 5956

Obiektywnie

Trybuna i Przegląd od dawna były pismami martwymi.
Ich upadek jest znaczący jako ważna cezura. Umarła lewica tzw. postkomunistyczna, która - mimo ambitnych starań swoich kadr kierowniczych - nie w pełni pasowała do nowego wspaniałego świata. Narodziła się lewica w pełni i wyłącznie satelicka wobec PO i Gazety Wyborczej.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-19 23:50:09, suma postów tego autora: 20871

Trybuna kojarzy się z poprzednim ustrojem

mimo to oczywiście głupotą jest ją likwidowac. Ale że Przegląd jest pismem ,,betonu'' to szczerze mówiac jestem zaskoczony bardzo...Nie widzę w tym piśmie nic betonowego, po za tym że jest szczerze lewicowe i na naprawdę wysokim poziomie...Zresztą nie rozumiem, czyżby Trybuna i przegląd były własnością LiD czy SLD że mogą je tak likwidowac ?

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-09-20 07:47:27, suma postów tego autora: 568

SLD

dofinansowywał te tytuły, a więc bez jego wsparcia one zapewne upadną.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-20 10:33:10, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Nie wiem dlaczego uwazasz,ze "Przeglad" od dawna jest martwy. Wg mnie nie masz racji.Ktos rownie dobrze moglby powiedziec, ze to "Obywatel" jest martwy, ze taka licha sprzedaz itp.


A co do wczorajszych rewelacji, to w dzisiejszej Trybunie Kwasniewski powiedzial:

T:Wyczytaliśmy dzisiaj, że chce Pan zamknąć naszą gazetę?
– Gdzie pan coś takiego przeczytał?
T: W "Dzienniku".
– Ja nic o tym nie wiem. Nawet nie czytałem tej gazety. Nawet z nią nie rozmawiam. Zapewniam, że z nikim nie dyskutowałem na temat zamykania waszej gazety, nie miałem żadnych takich planów. Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć, że prowadziłem rozmowy w sprawie sukcesji tronu w Wielkiej Brytanii.



Pewnie,ze przydalby sie nam lepszy,lewicowy dziennik, ale na razie na ma na to szans, wiec dobra i "T". Takze uwazam,ze taka gazeta jest w Polsce potrzebna.

autor: moskwa, data nadania: 2007-09-20 10:41:55, suma postów tego autora: 605

menażera z Samoobrony

mnie jednak urzeka nowa samoobrona - lepper tymochowicz miller i wrzodak, no wiekszej menażerii to sobie nie można wyobrazić, bez żartów antysemita i autorytarysta wrzodak, neoliberał miller, perwszy mulat RP i pierwsza prostytutka PRu - jestem wzruszony, cieawe kto chce na nich głosować?

autor: Moshe, data nadania: 2007-09-20 09:31:43, suma postów tego autora: 106

Przeglądu szkoda

Trybuna od dawna była trupem ale "Przegląd" jest jedynym tego typu tygodnikiem (nie za radykalnym ale i nie pro POPISowskim). KWAśniewski znowu udowodnił że NIE JEST człowiekiem ani lewicy ani nawet centrolewicy! Jest człowiekiem centroprawicy PO/PD.
Smuci mnie to że i Wojtek dał sie w to wrobić!

autor: ganesia, data nadania: 2007-09-20 10:54:05, suma postów tego autora: 41

Długi wywód...

Trybuny nie darze specjalną sympatią.
Od czasu kiedy wywalili z redakcji tego dziennika Pilawskiego i Dębskiego wartość artykułów pojawiających się na łamach tej gazety zaczęła systematycznie spadać.
Za czasów Dębskiego i Pilawskiego przynajmniej był cotygodniowy "Impuls" (enklawa gdzie poglądy wyrażała lewica na lewo od socjaldemokracji)
Nigdy fanem millerowsko-barańskiej "Trybuny" nie byłem (choć zostało tam paru jeszcze lekko lewicowych dziennikarzy).
Rzecz jasna propozycja Kwasa dotycząca likwidacji m.in. "Trybuny" wiąże się z planem zaniechania jakiejkolwiek szansy iż ta gazeta kiedyś przejdzie na bardziej lewicowe tory...
Co do "Przeglądu" to jest to gazeta z której polityką polegającą np. na promowaniu ludzi ze środowiska dawnej UW się nie zgadzam ale czasami można przeczytać tam ciekawe wywiady np. z socjologiem Żukiem.
Bardziej mnie bawi iż ostatnio coraz częściej nominalne organy prasowe LiD-u i PO czyli "Polityka" (kiedyś wszakże w zamierzchłych czasach jednak bardziej lewicowa) i "GW" wpisują się w histeryczną kampanię antykomunistyczną i antylewicową prawicy.
Te dwa organy prasowe zwykł nie omieszkają ośmieszyć Hugo Chaveza (jego poglądów na temat tego jak powinna wyglądać edukacja w szkole, jego odwołań do Marksa czy Castro), Polskę Ludową nie nazywają już okresem "realnego socjalizmu" a "realnego komunizmu" (tenże jednak okazuje się po latach był wybudowany)...
A już najbardziej mnie rozbawia Passent w swoich cotygodniowych felietonach w "Polityce"
Jego rozliczenia z własną przeszłością, z radykalnie lewicowymi poglądami które wyznawał w młodości obrazują obraz nędzy i rozpaczy wśród socjaldemokratycznych czy liberalnych publicystów.
Widać wiele się nauczyli ci "lewicowi" i liberalni publicyści od konserwatywnych czy narodowych publicystów. Wszakże ich zaślepienie w nienawiści do rzekomo panującego tu "komunizmu", lewicowych "dyktatorów" z Ameryki Łacińskiej i ideologii komunistycznej jest na podobnym poziomie co tych z konserwy...

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-20 11:45:21, suma postów tego autora: 155

Dodaj komentarz