Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Anna Wajda wróciła do Polski

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W jakim państwie

na Bliskim Wschodzie - poza Izraelem - p. Gaby Lasky mogłaby reprezentować przed niezależnym sądem "aktywistów pokojowych" (czyli np. Arabów domagających się uznania Izraela od swojego państwa)?
O to chodzi, że w żadnym.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-16 23:28:15, suma postów tego autora: 20871

Jakim prawem

Jakim prawem władze izraelskie najpierw zadecydowały się aresztować tą dziennikarkę?
Rozumiem że władze te "tłumaczy" rozpoznanie w dziennikarce, "terrorystki".

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-16 23:51:24, suma postów tego autora: 1000

ABCD

np. w Libanie.
P.S. a propos pojawiających oskarżeń o "antysemityzm" polecam
http://latuff2.deviantart.com/art/Get-rid-of-Anti-Semitism-69568241

autor: Cisza_, data nadania: 2007-11-16 23:52:07, suma postów tego autora: 2083

Cisza,

przykład bardzo wątpliwy.
Liban ma pewne elementy demokracji głównie dlatego, że skrjanym ugrupowaniom palestyńskim oraz islamskim, jak również usiłującej mu świadczyć nieproszoną opiekę Syrii, nie udało się do końca zniszczyć tamtejszego ustroju politycznego, który w znacznej mierze był tworem libańskich chrześcijan. Wzorowano go raczej na państwach Europy Zachodniej niż islamie politycznym.

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-17 00:22:48, suma postów tego autora: 20871

Brawo okupanci syjonistyczni!

Dobra robota z tą Anią! Tak trzymać, nie pękać przed krytyką! Nie jest ważne, że krytykują, jak deportują izraelscy Żydzi!

autor: Nemo, data nadania: 2007-11-17 08:12:53, suma postów tego autora: 693

...

kurcze, znam Anię i bardzo cenię jej zaangażowanie - ale była przede wszystkim AKTYWISTKĄ, a nie dziennikarką - nie wariujcie i nie przeginajcie z tą propagandą. Jeżeli dziennikarz chodzi w marszach jako ich uczestnik, to traci przywileje dotyczące tego zawodu - to oczywiste dla każdego?
Ania walczyła o wolną Palestynę a nie niezależność dziennikarską i relacje prasowe. Złapali ją i trudno się dziwić deportacji, zwłaszcza jeśli nie miała ważnej wizy. Okrutne, ale takie jest życie - nie zawsze się wygrywa. Obrażać się na Izrael nie ma tym razem o co, bo każdy rząd by tak postąpił.

autor: MJ, data nadania: 2007-11-17 12:30:35, suma postów tego autora: 1280

Brawo

Podobno tej bohaterskiej dziennikarce udało się nakręcić rewelacyjny film o życiu na zachodnim brzegu Jordanu. Wpiszcie w google "A.Wajda Ziemia obiecana".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-11-17 15:18:11, suma postów tego autora: 6199

...

CHErwony ty to jestes jednak niezly zawodnik. Nie dalej jak pare dni temu wychwalales pod niebiosa rzady bolszewikow w Rosji, a teraz placzesz nad tym, ze Izrael odeslal do ojczystego kraju jakas wariatke.

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-17 15:27:30, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Heh...o twoim "zawodowstwie" ciężko dywagować.
Ciekawi mnie na jakiej podstawie oceniłeś iż, ta nie przeczę aktywistka ale i w głównej mierze dziennikarka jest wariatką?
Nie wiem w czym mój stosunek do Rewolucji Październikowej (wszakże nie zauważyłem abym tylko ja był pozytywnie nastawiony do tego wydarzenia, w dalszym ciągu trwa polemika m.in z tobą (odsyłam do komentarzy pod tekstem Rozenberg) w której ja nie biorę udziału) miałby wykluczać zainteresowanie sprawą zatrzymania przez izraelskie władze aktywistki na rzecz wolnej Palestyny.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-18 12:04:12, suma postów tego autora: 1000

..

Nie zauwazasz sprzecznosci w pochwalaniu rezimu budujacego od 1918 roku obozy koncentracyjne a przejmowaniem sie niezwykle wyjatkowo ciezkim losem aktywistki ktora wmieszala sie w pewien konflikt i zostala w efekcie odeslana do swojego kraju?

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-19 13:58:08, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz