Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Drweski: Park Jurajski... bez dinozaurów?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Fajny tekścior,

szkoda, że nie wywołał większego zainteresowania. Nic dziwnego, że region zamieszkany przez Słowian nie chce być częścią rumuńskiej Mołdawii, państwa obcego im etnicznie i dodatkowo politycznie wrogo do nich nastawionego. To zupełnie naturalne, że naddniestrzańscy Ukraińcy i Rosjanie chcą mieć bądź swoje państewko, bądź też przyłączyć się do Ukrainy albo jako esklava być częścią Federacji. Opinia "między"narodowa jest oczywiście przeciwna secesji; gdyby jednakże sytuacja była odwrotna, tzn. Naddniestrze byłoby częścią Ukrainy lub - jeszcze gorzej - Rosji, wtedy zapewne by ją popierała (jak z Kosowem). A co do samego skansenu sowieckości: cóż, mieszkańcy Tyraspola i Sloboziji (nomen omen) mają prawo do życia takiego, jakie uznają za stosowne.

autor: Bury, data nadania: 2007-09-24 18:43:51, suma postów tego autora: 5751

i ja tam byłem...

i ja tam byłem, koniak ichni piłem, w nadmierny zachwyt jednak bym nie popadał...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-09-24 18:57:05, suma postów tego autora: 849

Dodaj komentarz