Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Redaktorka VP zatrzymana w Bilin (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wydarzenie

stulecia

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-30 16:55:11, suma postów tego autora: 20871

Czekam na dyżurnych "lewicowców"

którzy za GW znów będą pisać o lewicowym "antysemityźmie"

ANTYSYJONIZM-TAK!!!!ANTYSEMITYZM-NIE!!!NEOSYJONIZM=NACJONALIZM

autor: czewony, data nadania: 2007-10-30 17:49:34, suma postów tego autora: 350

abdc czy abcd czy jakos innaczej jeszcze

jestes tak glupi czy tak zlosliwy czy po prostu tak dziecinny ze twoj komentarz do tego newsa byl tak beznadziejny?

autor: pazuzu2666, data nadania: 2007-10-30 19:30:54, suma postów tego autora: 70

pazuzu,

a gdybym ja zapytał, ile razy w miesiącu zdradzasz żonę, co byś odpowiedział?

autor: ABCD, data nadania: 2007-10-30 20:54:02, suma postów tego autora: 20871

abcd

trafiles kula w plot.zony nie mam zbyt nudne zajecie posiadanie zony.syna posiadam bardzo fajne i ekscytujace zajecie posiadanie dziecka(samotnie go wychowuje choc wiele pan chcialoby tez brac w tym udzial :) ).na twoje pytanie odpowiedzialbym zgodnie z prawda.przyczym dalej nie rozumiem twojego komentarza do tego newsa.dla tej pani ktora tam pojechala jest to prawdopodobnie wielka tragedia nie wspominajac ze zostala porwana z terytorium innego panstwa i ma byc deportowana nie wiadomo dlaczego i kto dal israelczykom takie prawo.rozumiem gdyby palestynczycy ja deportowali ale israelczycy?

autor: pazuzu2666, data nadania: 2007-10-31 10:02:28, suma postów tego autora: 70

Ania

W newsie tego nie ma, ale Ania jest tez korespondentką z Zachodniego Brzegu tygodnika Trybuna Robotnicza

autor: politbiuro, data nadania: 2007-10-31 15:20:19, suma postów tego autora: 486

z ostatniej chwili - info ws Ani

Rozmawiałem dziś z polskim konsulem, powiedział, że:
- rozmawiał z Anią przez telefon, czuje się dobrze, nie zgłaszała zażaleń na sposób traktowania etc. Pozostaje kwestia taka, że się z nią jeszcze nie widział, więc może być różnie - ale ma się z nią spotkać osobiście w najbliższym czasie;
- pozostaje w stałym kontakcie z policją izraelską w tej sprawie
- Ania przekroczyła termin pobytu w Izraelu (ponad 3 m-ce) na jaki miała wizę
- dziś lub jutro odbędzie się rozprawa ws jej deportacji przed sądem, ale jest to sprawa z góry przesądzona, gdyż formalnie nie ma prawa być w Izraelu, nie ma tu znaczenia jej działalność
- jej rzeczy będą jej zwrócone, nie będzie z tym żadnych problemów
- nie jest znany termin jej deportacji
To tyle - jak będę jeszcze coś wiedział, wrzucę info;

autor: MJ, data nadania: 2007-10-31 16:37:24, suma postów tego autora: 1280

Na stronie

Na stronie http://www.rememberthesechildren.org/

czytamy, że Palestyńczycy w latach 2000-2007 zabili 119 dzieci izraelskich, a Izraelczycy zabili 971 dzieci palestyńskich. Jeszcze lepsze proporcje były w Libanie 2006. Osobnicy tacy jak ABCD przy każdej okazji piszą o wysadzaniu izraelskich cywili. Nawet gdy jest news dotyczacy bojkotu produktów rolnych pochodzacych z kolonii na terenach okupowanych, to od razu przechodzą do wypominania "terrorystów wysadzajacych sie w autobusach".
Co za zaślepienie! W taki sposób ten człowiek podsumowuje kolonizacje i tworzenie gett. Kolegi ABCD nie interesuje los jakiejś tam "obrończyni". OK. Ale nawet jeśli cechuje go socjopatyczna bezduszność, to mógłby spojrzeć na to szerzej.

Szerzej...A może właśnie patrzy?

Myślę, że ABCD jest nacjonalistą. Tym gorszym od polskich naziolków, że jego nacjonalizm łączy się z aktualnie toczoną wojną. ABCD kibicuje stronie agresywnej, wygrywajacej i rozdajcej karty. I co taki robi na lewicy?

autor: Panek, data nadania: 2007-10-31 22:15:32, suma postów tego autora: 896

...

Panek, w twojej statystyce jest jeden drobny problem. Była w naszym kraju kilkadziesiąt lat temu okupacja hitlerowska. Była ona sto razy bardziej okrutna i tysiąc razy słabiej uzasadniona niż poczynania Izraela w Palestynie. A mimo to Armia Krajowa nie miała w zwyczaju mordować niemieckich dzieci. I z tego powodu absurdalne są teorie, że lewica musi bezwarunkowo popierać wszystko, co robią Palestyńczycy i zachwycać się każdym przejawem ich "oporu".

autor: Durango 95, data nadania: 2007-10-31 23:58:29, suma postów tego autora: 3848

rany

a co israelczykom do pobytu ani na zachodnim brzegu?wiza dotyczy israela a nie autonomi.przeciez autonomia wydaje wlasne wizy
durango jestes alogiczny.skad wiesz czy ak nie zabijala dzieci niemieckich?wysadzajac pociag mogla zabijac biedne niemowleta niemieckie....zreszta samo poworownanie jest juz smieszne nie mowiac o tym ze idz i powiedz palestynczykowi ze okupacja niemiecka byla gorsza niz israelska...

autor: pazuzu2666, data nadania: 2007-11-01 00:35:22, suma postów tego autora: 70

...

A ile to AK wysadziła tych pociągów pasażerskich z dziecmi w środku? Oświeć mnie w tej kwestii.

Argumenty w stylu "idź i powiedz to Palestyńczykom", są dziecinne. Równie dobrze ja mogę ci powiedzieć: idź i powiedz więźniom Auschwitz, że mieli lepiej albo tak samo jak faceci z Hamasu.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-01 01:19:30, suma postów tego autora: 3848

durango

rozumiem ze 95 to rok urodzenia?przeczytaj sobie czesc o wysadzaniu pociagow i niemowletach,potem przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz to moze cos zaskoczy pomiedzy klawiatura w ktora stukasz i monitorem w ktory sie wpatrujesz.to ty zrobiles jakas idiotyczna analogie z ak co musze przyznac za kazdym razem mnie smiesza takie porownania.palestynczyk jak mu opowiesz o okupacji niemieckiej w polsce pewnie krzyknie"e tam co to zaokupacja" albo "to jak u nas"...zalezy na jakiego palestynczyka trafisz.co ma hamas do tego?na zachodnim brzegu oni sa malo popularni odwrotnie niz w gazie.watpie zeby ta pani miala kontakt z bojowkarzami hamasu lub zeby hamas organizowal protesty w bilin.

autor: pazuzu2666, data nadania: 2007-11-01 08:34:31, suma postów tego autora: 70

Durango

Twoj argument jest wrecz infantylny - "idź i powiedz więźniom Auschwitz". Czyżby to ci Palestyńczycy więzili Żydów w Auschwitz? Nie wiem czy wiesz, ale więźniów w Auschwitz już nie ma. Tam jeste teraz muzeum. Zachodni Brzeg to jednak nie muzeum. To miejsce gdzie żyją żywi ludzie, od wieków w tym samym miejscu, którym palą ich domy i którzy poddawani są systematycznej eksterminacji mniejszych zbrodniarzy niż hitlerowcy, ale co z tego? Dziwną masz moraloność.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2007-11-01 22:06:17, suma postów tego autora: 6205

tak kontytunuujac watek...

Po wszelkich okropnosciach II wojny swiatowej ZADNA powazna sila polityczna w Polsce nie negowalo potrzeby posiadania wlasnego panstwa oprzez Niemceow - tych samych, ktorzy tworzyli obozy koncentracyjne, wywolali wojne, chcieli caly narod Polski zniszczyc biologicznie. Co najwyzej zamierzano nieco okroic Niemcy, ale nikt nie zamierzal w ogole zabronic Niemcom wlasnego panstwa.

A jaki jest stosunek Hamasu i innych do Izraela?

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-02 07:53:05, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Czemu ma sluzyc pytanie o stosunek Hamasu do Izraela w kontekscie nienegowania prawa Niemców do wlasnego panstwa?

W tej chwili sytuacja wyglada tak, ze to prawo Palestynczyków do posiadania wlasnego panstwa jest negowane przez Izrael. Fakty sa takie, ze Palestyny nie ma, sa terytoria okupowane przez dysponujacy przewaga militarna i finansowa Izrael. Jest jedynie pozorna autonomia. Jak pozorna to chociazby widac na przykladzie Ani- z terytoriow Autonomii deportuja ja wladze Izraelskie. Autonomia jest zreszta dla Palestynczyków wyjsciem mozliwie najgorszym, poniewaz mimo tego, ze nie sa niepodlegli i podlegaja tzw. izraelskim 'rozporzadzeniom wojskowym' (military orders), to jednoczesnie sa obywatelami Autonomii, nie Izraela, więc praktycznie nie maja zadych praw i tym sprytym sposobem utrzymuje się apartheid. Palestynskie dzieci moga byc przetrzymywane w wiezieniach od 14 zycia po kilka lat(na pdst. rozporzadzenia wojskowego), istnieja drogi tylko dla Zydow (na terenie autonomii oczywiscie), po ktorych Palestynczykom nie wolno jezdzic chodzic i tak dalej. przykladow jest mnostwo. Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem byloby wlasnie przyznanie Palestynczykom i Izraelczykom rownych praw w obrebie jednego panstwa, ale to rozwiazanie odrzucane jest przez Izrael z obawy przed tym, ze wowczas utraci ono swoj zydowski charkter.Czyli ze wzgledow nacjonalistycznych.

I w tym kontekscie przypominanie ekspresyjnych srodkow wyrazu stosowanych przez ruch oporu okupowanego narodu jest argumentem czysto demagogicznym, zeby nie powiedziec niecnym.

autor: yona, data nadania: 2007-11-02 14:03:29, suma postów tego autora: 1517

wojtas

nie wiem jaki hams ma obecnie stosunek do israela.oni czesto zmieniaja.ja od oslo mam jednoznaczny,liwidacje tego panstwa.

autor: pazuzu2666, data nadania: 2007-11-03 10:40:35, suma postów tego autora: 70

Dodaj komentarz