Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Podejrzani o zbrodnię wojenną w areszcie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Kolejne rządy

w tym kraju dbają o sowich najemników przy współudziale mediów.
Co tragiczniejsze, jedna z matek zatrzymanego żołnierza stwierdziła że to nie jej syn wymyślił ta wojnę.
Oczywiście można się zgodzić z taką oceną ale jeśli przyjąć takie wyjaśnienie całej sprawy to czemu pomimo wszystko ci żołnierze jechali wiedząc ze tego nie wymyślili.
Jesteśmy trochę mądrzejsi ale po szkodzie.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-11-30 19:18:24, suma postów tego autora: 1000

Spokojnie, obowiązuje domniemanie niewinności

Nie uprzedzajmy faktów.

autor: west, data nadania: 2007-11-30 23:07:49, suma postów tego autora: 6717

Zgoda, west,

czekajmy.
Ale, rzecz ciekawa: nie zauważyłem, żebyś czekał z miotaniem oskarżeń o "bezprawie" i "faszyzm" w stosunku np. do CBA pod rządami poprzedniej ekipy. Co powiesz, gdy okaże się, iż dzialania CBA były w 100% zgodne z prawem?

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-01 10:18:17, suma postów tego autora: 20871

CHErwony

Jestem pewien że matka SSmana sądzonego w Norymberdze też mogłaby powiedzieć, że to nie jej syn wymyślił napaść na Polskę.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-12-01 09:58:44, suma postów tego autora: 2083

Cisza

a czy nie lepiej byloby skazac tych, ktorzy te jatke urzadzili, tych wyzszym stopniem? bo nie sadze, by ci zolnierze sami wsiedli w gazik i pojechali sobie postrzelac. przeciez ktos musial dac rozkaz! (chyba)

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-01 12:15:21, suma postów tego autora: 605

najwyższą karę!!

Powinni dranie dostać najwyższą przewidzianą za taki czyn karę.A jesli, jak twierdzą, wykonywali rozkazy,to to samo powinno dotyczyć ich rozkazodawców.

autor: cyklista, data nadania: 2007-12-01 12:50:21, suma postów tego autora: 139

Moskwa,

Powinni oni zasiąść na ławie oskarżonych OBOK aresztowanych żołnierzy.

autor: PMB, data nadania: 2007-12-01 13:26:51, suma postów tego autora: 1628

PMB

w wojsku trudno odmawia sie rozkazow. pamietasz co sie stalo z tymi, co wrocili do Pol. bo nie chcieli jezdzic złomem bez pancerza? wywalili ich na zbity pysk.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-01 14:26:58, suma postów tego autora: 605

Cisza:

jesli mnie pamiec nie myli CK-LA obradowala nad problemem rosnacego autorytaryzmu wymiaru sprawiedliwosci. Dlaczego wiec domagasz sie wyzszych kar dla owych zolnierzy? To nielogiczne. Skoro nie roznia sie niczym od zwyklego mordercy to powinienes takze domagac sie ostrzejszych kar dla cywilnych mordercow.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-01 15:31:31, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Jak zwykle kulą w płot, tak samo jak w czasie dyskusji w ramach CK-LA. Jest pewna różnica miedzy aresztem dla człowieka, który nazwał policjantów "łajdakami" albo innego, który "zniszczył" paszport podklejając go wlepką, a zatrzymaniem ludzi podejrzanych o wielokrotne morderstwo.

autor: Cisza_, data nadania: 2007-12-01 18:29:56, suma postów tego autora: 2083

Cisza

Ja wcale nie neguje tego że ci żołnierze powinni być sądzeni za popełnione czyny.
Ja uważam że oprócz nich, powinno odpowiedzieć dowództwo które kazało atakować tym żołnierzom cywilów.
Inna sprawa iż z zeznań jednego z tych żołnierzy, uczestniczącego w tym "elemencie misji" (przynajmniej tak wczoraj zapodali w burżuazyjnych faktach) ma wynikać że on praktycznie się w ogóle nie przejął tym do czego doszło i po prostu wykonał "plecenie".
Podałem przykład wyjaśnień tej jednej z matek żołnierzy, gdyż on dobitnie wskazuje że ci ludzie tam jechali po zwykłą kasę, mając świadomość tego co będą robić a teraz ich bliscy próbują wybielać te czyny dokonane przez nich.

autor: CHErwony, data nadania: 2007-12-01 19:45:42, suma postów tego autora: 1000

Cisza:

WYbacz, ja doskonale wiem, ze taki tepak ja ja nigdy nic madrego nie napisal i zawsze, ale to zawsze plecie glupoty. Ale nawet takiemu glabowi jak ja nie chodzilo o zadnych tam aresztowanych za udzial w demosntracji czy dzialalnosc spoleczna (skad w ogole ten pomysl?), ale chcialem sie jedynie upewnic, czy przypadkiem tow. Cisza nie uwaza, ze mordercom w Afganistanie nalezy sie jak najwyzsza kara, ale mordercom w cywilu - resocjalizacja, krotszy wymiar kary. To zadne tak insynuacje, ale zwykla ciekawosc.
PS: nawiazywalem do CK-LA poniewaz jak pamietam wykladnia dokonana przez Rogera ozanczala, ze nikt w CK-LA nie moze domagac sie wyzszych kar w kodeksie karnym za cokolwiek. Nie wiem czy w ogole pamietasz ta dyskusje, bo chyba w ogole nie zajazyles o czym mowie. No ale ja to w ogole jestem glupi i zawsze plote bzdury wiec juz zamilkne.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-02 15:17:50, suma postów tego autora: 4863

IIIIRP i pół

Tytół do mojego komentarza jest celowy ponieważ właściwie na przykładzie tej konkretnej sytuacji obrazuje zaistniały po wyborach stan rzeczy. Otóż zmieniło się tylko to, że zamiast "spektaklu teatralnego" mamy próbę zatrzymywania" po cichu" ze stosowwaniem tymczasowego aresztowania jako substytutu kary. Panowie z Platwormy Obywatelskiej zamienili domniemanie niewinności w domniemanie winy , ponieważ motywowanie umieszczenia naszych wojskowych w areszcie grorzącą im sórową karą tym właśnie jest sąd wbrew pozorom stosując areszt wobec oskarżonych już na wstępie rozstrzyga o ich winie.
Natomiast z drugiej strony ta sama prokuratóra (jako instytucja) cofa uprzednio wydanu wobec Ryszarda Krauzego nakaz zatrzymania , a czyni to na podstawie ekspertyzy wydanwej przez Ministra Sprawiedliwości będącego wtedy obrońcą podejrzanego i tu koło się zamyka , ponieważ dalej w cenie są koneksje z politykami najwyższego szczebla.
Michał Bojanowicz

autor: michal-bojanowicz, data nadania: 2007-12-05 15:53:35, suma postów tego autora: 2

Dodaj komentarz