Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: "Prawo do mieszkania - prawem człowieka" (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

hmm brak zainteresowania?

czyżby komentatorzy lewica.pl tak bardzo wciągnęli sie w gierki przedwyborce że ani słowa nie maja do powiedzenia na temat tej konferencji? no tak, zapomniałem nie daje ona powodów do ataków/obrony PPP i NL...

autor: Joxte, data nadania: 2007-09-30 20:58:38, suma postów tego autora: 12

Znaczący

był brak obu stron wojny NL-PPP na konferencji. Nie przyszli nawet w ramach publiczności. Jak widać lewicowi kandydaci mają ważniejsze rzeczy niż zajmowanie się jakimiś marnymi, biednymi lokatorami.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-09-30 21:53:02, suma postów tego autora: 2083

Cisza,

Ikonowicz i jego partia robią od stu lat - łagodnie mówiąc - dość dużo dla lokatorów.
Trafiłeś, że tak się ozdobnie wyrażę, jak dzik w sosnę.

autor: ABCD, data nadania: 2007-09-30 22:40:35, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Tego nie kwestionuję, sam razem z Ikonem blokowałem eksmisje. Dziwi mnie tylko nagły brak zainteresowania NL sprawami lokatorskimi pojętymi szerzej niż poszczególne przypadki. Samym załatwianiem poszczególnych spraw daleko nie zajdziemy, natomiast o organizowaniu lokatorów przez Ikona słyszę już od blokad eksmisji, a dotąd to my założyliśmy jedyne w W-wie tego typu stow. lokatorów (żadna to zasługa, a raczej fakt dosyć przerażający, że niemal 2 milionowym mieście nie było dotąd takiej organizacji)

autor: Cisza_, data nadania: 2007-10-01 08:29:13, suma postów tego autora: 2083

Warszawa

Cisza Potwierdz lub zaprzecz Prawda jest czy klamstwem? Slyszalem że PPP udostepnia lokal i bezplatnie prawnika dla Polskiej Unni Lokatorowi i Stow Mieszkanie Prawem Nie Towarem

autor: arz, data nadania: 2007-10-01 11:07:52, suma postów tego autora: 230

arz

Polska Unia Lokatorów to nie WSL. Współpracujemy, ale PUL skupia się nie na działalności lokatorskiej, a poradach prawnych. MPnT i WSL spotykają się albo w lokalu używanym przez warszawskich anarchistów, albo w centrum wspierania organizacji pozarządowych.

W kampanii istotna pomocą jest prawnik WZZ Sierpień 80 i dlatego związek jest wymieniany jako działający w ramach MPnT. Zresztą mój komentarz dotyczył głównie braku zainteresowania tą konkretną konferencją i demonstracją.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-10-01 13:32:42, suma postów tego autora: 2083

ABCD

Owszem, Ikon wielokrotnie działał na rzecz lokatorów. Sęk w tym, że teraz, gdy przyszła kampania wyborcza, nagle zapomniał o sprawach lokatorskich, bo dostał możliwość dorwania się do koryta.

A czyż pieniądze przeznaczone przez PPP i NL na kampanię nie można byłoby wydać na działalność społeczną?

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-10-01 15:32:50, suma postów tego autora: 1084

Cisza

Jedno muszę jednak sprostować. Ikonowicz chciał się pojawić na konferencji. Obawiając się jednak, że mogłoby to przez część osób zostać odebrane jako element kampanii wyborczej poprosiłam go, żeby tego nie robił.

autor: julia, data nadania: 2007-10-01 15:47:30, suma postów tego autora: 6

RRRadykale,

Oddzielanie działalności społecznej od politycznej jest - wybacz - wyrazem myślenia na poziomie przedszkolnym.
A z tym korytem... Lepiej czasem wolniej pisać, a szybciej myśleć.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-02 00:56:51, suma postów tego autora: 20871

Dodaj komentarz