Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Religia na maturze

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wolter łaskaw!

Pojawił się wyborny temat na lewicowe publikacje, demonstracje i konfy.
Żyjemy!
CHERWONY WARSZAWIAK

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-07 10:41:20, suma postów tego autora: 20871

Shit!

Shit! Shit! Shit!

autor: Nemo, data nadania: 2007-12-07 11:13:23, suma postów tego autora: 693

shit, shit też tak myślę

no, pojawił się temat na lewicowe publikacje. a jakże. nawet na lewicowe protesty - to dobra okazja. abcd, uważasz, że walka o świecką szkołę, to zły pomysł dla lewicy? właściwie, to dobra okazja zapytać, czym twoim zdaniem powinna się zajmować lewica, skoro np. walka o wyższe płace, o edukację bez religii, itp, itd się w to nie wlicza. (to pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać!)

autor: rote_fahne, data nadania: 2007-12-07 11:42:29, suma postów tego autora: 1805

WIELKA KONTYNUACJA

Zamiast zmian wielka kontynuacja, przyjaciolka Henia JANKOWSKIEGO (zadnych podtekstow, on woli chlopcow) pokaze nam jeszcze co potrafi. No coz wystarczy odkurzyc banery i zmienic na nich nazwisko zamiast Giertycha - Hall:

HALL MUSI ODEJSC

autor: Teresa Jakubowska, data nadania: 2007-12-07 12:06:48, suma postów tego autora: 62

Desant PiS

Typowy wróg ludu w szeregach PO. Narkotyk na maturze może wypaczyć wiedzę z innych przedmiotów.

autor: senior, data nadania: 2007-12-07 12:15:07, suma postów tego autora: 105

Brawo!

Koniec dyskryminacji ludzi wierzących. Dla udobruchania wiecznie niezadowlonych goszystów należy szybko wprowadzić maturę z WF - będzie im łatwiej uzyskać średnie wykształcenie.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-07 12:22:06, suma postów tego autora: 6199

Chyba łatwiej jest jednak zdać maturę ze zgrabnego klęczenia na klęczniku

niż flik-flaków czy choćby rzutów do kosza. Trochę już żyję na tym świecie i jeszcze nie widziałam dyskryminowanego katolika,natomiast odwrotnie i owszem; niekatolicy byli i sa dyskryminowani. No chyba,że chodzi o dyskryminowanie katolików przez żydów.Ale cóż, żydzi parę lat dłużej mają wejście na Pańskie Pokoje, z czasem może i katolicy swoje wychodzą.


autor: nana, data nadania: 2007-12-07 14:03:37, suma postów tego autora: 4653

RELIGIA

,,To opium dla ludu''- powrót do ,,ciemnogrodu'' . Ale partia PO to cwaniacy , Donald właśnie pojechał do Watykanu aby wyczyścić krawatem buty pana papierza. Teraz mohery polubią Donalda. Może nawet z Torunia Rydzyk zawoła ,, chosanna na wysokości''.

autor: browar, data nadania: 2007-12-07 14:31:07, suma postów tego autora: 104

nana

Po pierwsze: nigdzie nie jest napisane, że maturę będzie można zdawać tylko z religii katolickiej (tak przypominam, bo wiem, że antymoher niektórym skutecznie oczy zasłania). Po drugie: skok przez przeszkodę i rzut do celu może być faktycznie przydatny lewicowym maturzystom w późniejszej karierze antyglobalistycznej.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2007-12-07 14:44:13, suma postów tego autora: 6199

...

Co by tu rzec? Zapałka się otwiera w kieszeni? Nie, za ostro. Ciśnienie wzrośnie. Znośnie.

autor: prezio, data nadania: 2007-12-07 14:45:45, suma postów tego autora: 878

Rzygać się chce od tej klerykalizacji.

Ale oczywiście ultrakonserwatywnemu, skrajnie prawicowemu rasiście ABCD się bardzo podoba. Stać go tylko na mało śmieszny żart, który pisał już z 500 razy.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-07 15:17:43, suma postów tego autora: 3554

Aha

a PO to przecież to samo co PiS jak ciągle widać. A tak się cieszyli młodzi, zdolni, dynamiczni, że juz nie będzie moherowego PiSu, tylko nowoczesna PO, a tu nic z tego, bo PO jest jeszcze bardziej kretyńska niz ten PiS.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-07 15:20:55, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

po pierwsze, o co ci chodzi? Klerykalizacja była, jak rządził autorytarny PiS. A teraz, jak rządzi kompromisowy, otwarty na dialog Pan Donald, też jest?
Po drugie, gdzie zauważyłeś w moich poglądach rasizm? A jeśli chlapnąłeś byle co, ot tak sobie, to może warto by przeprosić?

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-07 15:23:15, suma postów tego autora: 20871

Ponury żart

Najgorsze jest to, że nie ma matury z filozofii ani psychologii a jest z religii, którą chce zdawać 1000 osób. Rozumeim matura z filozofii a na niej Tomasz z Akwinu. Ale matura z katechazy nawet nie z teologii to jakiś żart... ponury.

autor: Dylan, data nadania: 2007-12-07 15:32:03, suma postów tego autora: 91

Getzz,

Pana Donalda popiera CHErwony Jaco Żakowski, który twierdzi, że za rządów Pana D. nie ma klerykalizacji, lecz za to jest modernizacja.

autor: ABCD, data nadania: 2007-12-07 15:33:58, suma postów tego autora: 20871

PYTANIE DLA ZWOLENNIÓW RELIGII W SZKOłACH

Zacznijmy od tego że religii wogule nie powinno być w szkołach.
MAM POMYSŁ! A może w kościołach w czasie mszy na zmianę będą prezentować swoje stanowiska klecha i ateista no i wyznawcy innych religi tez będą mieć prawo! JESTESCIE ZA??

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-07 15:40:18, suma postów tego autora: 96

ABCD

właśnie o to chodzi, że pan Donald niczym się nie różni od PiSu.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-07 15:52:31, suma postów tego autora: 3554

No może przesadziłem z tym rasizmem,

ale był taki artykuł pod którym twoje komentarze dość kontrowersyjnie brzmiały jak dla mnie.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-07 15:54:49, suma postów tego autora: 3554

Ale masz rację.

Cofam tego "rasistę", ale konserwatywny jesteś za bardzo jak na lewicowca. Według mnie.

autor: Getzz, data nadania: 2007-12-07 16:00:51, suma postów tego autora: 3554

Getzz

Pan Kaczor Donald bardzo różni sięod PiSu. Oto na pierwszej stronie jednego z mniej poczytnych tygodników widzę GO jak składa "Hołd tuski" J.E. Putinowi. Władimir Władimirowicz w wyniosłej pozie, choś w gumofilcach. Donald w przyklęku zakłada zakłada mu ostrogi.....na gumofilce...

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-07 16:18:50, suma postów tego autora: 97

Sumienie

flik-flak to salto. Nie byłaś dobra z WFu i stąd ta twoja katolicka zapiekłość? Jeden taki co tylko palił cygara, pił co pił i mówił "no sport" był znanym podżegaczem wojennym, a wyglądał jak worek przebrany za człowieka.Modlitwa modlitwą ale spacer też nieźle robi. Poza tym nie uwierzysz: ja nigdy nie występowałam przeciw starym kobietom oddającym ostatni grosz na wypasioną brykę proboszcza. One mają dobre serca choć według mnie rozum nie ten. Ale szanuję ich wybór, w końcu każdy może być głodny,kiedy chce i wierzyć, że Bóg od biednych potrzebuje ostatniego grosza za zbawienie duszy. Już się na mnie wściekasz,czy jak tam u ciebie z miłością bliźniego?

autor: nana, data nadania: 2007-12-07 16:41:00, suma postów tego autora: 4653

Kraj absurdów


To śmieszne, że PO ciągle krytykowała Giertycha, a teraz kontynuuje główne założenia linii jego polityki. Jeśli wprowadza się maturę z religii wyznania katolickiego (jak mniemam - także innych związków wyznaniowych, choć to nie jest pewne), to należałoby wprowadzić także maturę ze światopoglądów areligijnych - ateizmu, deizmu czy agnostycyzmu.

Absurdem jest także to, że nie słyszy się o wdrażaniu odpowiednich działań, aby przywrócić maturę z filozofii.

Uważam, że należy wprowadzić nauczanie i ew. maturę z religioznawstwa, filozofii i etyki, a nie - uczyć dzieci i młodzieży informacji o tylko jednej religii.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-12-07 17:32:18, suma postów tego autora: 1684

Okazja do celebracji

Czytelnicy trybuny i okolic mają tę charakterystyczną cechę, że potrafią przyłożyć Panu Bogu, prymasowi,albo pamięci Jana Pawła II tak bez okazji. Byle forumowicze pamiętali, że linia programowa lewicy nie pęka. Tym razem okazja jest za sprawą newsa Bartosza Nowaczyka. W jednym szeregu do walki z klechistanem stanęli: "browar", "nana", "Odyseusz" i "Dylan". Na Jowisza. To nie kabaret. To sprawa ważna, wymagająca powagi.

autor: Zenon, data nadania: 2007-12-07 18:22:02, suma postów tego autora: 67

czeka nas scenariusz fahreeda zaakarii...

Autorytarne wolnorynkowe państwa, bez swobód demokratycznych... Jedyną intymną czynnością będzie robienie pieniędzy....Bo tylko tak możemy powstrzymac globalny dżihad;). Bóg nam dał wolny rynek, a później Adam naruszył własnośc prywatną i został wygnany z raju;)A później komunista Kane zabił wolnego przedsiębiorcę Abla....
Natomiast Noe nie wziął Dinozaurów na arkę, bo ich hodowla była nierentowna gospodarczo...:)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-07 18:28:58, suma postów tego autora: 568

Zresztą pani Hall wygląda...

jak typowa katechetka...;) Tak ładnie uczesana:)

autor: Tomek Sosnowski, data nadania: 2007-12-07 18:30:34, suma postów tego autora: 568

A ja już widze początek.!

Początek końca Tuska oczywiście.Leszek Miller miał bardzo podobny początek.Podobnie szukał poparcia u prałatów,purpuratów i z wnuczką u samego papieża.Szukał i dostał.Szukał bo musiał!Papież wydukał zdanie,że UE nie jest wcale taka be.Horda czerwonych biretów naocznie przekonała się,że w Brukseli nie ma szatana.Henia Jankowska miała przyobiecaną koncesję na bursztynowe kopalnictwo.A wszystko po to aby Naród zagłosował za UE.Naród wybrał i wygrał.Miller przegrał dla dobra Narodu.Tusk już nie musi szukać poparcia a szuka.Niech szuka i dalej uwłaszcza szwarcmafie.Skończy szybciej jak Miller.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-12-07 20:55:05, suma postów tego autora: 623

Ignorancja

Dla właściwego pojmowania problemu dla zrozumienia tematu niezbędna jest wiedza dotytcząca zagadnienia na temat którego mamy sie wypowiadać - bez poznania tematu skazani jesteśmy na wypowiedzi typu -nana,jakubowska, browar itd. itd.
najpierw wiedza a potem stosowanie tej wiedzy inaczej stajemy sie ignorantami - dlatego matura z religii jest wskazana - abym mogła podjąć własciwą decyzje.
Tak jakoś w mojej ojczyznie jest, że najbardziej szczekają ci co nic na dany temat nie maja do powiedzenia.

autor: Kasia Pazurek, data nadania: 2007-12-07 21:04:19, suma postów tego autora: 164

Lewy_sierpowy

Stop orkiestra!

Czerwone Tango - my bez siebie nie umiemy żyć
Czerwone Tango - czerwona życia mego nic
Czerwone Tango - gabinetowych figur czar
Czerwone Tango - daj usta niech przeminie ból i żal

Czerwone Tango - my bez siebie nie umiemy żyć
Czerwone Tango - czerwona życia mego nic
Czerwone Tango - gabinetowych figur czar
Czerwone Tango - daj usta niech przeminie ból i żal

autor: senior, data nadania: 2007-12-07 21:11:24, suma postów tego autora: 105

Odyseuszu,

Polska (jak Quebeck) jest krajem katolickim, więc chyba oczywiste samo przez się, o które wyznanie chodzi.

autor: Bury, data nadania: 2007-12-07 21:15:59, suma postów tego autora: 5751

A jakąże wiedzą się wykazujesz, "pazurku"?

Tym,co ci ksiądz opowiedział z tego, co słyszał od innego księdza, a ten od jeszcze innego? To co ty piszesz to nie tylko ignorancja, to bluźnierstwo: nauka o Bogu! Boga można co najwyżej odbierać w sferze duchowej, przy pomocy ducha (spiryt-nie ten spożywczy),który nie podlega zmysłom i w związku z tym nie może być określony. Może dla ciebie Bóg to ta figura zabiedzonego i wymęczonego człowieka wisząca w kościołach.Natomiast Jezus wyglądał tak,jak Go namalował Michał Anioł w Kaplicy Sykstyńskiej: silny, dobrze i harmonijnie zbudowany mężczyzna,nie to,co przedstawia się nam w kraju.To mogę powiedzieć , ponieważ Jezus jest postacią historyczną. Natomiast sam Bóg taką postacią nie jest. O Bogu możemy wiedzieć tylko tyle,ile sami pojmiemy naszym duchem,a to może robić tylko każdy dla siebie indywidualnie i z nikim nieporównywalnie. Dlatego o Bogu nie można nauczać. Boga można ewentualnie doświadczać. Nie przez gadanie jednakże, a tym bardziej nie przez budowanie jakichś kolosalnych budowli i zbieranie kasy "dla Niego". Na maturze ma być najwyraźniej sprawdzone,na ile uczniowie znają "dzieła literackie" o zabarwieniu katolickim i przez to prezentują swoją uległość wobec władz kościelnych. Taniej i prościej byłoby podpisać "kościelną lojalkę" i oszczędzić młodzieży ten cyrk.Jakże bowiem można nauczać o czymś, czego samemu się nie wie, czego się nigdy na oczy nie widziało i nie zobaczy, jakże można nauczać młodzież tego, co się księżom wydaje i jeszcze wystawiać za to oceny?

autor: nana, data nadania: 2007-12-07 21:52:27, suma postów tego autora: 4653

nana

Czytam i widzę twoją imienniczkę na łożu śmierci.

Zola Émile

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-07 21:59:59, suma postów tego autora: 97

Bury

Chodziło mi o ew. odrębne arkusze egzaminacyjne z matury dla innych, zarejestrowanych związków wyznaniowych. Słyszałem, że one też - podobno - mają mieć swoje matury, chociaż to nie jest pewne. Wobec tego uważam, że np. stowarzyszenia ateistów powinny domagać się matury z ateizmu :P.

autor: Odyseusz, data nadania: 2007-12-07 22:02:15, suma postów tego autora: 1684

Kasiu

Mojsza religia jest najważniejsza a inne tam bzdety antypolskie i antypatriotyczne należy wykląć!

autor: CHErwony, data nadania: 2007-12-07 22:02:23, suma postów tego autora: 1000

Kasiu Pazurek

Jak pięknie: wiedza. Jak mądrze: właściwe pojmowanie problemu.
Czy chodzi o problemy związane z wprowadzeniem "przedmiotu maturalnego religia"?
Jest z tym pewien problem, bo część społeczeństwa nie wie co ten przedmiot ma wspólnego z nauką?
Jaką właściwą decyzję chcesz podjąć. Jak zdasz maturę z religii zostaniesz siostrą przełożoną, a jak nie to bussines woman? No tak, tylko wkrótce rzeczywiście będziesz musiała zdać, bo inaczej źle to widzę i tu i tu.
Myślę, że matura z religii będzie religioznawstwem dotyczącym jednej religii. Pytań: czy wierzysz, czy jest Bóg chyba nie będzie. Ale "żywot Mojżesza na tle itd" może być. Oczywiście Adama i Ewy i temu podobnych wiadomości nie będzie. Śmiech na sali i nie ten poziom zdających już jednak maturę.

autor: prezio, data nadania: 2007-12-07 22:09:07, suma postów tego autora: 878

@ do obroncow religii na maturze

Pojdzmy na taki uklad

Wy,nie bedziecie sie modlic w mojej szkole, a ja, nie bede myslal w waszym kosciele.

Kompromis ;)

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2007-12-07 22:33:24, suma postów tego autora: 700

Skandal

Sprawa jest bardzo poważna. To nie jest dokładanie księżom tylko oburzenie. Mogli by odbiedy zrobić mature z wiedzy o religiach, która była by przydatna na parę kierunków humanistycznych. Ale podstawowym pogwałceniem konstytucji jest możliwość zdawania matury tylko z jednej religii i jej katechezy, przecież jak Olejniczak to zaskarży do trybunału co obiecał to to nie ma szans się utrzymać.
Wydaje mi sie teraz, że PO będzie gorsze od PiSu. PiS miał jakąś wizję Polski, złą czy dobrą nie ważne. Ci ludzie naprawdę wierzyli w to co robią. PO natomiast robi non-stop teatrzyk żeby na nią zagłosowali ludzie raz jeszcze. Oni nie będą umieli podjąć żadnej decyzji... Oj złe czasy dla Rzeczypospolitej...

autor: Dylan, data nadania: 2007-12-07 23:43:01, suma postów tego autora: 91

Klasycy

Klasycy i to najwieksi czerpali garściami z róznych religii - nie uciekali od poznania religijnych treści - ba stosowali je w swoich przemyśleniach - sporo ujadania w postach i nic konkretnego - stereotypy i slogany.
Pozdrawiam: a

autor: a, data nadania: 2007-12-08 07:33:57, suma postów tego autora: 193

Już jestem pewien,że dobrze przewiduje.-:)

http://wiadomosci.onet.pl/1654920,11,item.html

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2007-12-08 09:09:54, suma postów tego autora: 623

Tak na mój nos,to i "Kasia Pazurek" i "Sumienie Narodu" to jeden i ten sam facet

zapracowujący na koloratkę. Tak jak w/w się prezentują, nie myśli żadna baba. No takie mam wrażenie i już.



Bomst "Czytam i widzę twoją imienniczkę na łożu śmierci." no wiesz co!-mam się dobrze i nie zanosi się na to, by miało się pogorszyć, czego i tobie życzę. Jeżeli żartowałeś-to ja też, jeżeli ty na serio-to ja stanowczo protestuję.




Hyjdla !!! Brak świeżego powiewu Twego zdrowego rozsądku.

autor: nana, data nadania: 2007-12-08 09:46:50, suma postów tego autora: 4653

Egzamin z Religii

Jeżeli na egzaminie maturalnym z religii będą takie pytania jak: 1- ile procent księży to geje ?... 2- jakim autem jeździ Rydzyk? ... 3-Czy siostry zakonne stosują antykoncepcję?... TO OCZYWIŚCIE POPIERAM. Jeżeli będzie pytanie jakiej płci są aniołowie ??? hmmm ? będzie problem !!! wielu obleje ten egzamin.

autor: browar, data nadania: 2007-12-08 11:44:18, suma postów tego autora: 104

Joxer

Kosciol, zwlaszcza wg., antyklerykalow, jest organizacja zrzeszajaca grupe prywatnych osob. WIexc maja prawo u siebie w kosciele robic co chca i zyczyc sobei nieobecnosci kogo zechca.
Z durgiej strony szkola jako instytucja publiczna teoretycznie powinna byc oczywiscie wolna od wplywow religijnych. Ale jesli 90% spoleczenstwa opowiada sie za jednym swiatopogladem religijnym to zwyklym ulatwieniem jest przeniesiene religii do szkol - gdzie, co pwinno was cieszyc, katecheci jzu podelagaja dyrektorom szkol.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-08 11:56:56, suma postów tego autora: 4863

nana

Czytałem powieść Emila Zoli "Nana". Piękna kobieta dotknięta czarną ospą.

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-08 12:00:22, suma postów tego autora: 97

PRAWDA JEDYNA -Matura -religia

,,To nie Bóg stworzył człowieka , To ludzie stworzyli Bogów''
Jedyny jasny punkt w każdej religii świata jest taki , że można zarabiać pieniądze na ludzkiej naiwności. Religia na maturze !!! hmmm? z pewnością też przynosi konkretny zysk finansowy.

autor: browar, data nadania: 2007-12-08 12:06:13, suma postów tego autora: 104

@Sumienie

"Po pierwsze: nigdzie nie jest napisane, że maturę będzie można zdawać tylko z religii katolickiej" - a slyszales Ty o jakiejs szkole w Polsce gdzie na lekcjach religii uczono jakiejs innej religii niz katolicka?

z PO wylazi "liberalizm", ledwo zaczeli, a juz sie klaniaja w pas czarnym, tacy z nich liberalowie, jak z SLD socjalisci

autor: jotte, data nadania: 2007-12-08 13:41:00, suma postów tego autora: 48

EGZAMIN RELIGIJNO -POLITYCZNO -FINASOWY

Ja nie krytykuję ludzi wierzących . Ja nie wrzucam kamyczka do ogródka księdza plebana. Jedynie zauważam , że obecną zmorą kościoła katolickiego w PL, jest to , że nie mają wrogów , prześladowców. Wróg ,, komuna ‘’ już nie istnieje. Kościół słabnie. Pomysł wprowadzenia Egzaminu z Religi katolickiej jest najwyraźniej ,, kołem ratunkowym ‘’ . Pomysł egzaminu wymyślili ludzie Kościoła , zapewne inteligentni i sprytni, przecież nie trzeba być wróżbitą aby przewidzieć ,, burzę debaty społecznej ‘’ . Powstaną oponenci tego pomysłu. W tym momencie jest wynik 1:0 – dla kościoła. Mają wroga , cel został osiągnięty. Pewnie po wzruszającym kazaniu , gdy z ambony ,,deszcz łez ‘’ ukoi serca słuchaczy to i na tacę spadnie więcej grosza. Wspólny wróg jednoczy . Pieniądze dają władzę , wie o tym mój kolega Tadek R z Torunia . PRZEPRASZAM .. Ojciec Tadzio .

autor: browar, data nadania: 2007-12-08 14:03:53, suma postów tego autora: 104

browar ;&#,;&#,;&#

;&#;&# kopiujesz ile wlezie. Te znaki o tym świadczą.

Mity, mity, żadnych faktów.

autor: Bomst, data nadania: 2007-12-08 14:21:32, suma postów tego autora: 97

browar do bomst

Nie kopiuję , wkleiłem z Worda i gdy robię cudzysłów , to górne przecinki mi właśnie tak zapisało kodem . niewiem dlaczego. A fakty ? cóż , może lepiej przemilczeć fakty. Jest tych faktów tak wiele w codziennych publikacjach , że nie warto powtarzać , bo admin tej strony uzna mnie za nudziarza i mnie wytnie .... hehehheee, pozdrawiam Admina . !!! i pozostałych też ... duży browarek dla wszystkich . cześć !!!

autor: browar, data nadania: 2007-12-08 14:43:48, suma postów tego autora: 104

ALE LEWICA AŻ KIPI ZE WŚCIEKŁOSCI!

Nie idzie postkomunistom plan walki z religią co nie? Po prostu ta matura jest jawnym POGWALCENIEM wszystkiego, konstytucji, praw czlowieka i w ogole wszystkiego. Niech zyje komunizm, komuchy!

autor: nick, data nadania: 2007-12-08 23:00:09, suma postów tego autora: 2

I dobrze

W koncu jesli ktos chce isc na teologie albo religioznastwo to przeciez to bedzie najlepsze rozwiazanie. I nikt tu nikogo nie zmusza do zdawania, nie ma zadnego lamania konsytucji. Ale pewnie i tak tego nie opublikujecie znajac wasza postkomunistyczna mentalnosc.

autor: nick, data nadania: 2007-12-08 23:01:14, suma postów tego autora: 2

nick .... hehehhheeee!!! EGZAMIN z ZACOFANIA

A widzisz - nick- opublikowali . hahahhaaaa!!!. Zapewne -nick- należysz do podwórkowego kółka różańcowego. Czuję się dobroć i łaskę Bożą , w twoich wypowiedziach. Nieco indolencji też okazałeś, bo to nie jest egzamin z religi świata , tylko z książek klerykalnych. Biegnij do Świadków Jechowy na studia Biblijne. Ja też jestem wierzący , wierzę w św-Mikołaja ale ten jakby złośliwiec nigdy nie przynosi w swym worku rozumu. Przydałby się taki prezent tobie właśnie. Jenak uważaj !!! bo św-Mikołaj ma worek koloru czerwonego. hahahhahaaa!!!
BRAWO !!! ADMIN !!! dawaj mi młodych moherów do golenia . hehehehehheee!!!

autor: browar, data nadania: 2007-12-09 01:04:44, suma postów tego autora: 104

Chlebowski (szef klubu PO) odciął się od min. Hall

i skrytykował jej wypowiedź ws. religii na maturze. Więc może sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

autor: west, data nadania: 2007-12-09 11:19:33, suma postów tego autora: 6717

wojtas

Nie wazne czy 90% polaków jest katolikami, panstwo i wszystkie jego instytucje powinny być świedzkie. No chyba że chcemy tworzyć państwo wyznaniowe/wielowyznaniowe a nie świedzkie. No to mówmy to wprost, wtedy bedziemy mogli podyskutować o tym co lepsze panstwo wyznaniowe czy swiedzkie.

ps nikt religii/koscioła nie chce kontrolować :) my sie wam nie pchamy do kosciołów :) to wy pchacie sie tam gdzie nie wasze miejsce

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-09 18:49:53, suma postów tego autora: 96

Wojtas

Jakie ? jakie 90% - to chyba o alkoholikach mówisz a nie o katolikach . Z niemieckim papą to już nie taka frekwencja. Zresztą nigy nie było 90%.

autor: browar, data nadania: 2007-12-10 02:26:50, suma postów tego autora: 104

Joxer

naucz sie najpierw pisac po polsku.

browar: dobra dobra. jak na lewicowych manifestacjach bedzie choc 1% ludzi, co chodzi do kosciola to pogadamy.

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-10 17:44:45, suma postów tego autora: 4863

browar gada. gada, gada.

Ja chodzę i na manify i do kościoła jajka poświęcić . Lubię pogańskie obyczaje. Zapewne wielu pogan chodzi na manify . A przecież poganie to nie ateiści . Moi bracia katolicy te od Rydzykowni też lubią pogańskie obyczaje , mają w domach choinki tak samo jak ja. MOJE MOTTO : JEŻELI BOGA NIEMA TO CHWAŁA BOGU , A JEŻELI JEST TO NIECH MA NAS WSZYSTKICH W SWEJ OPIECE. Jeżeli chodzi o tak zwane Chrześcijaństwo to cóż , indianie ameryki poł, Majowie uprawiali ten obrządek wcześniej niż Jan Chrzciciel, Jezus Chrystus i inni tacy. Mnie do chrztu podano ale ksiądz pomylił wodę z winem i daltego lubię alkohol . hehehheeee. Mam pytanko do całej społeczności tego portalu LEWICA.PL - czy wasze CV jest podobne do mojego ?

autor: browar, data nadania: 2007-12-11 02:10:12, suma postów tego autora: 104

wojtas

Wolał bym nie umieć pisać niż tak jak ty myśleć :)

autor: Joxer, data nadania: 2007-12-11 13:32:30, suma postów tego autora: 96

Joxer:

jak wolisz, mi tam nieuctwo srednio odpowiada, ale co kto lubi

autor: wojtas, data nadania: 2007-12-12 07:48:33, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz