Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Zimińska: Czyż nie odbija się koni

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Tak zwany wyciskacz uczuć ludzkich. Jestem mięsożerny. No, nie jem koni. Jem udomowione dziki. Ale innostrańcy jedzą węże, psy, konie, nawet krowy. Emerytura za ciągnięcie wozu, dostarczanie nawozu i dźwiganie jeźdźca. Dobrze, że konie nie chcą pieniędzy. Zdaje się rysie wymierają na wolności. Sadzenie lasów i wypuszczanie do nich koni ma sens.

autor: prezio, data nadania: 2007-12-01 13:08:17, suma postów tego autora: 878

...

koniki trzeba żałować..usypiać nalezy staruszków i staruszki na garnuszku zusu co by się budżet zapiął:)

autor: Ramones, data nadania: 2007-12-01 15:29:19, suma postów tego autora: 595

Dlaczego życie koni miałoby być W ZAMIAN za życie ludzi?

Przecież bardzo łatwo da się zrobić, by dla każdego było miejsce na Ziemi; wystarczy tylko się nie rozpychać! Wszyscy kiedyś będziemy musieli odejść, pozostaje tylko pytanie,jako kto? Ludzie mają prawo korzystać ze wszystkiego,co daje im Ziemia Matka.Ale nie mają prawa nikogo i niczego dręczyć,katować,niszczyć i poniżać. Na podstawie tego, jaki mamy stosunek do zwierząt i ogólnie do otaczającego nas środowiska widać, jacy sami jesteśmy. Zamienianie wszystkiego na pieniądze mści się straszliwie na gatunku ludzkim, nieodwracalnie. Nie pomoże wtedy nawet najbardziej gorzkie żałowanie,nie popiół na głowie, nie słowo przepraszam i że tak nie chciałe/a/m.Konsekwencji nie da się cofnąć, jak obecnie z zepsutym klimatem.I nie ma co się oszukiwać;Ziemia bez człowieka będzi bardzo dobrze egzystować,natomiast odwrotnie nie jest możliwe.

autor: nana, data nadania: 2007-12-02 10:50:03, suma postów tego autora: 4653

artykul mi sie podobal, potrzebne sa takie.

nie mozna dreczyc zadnych istot zywych. nie chodzi o to, zeby wszyscy przeszli na wegetarianizm,ale by nie sprawiali tak duzo cierpienia. by nie byli tacy okrutni, bo przeciez zwierzeta tez odczuwaja ból.
tak ramones, w tym artykule wyraznie jest napisane zeby usmiercic starych ludzi i dac pieniadze na ratowanie koni. nie martw sie-z twojego portfela nie wyciagna.
a ja akurat bardziej wolalbym, zeby kasa byla przeznaczona na takie inicjatywy niz na jakies Swiatynie Opatrznosci.

zgadzam sie z Toba nana (ta od Emila Zoli? ;) )

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-02 11:59:53, suma postów tego autora: 605

...

moskwa ja od zawsze twierdzę że obrońcy zwierząt jedzący mięso to typowo paranoidalne osobniki

lament nad konikami kiedy schabowy na talerzu?:)))))

i nie Matka Ziemia a Ojciec Ziemniak!

autor: Ramones, data nadania: 2007-12-02 13:04:40, suma postów tego autora: 595

co ten

artykul ma wspolnego z lewica?

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-02 14:09:29, suma postów tego autora: 4863

wojtas

Chodzi o to, że zabić muchę packą, potem ewentualnie ją zjeść, jest dobrze, czyli lewicowo. Wyrywać musze najpierw nogi, a dopiero potem zabić i ewentualnie zjeść, jest źle, prawicowo, o czym wiedzą rolnicy francuscy (polscy też)napychający kaczkom żołądki poprzez taką fajną rurę dla smacznych ponoć wątróbek. Inną sprawą jest, że gdyby tak Polaków było ze 30 mln, to więcej byłoby miejsca na Krupówkach, wilków, rysi, bobrów, niedźwiedzi, grzybów. Mniej hipermarketów itd.

autor: prezio, data nadania: 2007-12-02 15:05:16, suma postów tego autora: 878

Teraz rozumiem

wyrywac muszce skrzydelka - prawicowo, nie krzywdzic muszki - lewicowo, byc kulturalnym - lewicowo, byc niekulturalnym - prawicowo, byc sympatycznym - lewicowo, byc niesympatycznym - prawicowo, itd itd.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-03 08:16:44, suma postów tego autora: 4863

Halo moskwa!

ta nana od E.Zoli naturalnie nie jestem: i w lechiech posuniętam i nieco moralniejszam. Co do urody-tamta miała być piękna,więc pod tym względem na porównanie oczywiście chętnie przystaję.

Czasem mam wrażenie,że ta "energia cierpienia" istot żywych faktycznie istnieje i gdzieś tam się uzewnętrznia.I potem taki delikwent zapomniawszy o swoich postępkach,a dotknięty nieszczęściem, pyta zrozpaczony "a to nieszczęście to za co"? itp. Zwierzęta są piękne i niewinne,nie robią rzeczy nonsensownych w przeciwieństwie do istot ludzkich. Bez zwierząt życie byłoby nie tylko ubogie ale i niemożliwe.



zgadzam sie z Toba nana (ta od Emila Zoli? ;) )

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-02 11:59:53, suma postów tego autora: 315
...!

autor: nana, data nadania: 2007-12-03 14:27:06, suma postów tego autora: 4653

ramones

ja mięsa nie jem.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-14 15:40:56, suma postów tego autora: 605

Dodaj komentarz