Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gruzja: Demonstracja opozycji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Rewolucja? ( z domieszką sarkazmu)

To chyba był tylko zamach stanu, przy życzliwym poparciu mas, rewolucja to będzie dopiero teraz.

"Wystarczy chcieć" albo dlaczego na nam "nie wolno":

Nasze media często skarżą się że nie możemy mieć dobrych stosunków z Rosją ponieważ "bronimy" praw człowieka ( a wogóle Putin to Stalin itp.). Obrona praw człowieka, jakoś nieprzeszkadzała nam nawiązać dobrych stosunków z reżimem Saakaszwilego. A ni nam, ani Litwie, Łotwie, Estonii, USA (Wszak bronimy praw człowieka wspólnie) i innym państwom zachodnim, i bronić gruzińskiej "demokracji" przez Stalinem ( wogóle Stalin ostatnio sprywatyzował monopolistę na rynku produkcji energii elektrycznej, i podzielił go na 26 firm). Jak widać jednak wystarczy chcieć.

Czyelnicy nie muszą brać tego do siebie, to razej ogólna uwaga odnośnie poslkiej polityki zagranicznej.

autor: J.K, data nadania: 2007-11-02 16:40:01, suma postów tego autora: 948

Wiadomości (sarkastycznie) i Żebrowski ( sarkazm do 10 potęgi)

Obejrzawszy Wiadomości dowiedziałem się prawdy niepodważalnej. Swoim wielce sugestywnym głosem dziennikarka znalazła nić wiążącą opozycjonistów z Moskwą. I wszytko jasne, że też nie wpadłem na tą oczywistą myśl.. przecież Saakaszwili jest umiłowanym przez naród prezydentem i tylko wspierani przez brudne moskiewskie pieniądze opozycjoniści mogli wydać walkę "ojcu narodu". Nie wspomnę tu o podkreśleniu prorosyjskości Szewarnadze ( prorosyjski to się żeczywiście zaczął robić tuż przed tym zanim go obalili, ale warto dodać, że Gruzja późno wstąpiła do WNP)a prawda jest taka że Szewarnadze kluczył, tak jak np. Turkmenia, która też się ostatnio zrobiła bardziej prorosyjska (wspomnjmy gazociąg wzdłuż morza Kaspijskiego).

Żebrowski:
Rosjanie popełnili błąd śmiertelny i niewybaczalny zostawiajac na polskim honorze ranę śmiertelną, której nigdy nie zmyją. Rosjanie bowiem nakręcili film, i mało tego zrobili to na zamówienie z Kremla, a bezczelność tego filmu jest tym większa, że to nie Polaków napadają, ale odwrotnie, to Polacy napadają na świętą Ruś! Film ma być oczywiście antyposlki, bo pokazuje Polaków w złym świetle ( Czyli "Katyń" i "Wrota Europy", jednak są antyrosyjskie, a ściślej antysowieckie, ale w Polsce trwa obecnie konkurs "Znajdź jak najwięcej podobieństw między Putinem a Stalinem, i FR a Stalinowskim ZSRR" więc można to przyjąć jako jedno i to samo, ba, nawet w darmowej gazetce Empiku mogłem przeczytać, ze "Putin ma najwięcej władzy od czasów Stalina"), a Żebrowski to zdaje się wkrótce zostanie oskarżony co najmniej o zdradę narodową i kremlowską, antypolską propagandę (my oczywiście piszemy Rosji tylko dobrze... prawda?). "1612" jest oparty na historii, ale warto dodać, że mniej w nim historyczności niż w Sienkiewiczwskiej trylogii. Kniaziowi Pożarskiemu nie towarzyszy Kuźma Minin, a przez kadry przewija się jednorożec. Dociekliwi znaleźli także postać podobną do Gandalfa z Władcy Pierścieni (przeczytałem o tym na okropnym Stalinowskim portalu Interfax, i gdzie biedny autor, oczywiscie przydeptany Stalinowskim butem, stwierdził, że film najprawdopodobniej był robiony na zamówienie Kremla, jestem pewien, że na drugi dzień go aresztoało FSB- to znaczy NKWD- poczym został przewieziony na Kreml czarną Wołgą gdzie Putin- to jest Stalin osobiście go zastrzelił, strzełem w tył głowy oczywiście), a główny bohater sam o mało co nie pretenduje do roli objęcia władzy nad Rusią- normalna, antypolska manipulacja zgodzicie się? I dzieje się to w nowe podłe, antypolskie święto - Dzień jedności narodowej- oj podły Stalin, spryciaż myślał, że jak usunie świeto rewolucji październikowej, to mu antykomunsityczni Polacy odpuszczą- a gdzie tam, teraz dopiero się zaczęło szukanie zwiazków między Putinem a Stalinem i Komunizmem.
Czy Stalin ma jakieś wyjscie? Ma, musi pojechać do Polski i błagać o przebaczenie, wydać Polakom całe archiwa jakie są zgromadzone na Kremlu, udać się do Kanossy. I broń Boze nie wolno juz więcej rosjanom kręcić filmów z polakami- my mamy monopol na prawdę o stosunkach poslko-rosyjskich, my mamy monopol na prawdę wogóle, wszak jesteśmy Chrystusem narodów (Bóg nam to powiedział)!!!

autor: J.K, data nadania: 2007-11-02 21:27:56, suma postów tego autora: 948

Dodaj komentarz