Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ekwador: Zyski z ropy naftowej dla państwa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A dlaczego tylko ropa dla państwa?

Zdaje mi się, że zaraz po Rewolucji Październikowej w Rosji Radzieckiej znacjonalizowano ziemię, co chyba mało kto zauważył. Zauważyli, jak przyszły kołchozy. Życzę Prezydentowi Ekwadoru, aby nie był gorszy i też znacjonalizował i skołchozował. To dopiero będzie kasy. US-dolarowej skądinąd, bo taka w tej rewolucyjnej stranie waluta.

autor: Nemo, data nadania: 2007-10-15 17:47:41, suma postów tego autora: 693

nemo

Ropa jest własnością państwa a nie prywatnych koncernów. Prezydent bierze tylko "extra" dochody z wydobycia ropy, co nadal czyni wydobycie jej opłacalne dla przedsiębiorców prywatnych.

Szkoda, że prezydent Ekwadoru nie poszedł śladem Chaveza- znacjonalizowanie przedsiębiorstw naftowych z pewnością wyszło by państwu tylko na korzyść. O.

autor: Ruskie, data nadania: 2007-10-15 19:08:45, suma postów tego autora: 76

ropa własnością państwa

czyli Heńka, Zenka i Mietka - kolegów usadowionych w rządzie, firmach państwowych i rozmaitych agencjach rządowych...

no bo nikt chyba nie jest taki naiwny,, żeby sądzić, że w Ekwadorze z kraystaliczną uczciwością będzie funkcjonować naftowa utopia dobrobytu, hehe...

autor: dr(e)s, data nadania: 2007-10-16 07:37:28, suma postów tego autora: 1539

Nie zatrzymywać się!

Przemysł naftowy musi zostać znacjonalizowany od a do z.

autor: Bartek, data nadania: 2007-10-16 14:31:17, suma postów tego autora: 2550

Ruskie

Jak byłem mały i głupi, to przeczytawszy przypadkiem o pomyśle kołchozów uznałem, że to lepsze rozwiązanie, niż prywatna własność ziemi. Dalej mi się kontynuować kołchozowego wątku nie chce - wiadomo chyba, czemu. Z ropą też tak będzie, jak z produkcją rolną.

autor: Nemo, data nadania: 2007-10-18 08:12:35, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz