Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wrocław: Konferencja prasowa w sprawie aresztowania Anny Wajdy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Piękna i odważna kobieta

niniejszym wyrażam Jej swój podziw i szacunek.

autor: nana, data nadania: 2007-11-03 10:52:49, suma postów tego autora: 4653

Za niewinność?

"Zatrzymania dokonano, ponieważ usiłowała zapoobiec atakowi żołnierzy izraelskich..."
W jakim kraju na świecie można ingerować w działania tamtejszej armii?
A propos takich zaperwnień o niewinności przypomina mi się stare anegdotyczne powiedzenie: "Szedłem sobie spokojnie do domu i jakiś chuligan na rękę mi nadepnął..."
Śmiechu warte.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-03 11:02:47, suma postów tego autora: 20871

ABCD

zmień nick NA : MALKONTENT

autor: Waldek.S, data nadania: 2007-11-03 11:42:19, suma postów tego autora: 58

Ciekawe jaki byłby komentarz abcd

Gdyby to Ikonowicz znalazł się w takiej sytuacji..

autor: Saint_Just, data nadania: 2007-11-03 12:21:08, suma postów tego autora: 201

Wyjątkowo nikczemny atak ABCD

Anka starała się zapobiec atakowi armii izraelskiej na terytorium, które przez nikogo poza najtwardszym jądrem dyskursu syjonistycznego nie jest uznawane za terytorium izraelskie. Starała się zapobiec atakom, które nie tylko przez radykalną lewicę, ale wedle wszelkich standardów poza najgorszymi z możliwych uznawane są za nielegalny akt agresji. ABCD siedzi w oślej ławce razem z reakcyjną zakałą całej planety Ziemia.

autor: PMB, data nadania: 2007-11-03 12:57:22, suma postów tego autora: 1628

Taki to kraj niestety

"Rzecznik MSZ, Robert Szaniawski całkowicie zbagatelizował sprawę." Co innego gdyby Wajda była współpracowniczką portalu "Wolna Białoruś" czy coś w tym rodzaju i została aresztowana podczas pobytu na Białorusi. Wtedy informowano by o niej w głównym wydaniu Wiadomości, Faktów, Wydarzeń itd. itp., a polski MSZ bardzo szybko wydałby oświadczenie w tej sprawie.

Mi się zawsze wydawało, że prawo do zgromadzeń, do wolności słowa, do protestowania przeciwko działaniom rządu to wartości obiektywne, niezależnie gdzie one miałyby być realizowane. Wydawało mi się też zawsze, że rolą MSZ jest m.in. pomagać i chronić swoich obywateli przebywających za granicą. Niestety, myliłem się bardzo.

autor: Paweł Kończyk, data nadania: 2007-11-03 14:51:53, suma postów tego autora: 2157

A co na to nasze "pluralistyczne" i "wolne" media...?

Oczywiście media głównego nurtu nie wspominają o aresztowaniu przez izraelskie wojsko tej działaczki ISM i korespondentki "TR" bo prawa człowieka wszakże państwo Izrael "respektuje' a tylko w takich krajach jak Białoruś Kuba czy Wenezuela ludzie są "gnębieni".

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-03 15:37:58, suma postów tego autora: 1000

Entre nous soi dit,

gdybym był arabskim rolnikiem, to cieszyłbym się, że moje gospodarstwo znajdzie się po stronie izraelskiej, bo wtedy miałbym gwarancję, iż żaden lokalny watażka z Hamasu nie zabierze mi ziemi.
A gdyby władze izraelskie zrobiły mi krzywdę, to poszedłbym do niezależnego sądu, wygrał sprawę i do końca życia utrzymywał się z odszkodowania.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-03 17:57:07, suma postów tego autora: 20871

ABCD

No pewnie nic tak przeciez arabskiego rolnika nie cieszy jak, to kiedy jego ziemie zabieraja osadnicy. W koncu, co osadnik, to nie 'watazka', a juz na pewno nie 'lokalny'. Nawet ziemia rolnika, co to dotychczas byla sobie za miedza, jakas taka mniej 'lokalna' sie wyda jak za kazdym razem, zeby do niej sie dostac trzeba bedzie przejsc przez przejscie graniczne spory hektar dalej. I tak zostaje Palestynski rolnik obywatelem swiata. Sama radosc, ale nie dosc tego jeszcze pozostaja sądy, żeby dostarczyć nowych wrażeń. Po pierwsze Trybunał w Hadze, który zawyrokował, że mur jest nielegalny. Na to juz "lokalnym watażkom" powinny szczęki opaść! Ale ponieważ na Izraelczykach światowacach nie robi to wrażenia, odkrywaja się przed rolnikiem nowe ekscytujące perspektywy. Może założyć proces w Wysokim Trybunale i wybuliwszy się przez kilka lat odbserwować postepowanie. A potem ktoż zgadnie co sie zdarzy: może albo przegrać i mur bedzie dalej budowany, albo jak w Bil'in wygrac i... mur bedzie dalej budowany. Niepewność w niewielkich dawkach, to tylko mile urozmaicenie. I tylko sie cieszyc. Dlatego ABCD zaluje, ze nie jestes palestyńskim rolnikiem, tyle zabawy Cie omija.

autor: yona, data nadania: 2007-11-03 20:47:00, suma postów tego autora: 1517

ABCD

piszesz:
' "Zatrzymania dokonano, ponieważ usiłowała zapoobiec atakowi żołnierzy izraelskich..."
W jakim kraju na świecie można ingerować w działania tamtejszej armii?'

Ani nie zatrzymała 'tamtejsza armia', tylko dokonujące najazdu na terytorium Autonomii Palestyńskiej siły izraelskie.

A ingeruje się wlasnie tak, ponieważ działania armii izraelskiej są nielegalne, a obecność miezynarodowych i izraelskich obserwatorów może, im w niektorych przypadkach zapobiec.

autor: yona, data nadania: 2007-11-03 20:59:08, suma postów tego autora: 1517

PMB

być może ta pani tym razem robi coś w naprawdę słusznej i wartościowej sprawie. Jest tylko jeden problem: na co dzień jest ona związana z portalem, który zamieszcza plugawe teksty, np. zrównujące politykę Izraela z ludobójstwem dokonanym na Żydach przez III Rzeszą. W efekcie nie jest ona wiarygodna dla kogokolwiek, kto ma odrobinę dobrego smaku i wyczucia. Jeśli ktoś na co dzień siedzi w szambie, to nawet gdy pewnego razu użyje pięknych perfum, nadal będzie nieładnie pachniał.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-03 21:49:56, suma postów tego autora: 3848

y8i7

durnago niby masz rację ale nie wolno bagatelizować sprawy tylk odlatego ze kobietka pisze do jakiegoś niepoprawnego portalu....zwyczajnie żołdaki przegięły pałę i ja jako prawicowiec w tym momencie sie oburzam bo gwałci sie wolność!
dzis zawijają wariatk iz vivapalestyna..jutro zaczną zawijać nas...

Paweł dobre porównanie! autentycznie sie zgadzam w 100% iż gdyby chodziło o jakąś andżelikę borys to tvn by dostał pierdolca

a ty abcd tak tych militarystów z iizraela niebroń..chcą być "w europie" to niech sie nauczą naszych standartów..a jak nie..to niech grają w mistrzostwach azji a nie europy

autor: Ramones, data nadania: 2007-11-03 22:14:17, suma postów tego autora: 595

wychowanie dla pokoju z karabinem w dłoni



...a na białorusi milicja kogoś poprosi o dokumenty to już cała polska wstrzymuje oddech



autor: tyvodar legocki, data nadania: 2007-11-03 23:27:57, suma postów tego autora: 849

W zlym miejscu walczy o wolnosc

Gdyby ja np. taki krwiozerczy rezym (a jak) Lukaszenki zatrzymal to bylaby to wiadomosc dnia. A jak demokratyczny Izrael to co innego. Bardzo przepraszam, musimy w naszej wielkiej stacji puszczac materialy o poselskich anegdotkach z zycia hotelu poselskiego. Po prostu jak walczy o wolnosc to tylko zgodnie z linia polskiej polityki zagranicznej.

autor: Kautsky, data nadania: 2007-11-04 00:36:00, suma postów tego autora: 420

To bardzo ciekawe,

że osoby które najgłośniej krzyczą o niepoprawności automatycznie nasuwających się skojarzeń niektórych posunięć Izraela i III rzeszy, zazwyczaj same mają usta pełne ostrzeżeń przed 'islamofaszyzmem'.

Doprawdy, zawsze mnie to zastanawiało...

autor: Saahib, data nadania: 2007-11-04 01:13:19, suma postów tego autora: 83

...

Saahib, jeśli to do mnie, to trafiłeś kulą w płot - ja nigdy nikogo nie ostrzegałem przed "islamofaszyzmem", bo mi się większość aspektów islamu, poza skrajnościami, podoba. Natomiast zastanawiam się, jaką skalę hipokryzji osiągnęli ludzie, którzy zwalczają "faszyzm" w Europie (np. klimaty Radia Maryja) a entuzjastycznie popierają znacznie bardziej skrajne i "średniowieczne" ugrupowania islamskie.

autor: Durango 95, data nadania: 2007-11-04 02:04:01, suma postów tego autora: 3848

Zabijanie jest zabijaniem,śmierć jest zawsze jednakowa- by nie rzec:zapytaj o to trupa, bo on

wie najlepiej. "Jest tylko jeden problem: na co dzień jest ona związana z portalem, który zamieszcza plugawe teksty, np. zrównujące politykę Izraela z ludobójstwem dokonanym na Żydach przez III Rzeszą. W efekcie nie jest ona wiarygodna dla kogokolwiek, kto ma odrobinę dobrego smaku i wyczucia."


Mów Durango tylko za siebie. Nie ty jesteś i będziesz miernikiem smaku, wyczucia i wiarygodności. Faktem jest,że Izrael okupuje Palestynę i prowadzi politykę wyniszczającą naród palestyński.Jeżeli ja wjadę człogiem do twego domu,i powiem ci,że mój dziadek mieszkał tam dwa tysiące lat temu, to rozumiem,że ty mnie przeprosisz, zapłacisz mi odszkodowanie,jakiego zażądam i grzecznie będziesz żył na wygnaniu.To zrobisz ty.Ale inni ludzie mają inne zapatrywania i potrzeby i jest to ich prawem.Jest gros żydów także w Izraelu, którzy chcą mieszkać w zgodzie z Arabami, nie zgadzają się z polityką rządu izraelskiego i także protestują przeciw temu.Na świecie jest dość miejsca i dla żydów i dla nie-żydów, ale chyba nie wszyscy żydzi chcą o tym wiedzieć.Zamykanie gojom gęby prz pomocy siły nic nie da, gojów jest na Ziemi większość.Więc na dłuższą metę jest korzystnie dla żydów żyć z innymi w pokoju. Teraz też wyniszczyli już "swoje" państwo a młodzież jest degenerowana ciągłą wojną. Jeżeli ktoś staje w obronie pokrzywdzonego, to jest dla mnie bohaterem, czy to ma miejsce w Izraelu czy gdziekolwiek indziej."Zło szerzy się tam, gdzie sprawiedliwi zakładają ręce(nie robią nic)" i ma to odniesienie wszędzie i do wszystkiego.Do każdej wojny i do każdej okupacji w szczególności.

autor: nana, data nadania: 2007-11-04 09:57:30, suma postów tego autora: 4653

Podzielam opinię Pawła Kończyka ...

Zwłaszcza, co do niewątpliwej reakcji polskiego MSZ, gdyby sprawa dotyczyła np. Białorusi czy innej Czeczenii (z całym szacunkiem dla tych narodów, które również zasługują na pełną wolność).
Martwi mnie niezmiernie brak reakcji łże-prawicy, obecnie jeszcze rządzącej. A prawica, która mogłaby w tym momencie zabrać odważny i jednoznaczny głos, jest już - niestety - poza Parlamentem.
Smuci i zastanawia mnie również opinia w tej sprawie kolegi "ABCD", który zazwyczaj wypowiada się mądrze i dość obiektywnie. Tym razem jednak bardzo głęboko się myli.

autor: konserwatysta, data nadania: 2007-11-05 06:39:18, suma postów tego autora: 108

Dodaj komentarz