Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Stypuła: Czy to już faszyzm?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Absurdy historyczne

Reażim Salazara nie był - oględnie mówiąc - demokratyczny, ale też niewiele miał wspolnego z faszyzmem.
Faszyzm definiuje autor jako "wszechwładzę" m.in. armii i cenzury. Nic podobnego. Cenzura nigdy nie była władzą, tylko narzędziem władzy. Natomiast armia w faszyzmie akurat była ściśle podporządkowana wobec władz politycznych.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-25 07:13:13, suma postów tego autora: 20871

Na czym polegają

"kryminalizacja krytyki" i "coraz wymyślniejsze strategie represji politycznej", które w dzisiejszej Polsce zauważa p. E.Majewska?
Z tego, co wiem, krytycy "systemu" nie tylko nie są represjonowani, ale korzystają z bogatych - w tym państwowych - źródeł wsparcia dla swych demaskacji panujących rzekomo w Polsce "faszyzmu", "patriarchatu", fallocentryzmu" i "heteronormatywnej biowładzy".

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-25 07:18:17, suma postów tego autora: 20871

Czy to już faszyzm?

TOWARZYSZE!
ALEŻ NIE!

To tylko debilizm i miernota moskiewskiej pseudo lewicy, dla której kasiora i koryto to najwyższy lewicowy ideał.

Towarzysze. Mam nadzieję, że ludzie już wam nie zaufają.
I wyślą was wreszcie do lamusa historii.

autor: mruk, data nadania: 2007-09-25 08:34:25, suma postów tego autora: 87

ABCD

jah przystało na zakamuflowanego prawicowca,pisze bzdury system w Portugali miał więcej wspólnego z faszyzmem niż klasycznym reżimem autorytarnym np.sanacja w Polsce.Oczywiście można mówić że to korporacjonizm Salazara ale zewnetrzne oznaki wskazują na pokrewieństwo z faszyzmem.

autor: czewony, data nadania: 2007-09-25 09:18:46, suma postów tego autora: 350

Carl Schmit (sic!)

nie mógł należeć do NSDAP ani być teoretykiem "kaczystów", bo taki myśliciel nigdy nie istniał.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-25 09:49:53, suma postów tego autora: 20871

:)))

ale miód......dawno czegos takiego nie czytałem
zwłaszcza to mnie powaliło na kolana:
"niewielkie zainteresowanie ze strony organów ścigania wywołuje publiczne propagowanie faszyzmu "

HAHAHAHAHAHAHA to niewielkie zainteresowanie to pernamentna inwigilacja środowisk NS posunięta do granic absurdu

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070827/BIALYSTOK/70826046&SearchID=73294434806140

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070902/BIALYSTOK/70831030&SearchID=73294434866983





ilu działaczy opozycji trafiło w ost 2 latach za malowanie haseł na murach do aresztu? HAHAHA

autor: Ramones, data nadania: 2007-09-25 09:50:59, suma postów tego autora: 595

"moskiewska pseudolewica"???

Panie mruku jeśli już to wasale ale kapitalistycznego wielkiego brata z za oceanu...

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-25 11:56:27, suma postów tego autora: 155

Wiedziałem

że ABCD się odezwie, bo Stypuła uderzyła w stół. Przyznaj się, koleś, marzy Ci się salazaryzm w Polsce!
Oczywiście, że to faszyzm, było to dla mnie widoczne gołym okiem jeszcze zanim objęli władzę, dlatego wyjechałem z Polski. Kamuflują się jedynie (coraz nieudolniej), bo bez kasy z UE dawno by, cholerni partacze, zbankrutowali. Dobrze, że ktoś ten brunatny swąd wreszcie poczuł, może jeszcze coś da się uratować.

autor: araya, data nadania: 2007-09-25 12:27:04, suma postów tego autora: 413

ANTYKACZYZM, CZYLI NAWIJANIE MAKARONU NA USZY

Konający już dziś tygodnik "Przegląd" reklamuje się,że "wyjaśnia,co się dzieje w państwie Kaczyńskich".Reklamę tę widziałem na okładce "Forum Klubowego".Antykaczyzm to zawołanie tych wszystkich, którzy tak naprawdę niczego nie chcieliby zmieniać.Antykaczyzm to nawijanie makaronu na uszy przez konkurentów do koryta.Na czym to polega rzekoma wyższość Kwaśniewskiego nad Kaczyńskimi? Bliżnięta czegoś w tym życiu dokonały.Chodzi o występ w filmie Jana Batorego.A Kwaśniewski, szkoda nawet gadać.Rację znów ma ABCD,gdy przeciwstawia się nadużywaniu pojęcia "faszyzm".Może w końcu być tak, jak u Młynarskiego, gdy śpiewał o bandytach i szeryfach.Rzucanie kalumniami w stylu faszyści, może doprowadzić do ich nierozpoznania, kiedy takowi naprawdę wystąpią na firmamencie polskiej sceny politycznej.

autor: AdamM, data nadania: 2007-09-25 12:35:31, suma postów tego autora: 71

Wazeliniarstwo...

Czyżby...?
Każdy wie że ciągłe nawijanie o antykaczyżmie przyspawa tylko PiS-owcowm zwolenników...
To że opozycja nic w zamian lepszego od postsanacyjnej formacji nie przedstawia też wszyscy wiedzą.
Nie wydaje mi się więc że zasadne jest przypisywanie roli demaskatora tej prawdy tylko jednej osobie...

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-25 13:27:05, suma postów tego autora: 155

znowu ludziska nie widzą

jak się nimi manipuluje.Przedtem zagranica (Radio Wolna Europa, Głos Ameryki)nam opowiadała, jak to nam jest źle w PRLu, teraz ta sama zagranica opowiada nam, jacy to źli są Kaczyńscy.Czy polska prasa w taki sam sposób dyskredytuje głowy obcych państw? Prawda,że nie?! Więc zamiast jak papugi powtarzać, co nam inni podpowiadają, spójrzmy na to, co mamy rzeczywiście(wiadomo,że nie jest najlepiej, coż) i wybierzmy to, co będzie możliwie najlepsze. Merkel nie wygląda lepiej niż Kaczyńscy ,Havel też nie jest od Jarkolecha przystojniejszy,więc? Nie pozwalajmy robić z siebie idiotów, co to śmieją się z niewybrednych dowcipów o własnej matce razem z opowiadającymi.

autor: nana, data nadania: 2007-09-25 15:12:40, suma postów tego autora: 4653

A może by tak powstrzymać kaczyzm chociaż na tym portalu?

Byłby to dobry trening.

autor: Felix, data nadania: 2007-09-25 21:13:41, suma postów tego autora: 58

Felix

lepiej tego młodym redaktorom nie podpowiadaj .Chyba,że chcesz by lewica pl zamieniła się w jeszcze jedną zideologizowaną stronkę,w niczym się nie odróżniającą od rzekomych prawicowych przeciwników politycynych,poza znakiem.Jak można np. krytykowac cenzurę w państwie,w polskojezycznych mediach,sterowanej tzw. opinii publicznej jeżeli się samemu ją stosuje ? Płaci się za to utratą wiarygodności i dławiąc dyskusje niczego się do rozpoznania i diagnozy rzeczywistości nie wnosi.Państwo Kaczorów nie powstało wczoraj ale opiera się na tym co zbudowała dzisiejsza opozycja.Np.ustawy o stanie wyjątkowym,które można teraz wykorzystac.



autor: mi, data nadania: 2007-09-26 05:13:40, suma postów tego autora: 86

Cenzura lub jej brak jest środkiem a nie celem

Umożliwienie wolnej dyskusji przez brak cenzury, nie sprawdziło się dotąd.
Mamy regularne zaśmiecanie portalu kaczystowską demagogią.
Pora na cenzurę. Zresztą łagodna cenzura de facto już jest.

autor: Felix, data nadania: 2007-09-26 19:16:30, suma postów tego autora: 58

żenada

Tekst jest idiotyczny. To sie chyba powinno nazywać dywersją ideologiczną. Kurde, na początku myślałam że Kaczka jest tylko jak Stalin, a potem było gorzej i zrozumialem że jest jak Salazar. Pure nonsens w niemal każdy zdaniu. A Kaczki faktycznie psują demokracje i zezuja w strone rozwiązan autorytarnych, tyle że pisanie głupot wcale nie pomaga sie przed tym bronic.

autor: Sławuś, data nadania: 2007-09-29 12:16:51, suma postów tego autora: 14

Dodaj komentarz