Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Posłowie i posłanki Lewicy i Demokratów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

:)

drżyj kapitalizmie!!!

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-10-28 12:36:36, suma postów tego autora: 1805

Wydaje mi się, że wielu

z tych lidowskich nowych posłów to ludzie, którzy byli posłami już w poprzedniej kadencji i chyba ani razu nie zabrali głosu. Nieznoszę LiDu, ale myślę, że nawet z ich list można było wybrać kogoś lepszego niz ci którzy dostali się do sejmu teraz. Nie rozumiem ludzi, którzy zagłosowali na takich, którzy przez całą kadencje zabrali raz głos: "czy można otworzyć oknko?" (jak w starym żarcie). Czym się kierowali głosując właśnie na tych na których głosowali? Jestem pewien, że nawet na listach LiD można było znaleźć kogoś lepszego, aktywniejszego.

autor: Getzz, data nadania: 2007-10-28 12:38:10, suma postów tego autora: 3554

Jaruga

znowu w Sejmie
:(((((((((((

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-28 12:39:22, suma postów tego autora: 20871

Cztery lata tzw. laby.

Ktoś musi się dużo się uczyć,ciężko pracować aby pasożytować mógł ktoś.

fororz

autor: senior, data nadania: 2007-10-28 13:07:45, suma postów tego autora: 105

Drogi Getzz....

Nie głosowali na wspaniałą, młodą, nieobarczoną, szlachetną....i nieskuteczna nową, prawdziwą lewicę, bo o niej nie słyszeli. Najpierw trzeba dotrzeć do wyborców, a potem robić politykę...gdy wyborcy uwierzą i zaufają. Od cała trudność.

autor: Xyan, data nadania: 2007-10-28 16:52:45, suma postów tego autora: 195

Vice

Czy ktoś co zdradził może kandydować gdziekolwiek?.Niech Borowski policzy,czy wszedłby do sejmu ze swoją SDPL.Vice marszałkiem może być tylko ktoś z SLD,np,Szmajdziński.

autor: stanislaw1, data nadania: 2007-10-28 17:12:44, suma postów tego autora: 220

Pojechali po PD

Sosnowiec z robotniczymi i PZPRowskimi (Gierek) był zawsze bastionem tzw lewicy. Ale 20 kilka procent to i tak mało. Bardzo dobrze że wyborcy pojechali po PD która wyraźnie zaszkodziłą SLD i SDPL. Wprzyszłych wyborach miejsce PD powinna zająć PPP i ewentalnie NL

autor: AntykapitalistA, data nadania: 2007-10-28 17:15:35, suma postów tego autora: 306

Kwaśniewski przeszkodą stworzenia lewicy

Zrezygnowanie z PD na rzecz małych ugrupowań lewicowych to nie jest zły pomysł i myślę, że przyniósł by dużo głosów ale wpierw trzeba by usunąć z kierownictwa cała korporacje Kwaśniewskiego.

autor: Dylan, data nadania: 2007-10-28 20:30:32, suma postów tego autora: 91

AntykapitalistA

A skąd w ogóle to przekonanie, że większość wyborców LiD-u, czy nawet SLD to choćby potencjalni wyborcy lewicy?

autor: krik, data nadania: 2007-10-28 22:11:21, suma postów tego autora: 1649

parę uzupełnień czyli kto i jak wyszedł

Łącznie tych, przypadków, gdy mandaty kosztem jedynek zdobyli z list LiD kandydaci umieszczeni na dalszych miejscach było pięć. Prócz wymienionych jeszcze w Elblągu, gdzie mandatu nie zdobył dotychczasowy, wybrany w przedterminowych wyborach jedyny senator LiD Władysław Mańkut. W dwóch wypadkach było to widowiskowe. W Poznaniu i Lublinie, z przeszło dwukrotną przewaga nad "jedynką". na co warto zwrócić uwagę w przypadku mandatów zdobytych przez SLD to nie tylko ilość mandatów ale często zdecydowane, silne poparcie jakie zdobywali ich kandydaci. Zwyciężały jednak osobowości a mniej się liczył partyjny szyld, choć obecny przy nazwisku. Chyba lepiej się skończyło dla Ryszarda Kalisza, że startował z drugiego miejsca (a ile o to było sporów!). W Lublinie kolejność była inna a klęska Grzegorza Kurczuka upokarzająca. Pewnie mandat zdobył też "spadochroniarz" Andrzej Celiński w Katowicach. Można to ciągnąć, wniosek jest jednak taki, że sile organizacyjnej SLD nie towarzyszy odpowiednia ławka kandydatów i za to zostało ukarane. I zły dobór z niej - to też trzeba dodać. Symboliczny jest tu przypadek Anity Błochowiak. Co prawda ze swojej jedynki weszła ale przed dwoma laty były dwa mandaty - teraz jeden. Skłonny jestem uważać, że także dlatego. Teraz trzeba będzie pilnować by nie otwierała ust nie dopchała się do kamery. Jest więc reprezentacja SLD nie tylko słabsza od dotychczasowej ale i w sporej części dość bylejaka. UP nie ma żadnej reprezentacji, najwyżej rozstawiony w wyborach, an drugim miejscu w Poznaniu przewodniczący partii Waldemar Witkowski to postać bezbarwna i w jego wypadku nie sprawdziło sie przysłowie, że gdzie dwóch się bije (zażarty pojedynek Łybackiej z Lewandowskim, boje z SLD), tam trzeci korzysta. W walce o mandat w nie odegrał żadnej roli. W przeciwieństwie do SDPL UP swoją sznasę zmarnowała. Co do demokratów, to wprowadzili ostatecznie trzech posłów, bo z ich rekomendacji startowali profesorowie Jan Widacki z Krakowa oraz Marian Filar z Torunia. To były bowiem "jedynki" demokratów. Tyle, że nie uwidoczniono tego przy ich nazwiskach i to jeszcze jeden dowód na to, że szyld demokratów nie był w tych wyborach atutem. Zwłaszcza dla kandydatów. To stawia oczywiście pod znakiem zapytania sens obecności demokratów w LiD i to przede wszystkim dla nich samych. Bo historia może się w przyszłości powtórzyć.

autor: Rafał, data nadania: 2007-10-28 22:59:34, suma postów tego autora: 4

Jaruga?

http://rp.pl/artykul/65354.html

Jaruga zgodzi sie przeslaniem "Szwedzi nie chcą widzieć tradycyjnej rodziny".

cyt. "Czerwone serce przebite strzałą. Nad sercem słowa: „Zachowaj małżeństwo”. Pod sercem: „Mama, tata, dziecko”. Takie billboardy pojawiły się ostatnio na sztokholmskich stacjach metra i w autobusach. Wydawałoby się niewinny przekaz wywołał jednak ostre protesty.

Nie podoba się on między innymi Krajowemu Związkowi Równouprawnienia Seksualnego (KRZ), rzecznikowi ds. dyskryminacji na tle orientacji seksualnej oraz Partii Zielonych. – Nie chcę oglądać tego homofobicznego i konserwatywnego przesłania w miejscu publicznym! – oburza się wiceprzewodniczący KRZ Felix König...."

autor: dyzma_, data nadania: 2007-10-29 09:46:57, suma postów tego autora: 2960

*******

Ponawiam apel do organizatorów nagonek przeciwko SLD, SDPL, LiD jak również innych co straciwszy poparcie klasy robotniczej, uczepili się korporacji Kwaśniewskiego,
co może im dać chwilowe poparcie. Jeśli oni tego by nie zrobili, spowodują, że w następnych wyborach
będą mieli zerowe poparcie.

Farorz

autor: Zenon, data nadania: 2007-10-29 09:49:29, suma postów tego autora: 67

Zenon

A jakie poparcie miał LiD w Tyszowcach?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-10-29 11:06:21, suma postów tego autora: 6199

Sumienie Narodu

W Tyszowcach wygrał Józef Bondyra (PiS). LiD pod przewodem Jakuba Brzostyńkiego nie potrafił się zmobilizować.

autor: senior, data nadania: 2007-10-29 14:07:15, suma postów tego autora: 105

a mnie

tam szkoda,ze nie ma Gadzinowskiego. i szkoda tez,ze nie ma nikogo z UP.

autor: moskwa, data nadania: 2007-10-31 16:51:38, suma postów tego autora: 605

Sumienie Narodu

Myślałem, że zapytasz:Co z tą Polską? Ano, wreszcie w porządku. Jest Lisolandem. Tak jak trzeba. Jak zawsze być powinno. Jest poprawnie. Właściwie. Wszelako jeszcze nie wszyscy Polacy są znormalizowani. Zapotrzebowanie na rzetelnych Tyszowiaków (odpornych na ujednolicenie) wzrasta.

PS. Czytaj moje posty także między wierszami.
Tyszowce. 31.11.2007 Twój Kostek.

autor: Zenon, data nadania: 2007-11-01 11:35:15, suma postów tego autora: 67

Dodaj komentarz