Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

KOP zwraca uwagę na zasadę rozdziału Kościoła od państwa

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To jest jakaś paranoja

Księża przyzwyczaili się, że Polska jest krajem w którym mogą robić co chcą. Teraz jak widać zachciewa im się klerykalizacji komend policji, które z założenia powinny być apolityczne. Mam nadzieję, że TK uzna te działania za niezgodne z konstytucją i zrobi z nimi co trzeba.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2007-12-01 18:32:09, suma postów tego autora: 620

Po przesłuchaniach oskarżonych policjant dla ulżenia swemu sumieniu

pójdzie do kaplicy się spowiadać.Na początku dobrowolnie, potem zwyczajowo a po paru miesiącach przymusowo-jak to było z religią w szkołach.I tym sposobem jakiś podrzędny kleryk będzie miał władzę nad komendantem miejscowej policji. Kościół już dawno przegiął,że trzeszczy, kiedy to w końcu się rozleci?

autor: nana, data nadania: 2007-12-01 21:27:37, suma postów tego autora: 4653

Pan Piotr myli "klerykalizację" z wiarą i religijnością ...

Ale jak będzie potrzeba, to pierwszy pójdzie po księdza! Typowa mentalność lewaków, którzy grają na niezdrowych emocjach swoich potencjalnych np. wyborców czy sojuszników.

autor: konserwatysta, data nadania: 2007-12-01 23:26:50, suma postów tego autora: 108

konserwo

a dla ciebie wiara znaczy to samo co klerykalizacja. taka jest religijnosc twoich ideowych kolezkow. wierzycie w ksiedza wszchmogacego.

autor: moskwa, data nadania: 2007-12-02 00:44:15, suma postów tego autora: 605

@konserwatysta

może pójdzie, ale do kościoła, a nie komisariatu czy urzędu. Dobrowolnie, nie państwowo. Prywatnie, a nie na pokaz. Oto różnica której nie łapią "potencjalni np. wyborcy i sojusznicy" katoprawicy.

autor: rokim, data nadania: 2007-12-02 00:54:40, suma postów tego autora: 15

Konserwatysto

Na pewno nie pójdę po księdza. Jestem ateistą.

autor: Piotr Kuligowski, data nadania: 2007-12-02 12:18:08, suma postów tego autora: 620

Ciekawe czy takie kuriozum istnieje gdzieś jeszcze

poza Polską? Jakbym miał zgadywać, to celowałbym w jakieś państwo "nowoczesnej lewicy" w rodzaju Wenezueli czy Nikaragui :-)))

autor: west, data nadania: 2007-12-03 09:34:26, suma postów tego autora: 6717

Stop klerykałom.

Najwyższy czas pogonić to towarzystwo. Księża i biskupi za wiele se pozwalają. Najwyższy czas powiedzieć tym panom NIE.
W 1991 roku jak zaczeli się rządzic razem z ZChN-em, to poszedłem do kościoła i się wypisałem, bo no nominalnie byłem jeszcze katolikiem. A teraz mnie drażni że pchają łapy po wspólną kasę. Jestem za wprowadzeniem podatku kościelnego, niech płacą ci co chodzą do kościoła. Ja jestem tolerancyjny, szanuję wszystkich do czasu jak nie przeginają pały.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2007-12-03 19:54:33, suma postów tego autora: 441

Dodaj komentarz