Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szyszkowska: Po wyborach w Kuźnicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czyżby?

"Przeprowadzane co dwa, bądź co cztery lata wybory prowadzą w konsekwencji do zmian w polityce gospodarczej i społecznej"- a ja tych zmian w polityce społeczno-gospodarcej nie dostrzegam... To jest właśnie największy problem- bez względu na to która partia z mainstreamu wygra wybory, i tak rządzi ta sama polityka, a raczej ten sam kapitał.

autor: Luke, data nadania: 2007-11-16 15:23:27, suma postów tego autora: 1782

Dobry tekst lewicowej feministki

Moge się nie zgadzać z jej wyborami partyjnymi ,ale Profesor SZYSZKOWSKA jest jedną z nielicznych dziś znanych przedstawicielek lewicowych intelektualistów w polsce

autor: czerwony93, data nadania: 2007-11-16 16:16:41, suma postów tego autora: 2714

Kantyska Szyszkowska

Od kiedy pani profesor bedaca idealistka (a takim systemem jest kantyzm) moze byc uznana za lewicowa?

autor: bananacoctail, data nadania: 2007-11-16 18:41:42, suma postów tego autora: 7

bananacoctail

What's the problem?
Chodzi Ci o przeciwieństwo materializm/idealizm? Ja zawsze myślałem, że akurat z punktu widzenia politycznego dylemat "materia czy idea?" do dziś pozostaje nierozstrzygnięty.
Bo chyba nie masz na myśli "kłopotliwego poparcia" Kanta dla Fryderyka Wielkiego?

autor: sal paradise, data nadania: 2007-11-16 21:06:48, suma postów tego autora: 1199

salu,

neokantyzm = rewizjonizm.
Zapomniałeś o tym?
Czarno widzę.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-16 22:15:39, suma postów tego autora: 20871

Zgadzam się z Luke

co jest chyba nie często okazją odnośnie oceny jaka jest de facto od lata realizowana polityka i na czyją korzyść. Jednakże przychylę się też do oceny czerwonego że prof. Szyszkowska to jedna z nielicznych osób wśród polskiej inteligencji reprezentująca jakiś nurt lewicowy.
Ja nie jestem jakoś szczególnie powiązany z tym nurtem myślowym ale doceniam i tak odwagę prof. przynajmniej jeśli chodzi o jej konsekwentne wyrażanie poglądów na temat roli jaką odgrywa KK w Polsce.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-16 22:17:59, suma postów tego autora: 1000

Szycha intelektualnie zdycha

Co za śmieszna babeczka z tej Szyszkowskiej... Jak zwykle ma głowę w chmurach o gada o pierdołach. I jeszcze pisze o jakimś Ziemskiem wywalonym z PPS-u przez sąd partyjny, który kreuje się teraz na znawcę historii PPS. Żałosne...

autor: ziuczek, data nadania: 2007-11-16 22:01:23, suma postów tego autora: 47

hmmm

nie znam sie na tych waszych lewackich kosach i układach ale czemu prof. Szyszka nie wspomina nic o PPP?

autor: syndykalista, data nadania: 2007-11-16 23:44:31, suma postów tego autora: 181

PPP

jest raczej mało lubiane przez redakcje "Trybuny" a już na pewno przez Barańskiego który głosi iż jedyną "lewicą" jest LiD i ugrupowania w ramach tej koalicji partyjnej działające.
Pominięcie przez prof. Szyszkowską, PPP może też mieć związek z próbą ratowania PPS-u, szerszą inicjatywą ludzi na rzecz wskrzeszenia tej słabej dziś formacji.
Mi jako sympatykowi lewicy rewolucyjnej, zdecydowanie jest bliżej to tradycji starego PPS-u, SDKPiL czy potem PPS-Lewicy no i KPP. Ta PPS działająca w latach 1918-1939 pomimo pewnych zasług dla ruchu robotniczego, przynajmniej w sferze uświadamiania klasy robotniczej, nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się rzeczywistości sanacyjnej i stała na pozycjach reformistycznych.
Nie wspomina się dziś o tym że tzw. starszyzna PPS-u w międzywojniu próbowała oddziaływać na "rozpolitykowanych" młodych OM TUR-owców i przestrzegała ich przed współpracą z młodzieżą z KZMP.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-17 00:17:27, suma postów tego autora: 1000

Dobre pytanie

No właśnie - czemu? Nie wkracza w jej uniwersum?

autor: sal paradise, data nadania: 2007-11-17 00:22:34, suma postów tego autora: 1199

wszystko ok ale...

pani profesor zapomniała, że mamy XXI wiek a nie XX, to wiele tłumaczy

autor: tanngjost, data nadania: 2007-11-17 23:18:30, suma postów tego autora: 47

Prof. Szyszkowska, a PPP


Z tego co mi wiadomo, profesor Szyszkowska jest zdystansowana od PPP, gdyż nie do końca wierzy w autentyczność przemiany ideowej przywódców tej formacji, jak np. Mariusza Olszewskiego - wiceprzewodniczącego PPP, który jeszcze parę lat temu działał w ZChN czy innych działaczy, wywodzących się z KPN.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-11-18 21:11:02, suma postów tego autora: 1684

Odyseusz

Widzę, że coś ostatnio Szyszkowska zmieniła zdanie bo ja pamiętam jeszcze jak kandydowała z list PPP w wyborach parlamentarnych w 2005 roku.

autor: SzymonM, data nadania: 2007-11-18 21:13:14, suma postów tego autora: 915

odp.

Prof. Szyszkowska nigdy nie odnosiła się przyjaźnie do PPP. W wyborach w 2005 r. podkreślała, że startuje z list PPP - za namową RACJI, PPS i KPP... Po wyborach, w wywiadzie dla "Angory", powiedziała, że - w trakcie kampanii prezydenckiej - zawiodła się m.in. na PPP.

Sam jestem sceptyczyny wobec PPP, zniechęcające są na pewno tendencje tej partii dążące do hegemonizacji sfery politycznej na lewo od LiD.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-11-18 22:05:29, suma postów tego autora: 1684

P Szyszkowska

Zebrala 3000 tys slownie trzy tysiace podpisow pod swoja kandydatura na fotel prez RP Żenada poprośila o miejsce na listach PPP do sejmu dostala pierwsze miejsce cala lista otrzymala 4000tys glosow a pani Szyszkowska cos okolo 2000 tys Nic dziwnego że pogonili ja z LiDu Taka to potega Proponuje - ciszej nad ta trumna

autor: arz, data nadania: 2007-11-19 18:31:34, suma postów tego autora: 230

...

Czytasz bez zrozumienia. Zabrakło jej 3 tys. podpisów, a więc zebrała ich 97 tys. A kiedy startowała do Senatu z liczącej się listy, SLD, w 2001 roku, to zebrała 250 000 głosów warszawiaków.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-11-19 19:01:53, suma postów tego autora: 1684

A ja Wam mówię, że Szyszkowska umrze - a kapitalizm będzie trwał,

bo jest to naturalny system oparty na ludzkim pragnieniu posiadania. :) Viva Friedman!

autor: Ninor, data nadania: 2007-11-19 23:22:39, suma postów tego autora: 83

Dodaj komentarz