Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Czechy: Konferencja przeciwko bazom w Březnicach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Popieram rozsądnych Czechów.

Mam nadzieję że w Polsce również coś się ruszy w sprawie protestu przeciw amerykańskiej bazie.
Przeciwnik amerykańskiej tarczy antyrakietowej Józef Brzozowski Żory.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2007-10-21 17:37:26, suma postów tego autora: 441

A po co ta Hiroshima?

Mam poważne wątpliwości co do mądrości tarczy. Zwłaszcza że u nas popierali ją Kaczyńscy. Z drugiej strony zdumiewa mnie ignorancja historyczna Burmistrza Hiroshimy, który w swoim proteście ewidentnie do 1945 nawiązuje. Gdyby Amerykanie nie rzucili na jego miasto i Nagasaki broni jądrowej, to wojna trwałaby conajmniej o jeden rok dłużej. Patriotyczna (nacjonalistyczna) cywilna ludność Japonii broniłaby się przed dokonującymi inwazji Amerykanami czym popadnie - na przykład bambusowymi dzidami. W odpowiedzi Amerykanie strzelaliby do każdej japońskiej ludzkiej istoty. Poległyby niezliczone rzesze japońskich cywili i mnóstwo amerykańskich żołnierzy. Byłyby straszne zniszczenia materialne. Stalin zająłby co najmniej Hokkaido, jak nie więcej. A tak dzięki - OK, okrutnemu - użyciu "nukes" liczba ofiar była ograniczona i wojna się skończyła. Nastał pokój, który ludzie lewicy cenią nade wszystko. Ponadto jak już płakać nad japońskimi ofiarami, to czemu tylko nad "nuklearnymi"? Dywanowe, "konwencjonalne" bombardowania drewnianego Tokyo też ubiły mnóstwo ludzi, a nikt nad nimi nie płacze.

autor: Nemo, data nadania: 2007-10-22 07:44:14, suma postów tego autora: 693

Neno znowu pomyliłeś komentarze.

Patrz co piszesz albo myśl nad tym. Twoje tłumaczenie (choć logiczne), bandyckiego ataku nuklearnego SZA na Japonię jest nie na temat.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2007-10-22 10:38:49, suma postów tego autora: 441

Chyba jednak na temat

Obawiam się, że na temat. Co burmistrzowi Hiroshimy do tarczy w Europie Środkowo-Wschodniej? Przez niego zapewne przemawia niechęć do amerykańskich zbrojeń, rakiet etc. A czemu taki niechętny? Bo pamięta tragedię Hiroshimy. Ale z punktu widzenia Japonii to nie była tragedia. A i Hiroshima, pełna wojska i militarnych instalacji była oszczędzana przez przez US Air Forces tylko żeby ją ewentualnie potraktować bronią nuklearną.
A jak już pominąć historię, to jestem zdumiony, że tak mało ludzi (celowo piszę "ludzi", nie "obywateli") w Polsce i Czechach przejmuje się tarczą. Przytłaczająca większość ani jest za, ani przeciw, wisi im i powiewa, a znaczenie tego gadżetu może być bardzo ważkie.

autor: Nemo, data nadania: 2007-10-22 13:33:55, suma postów tego autora: 693

Dodaj komentarz