Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piskorski: Samoobrona musi jednoczyć lewicę pozaparlamentarną

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Samoobrona, po koalicji rządowej z liberałami

na czele z Zytą Gilowską, jest kompletnie niewiarygodna dla prospołecznego elektoratu.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 17:36:29, suma postów tego autora: 1782

Luke,

akurat Pawlak nie jest mniej liberalny niż Gilowska.
I to PSL, a nie PiS, będzie koalicjantem Platformy.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-29 17:48:00, suma postów tego autora: 20871

Ciekawe,

kto się da nabrać Mariuszowi Olszewskiemu na układy z partią podrabianych Ziobrów.
PS. W moim okręgu z list PPP kandydowali Waniek i Kwaśniewski.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-29 17:50:30, suma postów tego autora: 20871

sld już ogłasza

SLD już ogłasza skręt w "lewo",zawsze jak jest w opozycji wciska ten sam kit,a potem wychodzi oportunizm u władzy

autor: czewony, data nadania: 2007-10-29 18:39:06, suma postów tego autora: 350

ABCD

rozumiem brzydzi Cię taka metoda i nie możesz współpracować z organizacją, któa tak robi ?

autor: Kuba P, data nadania: 2007-10-29 18:39:13, suma postów tego autora: 700

ABCD,

PiS prowadził liberalną politykę społeczno-gospodarczą, no może poza używaniem bata ale to akurat nie jest narzędzie lewicowej polityki społecznej. Poza tym w rządzie na najważniejszym stanowisku mieli liberałkę Gilowską- która potrafiła lekką ręką wypuścić z budżetu, poprzez obniżkę składki rentowej, na której skorzystały głownie firmy i najbogatsi, kilkanaście miliardów złotych i nie dać na zdrowie, szkoły, itp...

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 19:10:03, suma postów tego autora: 1782

Co do PSL,

to cóż ja się do PSL nie zapisywałem, startowałem jako kandydat niezależny, zwłaszcza poglądy które głosiłem były moje własne i niezależne. Co nie podobało się rzecz jasna w PSL :)

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 19:11:30, suma postów tego autora: 1782

Kubo,

dokładnie tak.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-29 19:35:11, suma postów tego autora: 20871

Uczciwi sie z Samoobrona nie zadaja !!!

Podobnie z PPP, przykro mówić ale lewicowe partie na dziś to straszne szambo:

1. Samoobrona, z lewicą niema nic wspólnego, za to zdążyła mieć wśród swoich posłów rolnicznych obszarników, kryminalistów,i nawet pedofila. Uczciwi ludzie sie tam nie pojawiają.

2. PPP (Popłuczyny Po Podrzyckim), przyjaciele admirała Toczka, Le Pena, Tejkowskiego. Swojego czasu wierzyli ze żydzi budują metro żeby wysadzać chrześcijańskie miasta w powietrze. Dysponują autokarem pełnym pijanych górników.

3. NL, równie pijany jak górnicy Ikonowicz jego dramat polega na tym ze Nowa lewica nie zapełnia nawet polowy siedzeń w górniczym autokarze.

Mam nadziej ze w wyniku obywatelskiej ewolucji, i braku zainteresowania wszystkie one znikną ze sceny..




autor: ROJOYNEGRO, data nadania: 2007-10-29 19:41:26, suma postów tego autora: 9

...

Luke, na tej samej zasadzie Samoobrona nie zapisała się do PiS, a Piskorski nie został przyjacielem Gilowskiej.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-10-29 19:54:21, suma postów tego autora: 3848

albo ja jestem lewy, albo Piskorski

nie wiem czy pan rzecznik zdazyl zauwazyc, ale Samoobrona tez nie ma reprezentacji w Sejmie, za to moze miec czolowa reprezentacje w wiezieniu.

autor: dyzma_, data nadania: 2007-10-29 20:00:19, suma postów tego autora: 2960

*******

Kolejna żałosna prawicowa inicjatywa. Prawica próbuje stwarzać wrażenie poprzez Samoobronę, że chce w sposób demokratyczny wpływać na los Polski. W rzeczywistości, giertychowskie metody to marna propaganda uprawiana kiedyś na tym forum przez zwolennika Leppera o nicku "Bicz Boży"

autor: Zenon, data nadania: 2007-10-29 20:00:21, suma postów tego autora: 67

Durango,

a kto jak nie Samoobrona podnosiła łapki za obniżeniem podatku z 40% na 32%, a także obniżeniem składki rentowej, na czym skorzysta głównie kapitał i najbogatsi, zamiast skierowania tych pieniędzy choćby na służbę zdrowia i edukację?

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 20:17:06, suma postów tego autora: 1782

:D

Mateusz "Hajhitla Zadruga" Piskorski jednoczy środowiska lewicowe. Hahahaha :D

autor: Bratpit, data nadania: 2007-10-29 20:17:52, suma postów tego autora: 123

Luke,

powiedzmy sobie, że ty, kandydat na posła z listy rządowego koalicjanta Platformy, jesteś średnio powołany do rozliczania Samoobrony.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-29 20:28:22, suma postów tego autora: 20871

Oczywiście,

Bratpit, do jednoczenia środowisk lewicowych bardziej nadaje się SLD, w którym dzialają byli funkcjonariusze reżimu Kiszczaka i Jaruzelskiego, mającego na sumieniu dziesiątki, jeśli nie setki ofiar śmiertelnych politycznego terroru.
Dodajmy do tego, na przykład - służącą sterroryzowaniu homoseksualistów - akcję Hiacynt.
Z drużyną generała Ślepowrona obronimy demokrację i tolerancję!

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-29 20:35:16, suma postów tego autora: 20871

_Michal_!!! Na świętego Lewiatana, dyć wiedziałam! (*_*)


Pisałam o FIRMIE, bo chciałam pokazać pokazać całą śmieszność tej Partyjki Kobitek z ich łechtaczkową założycielką i jej następczynią-przedsiębiorczynią "Lewiatanicą". Od razu więc nasunął mi się tekścior o ich ubogich krewnych - "lewiatankach"...

Zresztą niejeden właściciel i właścicielka sklepiku "Lewiatan" też niejednokrotnie cienko przędą, zadłużeni w różnych bankach, kredyt spłacając kolejnym kredytem, ale za to (być może) wielu z nich jest dumnymi konfederatami i konfederatkami...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-10-29 20:42:35, suma postów tego autora: 5956

...

Zdaje się, że ta sama Samoobrona podnosiła też łapki za zwiększeniem wysokości świadczeń socjalnych, podwyższeniem pensji minimalnej itp., prawda? Ja bynajmniej nie bronię wszystkiego, co SO robiła, ale takie przekomarzanie się jest dziecinne. Równie dobrze można powiedzieć, że co z tego, że byłeś "kandydatem niezależnym", skoro nabiłeś sporo głosów partii, która teraz tworzy koalicję z ultraliberałami? Są na tym forum tacy, którzy cię za to potępią i wytkną ci to nawet za 20 lat. Żeby było jasne, ja pomysł startu z listy PSL uważam za dobry i nie mam o to pretensji.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-10-29 20:43:11, suma postów tego autora: 3848

*******

Moim zdaniem,akcja ABCD (zawodowego pismaka) jestkontynuacją twórczości Nadieżdy, jany, Yoryka i innych krewkich lewaków. Atakują tylko nielicznych liberałów, zostawiając w spokoju "zasłużonych". Przypomina mi to strategię "Nigdy Więcej skrajności oraz walki z Kk: polska
polityka jest na ogół fajna i demokratyczna, tylko prawicowi ekstremiści brużdżą". Pełnych portfeli życzy
wam przeciętny forumowicz tego portalu.

autor: Zenon, data nadania: 2007-10-29 20:48:39, suma postów tego autora: 67

tonący brzytwy się chwyta

Lepper ewoluuje na lewo jak reszta malowanej lewicy tzn. jak akurat odpadnie od koryta. Samoobronę dojście do władzy załatwiło dużo lepiej niz gumowe kule policji. Miałem do jej szefa szacunek, ale mi minęło, bo hołota którą zwerbował była jak z opowieści liberałów o populistach. Z drugiej strony Olszewski stawiający warunki byłemu premierowi i radykalnej lewicy, że mają wejśc do jego partii uczciwej lewicy to kabaret. Numer z nazwiskami jest znany - cnotę się traci tylko raz. Po co zresztą PPP Lepper czy Maksymiuk, skoro mogą znaleźc ich zamienniki? Zaraz się chłopięta pozabijają o parę głosów, a przecież obie partie budowane są w ten sam sposób - jako nieudolna nadbudowa na związku zawodowym, pełna ignorantów i pociesznych cwaniaków.

autor: mały cygański chłopiec grający na skrzypcach, data nadania: 2007-10-29 20:51:00, suma postów tego autora: 31

ABCD,

a jakie Ty masz powołanie? I napisz mi może, jakie papiery/zaświadczenia muszę przedstawić żeby wypowiadać się na tym forum w poszczególnych sprawach. Rozumiem że już mi założyłeś teczkę w pierwszym wpisem: "kandydat z listy PSL".

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 21:09:17, suma postów tego autora: 1782

Luke

rozumiem, ze PO planujaca wkrotce sprywatyzowac okolo 1400 przedsiebiorstw panstwowych i czesciwo panstwowych i planuajca zostawic zaledwie kilkanascie spolek oraz PiS ktory sprywtyzowal moze z kilka spolek to partie dokladnie tak samo liberalne?

autor: wojtas, data nadania: 2007-10-29 21:14:26, suma postów tego autora: 4863

ABCD

zaczni krytykować więc Samoobnronę ponieważ w lubuskim Samoobrona na listy na zapraszała na swoje listy rodziny (o tym samym nazwisku) znanych działaczy SLD (Marszałka, starostów SLDowskich) itp.
Przykład w naszym województkie bardzo dużo głosów zbiera zawsze Edward Fedko (były wicemarszałek II kadencje). Na listach Samoobrony znalazła się żona Kuzyna o nazwisku Fedko (w jego okręgu wyborczym choć tam nie mieszkała).
Mój ojciec też zbiera zawsze dużo głosów tylko ja Samoobornie odmówiłem.
Takich przykladów mam więcej !!!

autor: Kuba P, data nadania: 2007-10-29 21:14:54, suma postów tego autora: 700

"warto zaprosić do rozmów Leszka Millera"...

Tak, tak Miller to ostatnia deska ratunku...

autor: CHErwony, data nadania: 2007-10-29 21:21:50, suma postów tego autora: 1000

Durango,

warto byłoby jednak porównać wielkość tych "zwiększonych świadczeń socjalnych" z zyskami kapitału w wyniku choćby zmniejszenia składki ZUS (na marginesie- to jestem za zmniejszeniem składki ZUS, ale zarazem uzupełnienia strat budżetu poprzez zmniejszenie zysków kapitalistów). Lewica nie powinna dawać się złapać na neoliberalną metodę- bogaczom milionowe ulgi, biedakom- groszowe ochłapy.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 21:12:11, suma postów tego autora: 1782

wojtas,

co na tym zyskało społeczeństwo, poza ludźmi związanymi z PiS którzy dostali posady, że nie sprywatyzowano tych przedsiębiorstw? Ja akurat uważam że socjalizm nie wyklucza prywatyzacji- o ile tylko państwo reguluje stosunki między pracodawcą i pracobiorcą tak, żeby nie było wyzysku. Teraz nawet w firmach państwowych wyzysk kwitnie, więc brak prywatyzacji nie poprawia sytuacji.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 21:45:12, suma postów tego autora: 1782

Na pewno ich znacie

Ja proponuję aby lewicę pozaparlamentarną połączyła PPS.
Znamy, nie tylko z tego forum Andrzeja Koronę, Reginę KOronę Michniewicz, którzy dali się poznać jako bardzo aktywni działacze PPS na Ziemi Lubuskiej. Wiadomo mi, że działalności partyjnej nie porzucili, jak niektórzy.... Oni powinni stanąć na czele tej lewicy. Nie będzie to pewnie nowa Nowa Lewica.

autor: senior, data nadania: 2007-10-29 21:57:17, suma postów tego autora: 105

:)

Luke: "Ja akurat uważam że socjalizm nie wyklucza prywatyzacji- o ile tylko państwo reguluje stosunki między pracodawcą i pracobiorcą tak, żeby nie było wyzysku."

Luke, powaga?
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zgłosze ten fragment na kawał roku 2007 :))

autor: Ostap_Bender, data nadania: 2007-10-29 22:07:32, suma postów tego autora: 1002

Luke

A może i socjalizm da się pogodzić z wyzyskiem i bezrobociem?

autor: CHErwony, data nadania: 2007-10-29 22:32:49, suma postów tego autora: 1000

A taki ZSRR

czy PRL, nie wyzyskiwał pracowników i społeczeństwa, w państwowych przedsiębiorstwach? Bez żartów...

autor: Luke, data nadania: 2007-10-29 23:00:39, suma postów tego autora: 1782

Dobry żart jest tynfa wart

Także ten o "łączeniu lewicy pozaparlamentarnej przez PPS", która nie potrafi dogadać się sama ze sobą.
Jeśli idzie o personalia, chciałbym sprostować informacje seniora: matrymonium nasze już ponad rok temu odzyskało cnotę bezpartyjności i nie ma zamiaru lekkomyślnie jej tracić na stare lata.

autor: ak, data nadania: 2007-10-29 23:28:52, suma postów tego autora: 85

SO

Najpierw to niech Samoobrona stanie się partią lewicową, a taką nie jest popierając księdza Jankowskiego i romansując z PiSem. Samoobrona już miała swoją szanse i jej nie wykorzystała

autor: socjalmaniek, data nadania: 2007-10-29 23:33:52, suma postów tego autora: 33

Jedno jest pewne,

tylko samoobronie dotychczas udało się w tak szybkim tempie zbudować oddolnie ruch społeczny, który znalazł swoją reprezentację w sejmie. A, że później (bez niespodzianki) się skompromitował i - kompletnie bez sensu - odciął od swoich korzeni to już inna sprawa. Dzisiaj Samoobrona na szyld się nie nadaje nawet dla lekcji krav magi, ale jakieś tam know-how ci panowie mają.
Tymczasem niepokornym rolnikom usta zamknęły dotacje z UE i w wysypywanie zboża na szyny kolejowe by się już nie bawili.

autor: polemizowalbym, data nadania: 2007-10-29 23:54:06, suma postów tego autora: 9

ak

Chyba nie po utracie mandatu radnej powiatowej i rzecznika prasowego. Reszta szła ku dobremu, działka w Kłodawie wyprostowana....:)))))

autor: senior, data nadania: 2007-10-30 05:57:52, suma postów tego autora: 105

ABCD

od kiedy ty bronisz praw homoseksualistów. no widze że kolejna wolta. raz emancypacja be, raz jak sie przyda żeby komuś przyłożyć to jest cacy.

autor: Moshe, data nadania: 2007-10-30 07:23:34, suma postów tego autora: 106

Luke

teoretycznie masz racje. Ale teraz nie dyskutujemy o tym co jest lepsze dla pracownikow, ale o tym, co jest bardziej liberalne a co nie. I przyznasz chyba, ze chec utrzymanie dotychczaswego udzialu wlasnosci panstwowej w gospodarce do liberlanych nie nalezy.
Poza tym przyjzyj sie bardzo konkretnym posunieciom w dziedzinie kodeksu pracy albo dzialalnosci min. Kalaty a p[ozniej Kluzik Rostkowskiej i pozniej opowiadaj o "liberalizmie " PiSu. Co do Gilowskiej - jakiz to niby neoliberalny pomysl wprowadzilo oprocz obnizenia skladki rentowej. Zauwaz ze bylo to obnizenie tej skladki po stronie PRACOWNIKA, a nei pracodawcy, wiec nie ma w tym nic liberalnego. Ja sie np. ucieszylem i dzieki temu wiecej zarabiam.
Roznice PO- PiS sa przeciez zupelnie jasne dla kazdego. CHociazby w tym ze to PiS zaangazowac sie politycznie w obrone panstwowego charakteru sluzby zdrowia, PO zamierza albo wszystko sprywatyzowac, albo robic 3 filary,
dalej - wysze uczelnia platne, wg PiSu - absolutnie. Bon osiwatowy wg Gowina, PiS - przeciw. Podatek liniowy PO - PiS absolutnie przeciw. Itd Itp. Malo? Luke, w malo ktorym kraju bywa, aby dwie sily politycznie byly az tak zdychomityzowane jesli chodzi o program gospodarczy, jak w Polsce. To sa wieksze roznice, niz np. miedzy CDU a SPD w Niemczech. WIec nie plec, ze "opbie partie sa tak samo neoliberalne".

Ponawiam pytanie - cop bys teraz zrobil, gdybys dostal sie do sejmu? Wystapilbys z klubu PSL?

autor: wojtas, data nadania: 2007-10-30 08:18:54, suma postów tego autora: 4863

Towarzyszu Moshe,

nie lubię prześladowań - niezależnie od grupy, jakiej dotyczą.
Z innej beczki, nie lubię deklamowania o dyskryminacji wqyolbrzymionej lub całkiem urojonej.
Ot, i cała filozofia.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-30 09:01:16, suma postów tego autora: 20871

wojtas,

i tu się różnimy- dla mnie liczy się dobro społeczeństwa, bez względu na formę własności w gospodarce. Wolę żeby ludziom żyło się dobrze jak w kapitalistycznej Danii czy Szwecji, niż jak w socjalistycznym PRL. Jestem socjaldemokratą, nie antykapitalistom.

Gdybym dostał się do Sejmu to może być poparł sam rząd, bo przecież musi jakiś być na miejsce rządy Kaczyńskiego, ale potem w poszczególnych sprawach głosowałbym zgodnie ze swoimi poglądami (tak jak w kampanii waliłem w PO) i pewnie bym wyleciał z klubu.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-30 09:03:43, suma postów tego autora: 1782

"Lewica pozaparlamentarna"

Brzmi jak masło maślane - lewica od wielu lat istnieje wyłącznie poza Parlamentem. Chyba, że Pan Piskorski uznaje narodowych socjalistów z SO za lewicę.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-10-30 09:50:33, suma postów tego autora: 6199

ABCD

widzę, że nastałą cisza
bo, co wolno Samoobronie to nie wolno PPP.
Wiesz zastanów się, czy twoje interpersonalne konflikty nie wpływają na twoje postrzegania świata !

autor: Kuba P, data nadania: 2007-10-30 10:47:12, suma postów tego autora: 700

pomysł ciekawy, ale

spóźniony o kilka lat i nijak nie osadzony w społecznym bytowaniu Samoobrony. Nieprzypadkowo Lepper, gdy już poczuł swą moc parlamentarną określił się jako socliberał. Teraz, po klęsce, gdy zdyskredytowana partia nic już nie znaczy może deklarować cokolwiek, od lewicowości po monarchizm. Samoobrona poniosła klęskę wyborczą, pozaparlamentarna lewica też, czy klęska może być fundamentem zjednoczenia? Socjalnie Samoobrona reprezentuje/reprezentowała drobnomieszczaństwo wiejskie i coraz mniej miejskiego drobnomieszczaństwa. I to jest jej baza, jak oni odejdą, to nie zostanie nic, jak zostaną, to niezostanie miejsce dla lewicy, jakkolwiek rozumianej.

autor: altstettiner, data nadania: 2007-10-30 12:52:35, suma postów tego autora: 1512

Kubo,

metoda podrabiania nazwisk jest równie obrzydliwa w Samoobronie, jak w PPP.
Różnica w tym, że PPP stosowała ją na większą skalę. I bez niej nie miałaby nawet 0,99% głosów.
A Samoobronaq miewała i ponad 10%.

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-30 13:40:10, suma postów tego autora: 20871

ABCD

podrabaie gnazwisk miało w samoobronei bardzo szeroką skale... zadeklarowałeś, że to nie możesz współprcować z organizacją, która to robi (trzymamy za słowo).
A argument poparcia jest śmieszny. Jak partia faszystowska będzie miała 10 % to będziesz zachęcał do współpracy z nią?

autor: Kuba P, data nadania: 2007-10-30 14:03:32, suma postów tego autora: 700

Trzeźwa ocena

Skrajnie lewicowe getto mogłoby wnieść do Samoobrony najwyżej kilka tysięcy głosów.
A wyobraźmy sobie, że Samoobronie udało się gdzieś urządzić wiec. Na mównicę wchodzi zaprzyjaźniony lewicowiec i zagaja:
Chopy! Pamiętajta, żeśta zniewolone przez interpolacyjne mechanizmy patriarchatu! Heteronormatywność to wciórności! Widłami w androcentryzm! Z Hezbollach, FARC i Hamas - dobić raka imperializmu! O dekonstrukcję identyczności etnokulturowej!
Uczetnicy wiecu patrzą na siebie szeroko otwartymi oczami i uciekają, poszeptując: nic tylko przyleciał do nas Jurek Łukasz i kręci nowy film o Lordzie Wiaderze.
Czy to się Samoobronie opłaca?

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-30 14:17:40, suma postów tego autora: 20871

Luke

cos krecisz. Tak sie sklada, ze nie rozmawialismy o tym, komu i kiedy bedzie zylo sie lepiej ( bo tak sie sklada, ze ja tez sklaniam sie ku umiarkowanemu utylitaryzmowi w takim sensie, ze od rzucanych hasel ideologicznych bardziej mnie interesuje realny byt spoleczenstwa), ale o tym ktora partia jest bardziej neoliberalna.
I zamiast zastanowic sie ktora jest blizsza neoliberalizmowi to ty wyskakujesz z argumentami z zupelnie innej polki. No chyba, ze uwazasz, ze forma wlasnosci nie ma nic tu do rzeczy i ze nie jest wyroznikiem neoliberalizmu dazenie do jak najmniejszej wlasnosci panstwa w gospodarce. A PiS dazac do zachowanie tegoz udzialu nadal jest neoliberalne?

Nawiasem mowiac cos jest nie tak z twoim sprzyjaniem realnej poprawie warunkow zycia dla spol, skoro w imie walki z Kaczorami jestes w stanie poprzec bodaj najbardziej antyspoleczny rzad od 1989r.

autor: wojtas, data nadania: 2007-10-30 14:18:02, suma postów tego autora: 4863

wojtas,

ja bym tak śmiało nie różnicowanł kto jest bardziej a kto mniej neoliberalny... Z punktu widzenia ochrony neoliberalizmu być może PiS jest bardziej skuteczny- mówi ludziom "system jest dobry, tylko są patologie i oligarchowie". Ale już Kluska to dobry biznesmen, bo przeciwko "układom" i z kościołem... Poza tym zobacz że PO chce wycofać się z obniżki składki rentowej dla przedsiębiorców... Doprawdy trudno powiedzieć, a nawet nie ma znaczenia, kto jest bardziej neoliberalny. Pozorne różnice służą umacnianiu neoliberalizmu. Musimy walczyć ze wszystkimi i niebezpieczne jest popieranie w rozgrywkach między nimi kogokolwiek....

autor: Luke, data nadania: 2007-10-30 15:12:13, suma postów tego autora: 1782

ABCD

probelm w tym, że ja ani nikt z mojego środowiska nie odmwia ci prawa do budowy "lewej nogi" samoobrony - tyle, że tej organizacji można zarzucić dokładnie wszystko, co zarzucasz PPP.
Twoja droga twój wybór. Drogi ABCD zamiast lać jad nienawiści buduj Samoobornę, rób cośpozytywnego (a nie czarny PR), a my będziemy robić to samo w PPP i zobaczymy za jakiś czas kto miał rację. Wstrzymaj się jednak od ataków i będzie ok

autor: Kuba P, data nadania: 2007-10-30 15:52:51, suma postów tego autora: 700

Pakiet Kluski...popiera...LiD

W zasadzie wszystkie siły polityczne głównego nurtu są zdecydowanie przychylne temu "pakietowi".
Nie zgadzam się z Luke że współczesny kapitalizm można w jakiś cywilizowany sposób regulować ale przychylam się do poglądu iż nasza scena polityczna jest dość bardzo jednolita.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-10-30 18:35:11, suma postów tego autora: 1000

...

"Luke, powaga?
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zg³osze ten fragment na kawa³ roku 2007 :))"

Zanim zglosisz, to zobacz moze w jaki sposob Ken Livingstone potrafil madrze wykorzystac prywatny kapital zeby podniesc z ruin transport publiczny w Londynie, po latach niedofinansowania Konserwatystow.

ABCD, a ty moze moglbys laskawie przestac ataki personalne i atakowac poglady ludzi, a nie ich osobiscie, wyciagajac im zyciorys z teczki jak pracownik IPN.

autor: Ziggy, data nadania: 2007-10-30 19:40:47, suma postów tego autora: 31

co nie znaczy,

że kapitalizm w końcu przejdzie w socjalizm, ale ewolucyjnie- poprzez regulacje, ograniczanie władzy kapitału, aż do jego praktycznego zaniknięcia. Ale to tak odległa perspektywa że nie musimy się nią teraz zajmować. Na razie najważniejsza jest walka z neoliberalnym kapitalizmem.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-30 22:00:25, suma postów tego autora: 1782

Regulacja wielkiego kapitału...

Regulacja wielkiego kapitału wymagała by ale jego zgody na taką formę zarządzania.
Czy średni i wielki kapitał odważył by się pójść na taki układ szczerze wątpię. Moim zdaniem współczesny świat kapitalistyczny potrzebuje wewnętrznych wstrząsów, rewolucji aby rzeczywiście znów można było wysuwać postulaty prób ewolucji w kierunku socjalizmu czy nawet tymczasowej tylko regulacji kapitału.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-10-30 23:09:05, suma postów tego autora: 1000

CHerwony,

oczywiście że kapitał się na to nie zgodzi- to trzeba na kapitale WYMUSIĆ, demokratycznie zdobywając dla społeczeństwa większość w Sejmie. Teraz większość stanowią reprezentanci kapitału.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-30 23:53:33, suma postów tego autora: 1782

Luke

Niestety, kapitał, gdy ma stracić kapitał - na gdzieś i parlament, i całą tę demokraturę. Czemu dawał wielokrotnie wyraz. Bez jakiegokolwiek skrępowania.

autor: krik, data nadania: 2007-10-31 00:39:48, suma postów tego autora: 1649

" widmo komunizmu straszy po Europie "

Nadejdzie czas, kiedy powstanie masowy ruch socjalistyczny. Zanim to się stanie egoistyczny " indywidualizm " musi dostać zdrowego klapsa.W interesie kapitalisty jest mieć stado baranów, które się strzyże. Klasa pracująca zjednoczona socjalnie w organizacji politycznej, która reprezentowałaby ją , jest dla kapitalisty nieznośnym ciężarem.
Myślę o zjednoczeniu nie tylko politycznym, ale socjalnym. Dopóki nie nastąpi wzajemne życie socjalne w partii politycznej - wzajemna pomoc tym, którzy są ofiarami systemu - dopóty nie nastąpi żadna zmiana w systemie rządów. Socjalne współżycie jest największą groźbą dla kapitalisty. W tym celu proponuje " kościół " żeby otępić masy i rozładować trend zmian społecznych. Kapitalista pragnie " atomizacji " społeczeństwa na indywidualne jednostki, ponieważ wówczas ma nad takim stadem miażdżącą przewagę.
Stąd już ponad 150 lat temu Marks rzucił hasło jednoczenia się proletariatu. Hasło to nie straciło na znaczeniu i jest taką prawdą jak fizyczne prawo ciążenia. Dlatego " widmo komunizmu straszy po Europie " i nie tylko Europie i nie minęło z wiekiem XIX, lecz jest koszmarem każdego kapitalisty.
Wszelakie powyborcze zapowiedzi zmian przez PO- PSL dowodzą o ich liberalizmie. Nie będzie łatwiej. Zmiany systemu emerytalnego, prywatyzacja służby zdrowia spowoduje pogłębienie przepaści pomiędzy bogatymi i biednymi. ,,Drugą Irlandię „ będziemy mieli w RP po obniżeniu wartości Euro 1:2 wtedy emigracja zarobkowa zostanie zatrzymana, a emigranci utrzymujący rodziny będą zmuszeni do powrotu, bo nie udźwigną kosztów utrzymania siebie i rodziny w Polsce. Zwiększy się bezrobocie i prawdopodobnie zostanie zniesiona ,,płaca minimalna”, która dziś stwarza przedsiębiorstwom tak wiele kłopotów.
Będą wybuchały protesty społeczne. Do organizowania tych ludzi będą potrzebni działacze w terenie. Żadna z obecnych partii, mianujących się lewicowymi, nie posiada zorganizowanych struktur terenowych na tyle, żeby skutecznie pomagać ludziom potrzebującym tej pomocy. Kolejne porażki wyborcze niczego nie nauczyły liderów partyjnych. Oni marzą wyłącznie o zaspokojeniu własnych ambicji politycznych, na tyle wybujałych, że zatracili zdrowy rozsądek i nie są w stanie dokonać prostego rachunku ekonomiczno- politycznego.
Na bazie ludzi z tzw. ,,łapanki” nie wygra się wyborów przeprowadzonych na obecnej ordynacji wyborczej. Nieobecność kandydatów w lokalnych mediach i brak jakiejkolwiek kampanii wyborczej w okręgach wyborczych dała wyniki adekwatne do zaangażowania kandydatów w kampanię wyborczą. Kiedy czytam komentarze na lewicy.pl mam wrażenie , że ten portal istnieje po to, żeby wykończyć polską lewicę.
Mam nadzieję, że z buntów społecznych ponownie zrodzi się prawdziwy ruch społeczny w walce z prawdziwym wrogiem – kapitalizmem. Oby tym razem na czele ruchu stanęli przywódcy uczciwi, którzy nie sprzedadzą ludzi za przysłowiowe srebrniki.

autor: czerwona małpa, data nadania: 2007-10-31 01:49:33, suma postów tego autora: 105

Samoobrona, zważywszy na dotychczasowe kontakty

i doświadczenia powinna uczynic liderem tej swojej lewicy ojca Rydzyka. To przeciez przed nim wycierał jeszcze do niedawna kolana Lepper.

autor: kris, data nadania: 2007-10-31 06:56:26, suma postów tego autora: 13

czerwona małpa,

oczywiście masz rację. Też doszedlem do wniosku że trzeba wyjść do ludzi, bo establishment nie przepuści idei które naruszają interes kapitału. Trzeba ludzi uświadamiać klasowo i polityznie organizować oddolnie.

autor: Luke, data nadania: 2007-10-31 10:56:34, suma postów tego autora: 1782

Luke

a ja mysle, ze to widac wyraznie. Fakt jest faktem - PiS jest bardzo daleki od ograniczania udzialu panstwa w czymkolwiek, nie mowiac o gospodarce. Zaliczanie tej partii do neoliberalnej jest na prawde kuriozalne.
Wracajac do tematu mysle jednak, ze istotniejsze jest co ma ktora partia do zaoferowania spolecznenstwu i co jest dla tego spoleczenstwa korzystniejsze. I tu uwazam, ze dzialania podjete przez PiS w takich sferach jak prawo pracy, rozne tam becikowe itp sa korzystniejsze niz to co moze zrobic PO, czyli pojsc w dokladnie odwrotnym kierunku.
A zachodze w glowe coztakiego neoliberalnego jest w obnizaniu skladki rentowej? Ze pracownicy beda mieli wiecej pieniedzy? no bez jaj!

autor: wojtas, data nadania: 2007-10-31 11:19:40, suma postów tego autora: 4863

CHErwony

kapital ma to do siebie ze nawet i rewolucje wiele nie zdzialaja. Bolszewicy zaczynali rewolucje z haslem bij kapitaliste po czm 3 lata pozniej Lenin wyprawial przyjecie dla zachodnich kapitalistow niemal blagajac ich o inwestowanie w Rosji.

autor: wojtas, data nadania: 2007-10-31 11:23:30, suma postów tego autora: 4863

i jeszcze jedno

o co tu sie bulwersowac z tym pakietem Kluski? W zaden sposob nie uderza on w pracownikow najemnych, to po prostu ograniczenie pewnych biurokratycznych urzedowych ograniczen.
NIe sadze zeby ktokolwiek z robotnikami na czele skorzystal z odwrotnej sytuacji - kiedy zeby sprzedawac kalarepe trzeba wystac w urzedzie 2 tygodnie.

autor: wojtas, data nadania: 2007-10-31 11:30:01, suma postów tego autora: 4863

...

Ależ Wojtas, przecież lewicowość wedle niektórych lewicowców ma polegać na tym, żeby płacić jak najwyższe podatki i maksymalnie utrudniać działalność gospodarczą. To nic, że wielkie firmy i tak sobie poradzą z tymi przepisami, a najwięcej kłopotów będą mieli ludzie z jednoosobowych lub rodzinnych firemek (ich mizerne zyski zeżrą kolejne wydatki na doradztwo, księgowość i wizyty w urzędach). To nic, że forsę z wysokich podatków można wydać całkowicie bzdurnie i szkodliwie - na nowe F16, infrastrukturę dla wielkich koncernów, nowe pałace ZUS itp. Ważne, że w ten sposób trzymamy się niesmiertelnych kanonów lewicowości i zrobimy na złość "burżujom". A że w żaden sposób nie poprawi to sytuacji ubogich i wyzyskiwanych, to już nieistotne.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-10-31 15:06:14, suma postów tego autora: 3848

stroic sie w lewicowe piorka

po byciu w takim rzadzie i z takimi osobistosciami? wolne zarty. i tu nawet Ikonowicz nie pomoze.

autor: moskwa, data nadania: 2007-10-31 16:47:37, suma postów tego autora: 605

moskwa

Jeżeli SLD, czy SdPL nazywają się lewicą, to pewnie każdy może. Więcej, biorąc pod uwagę kwestie Iraku, Afganistanu i relacje ze wszelkiego autoramentu Bushami, to SO jest zdecydowanie przyzwoitsza (lewicowa?) od wszystkich innych polskich partii pierwszego rzutu.

autor: krik, data nadania: 2007-10-31 19:03:09, suma postów tego autora: 1649

Czemu

nie ma żadnego njusa o planowanym ministrze pracy? Nie dość, że liberał w najgorszym stylu polskiego neoliberalizmu lat 80. i 90., to jeszcze bezpieczniacka kapusta, co w sumie na jedno wychodzi.

autor: _Michal_, data nadania: 2007-10-31 19:13:58, suma postów tego autora: 4409

Michale

Co tak ukrywasz prawdę. Miał kochankę. To jest news.

autor: prezio, data nadania: 2007-10-31 19:57:28, suma postów tego autora: 878

krik

a co sadzisz o Unii Pracy?

no, ja glosowalem na LiD :]

autor: moskwa, data nadania: 2007-10-31 19:57:37, suma postów tego autora: 605

moskwa

Co sądzę o Unii Pracy?
Nic. Szczerze.

autor: krik, data nadania: 2007-10-31 20:31:23, suma postów tego autora: 1649

JESZCZE RAZ!

Wpisuję po raz kolejny, bo już czwarty raz mój wpis nie został puszczony:
Skoro M. Olszewski miał prawo zmienić poglądy to dlaczego takiego prawa nie ma M. Piskorski?
Nawiasem mówiąc sojusz Samoobrony i PPP byłby czymś naturalnym, bo analiza geografii wyborczej wykazuje dobitnie, że elektoraty obu ugrupowań wzajemnie się dopełniają. Zresztą taki sojusz już kiedyś zaistniał - w ramach Bloku Ludowo-Narodowego.

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-10-31 20:43:05, suma postów tego autora: 3102

...

Elektoraty może i są podobne. Ale już programy niekoniecznie - vide akcentowanie (wyciszone w trakcie kampanii) nowomodnych kwestii obyczajowych przez PPP, które akcentowane bardziej byłyby gwoździem do trumny takiego sojuszu. Slogany o gejach i feminizmie zrażą prowincjonalnych bezrobotnych czy drobnych posiadaczy, a jakakolwiek ekipa oparta na SO i tak nie zyska poparcia wielkomiejskich modnisiów. Więc taki sojusz miałby rację bytu, gdyby Ziętek wywalił z PPP lewacką agenturę.

Ale i wówczas taki sojusz nie będzie możliwy. Z prozaicznego powodu - obie partie są partiami wodzowskimi. A wódz może być tylko jeden. Z oczywistych względów musiałby nim być Lepper - znacznie bardziej znany, doświadczony i wyrobiony politycznie niż Ziętek. A Ziętek na to nie pójdzie, bo jego partia jest po prostu prywatnym folwarkiem i instrumentem personalnych ambicji.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-10-31 20:59:29, suma postów tego autora: 3848

Durango 95

napisał ,,Slogany o gejach i feminizmie zrażą prowincjonalnych bezrobotnych czy drobnych posiadaczy" , a według Ciebie czym się rożni prowincjonalny bezrobotny od stołecznego bezrobotnego? zachowujesz się jak prawdziwy wykształciuch,ktory w swoim życiu nie widzial na oczy człowieka bezrobotnego.Wg. Ciebie jest to prymityw , ktory dostaje drgawek na widok geja i feministki.Brawo, gratuluję poziomu wiedzy....

autor: czerwona małpa, data nadania: 2007-10-31 21:25:01, suma postów tego autora: 105

Durango

Może i Ikonowi nie przeszkadza to co jest w SO..ale PPP już tak. A przeszkadza sporo....afery sexualne, finansowe matactwa, kręcenie i łganie w zywe oczy wyborcom,zmiana programu jak tylko im się podoba/pod publike, pchanie sie do żłoba pomimo wszystko....SO się już dość skopmromitowała i nie ma już z kim współpracować.....
Co innego poszczególni ludzie z SO, którzy faktycznie mogą być uczciwy i lewicowi, a co innego bonzowie SO którzy już pokazali, na czym im naprawde zależy.

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-10-31 21:29:29, suma postów tego autora: 158

Akurat "wodzowi" Lepperowi depcze po piętach prokuratura

sprawy w toku też zdaje się ma, więc w najbliższym czasie raczej będzie miał inne zmartwienia niż budowa pozaparlamentarnej opozycji...

autor: west, data nadania: 2007-10-31 22:18:57, suma postów tego autora: 6717

...

Scyzoryk, jak widzę, "aktyw" PPP mówi językiem "Gazety Wyborczej".

Czerwona małpo, prowincjonalnych bezrobotnych znam wielu osobiście i zapewniam cię, że hasła o tolerancji wobec gejów nie cieszą się wśród nich zbytnią popularnością.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-10-31 23:31:25, suma postów tego autora: 3848

Scyzoryk

Piszesz: "kręcenie i łganie w zywe oczy wyborcom,zmiana programu jak tylko im się podoba/pod publike, pchanie sie do żłoba pomimo wszystko".
O kim to? Mam nadzieję że nie o PPP!
Byłoby to zwykłe oszczerstwo.

autor: krik, data nadania: 2007-11-01 01:01:58, suma postów tego autora: 1649

Kris

A może to nie lepper raz sie ogłaszam socjalliberałem, potem znów socjalistą, i kto go wie czym jeszcze. Może to nie lepper wszem i wobec mówił że ma taśmy na Jarka K i pis...by potem po 2 tyg powiedzieć "jakie taśmy ? ja nie mowiłem nigdy, że mam jakieś taśmy".
Może to nie Lepper i ludzie SO ? zresztą takich numerów było dużo więcej.

ABCD...twojego języka wole nie oceniać..bo wyjdzie o wiele gorzej niż język z GW

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-11-01 08:56:33, suma postów tego autora: 158

ja nie rozumiem

dlaczego lewica ma sie nie zajmowac kwestiami obyczajowymi, swobodami obywatelskimi itp.? to co, do cholery, III Rzesza byla OK? ma byc prospolecznie i przede wszystkim konserwatywnie?

autor: moskwa, data nadania: 2007-11-01 11:55:05, suma postów tego autora: 605

...

Ziętek raz się ogłaszał obrońcą interesu narodowego, raz niemalże socjalistą, raz antykomunistą, raz konsekwentnym lewicowcem, raz krytykował uwikłanie związków w politykę, innym razem na bazie związku założył partię polityczną itp. Lepper przy nim to człowiek bardzo stały w poglądach.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-01 14:24:26, suma postów tego autora: 3848

Moskwo,

III Rzesza była konserwatywna!?
Słyszałeś o Lebensraumach?
Wódz SA, kapitan Roehm, postulował, żeby bojownicy tych oddziałów szturmowych utrzymywali ze sobą stosunki homoseksualne. Erotyczny wymiar miąły również relacje między "kobietami niemieckimi" a partyjnymi wodzami.
W III Rzeszy, życie intymne było własnością kolektywu. Nie chcę przeprowadzać zbyt daleko idących analogii, ale... Można by twierdzić, że - również pod względem upolitycznienia erotyki - goszyści z roku 1968 byli bezpośrednimi spadkobiercami nazistów.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-01 12:52:51, suma postów tego autora: 20871

Durango

Droga Zietka była długa, a teraz jest już powszechnie wiadoma od paru lat.....natomiast lepper....powiedmzy, że nadal ewoluuje z kwartału na kwartał..tym bardziej ideowo..co poglądowo jak i...wogóle z mówieniem prawdy jak i kłamianiem nawet w żywe oczy wyborcom.

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-11-01 15:28:49, suma postów tego autora: 158

Scyzoryk

Odkrywasz nam coraz więcej podobieństw między Ziętkiem i Lepperem. Obawiam się, że to jakiś podstęp z twojej strony.
Naprawdę chcesz nas przekonać, że są jak te dwie krople wody?
Przesada...

autor: krik, data nadania: 2007-11-01 15:43:12, suma postów tego autora: 1649

...

W ciągu ostatnich 10 lat Lepper wykonał znacznie mniej i znacznie mniejszych wolt niż Ziętek. Więc niech fani PPP nie rozśmieszają mnie takimi rozliczeniami.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-01 19:26:20, suma postów tego autora: 3848

Durango

a niech fani leppera - o ile mozna was tak nazwać ;) - powiedzą co sie stało wreszcie z taśmami leppera, które raz miał a raz nie miał..innymi słowy...zmiana poglądów wystąpiła w obu przypadkach, już bez znaczenia, że u ziętka konsekwentnie z prawej na lewo, to u leppera...dalej nie wiadomo.... a bezwstydne kłamstwa do kamery tylko ze strony Adrew.

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-11-01 19:49:45, suma postów tego autora: 158

Scyzoryk,

nie żebym się czepiał ale z tą konsekwentną ewolucją Sierpnia w lewo to tak do końca nie było. Otóż ZANIM Sierpień 80 zaczął współpracę z NOP i Wileckim to współpracował m.in. z Grupą Samorządności Robotniczej (nieobecni BB mogliby pewnie coś na ten temat powiedzieć).

autor: Angka Leu, data nadania: 2007-11-01 20:46:05, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

spox...ja mówie ogólnie..bez wnikania w szczegoły ;)

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-11-01 21:52:50, suma postów tego autora: 158

ABCD

nie, nie slyszalem. wiem tylko, ze w Oswiecimiu byli ludzie z rozowymi trojkatami. no i ze aborcja byla zakazana wtedy w niemczech.

autor: moskwa, data nadania: 2007-11-01 22:42:46, suma postów tego autora: 605

....

To już wiemy. Bo szczegóły dotyczące PPP są w ogóle dla was bardzo niewygodne. Przez długi czas w ogóle zamiataliście smieci pod dywan, teraz już mało kto ma złudzenia czym jest ta partyjka i zmowa milczenia pękła.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-01 22:42:53, suma postów tego autora: 3848

moskwo

dzieki Tobie dowiedzialem sie na czym polegala istota III Rzeszy. Na zbyt slabym akcentowaniu kwestii obyczajowych, na braku maleznstw homoseksualnych i adopcji dzieci.

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-02 07:46:33, suma postów tego autora: 4863

Durango

powiem tylko tyle..."baj baju, chłop śliwy rwie, a ino ich dwie" ;)

autor: Scyzoryk, data nadania: 2007-11-02 08:23:04, suma postów tego autora: 158

wojtas

przeciez dobrze wiesz, nie chodzilo mi o pokazanie czym byly Niemcy, ale tego, ze obok socjalnych rozwiazan istnial zamordyzm i jakies barbarzynskie prawa.

autor: moskwa, data nadania: 2007-11-02 11:04:59, suma postów tego autora: 605

moskwa

ale teraz nie ma w UE nigdzie zamordyzmu ani barbarzysnkich praw. NIKT rozsadny nie neguje tego, ze w ramach swojej sypialni kazdy moze robic co sobie zechce. Nikt nie wysyla nikogo do obozow, nikt nie tepi opozycji. WIec poroznwanie do III rzeszy cokolwiek bez sensu.

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-02 11:52:14, suma postów tego autora: 4863

Hipokryzja Samoobrony

Szanowni Państwo!
Tak się składa , że byłem członkiem Samoobrony RP i podobnie jak Dariusz Ligęza zrezygnowałem , ponieważ Samoobrona zawsze była spółką z organiczoną odpowiedzialnością.
Powyższe objawiało się koniąkturalizmem czołowych działaczy takich jak Piskorski, Maksymiuk, Filipek czy Prokopczyk i w tym kontekście należy zadać pytanie jaka jest ta patryiotyczna lewica z Wrzodakiem , który od zawsze pluł na lewicę i czy wogóle można mówić o lewicy w stosunku do Samoobrony po jej uprzedniej koalicji z PIS i LPR na tak postawione pytanie odpowiedzcie państwo sami

Z Poważaniem
Michał Bojanowicz

autor: michal-bojanowicz, data nadania: 2007-11-02 13:28:57, suma postów tego autora: 2

wojtas, jeszcze tego by brakowalo...

chodzi mi o taka rzecz-czy Niemcy za Hitlera byly Niemcami lewicowymi i czy bez wspomnianych dramatycznych "wypaczen" (delikatnie ujmujac) bylyby przez, np. Ciebie, akceptowane ze swoimi rozwiązaniami prospolecznymi.

autor: moskwa, data nadania: 2007-11-02 14:19:55, suma postów tego autora: 605

moskwa

no chyba zartujesz

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-02 15:46:27, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz