Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Szczygło: Armia nie tuszowała zabójstwa cywilów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Te koraliki

to jest jedyna rzecz którą nasi "bojownicy", ludność cywilnej, poza kulkami oczywiście potrafią zaoferować.
Szczygło natomiast widać że miota się w swoich tłumaczeniach gdyż dobrze wie że już od dawna był zapoznany z informacją dotyczącą ataku polskich żołnierzy na cywilów w Afganistanie.
Kara główna powinna być wymierzona najpierw na dowództwie polskiej armii w Afganistanie. Za tuszowanie całej sprawy powinien też odpowiedzieć ustępujący rząd z MON-em na czele.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-17 00:46:17, suma postów tego autora: 1000

kara główna ?

czyżbyś przekonał sie w końcu do kary śmierci

autor: J H W H, data nadania: 2007-11-17 09:27:31, suma postów tego autora: 530

J H W H

CHErwonemu chodzi o to, że najsurowszą karę powinien dostać ktoś z dowództwa polskiej armii. Następnym razem czytaj uważnie, mój drogi.

autor: RRRadykał, data nadania: 2007-11-17 12:06:01, suma postów tego autora: 1084

radykał

jeśli ktoś jest za zastosowaniem kary śmierci w tym czy innym wypadku, to jednocześnie odznacza, że popiera karę śmierci jako taką.

to jest naprawdę nie istotne czy domagasz się kary śmierci za zabójstwo czy za sikanie w miejscu publicznym. ja tu rozstrzygam czy się tą karę popiera czy też nie

autor: J H W H, data nadania: 2007-11-17 13:54:08, suma postów tego autora: 530

Ja jestem

o czym zresztą już wspomniał Rrradykał, za najsurowszym wymiarem kary dla dowódców armii polskiej w Afganistanie. Ci dowódcy znakomicie wiedzieli jak "stabilizują" nasi żołnierze ten "zapalny rejon".
Także MON, wybielając takie a nie inne zachowania polskich dowództwa i żołnierzy, bezsprzecznie, jeszcze przed wyciekiem do mediów informacji o tej tragedii, musiał być zapoznany z informacją o tym "wypadku" przy pracy.
Z tego co wiem w polskim prawie karnym nie istnieje zapis gdzie kara śmierci byłaby uznawana za najwyższy wymiar kary której mogli by podlegać przestępcy.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-17 15:04:47, suma postów tego autora: 1000

najwyższy wymiar kary

to potoczne określenie na karę śmierci, już ponad to nie da sie bardziej ( przynajmniej teoretycznie) ukarać kogokolwiek

autor: J H W H, data nadania: 2007-11-17 16:25:06, suma postów tego autora: 530

biedni arabowie

tak prawda wszystkiemu winni zydzi a talibowie to aniołki .... zyjcie dalej w swiecie złudzeń:))

autor: seweryn1979, data nadania: 2007-11-17 17:44:18, suma postów tego autora: 2

seweryn1979

"tak prawda wszystkiemu winni zydzi a talibowie to aniołki .... zyjcie dalej w swiecie złudzeń:))"

Ty chyba z takich "ekspertów" co mieszają Pusztunów, Persów, Kurdów i Arabów. W komentowanym artykule mowa o wieśniakach, ale mam wrażenie, że ich też określasz mianem talibów. Ech...mam nadzieję, że 1979 to nie rok twego urodzenia bo to by znaczyło, żeś się wiele nie nauczył przez te 28 lat...

Talibowie to nie aniołki, ale w świecie złudzeń to chyba ty żyjesz skoro myślisz, że dokonali zamachów 11/9 (powód inwazji na Afganistan). Taka operacja*, a oni na swoim terenie nie potrafią transporterów opancerzonych rozwalić, ani powtórzyć operacji. No, no...Co do Żydów, to z przykrością informuje, że w 1954 jako "egicjalnie" próbowali wysadzić ambasadę USA, a w 2005 roku Izrael przyznał się do tego oficjalnie. W 1967 znowu jako "Egicpcjanie" probowali zaatkować USA (USS Liberty). Robili to aż do skutku. Wojna z terrorem narodziła się w ich głowach. Żydzi wydali wspaniałych artystów i naukowców, wielu odważnych intelektualistów. Nie mają powodów do wstydu. Wydali niestety też macherów od wojny z terrorem, a gadanie, że musimy słać wojska na Bliski Wschód bo "arabowie to nie aniołki" jest własnie produktem propagandy tych macherów. Poczytaj sobie o działalności AIPAC i JINSA. Przeczytaj sobie zamieszzony tutaj artykuł "antyamerykanizm". Im wcześniej to sie skonczy tym spokojniej. Zrozum, że przez garstkę megalomanów mogą cierpieć wszyscy.

* -- WTC7 zawalił się bez powodu, 50 minut od uderzenia w WTC został zaatakowany Pentagon, do tego momentu grzecznie czekano i wstrzymano przechwytywanie samolotów, brat Busha ochraniał WTC, lotnisko i linie lotnicze, stal z WTC uprzątnieto bez śledztwa. Czarne skrzynki sie zniszczyly, ale znaleziono dokumenty porywaczy. To chyba byli Ninja bo potrafili zabijac za pomocą plastykowych noży. Zdolni ci talibowie/arabowie/muslimy (tak ich nazywacie na eurojihadzie). ha ha.

autor: Panek, data nadania: 2007-11-17 21:03:11, suma postów tego autora: 896

Dodaj komentarz