Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ciszewski: Wyborczy cyrk

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bojkot wyborów

nie przynosi żadnego wymiernego efektu politycznego.
Jest tylko potwierdzeniem własnej marginalizacji.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-26 08:35:03, suma postów tego autora: 20871

Oto Polska właśnie...

Banda przygłupów, "polityków" i jankeskich sługusów. Taniec i chochołów i pląsy chamów...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-09-26 09:20:08, suma postów tego autora: 5956

Panie Piotrze

Panu się nie dziwię,że Pan pisze.Pisanie jest Pańskim zawodem,musi Pan z czegoś żyć,więc pisze Pan co mu przychodzi do głowy,nawet głupstwa o bojkotach wyborów.Nie mam zamiaru Pana uświadamiać,tylko dziwię się,że te Pańskie bazgroły przepuszcza moderator lewicy.pl.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-09-26 09:38:03, suma postów tego autora: 220

Ciszewski

Piotrus mimo sympati Pie....sz

autor: arz, data nadania: 2007-09-26 09:49:47, suma postów tego autora: 230

Ocena sceny politycznej i tych "transferów" słuszna...

Trudno jednak powiedzieć czy należy bojkotować wybory i dać przy okazji szansę samym prawicowcom i sługusom wuja Sama dostania się do parlamentu...

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-26 10:43:32, suma postów tego autora: 155

Brawo tow.Cisza

trafna analiza polskiego bagna

autor: czewony, data nadania: 2007-09-26 10:59:03, suma postów tego autora: 350

o samoorganizacji grup społecznych

rozwijać ruch spółdzielczy czy związkowy, uczyć ludzi jak upominać sie o swoje prawa nie patrząc na zawodowych polityków. Dlatego najlepszym lewicowym hasłem na te wybory powinno być - Organizuj się, nie bądź bierny.

Piotrku, hasło jest piękne, ale:

1. ruch spółdzielczy został zdeptany i zniszczony ustawodawstwem. obecnie przyklepano zniszczenie spółdzielczości mieszkaniowej. aby założyć spółdzielnię trzeba przejsć drogę przez mękę, prawnicy znajomi mówią, że jest ok 20 rozmaitych procedur, które trzeba wypełnić

2. związki zawodowe zostały także zniszczone, ich pozycja nadwyrężona; nie mogą one uczestniczyć w debacie publicznej z powdu cenzury w mediach; a tylko w ten sposób można zorganizować ruch masowy --> a ruch masowy jest potrzebny, by zebrać dostatecznie duże środki na działalność ze składek; sytuacja jest więc patowa; organizacja prawnie zarejestrowana ponosi spore koszty miesięcznie, musi więc mieć i przychody..... to nie to samo zo grupka kolegów z baru przy piwie

Wniosek jest jeden. Najpierw trzeba przywrócić prawo korzystne dla życia obywatelskiego,a to może zrobić tylko reprezentacja w Sejmie...

autor: Thor, data nadania: 2007-09-26 12:17:57, suma postów tego autora: 990

Dlatego jedyną nadzieją

rewolucja;)
Ale tak na serio właśnie biorąc pod uwagę te wypływające dla radykalnej lewicy niekorzyści które funduje kapitalistyczna "demokracja", i tak należy po raz kolejny się z nią zmierzyć...

autor: towPaweł, data nadania: 2007-09-26 12:37:16, suma postów tego autora: 155

nie będzie wolnych wyborów

1. "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!" - Władysław Gomułka, czerwiec 1945.

2. "Powtarzam: możemy podjąć taką decyzję, żeby władzy nie stracić. (...) I jeśli państwo sądzą, że nie możemy - to się państwo mylą." - Jarosław Kaczyński, wrzesień 2006.

autor: Thor, data nadania: 2007-09-26 12:46:57, suma postów tego autora: 990

Thor

A w jakim kontekście Kaczyński wypowiedział te słowa? Czy nie przypadkiem w kontekście formowania się moherowej koalicji (wrzesień 2006), co miało wtedy zapobiec przed przyspieszonymi wyborami lub powołaniem tzw. rządu technicznego z udziałem Platformy Obywatelskiej?

Piotrze: po raz pierwszy wyraźnie nie zgadzam się z tezami Twojego artykułu. Wyborów nie należy bojkotować.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-26 13:15:08, suma postów tego autora: 2157

Jeśli nie bojkot

to co? Przepraszam, że spytam szanownych Przedmówców, którzy nie zgadzają się z Ciszewskim (wiem, że wybory są tajne): na kogo zamierzacie głosować i czego się po nim (niej) spodziewacie? Odpowiedzcie, proszę. Liczę na dobrą zabawę.

autor: araya, data nadania: 2007-09-26 13:51:45, suma postów tego autora: 413

Errata

"zapobiec przyspieszonym wyborom lub powołaniu tzw. rządu"

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-09-26 14:05:52, suma postów tego autora: 2157

...

Spółdzielnię można dziś założyć niewiele trudniej niż niejednoosobową firmę, podobnie jest z quasi-spółdzielniami w stylu grup producenckich. A spółdzielczość w Polsce, owszem, została zniszczona, przez bandziorów z PZPR, którzy upaństwowili ten niezależny ruch.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-09-26 16:00:53, suma postów tego autora: 3848

Durango jak zwykle głupstwa wypisuje

aby założyć spójdzielnię, zwłaszcza taką produkcyjną, trzeba naprawdę się nachodzić.
To nie tylko rejestracja w urzędzie gminy, w GUS, w urzędzie skarbowym, jak w przypadku firmy osoby fizncyznej. Ale np. rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym (tak, tak, spółdzielnia ma osobowość prawną i musi prowadzić pełną księgowość, robić sprawozdawczość) oraz rejestracha w innych rejestrach i w sądzie (oprócz KRS), np. organizacji społecznych (bo to niestety czasami podlega pod organizacje charytatywne, tak to interpretują urzędnicy), rejestracja Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej lub/i w MSWiA. Wiem coś na ten temat, bo rolnicy z Warki (moja rodzina tam mieszka) próbowali odtworzyć spółdzielnię sadowniczą, to mało ich szlag nie trafił. Procedur więcej niż przy założeniu i rejestracji spółki akcyjnej na GPW, w sumie ponad rok załatwiania....

A te brednie o ubiciu przez PZPR spółdzielczości kolego to sobie w buty wsadź. Twoje nienawistnie absurdalne posty wychodzą bokiem wśród tych, którzy pamiętają tamte czasy.

autor: Thor, data nadania: 2007-09-26 17:00:54, suma postów tego autora: 990

putinizm z ludzką twarzą

Bez przesady z tym fałszowaniem wyborów. Standardy raczej amerykańskie niż rosyjskie - a więc o wynikach decyduje dokładnie opracowany target, ustawienie sceny politycznej, dezinformacja, rozpraszanie uwagi, marketing i czarny PR. To wystarczy. Doszliśmy do stanu "demokracji doskonałej", czyli takiej, której wyniki da się przewidzieć. I nie trzeba tu żadnych fałszerstw, chyba że na małą skalę, jak na Florydzie. Ani zamachów stanu. Co prawda w rezultacie będziemy mieli raczej "putinizm z ludzką twarzą" niż bushyzm. Jednak strategia, która do tego do prowadzi, będzie raczej a la Carl Rove. Taka owocna synteza dwóch współczesnych zjawisk politycznych.

Oczywiście nie zmienia faktu, że do wyborów nie ma co iść.

autor: sal paradise, data nadania: 2007-09-26 19:03:03, suma postów tego autora: 1199

errata

debaty, nie sceny

autor: sal paradise, data nadania: 2007-09-26 19:21:45, suma postów tego autora: 1199

wierzę, że prawdziwa lewyzna się nie podda

i nawiąże godną walkę z komitetem wyborczym Gamoni i Krasnoludków oraz Partią ĘĄ....

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-09-26 21:05:27, suma postów tego autora: 1539

.

Panie Ciszewski zapomniał Pan o swoim kumplu Ikonowiczu !
Ot i wielka wasza lewicowość...

autor: kobylynsky, data nadania: 2007-09-26 22:11:54, suma postów tego autora: 106

Bojkot nie ma sensu,

bo po raz pierwszy od dawna jest na kogo głosować:
Piotr Ikonowicz, Warszawa, numer 1 na liście Samoobrony

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-26 23:05:14, suma postów tego autora: 20871

ABCD

No jak to?? Nie kumam. Przecież jeszcze wczoraj twoim zdaniem Samoobrona to była partia niedowartościowanego i skorumpowanego biznesu nowobogackich (kułaków). A kampania Zbigniewa Ziobro skierowana przeciwko liderowi tej partii była rutynowym, absolutnie oczywistym i słusznym zabiegiem antykorupcyjnym. A co na to Bugaj? (!!)

autor: sal paradise, data nadania: 2007-09-27 00:02:26, suma postów tego autora: 1199

salu,

a ty swoim zwyczajem personalka i personalka...
Zamiast bawić się w personalne rozgrywki, spróbuj w najbliższym czasie posłuchać Ikonowicza, który wnikliwie tłumaczy, że Samoobrona, która narodziła się jako ludowy ruch protestu, w znacznym stopniu ulegla skorumpowaniu w zetknięciu z polityczną, finansową i medialną oligarchią. Mimo wszystko, warto nawiązać do jej nurtu ludowego i antysystemowego.
Nie oznacza to ślepej obrony wszystkich jej działaczy porzed zarzutami korupcyjnymi. Takie gierki zostawmy LiD-owi.
Bugaj nadal jest niezależnym lewicowym ekonomistą i publicystą. Ciekawe, że ataki różnych Urbanów i Barańskich jakoś mu nie zaszkodziły.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-27 00:22:46, suma postów tego autora: 20871

...

Cenzurowanie komentarzy na lewica.pl osiągnęło już apogeum absurdu - wycięto mój post, w którym odpisałem Thorowi, że moi znajomi założyli spółdzielnię sadowniczą łatwiej niż firmę. Wiem, wiem, to też ocenzurujcie, ale ja już wkrótce opublikuję tu i ówdzie dossier o cenzurze na waszym portaliku, z konkretnymi przykładami tego, co ona obejmuje, bo skrupulatnie je gromadzę.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-09-27 00:27:59, suma postów tego autora: 3848

mała uwaga

Gdybyś, Durango, nie zawarł w tym komentarzu inwektyw, to nikt by go nie ocenzurował. Nie możesz tego zrozumieć? Nie umiesz pisać tak, żeby nie mieszać merytorycznego wątku z inwektywami? I - żeby nie było - to samo tyczy się mnóstwa innych osób udzielających się na tym forum.

autor: BKP, data nadania: 2007-09-27 00:33:40, suma postów tego autora: 221

...

Sal Paradise = miłośnik Zbigniewa Ziobro, dobre, dobre :-) A tymczasem ja, ponoć zadeklarowany kaczysta, pisałem, że akcja Ziobry i CBA to grubymi nićmi szyta prowokacja neoliberałów z PiS przeciwko prosocjalnej Samoobronie. Spisane będą czyny i rozmowy.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-09-27 00:45:02, suma postów tego autora: 3848

...

Co, znowu cenzura? A przecież tylko zapytałem, dlaczego cenzurowane są "inwektywy" o "drobnym cwaniaczku", a puszczacie inwektywy o "braniu w dupala".

autor: Durango 95, data nadania: 2007-09-27 00:50:03, suma postów tego autora: 3848

...

Pardon, jeżeli coś takiego przeszło, to jest to błąd moderatora. Ale to nie usprawiedliwia np. Twoich postów. A co do wywołanego przez Ciebie użytkownika "politbiuro", to np. w dzisiejszym wątku nt. Ikonowicza zostało wstrzymanych wiele jego/jej komentarzy. Nie obrażajcie się nawzajem (apeluję do obu stron tego wydumanego konfliktu), to nikt nie będzie Wam niczego usuwał.

autor: BKP, data nadania: 2007-09-27 01:03:01, suma postów tego autora: 221

BKP,

posty sala paradise składają się w znaczniej mierze z agresywnych inwektyw oraz insynuacji personalnych, a jemu moderacja chyba nigdy nie staje na wspak.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-27 01:06:35, suma postów tego autora: 20871

oj

Zdziwiłbyś się, ABCD. W sumie nie mogę zrozumieć po jaką cholerę Wy się tutaj tak obrażacie i okładacie. Sensu to żadnego nie ma. Każdy okopał się na swoich pozycjach, a te napierdalanki tylko pogłębiają te okopy. W końcu przestaniecie z nich cokolwiek dostrzegać.

EOT z mojej strony, proszę nie wywoływać mnie, bo w sumie i tak piszę tu nie na temat w tej chwili. Przyjdzie mniej łaskawy moderator i mnie wykasuje ;-) Apeluję jeszcze raz: nie obrażajcie się, to nikt nie będzie tu niczego usuwał - ani "Ikonitom"", ani "Ziętkowcom". Dobranoc.

autor: BKP, data nadania: 2007-09-27 01:12:02, suma postów tego autora: 221

Ikonowicz

jedynym przedstawicielem lewicy w Sejmie ?
Gdyby tylko został wybrany, a moim zdaniem powinien choćby z tego względu.
Samoobrona nie ma pewnie szans w Warszawie, ale Ikonowicz powinien dostać sporo głosów od osób o poglądach lewicowych.
To się może udać.

Blokada wyborów teraz może pozostać nie zauważona, bo w wyniku igrzysk wyborczych jakie zafundowały media będzie więcej chętnych do głosowania.
Za rok najdalej dwa szansa się powtórzy.

autor: Adrem63, data nadania: 2007-09-27 11:29:33, suma postów tego autora: 2307

BKP, od dzisiaj jestem Twoją wielbicielką:)

I ten post też jest nie na temat.

autor: front_ludowy, data nadania: 2007-09-27 11:17:09, suma postów tego autora: 626

??

Bojkot w Polsce oznacza poparcie dlo moherowych beretów - ci ludzie zawsze chodza na wybory wiec im mniejsz afrekwencja tym lepszy winik PiS, LPR. Dziwne, ze Cichy, ponoc socjalista wzywa do dzialań które wzmacniają katolicką konserwę. Tylko bedąc w Sejmie mozna miec realny wpływ na wydarzenia w kraju -ale do tego trzeba dojrzec.

autor: red25, data nadania: 2007-09-27 11:57:11, suma postów tego autora: 322

SOBIE A MUZOM

"Burze szalejące w sferze polityki nie naruszają struktury podstawowych elementów ekonomicznych społeczeństwa".Zwłaszcza takie "burze",jak opisany "cyrk",no i z dopowiedzeniem,że tu i teraz.Gdyby znalazł się ktoś uczony w piśmie i wytknął mi,że Murzyn pisał tak o azjatyckich sposobach produkcji,to odpowiem,że nic nie szkodzi,bo ten cytacik bardzo mi tu konweniuje!Popieram Ciszewskiego!Zostaję w domu.

autor: AdamM, data nadania: 2007-09-27 13:24:19, suma postów tego autora: 71

Zenada

od 18 lat coraz bardziej zenujaca jakby na potwierdzenie slow Bismarcka, jedyna na to rada, wywolac wojne i natychmiast skapitulowac:), tylko gdzie znalezc takich glupich jak przed wiekami?

autor: dyzma_, data nadania: 2007-09-27 14:28:57, suma postów tego autora: 2960

Cenzura dotyczy

co ciekawe, głównie postów nieprzychylnych feministkom. Usunięto mi już parę takich postów, mimo że żadnych inwektyw nie zawierały. A teraz też nie zamieszczono komentarza do recenzji "Drugiej zmiany". Mało tego: nie mogłem zamieścić kolejnego! Trudności techniczne! Dacie wiarę?
Mam pomału dość tego portalu, który przez takie manipulacje staje się coraz bardziej żałosny.
Feministki - boicie się pytań?

autor: araya, data nadania: 2007-09-27 11:27:16, suma postów tego autora: 413

red25

A to bedzie tragedia jak znowu wygraja glupie mohery a nie Warszawka, co nie?

autor: wojtas, data nadania: 2007-09-27 23:11:49, suma postów tego autora: 4863

więcej o kampanii Ikona

www.dalej.org

autor: Parvus, data nadania: 2007-09-28 19:26:41, suma postów tego autora: 202

Dodaj komentarz