Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Poznań: Marsz Równości

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Kombatanci czerwca 56

po stronie MW, a przeciw demonstracji na rzecz równości? Jak widać bardzo zmienili poglądy od 56 roku.

autor: Getzz, data nadania: 2007-11-18 21:49:00, suma postów tego autora: 3554

marsz rownosci ?=marsz glupoty

i jak zawsze podszywaja sie pod osoby niepelnosprawne.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-11-18 22:07:10, suma postów tego autora: 99

Getzz,

Myślisz, że w czerwcu 1956 demonstrowano o prawa mniejszości obyczajowych?

autor: ABCD, data nadania: 2007-11-18 22:49:02, suma postów tego autora: 20871

Nie, nie myślę.

Nie chodzi o to w jakim celu się demonstruje. Szkoda, ze ci weterani zamiast poprzeć ludzi, którzy zachowując wszelkie proprcje są w podobnej sytuacji jak oni w 56 (chcą coś zademonstrować, pokazać, że ktoś ich prześladuje), stają po stronie tych, którym demonstrowanie się nie podoba. Znaczy weterani z 56 stają po stronie ZOMO (jak to mówił klasyk)? Przecież wiesz o co mi chodzi...

autor: Getzz, data nadania: 2007-11-18 23:35:30, suma postów tego autora: 3554

Ciekawe

co to za "weterani 56". Podejrzewam że wielu z nich to tacy, którzy wówczas prawie wzięli udział w demonstracjach i walkach.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-11-19 00:08:06, suma postów tego autora: 2083

....

w 1956 siły policyjne strzelały do demonstrantów....w 2007r siły policyjne ochraniają demonstrantów

w 1956r udział w demonstracji groził smiercią albo więzieniem..w 2007r udział w demonstracji odhacza się w CV

autor: Ramones, data nadania: 2007-11-19 07:54:08, suma postów tego autora: 595

Cisza

Zróbcie taką denstrację na Placu Czerwonym, wtedy pójdę z wami.

autor: Bomst, data nadania: 2007-11-19 09:19:14, suma postów tego autora: 97

getzz

w polsce homosow nikt nie przesladuje, to tylko wymysly tych ludzi co to organizuja.

autor: katto maximus, data nadania: 2007-11-19 10:20:08, suma postów tego autora: 99

Cisza, z ust mi to pytanie wyjąłeś... PRAWIE wzięli, (*_*)

Toż to dziadki z lumbago, ciśnieniem, głodowymi emeryturkami i dioptriami jak denka od "Dębowego". I podczepiły się starzyki pod młódź weszpolską. Niech żyje sojusz łysych matołków z wyleniałymi ramolami, którzy PRAWIE MOGĄ!
Pora umierać - ze śmiechu...
I proszę mi nie imputować, że naigrawam się ze starości. Ja w wieku 100 lat będę młodsza na umyśle, niż te "weterany"...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-11-19 10:32:23, suma postów tego autora: 5956

Wiesz co, Ramones, czasem coś sensownego napiszesz....

Kilka zrywów lumbagowych dziadków i mamy demokrację kaczo-tusko-lidzią-koniczynią i PPP, jak najbardziej... Zasłużyliśmy na nią, na TĄ demokrację. Łysa młódź w jednym szeregu z wyleniałymi ramolami! A wokół duje, i piździ, i gliniarze w rynsztunku...
Dziadki!!! Watro było PRAWIE walczyć!!!

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-11-19 10:51:09, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Powstanie Śląskie i Wielkopolskie nic ci mówi? Czy wolisz szprechać w domu i z gośćmi zza Odry, których było więcej niż jak wy to nazywocie "poloczków"?

autor: Bomst, data nadania: 2007-11-19 12:35:59, suma postów tego autora: 97

:)

no, tak. prawie robi wielką różnicę :) na pohybel zramolałym wszechdziadom! MY JESZCZE MOŻEMY!

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-11-19 14:05:26, suma postów tego autora: 1805

...

Podczas demonstracji 1 Maja "wadza" do nikogo nie strzelała, Ramones. W Poznaniu zdaje się nie tylko "wadza" strzelała.
W Warszawie, gdy górnicy czy stoczniowcy (nie pamiętam)demonstrowali to chyba nawet jednego dziennikarza w oko trafili gumiakiem. Znaczy kulką. Dlaczego nie ostrą. Bo nie było na smierć i życie, i mieli te gumowe. Ciekawe, czy Jaruzele mieli gumiaki?

autor: prezio, data nadania: 2007-11-19 14:31:19, suma postów tego autora: 878

było odwrotnie

to łysi i drechy przyłączyły się do kombatantów, a nie odwrotnie...
Chcecie żeby nie protestowali? Ten marsz obraża ich uczucia i mają do tego prawo, choć się z nimi nie zgadzam. Jeżeli naziole robią marsze, to przecież protestujemy, prawda?
Nie obrażajcie tych, którzy ryzykowali życiem i zdrowiem, by taki portal mógł istnieć tylko dlatego, że nie są dość wykształceni "genderowo" i "równościowo"...
Byli pałowani i strzelano do nich, kiedy jeszcze nie byliśmy nawet w planach, teraz domorośli rewolucjoniści nabijają się z nich ryzykując na demo mandatem lub najwyżej kilkuletnim wyrokiem za czynną napaść... To żenujące:(
Skąd wiecie, że nie walczyli? Jesteście lepsi od IPN-u...

autor: MJ, data nadania: 2007-11-19 14:36:13, suma postów tego autora: 1280

"weterani"56

Jak zostaje się "weteranem" 56 z nadania PiS,IPN?Wielokrotnie pisano o tych "weteranach".Polski zaścianek i oszołomstwo katolskie i tyle.

autor: czerwony93, data nadania: 2007-11-19 17:19:40, suma postów tego autora: 2775

Apeluję do moderatorów tego portalu ...

o zablokowanie konta lub przynajmniej usunięcie komentarzy do tego tematu niejakiej "H". Nie dość, że obraża ludzi zasłużonych dla wolności i niepodległości mojego kraju, to dodatkowo wyszydza tych ludzi, jako "chorych" i "biednych". Znamienne, jak podstarzała socjalistka upomina się o los zapomnianych i wykluczonych. I teraz - szanowna Pani - pozostaje już tylko jedno. "Tolerancję" na sztandary i maszerować z homoseksualistami o prawa do ubliżania i obrażania normalnych i myślących ludzi!

autor: konserwatysta, data nadania: 2007-11-19 20:58:05, suma postów tego autora: 108

@ konserwa


Prawdziwi bohaterowie nie tworza zadnych organizacji "weteranow" i nie pchaja sie na afisz lecz zyja i daja cieszyc sie wolnoscia innym.
Wielu z tych weteranow to w 1956 roku byli szczeniaki ktore przyszly "przyjzec sie jak to wszystko wygladalo" a teraz rosci sobie prawo do bycia kims wyjatkowym. Znalem jednego takiego weterana, ktory co chwila kazal sie podziwiac jak to on wywalczyl nam niepodleglosc. Jezeli tak walczyli o to wolnosc, to dlaczego teraz innym nie dadza sie cieszyc ta wolnoscia?

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2007-11-19 22:59:41, suma postów tego autora: 700

Dokładnie to miałam na myśli, Bogusławie_Siemiątkowski,

tylko że mnie poniosło i nie wyraziłam się tak elegancko. Wiec dodam: im dalej od końca różnych wojen i rewolucji wszelakich, tym więcej BOHATERÓW...

I niech mnie portalowe "patrioty" prawicowe nie uczą patriotyzmu. Mój patriotyzm, młodzieńczy idealizm i chęć BEZINTERESOWNEGO działania rozmienili i nadal rozmieniają na drobne różne żłoby, które dorwały się do koryta. Po moich plecach, między innymi...
Mnie byłoby wstyd za kilkadziesiąt lat wypinać pierś po medale, domagać się jałmużny w postaci "chlebowego" i w różne "rocznice" maszerować w jednym szeregu z jakimś "weteranem", który być może na mnie donosił...
Albo się coś robi (COKOLWIEK, także rewolucje), bo tak nakazuje sumienie i przyzwoitość, albo siedzi się w domu i nie wyściubia zeń nosa.
To, że mogę pisać na portalu co chcę, to także moja zasługa i postępu technicznego, do którego walnie przyczyniło się moje pokolenie. Więc niech mnie "patriotyczne patrioty" nie wychowują i nie straszą moderatorem.
A z tych ramoli mam prawo się nabijać, bo też jestem stara, i chora, i do wypłaty daleko...


Powtórzę: ja się wstydzę "Solidarności" (nie, nie tej "pierwszej"), bo nie tak miało być! Ale za kilka lat namnoży nam się "BOHATERÓW", którzy będą wypinać zapadnięte klaty po ordery i wmawiać, że rewolucja im się udała i należy im się szacunek...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-11-20 06:29:29, suma postów tego autora: 5956

Napój piwopodobny inspiruje

Bogusław_Siemiątkowski i Hyjdla piszą historię na poziomie Nikodema Dyzmy. Wasze wypociny nadają się do niemieckiego, antypolskiego, satyrycznego magazynu "Kosaken uber traken"

autor: senior, data nadania: 2007-11-20 08:51:40, suma postów tego autora: 105

senior, może gdybyś częściej chlapnął jakieś piwo,

napisałbyś od czasu do czasu coś interesującego? A tak mielesz tym ozorem bez ładu i składu...
Na początek może coś o patriotyzmie? Czym był kiedyś, czym powinien być dzisiaj? Spnij się i błyśnij...

autor: Hyjdla, data nadania: 2007-11-20 09:17:53, suma postów tego autora: 5956

Bogusławie S.

czy masz na mysli takze organizacje weteranow z czasow hiszpanskiej wojny domowej po stronie republiki?

autor: wojtas, data nadania: 2007-11-21 19:09:04, suma postów tego autora: 4863

gdyby tych wszystkich

kombatantow tylu bylo, ilu sie pcha po ordery, to wszystkie zrywy bylyby zwycieskie...

autor: moskwa, data nadania: 2007-11-22 13:54:22, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz